20 Ünlü George Soros Finansal, Ekonomi, Demokrasi ve Esrar'dan Alıntılar

George Soros, Macar ve Yahudi asıllı Amerikalı finans spekülatörü ve liberal girişimci. Açık toplum ve liberal demokrasinin savunuculuğunu yapan Soros, otoriterlik, ırkçılık ve hoşgörüsüzlüğe finansal imkanlarıyla karşı çıktı.

Gönderim  1,798 Görüntüleme Güncelleme 3 yıl önce
20 Ünlü George Soros Finansal, Ekonomi, Demokrasi ve Esrar'dan Alıntılar

George Soros - Sözleri

Chuck Prince ünlü olarak müzik durana kadar dans etmemiz gerektiğini söyledi. Aslında müzik bunu söylediğinde zaten durmuştu.


Bunu hemen yapmak daha iyidir.


Giderek Çinliler çok daha fazla dünyaya sahip olacaklar çünkü dolar rezervlerini ve ABD devlet tahvillerini gerçek varlıklara dönüştürecekler.


Sınırsız rekabet insanları başka türlü pişman olacakları eylemlere yönlendirebilir.


Dünyadaki kötülüğün çoğu aslında kasıtlı değil. Finansal sistemdeki bir çok insan niyet etmeden çok fazla hasar verdi.


Biz dünyadaki en güçlü ulusuz. Hiçbir dış güç, hiçbir terör örgütü bizi yenemez. Ama bataklığa yakalanarak kendimizi yenebiliriz.


Uluslararası bir ekonomide ve küresel pazarlarda çok fazla değer olduğunu düşünüyorum, ancak yeterli değil çünkü pazarlar sosyal ihtiyaçlara bakmıyor.


Durum ne kadar kötüyse, onu döndürmek o kadar az zaman alır, yukarı doğru o kadar büyük olur.


Demokrasi için tam ve adil bir tartışma şarttır.


Biz dünyadaki en güçlü ulusuz. Hiçbir dış güç, hiçbir terör örgütü bizi yenemez. Ama bataklığa yakalanarak kendimizi yenebiliriz.


Piyasa köktendincileri, devletin ekonomideki rolünün her zaman yıkıcı, verimsiz ve genellikle olumsuz çağrışımlara sahip olduğunu kabul ederler. Bu da onları piyasa mekanizmasının tüm problemlerle başa çıkabileceğine inandırıyor.


Hukuk bir iş haline geldi. Sağlık hizmeti bir iş haline geldi. Ne yazık ki, politika da bir iş haline geldi. Bu gerçekten toplumu baltalıyor.


Tıpkı ulusal alkol yasağının kaldırılması sürecinin, bireysel devletlerin kendi yasa yasalarını yürürlükten kaldırmasıyla başlaması gibi, bireysel devletlerin de artık esrar yasağı yasalarının yürürlükten kaldırılması konusunda inisiyatif alması gerekiyor.


Finansal piyasalar genellikle öngörülemez. Böylece kişinin farklı senaryolar olması gerekiyor… Gerçekte ne olacağını tahmin edebileceğiniz fikri, pazara bakış açımla çelişiyor.


Gerçek şu ki, finansal piyasalar kendi kendini istikrarsızlaştırıyor; bazen dengeye değil, dengeye eğilimlidirler.


Borsa kabarcıkları zayıf havada büyümiyor. Gerçekte sağlam bir temelleri var, ama yanlış anlama ile çarpıtıldığı gerçeği var.


Piyasalar sürekli bir belirsizlik ve akı durumundadır ve bariz olanı indirgeyerek ve beklenmedik olana bahis yaparak para kazanılır.


Esrarın suç sayılması esrarın Amerika Birleşik Devletleri'nde ve diğer birçok ülkede en yaygın kullanılan yasadışı madde olmasını engellemedi. Ancak bu, kapsamlı maliyetlere ve olumsuz sonuçlara yol açtı.


Kusurlu anlayışın insanlık durumu olduğunu anladıktan sonra, yanlış olmanın utancı yoktur, sadece hatalarımızı düzeltmekte başarısız oluruz.


Tepkiniz?

0
ÇOK KOMİK
0
SEVDİM
0
SADE
0
VAY CANINA
0
KOMİK
0
KÖTÜ!
0
BERBAT
0
MÜKEMMEL!
0
KIZDIM