Alkollü İçkiler İçin Mükemmel En İyi Bohem Sözleri

Bir bohem olmak ve bohemliği uygulamak, genellikle sanatsal arayışlara dayanan alışılmışın dışında bir yaşam tarzına öncülük etmekle ilgilidir.

Bohem bir yaşam tarzı, anlamı her insanda değişme eğiliminde olduğu için nadiren tanımlanabilir. Ancak Çek Cumhuriyeti'nin bir bölgesi olan Bohemya'nın göçebe halkı resmi Bohemyalılar olarak adlandırılabilir.

Zamanla 'hippi', 'göçebe' ve 'bohem' kelimeleri anlamlarında örtüştü ve insanlar artık bunları coğrafi bir isim yerine kültürel bir terim olarak ara sıra kullanma eğiliminde. Bu nedenle, bohem olmak genellikle tamamen ruhsal benliğinizi bulma konusundaki engellemelerinizi bırakmakla ilgili olarak algılanır. Bohem tarzın, herhangi bir giyim kuralının çiğnenmesini ve bireysel olarak giyinmeyi, etik ürüne ve giydiğiniz kıyafetlerin satın alınmasına gerçek bir odaklanmayı içerdiği moda ile de ilgilidir.

İşte size bu özgür yaşam tarzında ilham vermek için bohem hakkında bazı bohem alıntılar ve yaşam alıntıları.

Gönderim  1,048 Görüntüleme Güncelleme 2 yıl önce
Alkollü İçkiler İçin Mükemmel En İyi Bohem Sözleri

Özgür Ruhlar İçin İlham Veren Boho Sözleri

Burada hayatınızı istediğiniz gibi yaşamanız için sizi motive edecek bazı bohem yaşam tarzı alıntıları, bohem sözler ve boho alıntıları bulacaksınız. Bu alıntıların tümü bohemlerden olmasa da, kesinlikle bohem yaklaşımını yansıtıyorlar! Bu boho alıntı koleksiyonu, gerçek mutluluğa giden yolculukta size yardımcı olabilir.


1. "Tek yapacağım, devam etmek ve hissettiklerimi yapmak.” -  Jimi Hendrix.


2. “Fransız tarafım 'bohem'i düşündüğünde, Montparnasse yazarlarını ve absinthe'yi hayal ediyor, bu tür bir estetiktir.” -  Camille Rowe.


3. “Ben çok iyi yetiştirilmiş iyi bir aileden gelen bir kızım. Bir gün her şeye sırtımı döndüm ve bohem oldum.” -  Bridgitte Bardot.


4. “Hayalim çiftçi olmak. Akşam yemeği için kendi tatlı patateslerini çeken Bohem bir adam. ‒Lenny Kravitz.


5. “Benim işim eğlenmek ve eğlenmek. Ve sonunda her şey bitecekse neden olmasın, değil mi?” -  Janis Joplin.


6. "Hiçbir şeyin yoksa, kaybedecek bir şeyin de yoktur.” -  Bob Dylan, 'Yuvarlanan Taş Gibi'.


7. “Hayatı şu an için yaşa çünkü geri kalan her şey belirsizdir!” -  Louis Tomlinson.


8. “Benim için sadece deliler, yaşamak için deli olan, konuşmak için deli, kurtulmak için deli, aynı anda her şeyi arzulayanlardır.” -  Jack Kerouac.


9. "Eh, Bohemya herkesin herkes kadar iyi olduğu bir yer değil mi ve iyi bir Bohemyalı olmak için bir garsonun bir garsondan biraz daha az olması gerekmez mi?” -  Djuna Barnes, 'Bohemyalılarla Yakınlaşmak'.


10. “Hepimiz biraz hippiyiz, biraz bohemiz. Bunu bildiğimiz kültürden, 70'lerden ve 80'lerden alıyoruz.” -  Nicolas Maduro.


11. “Bohemya her yerde olabilir çünkü orası bir yer değil, bir ruh halidir.” -  Arthur Ransome.


12. “Ben kendi işimi yapıyorum ve sen kendi işini yapıyorsun. Beklentilerinizi karşılamak için bu dünyaya gelmedim. Ve sen benimkini yaşamak için bu dünyada değilsin. Sen sensin, ben de benim ve eğer tesadüfen birbirimizi bulursak, bu çok güzel.” -  Fritz Perls, 'Gestalt Duası'.


13. “Hayatın bir noktasında dünyanın güzelliği yeterli hale gelir. Fotoğraflamanıza, boyamanıza, hatta hatırlamanıza bile gerek yok.” -  Toni Morrison.


14. “Tüm yaşam bir deneydir. Ne kadar çok deney yaparsanız o kadar iyi olur.” -  Ralph Waldo Emerson.


15. “Her zaman, hayatın bir kumar olduğunu ve muhtemelen bir yazar olarak bohem bir varoluşa sahip olmaktan daha fazlasını elde ettiğimi hissettim.” -  Christopher Hitchens.


En İyi Canlı Ücretsiz Bohem Alıntılar


Motivasyon için bohem aşk sözleri mi yoksa boho hayat sözleri mi arıyorsunuz? İşte başlamanız için bazı harika bohem alıntılar. Arkadaşlarınızla, kız ve erkek çocuklarla veya iyi alıntılardan ilham almayı seven herkesle konuşurken bu alıntıları hatırlayın.  


16. “Hepsi mükemmeldi. Kitaplar yazdılar, resimler çizdiler ve konuşmayı bırakırlarsa, ki bunu asla yapmayacaklarından emindim, dünyayı değiştirmeyi planlıyorlardı.” -  Gloria Whelan, 'Aslanları Dinlemek'.


17. "O özgür olmak için doğdu, bırak kendi yolunda vahşi koşsun, onu asla kaybetmezsin.” -  Nikki Rowe.


18. “Ormanda yürüyüşe çıktım ve ağaçlardan daha uzun çıktım.” -  Henry David Thoreau.


19. “Eskiden bohem denilmesinden dolayı hüsrana uğrardım ama artık umurumda değil. Eğer sen bu isen, bunu kutlamalısın.” -  Alice Temperley.


20. “Gizli hayatımda. sinirlenince gülerim aldatırım ve yalan söylerim yapmam gerekeni yapıyorum geçinmek için, Gizli hayatımda.” -  Leonard Cohen.


21. “Yalnızca bir usta seçin, doğa.” -  Rembrandt.


22. “Bir kum tanesinde bir dünya, bir kır çiçeğinde bir cennet görmek için, sonsuzluğu avucunuzun içinde ve sonsuzluğu bir saat içinde tutun.” -  William Blake.


23. “Hayat, güzel ve iyi korunmuş bir bedende sağ salim varmak niyetiyle mezara yapılan bir yolculuk değil, bir duman bulutu içinde bordada kaymak, tamamen tükenmiş, tamamen yıpranmış ve yüksek sesle ilan etmek niyetiyle yapılan bir mezar yolculuğu olmalıdır. Vay! Ne yolculuk!'” -  Avcı S. Thompson.


24. “Montmartre'da her şey bohem gibiydi, biri yaşadı, biri boyadı, biri ressamdı, bunların hepsi temelde hiçbir şey ifade etmiyor.” -  Marcel Duchamp.


25. “Sihirbaz olmayın, sihir olun!” -  Leonard Cohen .


26. “Tüm kurallara uyarsan tüm eğlenceyi kaçırırsın.” -  Katherine Hepburn.


27. “Hayallerinizin doğrultusunda güvenle gidin. Her zaman hayal ettiğiniz hayatı yaşayın.” -  Henry David Thoreau.


28. “Özgür olmak istiyorsan özgür ol. Çünkü olması gereken milyonlarca şey var.” -  Cat Stevens, 'Dışarıda Şarkı Söylemek İstiyorsanız, Şarkı Söyleyin'.


29. “Benim sempatim insanlarladır; Direk onlara gitmeliyim. Bilgeliğimi onlardan almalıyım ve onlar bana hayat vermeliler. Bu nedenle bohemlerin görkemli, bağımsız ve serseri yaşamına yeni başladım.” -  Gustave Courbet.


30. “Damarlarında ateş ve kasırga kemikleri olan bir kıza ne yapması ve ne yapmaması gerektiğini söyleme. Göz açıp kapayıncaya kadar, onun güzel bohem ruhunun etrafına kurmaya çalıştığınız o gülünç kafesi paramparça edecek.” -  Melody Lee, 'Ay Çingene'.


Hayatta Takip Edilecek Bohem Alıntılar


Bohem şık sözler ve ilham verici hippi sözler arıyorsanız, bu bohem alıntılar hayatınıza yön vermenin harika bir yoludur. İşte size sevgiyi hissetmeniz ve hayatınızı istediğiniz gibi yaşamanız için ilham verecek bazı bohem alıntılar.


31. “Şiirle dolu bohem bir hayat, cilvesiz, bıçak gibi kesiyor!” -  Ana Claudia Antunes, 'Peirot & Columbine'.


32. “Ben vahşi bir kadınım . Ruhumu evcilleştirmek için bir savaşçı gerekir.” -  Nikki Rowe.


33. “Müziği duyamayanlar da dans ederken görülenleri deli sandılar.” -  Friedrich Nietzsche.


34. "Evrenin en net yolu, vahşi bir ormandan geçer.” -  John Muir.


35. “Silahlardaki çiçeklerle ve aşkla dolu yazlarıyla geçen 1960'lı yaşları, sanki sahip olduğumuz tek şey kışmış gibi, sahip olduğumuz tek şey erzaktı. Sessiz kalmakta çok iyiydik, öyleydik. olmak zorundaydık. Yol buydu.” -  Ali Smith, 'Orada Ama İçin'.


36. “Bohemya, içinde yaşamadığınız küçük bir ülkeden başka bir şey değildir. Orada vatandaşlık elde etmeye çalışırsanız, saray ve maiyeti derhal kraliyet arşivlerini ve hazinelerini toplar ve tepelerin ötesine geçer.” -  O. Henry, 'Çılgınlığın Ülkesi'.


37. “O kara gözlü, kırmızı alevli, bohem bir kasırga.” -  Melody Lee, 'Ay Çingene'.


38. “Herkesi sev, birkaçına güven, hiçbirine yanlış yapma.” -  William Shakespeare, 'İyi Biten Her Şey İyidir'.


39. “Hayatı yaratıcı bir şekilde yaşayacak kadar cesur olun. Hiç kimsenin olmadığı yaratıcı yer.” -  Alan Alda.


40. “Bir kadının ya da çocuğun yüzündeki gülümsemeyi kurtarmak için hayatı riske atmak şövalyeliğin sırrıdır.” -  Dejan Stojanovic.


41. “Duygulara ayıracak zamanın olmadığı bir dünya olacaksa, içinde yaşamak istediğim bir dünya değil.” -  Christopher Isherwood, 'Bekar Bir Adam'.


42. "İnsanlarla etkileşimlerinizi yalnızca işlemsel değil, dönüşümsel hale getirin.” -  Patti Smith.


43. “Unutmayın ki kalbiniz neredeyse orada hazinenizi bulacaksınız.” -  Paulo Coelho, "Simyacı".


44. “Hayatınızı yaşamanın sadece iki yolu var. Biri sanki hiçbir şey mucize değilmiş gibi. Diğeri ise sanki her şey bir mucizeymiş gibi.” -  Albert Einstein.


45. “Mutluluğunun peşinden git, evren sadece duvarların olduğu kapıları açacaktır.” -  Joseph Campbell.

“Mutluluğunun peşinden git, evren sadece duvarların olduğu kapıları açacaktır.” - Joseph Campbell.

Image

Tepkiniz?

0
ÇOK KOMİK
0
SEVDİM
0
SADE
0
VAY CANINA
0
KOMİK
0
KÖTÜ!
0
BERBAT
0
MÜKEMMEL!
0
KIZDIM