Anna Quindlen Sözleri ve Alıntıları

Anna Marie Quindlen Amerikalı yazar, gazeteci ve kanaat yazarıdır. New York Times gazetesi Public and Private 1992'de Pulitzer Yorum Ödülü'nü kazandı. Gazetecilik kariyerine 1974'te New York Post muhabiri olarak başladı. 1977-1994 yılları arasında The New York Times'ta çeşitli görevlerde bulundu.

Gönderim  326 Görüntüleme Güncelleme 8 ay önce
Anna Quindlen Sözleri ve Alıntıları

Anna Quindlen Sözleri

Geceleri sahil boyunca kilometrelerce okudum ve yürüdüm, kötü boş şiirler yazdım ve karanlıktan çıkıp hayatımı değiştirecek harika birini durmadan aradım. O kişinin ben olabileceği hiç aklıma gelmedi.


Kitaplar uçak, tren ve yoldur. Onlar varış noktası ve yolculuktur. Onlar evdeler.


Cahil ifade özgürlüğü genellikle konuşmacının aleyhine işler. Bu, bastırılması yerine dizginlenmesi gerektiğinin birkaç nedeninden biridir.


Başarınız kendi şartlarınızda değilse, dünyaya iyi görünüyorsa ama kalbinizde iyi hissetmiyorsa, başarı hiç de değildir.


Adamın içinde kardeşim olan küçük bir çocuk var ... Oh, o küçük çocuktan ne kadar nefret ettim. Ve onu ne kadar sevdiğimi de.


Çocuklarım, dekorasyonun çoğunlukla yeterince kitap rafı yapmaktan ibaret olduğunu düşünen insanlar olarak büyürse çok memnun olurum.


Gerçekten zor ve gerçekten şaşırtıcı olan şey, mükemmel olmaktan vazgeçip kendiniz olma işine başlamaktır.


Çocukları güvende tutmak bazen bir hayaldir. Dünya tehlikeli bir yerdir. Bazen mutfak tehlikeli bir yerdir.


Gerçekten zor ve gerçekten şaşırtıcı olan şey, mükemmel olmaktan vazgeçip kendiniz olma işine başlamaktır.


Stereotipler insanlığın yüzüne düşer. Biz insanlar en iyi birer birer anlaşılırız.


Acil servis formunda harika bir romantizmi yakın akrabaya dönüştürmek konusunda çok yerleşik ve huysuz bir şey var ve çok rahatlatıcı ve özel bir şey de var.


Hayat o kadar dağınık ki, onu düzeltmenin cazibesi çok güçlü. Ve sonuçlar her zaman yanıltıcıdır.


Hastaneler biraz sahile benziyor. Bir sonraki dalga gelir ve ağrınızın ve ıstırabınızın ayak izleri, doğumunuz ve iyileşmeniz silinir.


Filleri fildişi kaçak avcılardan ve yunusları orkinos ağlarından koruma girişimlerinin ortasında, çocukların hakları dikkate değer ölçüde önemsenmiyor.


Şimdi kendi tenimizde rahat olduğumuzu gerçekten hissediyorsak, hayatımızın bu tür üçüncü veya dördüncü perdesini yaşamak için daha uzun bir zamanımız var.


Çocuk bakımının bu kadar ağır bir mesele olmasının nedeni, bunun hakkında konuştuğumuzda, her zaman zımnen annelik hakkında konuşmamızdır. Ve annelik hakkında konuştuğumuzda, her zaman üstü kapalı bir şekilde, çocuk bakımının tam zamanlı anne bakımına göre çok belirsiz bir saniye olması gerektiğini varsayıyoruz.


Hayatta sınıf her yerdedir. Sınav en sonunda gelir.


Yaşla ilgili yararlı şeylerden biri, geleneksel bilgeliğin farkına varmaktır.


Bunca yıldan sonra, 'yeterince zayıf değil, yeterince güzel değil, yeterince akıllı değil, bu yeterince değil, o kadar değil' diye duyan bir kadın olarak neredeyse bir gecede uyandım ve 'Yeterim' diye düşündüm.


Özgeçmiş yazmak, ruh yaratmaktan çok daha kolaydır.


Hayat, anlardan, uzun bir gri çimento şeridi içinde küçük parıltılı mika parçalarından oluşur. Bize çağrılmadan gelmeleri harika olurdu, ama özellikle çoğumuzun şu anda liderlik ettiği kadar meşgul olan hayatlarda, bu olmayacak. Onlara yer açmayı, onları sevmeyi ve gerçekten yaşamayı kendimize öğretmeliyiz.


Kum tepelerinin üzerinde tuzlu su kokusunun kendisini iten kokusunu fark ettiğiniz, durup kırmızı kuyruklu bir şahinin bir gölet ve çam ağaçlarının üzerinde nasıl döndüğünü izlediğiniz bir hayat edinin.


Küçük beyaz yalanlardan oluşan bir güvenlik ağı, başarılı bir evliliğin temelini oluşturabilir. Mutfak tadilatını ne kadar ucuza yapabileceğime inanamazsın.


Basmakalıp saat beşli baba, 'Annene sor' ve 'Ağlama bebek olma' ile bir dioramaya ait. Sarılmanın ve öpüşmenin cinsiyet körü olduğuna ve kirli bir bebek bezinin bir kadın değil, bir değişiklik gerektirdiğine inanan baba, sonsuza dek tercih edilir.


Çanta, ruhun aynasıdır.


Şüphe duyduğunuzda çocukları seçin. Daha sonra işi seçmek için bolca zaman olacak. "     


Adamın içinde kardeşim olan küçük bir çocuk var ... Oh, o küçük çocuktan ne kadar nefret ettim. Ve onu ne kadar sevdiğimi de.


Keşke bir sonraki şeye geçmek için acele etmeseydim: akşam yemeği, banyo, kitap, yatak. Keşke biraz daha fazlasını yapmaya ve biraz daha az yapmaya değer vermiş olsaydım.


Hayattaki her şeyde vicdanınızı seçin ve içgüdülerinize güvenin ve pişmanlık duymadan hayatınızı sürdürün.


Hayatımı gerçekten değiştiren öğretmenlerden her zaman olumlu pekiştirme aldığım tek şey yazılı sözlerdi.


Aşinalık içeriği besler.      


Arıza zamanı, orta mesafeye baktığımızda, kaldırıma tekmelediğimiz, çimenlerin üzerinde uzandığımız veya eğimli oturduğumuz ve yaz gökyüzünün sıkıcı mavisine baktığımız zaman kendimiz olduğumuz yerdir. Şiir yazabileceğine, müzik besteleyebileceğine ya da kesinti olmadan bir aktör olabileceğine inanmıyorum ve bol bol, can sıkıntısından geçen ama gerçekten yaratıcılığı besleyen tekerleklerin içindeki sessiz hareketidir.      


Bitmiş bir insan sıkıcı bir insandır.


Bugün büyükanne olmak daha iyi ya da daha kötü değil, sadece farklıdır.


Büyükanne ve büyükbaba işimizin büyük bir kısmı kendinden geçmiş ifade etmektir.


Kaygısız ve hatta bazen umursamaz olan aralıksız ihtiyatlı bir hayat, yarım ömür olabilir.


Tepkiniz?

0
ÇOK KOMİK
0
SEVDİM
0
SADE
0
VAY CANINA
0
KOMİK
0
KÖTÜ!
0
BERBAT
0
MÜKEMMEL!
0
KIZDIM
0 Yorumlar