Angus Young'dan Güçlü Alıntılar: Rock'ın Ruhunu Keşfedin

Angus Young, AC/DC'nin efsanevi gitaristi ve riff ustası, rock müzik tarihine damga vuran sözleriyle de hayranlarını büyülüyor. Bu yazıda, Young'ın ilham verici ve samimi sözlerinden bazılarını keşfedecek, müzik sevgisini, sahne tutkusunu ve AC/DC'nin ikonik tarzını anlatan alıntılarla rock'ın ruhuna dalacağız.

Gönderim  24 Görüntüleme Güncelleme 17 gün önce
Angus Young'dan Güçlü Alıntılar: Rock'ın Ruhunu Keşfedin

Angus Young Alıntılar

Ben insanların 11 tane aynı şekilde sesi çıkan albüm yaptığımızı söylemekten bıktım, Aslında, 12 tane aynı şekilde sesi çıkan albüm yaptık.


Sanırım rock müzikte bu var. Sanırım zor zamanlarda yardım ediyor.


Her çeşit sevimli köpek yavrusu var, ama bu insanların çıkıp Doberman almasını engellemiyor.


Hiçbir şey bir gecede olmadı. Gittiğimiz her ülkede en alttan başladık. Müzik yaptığımız tarz ve tavrımız yüzünden en dipte başlayacağımızı ve yukarı çıkmak için çalışmamız gerektiğini biliyorduk.


Okul üniforması extrovert olmama izin veriyor. Temelde sahnede olduğum kişinin tam tersiyim.


'Rock Or Bust' her zaman yaptığımız bir şey.


Eric Clapton ve Eddie Van Halen'ın sololarının bir sürü insanı etkilediğini inkar edemem, ama bana göre bir grup için çok daha etkileyici ve önemli olan şey ritim kısmı.


Evet, hala gürültülü bir tavrı olan beş küçük kişiyiz.


Ne yaptığınızın piyasa değerini bilmeniz gerekir.


Avustralya en iyi bildiğim yer.


Gitar beni nereye götürürse oraya giderim.


Birçok insan diyor ki, 'AC/DC - şortlu küçük adam olan grup!'


Sahnede olduğumda içimdeki vahşi ortaya çıkıyor. Mağara adamı olmak gibi. Bir gösteriden sonra kendime gelmem altı saat sürüyor.


Uzun ömürlü olmanın sırrı... her yıl mumyalama sıvısı içmek.


Dışarıdaki yanlış anlama, biz bir 'hard rock' grubu veya 'heavy metal' grubu olduğumuz. Biz sadece bir rock n' roll grubu olduk.


Yaptığınız işi sevmelisiniz. Bunu yapmayı sevmeniz gerekiyor, çünkü hayatınızın büyük bir bölümü bu.


Arabayla hiç uğraşmadım. Muhtemelen okulda araba dergisi olmayan birkaç çocuktan biriydim. Evde gitarımla uğraşırken onlar araba motoru ile uğraşırlardı.


Hiçbir zaman kendimizi bir punk grubu, metal grubu veya new wave grubu olarak düşünmedim. Sadece bir grup olarak.


Gece bir ses duysam, etrafta dolaşan bir hırsız olduğunu düşünürdüm; ilk yapacağım şey gitarımı kontrol etmek olurdu.


Öğleden sonra bir pub'da çalıyor olurdunuz. Sonra gece geç saatlerde bir kulüpte çalardınız. O alışkanlığa girdiniz: 'Eğer çalmazsak, yemek yemeyiz.'


His ile çaldık. Bizi herhangi bir sahneye koyabileceğinizi ve kalabalığı kazanmanın bir yolunu bulacağımızı hissettik. Bizim öyle bir tavrımız vardı: Başaramayız diye bir şey yok. Belki şimdi hoşunuza gitmiyor olabilir, ama gidecek.


En iyi yaptığımız şeyi yaptık. Belki de insanlar bize bağlanıp 'Asla değişmiyorlar' diyor ya. Güvenilir biriyiz. Eski ayakkabılar gibi biraz.


AC/DC'nin en iyi yaptığı şey canlı performans sergilemek. Her şey bir araya geldiği zamandır o zaman. Stüdyo albümü yaptıktan sonra bile, dışarı çıkıp canlı çaldığınızda bir grup olmanın ne demek olduğunu öğrenirsiniz.


Tepkiniz?

0
ÇOK KOMİK
0
SEVDİM
0
SADE
0
VAY CANINA
0
KOMİK
0
KÖTÜ!
0
BERBAT
0
MÜKEMMEL!
0
KIZDIM