Çılgınlar Kraliçesi (Breakfast at Tiffany's) Neşeli Romantik Komediden Alıntılar

Bunlar Kahvaltı At Tiffany tırnak roman ve film hem gelen ve tek bir yerde Holly en iyi satırları toplamak!

Bu filmi daha önce hiç izlememiştim, hatta kitabı okumamıştım ama iki nedenden dolayı var olduğunu biliyordum. Birincisi , Hollywood'da temelde kraliyet ailesi olarak kabul edilen Audrey Hepburn .

İkinci sebep ise Deep Blue Something, Breakfast At Tiffany'nin şarkısı . Sözler, ayrı büyümüş gibi hisseden ve hiçbir ortak noktaları olmayan iki aşığın hikayesini anlatıyor ve ardından şarkıcılar, 90'ların neredeyse herkesin en sevdiği şarkının ikonik sözlerini ortaya koyuyor: “Ve ben de Tiffany'de Kahvaltı hakkında dedim . Sanırım filmi hatırladığımı söyledi ve hatırladığım kadarıyla ikimiz de beğendik. Ben de sahip olduğumuz tek şeyin bu olduğunu söyledim.”

Tiffany'de Kahvaltı, pek ortak noktası olmayan iki aşığın hikayesini de anlatan 1961 yapımı bir Amerikan romantik komedisidir.

Audrey Hepburn tarafından canlandırılan Holly, saf, eksantrik bir 'café sosyetesi' kızıdır. George Peppard'ın canlandırdığı Paul adında mücadele eden bir yazara aşık olur.

İyi bir kahkaha atmak için Tiffany'de Kahvaltı'nın bu sözlerini okumaya devam edin . Filmi izlemediyseniz, tıpkı benim için yaptıkları gibi, sizi de izlemeye teşvik edebilirler.

Gönderim  507 Görüntüleme Güncelleme 1 yıl önce
Çılgınlar Kraliçesi (Breakfast at Tiffany's) Neşeli Romantik Komediden Alıntılar

Tiffany'de Kahvaltı romandan alıntılar

1. “Ben ve her şeyin birlikte gittiği bir yer bulana kadar hiçbir şeye sahip olmak istemiyorum.” - Truman Capote


2. “Birbirimize ait değiliz: o bağımsız ve ben de öyleyim.” - Truman Capote


3. “Herkes birilerinden üstün hissetmek zorundadır” dedi. "Ama ayrıcalığı almadan önce küçük bir kanıt sunmak adettendir." - Truman Capote


4. “Rüyaları okumak. Yolda yürümeye başlamasının nedeni buydu. Her gün biraz daha yürürdü: bir mil ve eve gelirdi. İki mil ve eve gel. Bir gün devam etti.” - Truman Capote


5. “Aşka izin verilmelidir. Ben bunun için varım. Şimdi ne olduğu hakkında oldukça iyi bir fikrim var.” - Truman Capote


6. “Bana bırak: Ben her zaman şok bölümünde en iyi muz olurum.” - Truman Capote


7. “Cevap, iyi şeyler ancak sen iyiysen başına gelir. İyi? Dürüstlük demek istediğim daha çok… Korkak, taklitçiden başka bir şey ol.” - Truman Capote


8. “Sana söyledim: kendini herhangi birini sevdirebilirsin.” ―Truman Capote


9. “Çok korkuyorum Buster. Evet, sonunda. Çünkü sonsuza kadar devam edebilir. Atana kadar seninkinin ne olduğunu bilmemektir." - Truman Capote


10. “Yanılıyorsun. O bir sahtekar. Ama bir yandan da haklısın. O bir sahtekar değil çünkü o gerçek bir sahtekar. İnandığı tüm bu saçmalıklara inanıyor. Onu vazgeçiremezsin." - Truman Capote


Tiffany'de Kahvaltı,  Holly ve Paul arasındaki konuşmalardan alıntılar


11.  Paul Varjak:  [Holly ve Jose hakkında] O halde evleniyorsunuz?


Holly Golightly : Şey, bana gerçekten sormadı, çok fazla kelimeyle değil.


12.  Paul Varjak:  Dört mü demek istiyorsun?


Holly Golightly:  Ha?


Paul Varjak:  Pekala, bu kadarını alır: Benimle evlenir misin?


13.  Holly Golightly:  Onu sevmiyor musun?


Paul Varjak : Neyi seviyorum?


Holly Golightly:  Tiffany'nin! ”


14.  Holly : Rusty Troller… Amerika'nın elli yaşın altındaki en zengin dokuzuncu adamı.


Paul:  Şimdi, gerçekten de, parmaklarınızın ucunda olması gereken dikkate değer bir bilgi!


Holly:  Bunları takip ediyorum.”


15.  Holly:  Sizce yetenekli mi? [Paul ona doğru döner] Derinden ve daha da önemlisi yetenekli mi?


Paul:  Hayır. Eğlenceli ve yüzeysel olarak yetenekli, evet, ama. . . derinden ve önemli olarak, hayır


16.  Holly:  Pekala, size bir şey söyleyeyim, bayım. Onun parası bende olsaydı, ondan daha zengin olurdum!


Paul:  Bunu nasıl anladın?


Holly:  Çünkü şekerci dükkanını ben tutuyorum.


17.  Holly:  Kimsenin beni kafese koymasına asla izin vermem!


Paul:  Seni kafese tıkmak istemiyorum, seni sevmek istiyorum.


Holly:  Aynı şey!


18.  Paul:  Seni seviyorum.


Holly:  Ne olmuş yani.


Tiffany'de Kısa  Kahvaltı,  Holly Golightly'den alıntılar


19. ”Ama Jose için kızgınım. Bana sorarsa, gerçekten sigarayı bırakacağımı düşünüyorum.” - Holly Golightly, (Audrey Hepburn)


20. “Bana bir söz ver: Sarhoş olana kadar beni eve götürme, gerçekten çok sarhoş.” - Holly Golightly, (Audrey Hepburn)


21. “Sally, hesaplarımda bana yardımcı oluyor. Rakamlar için kafam hiç yok. ” - Holly Golightly, (Audrey Hepburn)


22. “Kızmayı kes Fred. Sen dahi olduğunu söylemedin, ben söyledim.” - Holly Golightly, (Audrey Hepburn)


23. “Ama sadece hatırla, ben ajanım. Zaten bir dekoratörü var. Ben ajanım." - Holly Golightly, (Audrey Hepburn)


24. “Buradan o kapıya geçmeniz tam olarak dört saniyenizi almalı. Sana iki tane vereceğim." - Holly Golightly, (Audrey Hepburn)


25. “Hiçbir şeye alışamayacağım. Bunu yapan herkes, ölmüş de olabilir." - Holly Golightly, (Audrey Hepburn)


26. "Çantamı ver, olur mu sevgilim? Bir kız ruju olmadan bu tür şeyleri okuyamaz.” - Holly Golightly, (Audrey Hepburn)


27. “Sana güven veren herkese çok şey borçlusun.” - Holly Golightly, (Audrey Hepburn)


28. “Bir Güney Amerikalıyla evlenirsem ülke hakkında bir şeyler öğrensem iyi olur diye düşündüm. ”  - Holly Golightly, (Audrey Hepburn)


29. “Hepsi gitti. Bu çok kötü değil mi? Yukarıda viski var mı?” - Holly Golightly, (Audrey Hepburn)


30. “Korkunç bir acelem var. Büyük merkez istasyon ve üzerine bas canım." - Holly Golightly, (Audrey Hepburn)


Tiffany'nin erkekler, evlilik ve aşk hakkındaki alıntılarında kahvaltı


31. “Hayır, hayır, beni onaylamıyorsun. Ve beni onaylamayan beylerin içkilerini de kabul etmeyeceğim. Kendi viskimin parasını ödeyeceğim ve bunu sakın unutma!” - Holly Golightly, (Audrey Hepburn)


32. “Kabul etmeyen beylerden içki kabul etmem. Özellikle bayanlar tarafından tutulan onaylamayan beylerden değil. Öyleyse al. Artık bayanlardan para almaya alışmış olmalısın.” - Holly Golightly, (Audrey Hepburn)


33. “Bir erkeğin senin nasıl biri olduğunu düşündüğünü sana verdiği küpelerden her zaman anlayabilirsin. Söylemeliyim ki, akıl sarsılıyor.” - Holly Golightly, (Audrey Hepburn)


34. “Sana bir şey söyleyeceğim Fred, sevgilim… Bir dakika içinde seninle paran için evlenirim. Benimle param için evlenir misin?” - Holly Golightly, (Audrey Hepburn)


35. “Bundan yıllar sonra, yıllar sonra geri döneceğim… ben ve dokuz Brezilyalı veletim. Elbette Jose gibi esmer olacaklar ama parlak yeşil, güzel gözleri olacak. Onları geri getireceğim, çünkü bunu görmeleri gerekiyor. Ah, New York'u seviyorum." - Holly Golightly, (Audrey Hepburn)


36. “Bak, ne düşündüğünü biliyorum ve seni suçlamıyorum. Her zaman bu kadar çekici bir cümle kurdum, ama gerçekten, Doc ve senin dışında, Jose benim ilk fare olmayan romantizmim. Mutlak sonla ilgili fikrim o olduğundan değil. O benim mutlak idealim olamayacak kadar ilkel ve tedbirli.” - Holly Golightly, (Audrey Hepburn)


37. “Hadi bir şeyi açıklığa kavuşturalım. Ne şimdi ne Fred oldum, ne de Benny Shacklett, kim olursa olsun. Benim adım Paul – Paul Varjak… ve seni seviyorum.” - Paul Varjak, (George Peppard)


38. “Onu kesinlikle yanlış sabitledim, değil mi? Onun sadece bir sıçan olduğunu düşündüm, ama baştan beri süper bir sıçandı, sıçan kılığına girmiş süper bir sıçan"  - Holly Golightly, (Audrey Hepburn)


39. “Senin sorunun ne biliyor musun, Bayan Her kimsen? Sen tavuksun, cesaretin yok. Çenenizi çıkarıp, "Tamam, hayat bir gerçek, insanlar aşık olur, insanlar birbirine aittir çünkü gerçek mutluluk için tek şansı bu" demekten korkuyorsunuz. - Paul Varjak, (George Peppard)


39. [yüzüğü çıkarır ve Holly'nin kucağına atar] İşte. Aylardır bu şeyi taşıyorum. Artık istemiyorum. - Paul Varjak, (George Peppard)


Tiffany'de Rastgele Kahvaltı para, yaks ve diğer her şey hakkında alıntılar


40. “Pekala, öğrendiğimde bana iyi gelen tek şey bir taksiye atlayıp Tiffany's'e gitmek. Beni hemen sakinleştirir. Sessizliği ve gururlu görünümü; orada sana çok kötü bir şey olamaz. Kendimi Tiffany'nin evi gibi hissettirecek gerçek bir yaşam yeri bulabilseydim, o zaman, o zaman biraz mobilya alırdım ve kediye bir isim verirdim!” - Holly Golightly, (Audrey Hepburn)


41. “Burada kedi gibiyim, isimsiz bir serseri. Biz kimseye ait değiliz ve kimse bize ait değil. Birbirimize ait bile değiliz." - Holly Golightly, (Audrey Hepburn)


42. “Görünüşüm hakkında bir şeyler yapmalıyım. Yani bir kız Sing Sing'e yeşil bir yüzle gidemez." - Holly Golightly, (Audrey Hepburn)


43. “Sana ne olacağını biliyor musun? Seni hayvanat bahçesine götürüp yak'ı besleyeceğim." - Mag Wildwood, (Dorothy Whitney)


44. “Hayır. Blues, şişmanlaman ve belki de çok uzun süredir yağmur yağıyor olması nedeniyle, sadece üzgünsün, hepsi bu. Ortalama kırmızılar korkunç. Aniden korkarsın ve neyden korktuğunu bilmezsin. Hiç bu duyguyu hissettin mi?" - Holly Golightly, (Audrey Hepburn)


45. “Umutsuzca biraz para biriktirmeye çalışıyorum, biliyorsun sana söyledim. Öyle görünmüyorum. Oradaki her şeyi bana yazdırıyor. Ne alırım, ne harcarım. Eskiden çek hesabım vardı. Bundan kurtulmamı sağladı. Her halükarda, benim için nakit esasına göre çalışmanın vergi açısından daha iyi olduğunu düşünüyor. ”  - Holly Golightly, (Audrey Hepburn)


46. ​​“Sorun ne? Yapamayacağımı mı düşünüyorsun? Söyle bana. Cidden, ilgileniyorum. Yapamayacağımı mı düşünüyorsun? - Holly Golightly, (Audrey Hepburn)


47. “Tamam, olumlu ifade. Olumlu çalıyor. Ben bir yazarım." - Paul Varjak, (George Peppard)


48. “Daha önce kahvaltıdan önce şampanya içtiğimi sanmıyorum. Birkaç kez kahvaltıyla, ama daha önce hiç olmadı.” - Paul Varjak, (George Peppard)


49. “Ben Holly değilim! Ben de Lula Mae değilim. Kim olduğumu bilmiyorum. Burada Cat gibiyim. Biz bir çift isimsiz serseriyiz. Biz kimseye ait değiliz ve kimse bize ait değil. Birbirimize ait bile değiliz." - Holly Golightly, (Audrey Hepburn)


50. “Olduğun yerde kal. Kesinlikle bitkin olmalısın. Demek istediğim, çok geç oldu ve sen derin uykudaydın falan filan. Sanırım benim çok yüzsüz olduğumu düşünüyorsun. ”  - Holly Golightly, (Audrey Hepburn)


Tepkiniz?

0
ÇOK KOMİK
0
SEVDİM
0
SADE
0
VAY CANINA
0
KOMİK
0
KÖTÜ!
0
BERBAT
0
MÜKEMMEL!
0
KIZDIM