15 Robert Kuok'a İş, Fırsatlar ve Başarı Hakkında İlham Vermek

İngilizceden çevrilmiştir-Robert Kuok Hock Nien, bir Malezya iş uzmanı ve yatırımcısıdır. Forbes'a göre, net değerinin Mart 2019 itibariyle 12.8 milyar $ olduğu tahmin ediliyor ve bu da onu Malezya'nın en zengin ve dünyanın 104'üncü en zengin insanı yapıyor.

Gönderim  777 Görüntüleme Güncelleme 3 yıl önce
15 Robert Kuok'a İş, Fırsatlar ve Başarı Hakkında İlham Vermek

Robert Kuok Sözleri

%90'dan fazlası zor iş, geri kalanı şanstır.


Her işte risk vardır, eğer ilk veya bir sonraki fırsatları yakalayacak kadar cesur değilseniz, sonsuza dek fakir bir kişi olursunuz.


Dünyadaki her şey dinamiktir, çocuklarıma sadece bir mesaj verebilirim, para değil. Eğer onu takip ederlerse, üç veya dört kuşak daha gidebiliriz.


Personel işe aldığımda dürüst, çalışkan, zeki insanlar ararım. Gözümdeki adaylara baktığımda bana çok dürüst görünmeleri gerekiyor. MBA veya istisnai öğrenci aramıyorum.


Sizi rakiplerinizden daha iyi yapan nedir? Benden daha akıllı olduğuna inanıyorum, ama çok çalıştığımda dağınık bir gece hayatım var; atlarım onlarınkinden daha hızlı koşarım.


Başarılı bir şeker kralı yapan nedir? Odak.


Otel bir hizmet endüstrisidir ve en önemli unsur siz çalışanlarınızdır ve siz müşterilerinize tam anlamıyla güvenebilirsiniz; bu nedenle çalışanlarımızla ilgilenmeyi birincil gündemimiz haline getireceğiz.


Annem bana ahlakın yolunu izleyerek iş yapmamı söyledi, materyalizme tapınma.


Annem bir şekilde yetenekli bir işadamı olduğumu biliyor, ama karanlık tarafa dönmemi ve kötü bir işadamı olmamı istemiyordu. İyi bir insan olmamı ve para konusunda açgözlü olmamamı tavsiye ediyordu.


İlk günlerimde iş hayatında çok agresif olanları vicdansız yöntemler kullanarak görüyorum. Yöntemlerini biliyoruz, ancak şikayet etmedik; sadece rekabet etmek için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Bugün bu işler artık ortalıkta yok.


Bir şirketin başarısının tüm çalışanlarının birliğine bağlı olması gerektiğini öğrendim. Akıntıya ve gelgite karşı hepimiz aynı kayık küreğini çekiyoruz.


Zenginlik iki ana amaç için kullanılmalıdır. Bir: daha büyük servet üretimi için. İki: servetinizin bir kısmı insanlığın iyiliğine uygulanmalıdır.


Başarı genellikle başarısızlığı doğurur, çünkü sizi kibirli, şikayetçi yapar ve bu nedenle gardiyanlarınızı azaltır.


Mütevazı olmak; düz olmak; çarpık olmak; insanlardan faydalanmaktır.


Çalışanlarımızla ilgilenmeyi birincil gündemimiz haline getireceğiz.


Tepkiniz?

0
ÇOK KOMİK
0
SEVDİM
1
SADE
0
VAY CANINA
0
KOMİK
0
KÖTÜ!
0
BERBAT
0
MÜKEMMEL!
0
KIZDIM