Şair ve 'Uyanış Kitabı' Yazarı Mark Nepo Alıntıları

Mark Nepo, şair ve manevi danışmandır.

'Uyanış Kitabı' adlı kitabı, New York Times'ın en çok satanlar listesinde bir numara oldu. Kitap, “zamanımızın en iyi manevi rehberlerinden biri” olarak anılmıştır.

Burada en iyi Mark Nepo alıntılarını topladık. En iyi Mark Nepo alıntılarının bu listesi, kendinizle yeniden bağlantı kurmaya başlamanıza, nasıl hissettiğinizi sormanıza ve içinizdeki en iyiyi ortaya çıkarmanıza yardımcı olmalıdır.

Gönderim  424 Görüntüleme Güncelleme 1 yıl önce
Şair ve 'Uyanış Kitabı' Yazarı Mark Nepo Alıntıları

Mark Nepo 'Uyanış Kitabı' Alıntılar

En iyi Mark Nepo alıntılarını bulmak ister misiniz? İlk olarak, Mark Nepo'nun New York Times'ın en çok satan kitabından bazı ikonik Mark Nepo alıntılarına bir göz atalım, bu alıntıların hepsi mevcut olmakla ilgilidir.


1.“… yanlış dönüşler yoktur, sadece beklenmedik yollar vardır.”


2.“Hayatın acısı saf tuzdur; ne fazla ne azdır. Hayattaki acı miktarı aynı kalır, tamamen aynıdır. Ama tattığımız acılığın miktarı, acıyı koyduğumuz kaba bağlıdır. Yani acı içindeyken yapabileceğiniz tek şey, duygularınızı genişletmektir... Bardak olmayı bırakın. Bir göl ol.”


3.“Aslında ortaya çıkan şey, beni incitenler tarafından kim olduğumu tanımlamayı bırakıp kendimi sevme riskini almak, kendi varlığımı, acımı ve her şeyi, merkezden dışarı doğrulamak için kalbin açıklığıdır. ”


4. “Bazen irademizin en basit ve en iyi kullanımı, her şeyi bir kenara bırakıp bizi örten her şeyin altından çıkmaktır, sadece bir saat kadar bile olsai, ördüğümüz ağların altından çıkmaktır. Üstlendiğimiz görevler, çözmemiz gereken sorunlardır. Geri döndüğümüzde orada olacaklar ve belki bazıları onları tutmak için endişelenmemize gerek kalmadan dağılacak.”


5. "Ama bugün sen değerlisin, ender ve uyanıksın. Bizi minnettar bir yaşama sürüklüyor. Tereddütleri işe yaramaz hale getiriyor."


6.“Anılar, bize geri dönen sevdiklerimizin görüntüleri değildir. Onlar bizi ziyaret eden sevdiklerimizin ruhlarıdır.”


7. “Her şeyi yolunda yapmaya meyilliyiz.”


8. “En çok ihtiyacımız olduğunda, savaş için gergin, daralmış bir zihnin yarığından kendimizi şefkatle görmemiz neredeyse imkansızdır.”


9.“Bu, bir şeye her dokunduğumuzda eldiven giymek ve sonra onları giymeyi seçtiğimizi unutup hiçbir şeyin gerçek gibi gelmediğinden şikayet etmek gibisi yoktur.”


10.“Artık her rüzgara karşı çıplak durmak istiyorum; ve hala kırılacağımdan korkmama rağmen, bir şekilde bunun hayatta olmanın ritminin bir parçası, hatta korkusu, olduğunu biliyorum."


11. “Belki de öğrendiğim ve hala mücadele ettiğim en zor şey, bütün olmak için bitirmem gerekmediğidir.”


12. “Doğru olmakta tereddüt ettiğimizde, bilmeden bir şeyi üzerimize geçiririz, dünyayı hissetmemizi engelleyen ek bir koruma katmanı ve çoğu zaman bu ince örtü, bırakılmazsa şansımızı azaltan bir sevinçten yalnızlığın başlangıcıdır..”


13.“Minnettar ve uyanık, şimdi bilmen gerekeni sor. Şimdi ne hissettiğini söyle. Şimdi sevdiğin şeyi sev.”


14.“Zamanla gerçek kalmak, dünyadaki eylemlerimizi içsel varlığımızın gerçeğine bağlı tutma işi haline gelir ve Gerçek Benliğimizin gün ışığını görmesine izin verir.


15. "Bu Japon şairin bu hassas gözlemi, doğamızda saklı olan sessiz umutla doludur, daha başlarken bile, hediyemiz zaten ortaya çıkmıştır."


16. “Kendimizi iyileştirdiğimizde dünyayı iyileştiriyoruz.”


17.“Bizi gerçekten sevenler, bizden asla bizden başka olmamızı isteyemezler”


18. “Gerçek olma çabasının kanatların başlangıcı olmadığını kim söyleyebilir?”


19.“Bir vücudun sağlıklı hücrelere ihtiyacı olduğu gibi, dünyanın da uyanmış ruhlara ihtiyacı vardır.”


Mark Nepo Tanrı Üzerine Alıntılar


Mark Nepo, size dini yaşam ve ruh hakkında yeni bir bakış açısı sağlayacak Tanrı hakkında alıntılar yapıyor.


20.“Her insan engelsiz bir yerle, beklenti ve pişmanlıktan uzak, hırs ve mahcubiyetten uzak, korku ve endişeden uzak doğar; her birimizin ilk kez Tanrı tarafından dokunulduğu, göbek bağı olan bir lütuf noktasıdır”


21. "Dostlarım, Tanrı'nın beni sevdiği varlıklardır."


22. "Bize verilenlerle tanışmalı, kucaklamalı ve çalışmalıyız. Çünkü istediklerimiz ve bize verilenler genellikle iki farklı tanrıya hizmet eder. Ve onların karşılaşmalarına nasıl tepki verdiğimiz yolumuzu belirler."


23. "Bu hayata ne kadar çok uyanırsam, Tanrı'nın her yerde olduğunu ve olağandışı olanın, sıradan olan her şeyin derisinin altında sessizce beklediğini o kadar çok anlıyorum."


24. "Tanrı'yı ​​görseniz bile, yol üzerinde kesikler, kıymıklar ve yanıklar vardır."


25." Konusu ne olursa olsun, öğretmeye değer tek şey budur: o orijinal merkezin nasıl ortaya çıkarılacağı ve restore edildikten sonra orada nasıl yaşanacağı acı ya da sevgi yoluyla, Tanrı'ya dönüş yolumuzu nasıl unuttuğumuzla ilgilidir.


26. “Zamanımızın çoğunu habersiz ve aydınlanmadan geçirebiliriz, ancak Gerçeğin ve Tanrı'nın varlığı, derin ve eski bir dost gibi, tüm hayatımızı şekillendirebilir.”


27. "Ama olaylar bizi kırdığında ya da yaktığında, Tanrı tarafından ihanete uğradığımızı hissederiz. İnsanlar tarafından kırıldığımızda ya da yakıldığımızda, başka ruhlar tarafından ihanete uğramış hissederiz."


28. “Dört yüz yıllık ağaçlar, Allah'ın yüreğinden duman gibi topraktan dirilik çekenler, susacağınızı bilmeden geliyoruz küçük büyük olmak istiyoruz.”


29. “Bizden gelenleri inkar ettiğimizde, bu bizi tanımlar. İçimizden gelenlerle dürüstçe yüzleştiğimizde, kim olduğumuz büyür.”


30. “İnanmamaktansa aptal olmayı tercih ederim.”


Mark Nepo Hayat Bir Hediyedir Alıntıları


Hayatın armağanının önemini fark etmenizi sağlayacak Mark Nepo alıntılarını alın. Yaşamla ilgili bu Mark Nepo alıntılarında rahatlık bulacak mısınız?


31. "Deneyimin amacı hayattan kaçmak değil, onu yaşamaktır."


32."Mutluluğun abartıldığını düşünüyorum, ama neşe, hissedebildiğimiz binlerce olası ruh halinin anahtarıdır. Ve bu neşe içinde dinlenebildiğimizde, o zaman huzur, tüm duyguları barındıran açıklık anıdır."


33. "Neşeyi bilmenin anahtarı, kolayca memnun olmaktır."


34.“Yazsak da yazmasak da, her şeydeki mucize konuşana kadar sessizce yürümeyen şiirdir.”


35. “Öyleyse, eğer yapabilirsen, bir başkasının eksikliğini bırak ve kendin ol ve çoğu zaman aşk, tam da kendini sevdiğin anda gelecektir.”


36 "Kendini sevmenin başka hiçbir şeye benzemeyen bir cesaret gerektirdiğini öğrendim. Bizi dünyada tutan, başka kimsenin göremediği bir şeye inanmamızı ve ona sadık kalmamızı gerektiriyor."


37. "Tek bir yükümlülükle doğduk, tamamen kendimiz olmakla ilgili."


38. "Bir aşk bizi hayrete düşürür ya da bir acı bizi tüketir ve kendi başımıza parladığımızı unuturuz."


39.“Mutluluğun abartıldığını düşünüyorum, ancak neşe, hissedebildiğimiz binlerce olası ruh halinin anahtarıdır. Ve o neşe içinde dinlenebildiğimizde, o zaman huzur, tüm duyguları barındıran açıklık anıdır."


40. “Gizemli bir şekilde, ne kadar anlaşılmaz olsa da, bu an gözün gördüğü, kalbin hissettiği şey, bu an bize gerçeğin kutsal olduğunu gösteriyor”


41. “Sezgisel dinleme, zihnimizden daha eski olan şeylerin güzelliği bizi bulana kadar zihnimizi sakinleştirmemizi gerektirir.”


42. “Havayı solumadan önce anlamaya çalışırsan ölürsün.”


43 "Önemli olanı serbest bırakmak için deneyime ihtiyacımız var."


44."Aşk ile küçük şeyler yapmak cesaretin atomudur."


45.“Her şeyle bağlantımızı kabul ederek sevmek, iyi kalmamızın yoludur.”


46. ​​"Her insanın, yalnızca yaşamla yüz yüze geldiğinde ortaya çıkaracağı anlaşılmaz bir yeteneği vardır."


47.“Memnun etmek için o kadar uğraşmıştım ki kimsenin izlemediğini fark etmemiştim.”


48..“Bedenimiz, kalbimiz ve zihnimiz birlikte hareket edecek kadar yavaşladığında, sabrın armağanı açılır.”


Mark Nepo Doğa Üzerine Alıntılar


Hepimiz sık sık doğayı hayal eder ve düşünürüz. Mark Nepo'nun doğa ve onun hayatımızdaki rolü üzerine yaptığı bu alıntılar, onun doğada bulduğu rahatlığı gösteriyor.


49. "Yeryüzündeki her ruh kendi başına eksiksizdir."


50. “İnsan olmanın nimetlerinden ve meydan okumalarından biri, kendi gerçek doğamızı keşfetmemiz gerektiğidir.”


51.“Çiçek arıyı hayal etmez. Çiçek açar ve arı gelir.”


52. “Tıpkı bir asma ya da çalı, ne kadar sık ​​kesilirse kesilsin, ışığa doğru büyümeye devam edecekse, insan kalbi, ne kadar sık ​​kesilirse kesilsin, yeniden sevme dürtüsünü ortaya koyabilir.”


53. “Dökülmüş bir yaprak gibi nefes al ve hiçbir şey düşünme. Sadece nefes al ve kalbinin ve zihninin, kısa da olsa, tam olarak göremediğin ruh tarafından taşınmasına izin ver.”


54. "Dinleme pratiği, dünyadaki en gizemli, aydınlık ve zorlu sanat biçimlerinden biridir."


55. “Yaşamın kaynaklarına erişmek istiyorsak, dünyanın çığlıklarını ortak kalbimizle dinlemeliyiz.”


56.“Çok farkında ve minnettarız. Güneş bir şekilde orada gökyüzünde asılı duruyor. Küçük kuş şarkı söylüyor. Hayatın mucizesi birden gerçekleşir.”


57. “Şimdi, sadece bilmek ve nehirde kaybolmak için kutsanmış olduğum her şeyi vermek istiyorum.”


58. “Bazı insanlar kör olduğu için güneş parlamayı bırakmaz.”


59. “Gömülü tüm tohumlar, göremedikleri bir sürece teslim oldukları anda karanlıkta çatlarlar.”


60. “Seni duymaya cesaret edersem, seni güneş gibi hissedeceğim ve senin yönünde büyüyeceğim.”


61.“…Bir öğretmen daha arıyorum, balıkların sudan, kuşların gökten öğrendiğini bulmak için.”


62.“Cam üfleyici bilir: Başlangıç ​​sıcağındayken, herhangi bir şekil mümkündür. Sertleştikten sonra değişmenin tek yolu kırılmaktır.”


63. “Işık hem kırık şişede hem de elmastadır.”


64. “Bulutlar kalınlaştığında bile güneş ışığını yeryüzüne doğru dökmeye devam eder.”


65. “Bir taşı gerçekten tutuyorsanız, çıktığı dağı hissedebilirsiniz.”


66. “Kuşlar uçmayı öğrenir, uçuşun onları nereye götüreceğini asla bilemez.”


67. “Tekrar başarısızlık değildir. Dalgalara sor, yapraklara sor, rüzgara sor.”


Ünlü Mark Nepo Alıntılar


Hayatla ilgili o kadar çok ilham verici alıntı var ki, bunlar büyüklük hayalleri kuranların mutlaka okuması gereken en ünlü Mark Nepo alıntıları.


68. “Çoğu zaman, bir şeyler üzerinde yolumuzu hissetmekten ziyade, onların etrafında yolumuzu düşünmeyi daha kolay buluruz.”


69.“Sonsuzluğun her an beklediğinin farkına vardığımda, zenginliğin para değil zaman olduğunu keşfettim.”


70."Sessizce kutlayacak bir şey için can atıyoruz."


71. “Huzur bütünü görmekten geliyorsa, sefalet de perspektif kaybından kaynaklanır.”


72.“Damarların kanı dinlediği gibi birbirimizi dinleyebilir miyiz?”


73."Endişelerini yaşa, ve ruhun ateşinden uyanacak, ve başkalarının çorba gibi olmasını isteyeceksiniz."


74.“Kendi bilgeliğimin dilini bilmiyordum. Sevilmek istedim ve yaşadığım tüm çeşitli ilişkilerden sonra sonunda aşk olduğumu anladım. Aşkı taşıyorum.”


75.“Ulaştığımız şey farklı olabilir ama bizi ulaştıran aynıdır.”


76.“Dinlemek bana burada olmanın ne kadar değerli olduğunu hatırlatıyor. O halde dinlemek, hem iç huzurun hem de insanları birbirine bağlayan şefkatin ilk adımıdır.”


77. "Her gün birkaç dakikalığına sessizce açılmak, hayatın bize ulaşabileceği bir yol yaratabilir, tıpkı yağmurun toprağa küçük bir dere yarması ve onunla en küçük çiçeklerin sulanması gibi."


78. “Dinleme taahhüdüne bağlı kalmak, yıllar boyunca sahip olabileceğim tüm hayallerimin ötesinde, beni kendi gelişimime götürdü.”


79. “Kalbinde yeterince yüksek sesle yaşa ve konuşmaya gerek yok.”


80. "Duygulara o kadar alışık değiliz ki, her duygu derinliğini üzüntüyle, her bilinmezlik duygusunu korkuyla ve her türlü huzuru can sıkıntısıyla karıştırıyoruz."


81.“Peki ev nerede? Başladığımız yer mi yoksa bitirdiğimiz yer mi? Olmayı özlediğimiz yer mi yoksa hayatın hediyelerimizi iyi kullanmamız için bizi koyduğu yer mi?”


82. “Her tavrın altında sevilme isteği, her öfkenin altında iyileştirilecek bir yara ve her üzüntünün altında yeterli zaman olmayacağı korkusu varken, kim olduğumuzu örtmek için çok fazla enerji harcıyoruz. ”


83.“Korkulu insanlar, yavaşlamak istemedikleri için kırık insanlarla oturmak istemezler, kendi içlerinde kırılana bakmak istemezler..”


84.“Başarılı bir yaratıcı ifade, onu ifade eden kişinin onunla karşılaştığı için dönüştürüldüğü bir ifadedir”


85. “Olağanüstü olan, sıradan olan her şeyin derisinin altında sessizce bekliyor.”


86. “Dinlemek, duyduklarımızla değişmeye istekli olarak, yumuşak bir şekilde eğilmektir.”


87. “Cesaretin kötü durumuna karşı koymanın en basit ve en cesur yolu, değerli olana doğru hareket etmektir.”


88.“Ulaştığımız şey farklı olabilir ama bizi ulaştıran aynıdır.”


89.“Yorulduk ya da kasten döküldük.”


90.“Hiçbir miktarda düşünme, düşünmeyi durduramaz”


91. “Mucizenin alçakgönüllülüğü her şeyi açar.”

“Bazı insanlar kör olduğu için güneş parlamayı bırakmaz.” - Mark Nepo

Image

Tepkiniz?

0
ÇOK KOMİK
0
SEVDİM
0
SADE
0
VAY CANINA
0
KOMİK
0
KÖTÜ!
0
BERBAT
0
MÜKEMMEL!
0
KIZDIM