Ansel Adams'ın Doğa ve Fotoğraf Hakkında En İyi Alıntıları

Ansel Adams, özellikle siyah beyaz fotoğrafçılığıyla tanınan bir fotoğrafçı ve çevreciydi.

Adams, yaşamı boyunca çevre konusunda da derin endişe duymuştur. Daha sonra Amerika Birleşik Devletleri İçişleri Bakanlığı tarafından milli parkların fotoğraflarını çekmesi için sözleşme imzaladı.

1980'de, uzun vadeli savunuculuğu ona Başkanlık Özgürlük Madalyası ve dünya çapında ün kazandı. 'Monolith, Half Dome'un Yüzü, Yosemite Ulusal Parkı, California (1927)' fotoğrafını en ünlü fotoğrafı olarak görüyor.

Ansel Adams'ın doğa ve fotoğrafçılıkla ilgili alıntılarından oluşan listemiz sizi kesinlikle heyecanlandıracak ve motive edecektir.

Gönderim  386 Görüntüleme Güncelleme 1 yıl önce
Ansel Adams'ın Doğa ve Fotoğraf Hakkında En İyi Alıntıları

En İyi Ansel Adams Alıntılar

Ansel Adams, fotoğrafçılık ve çevre sevgisini ilk yıllarında manzara fotoğrafçılığı stiliyle geliştirdi. Tutkularınızın peşinden gitmeniz için size ilham verecek alıntılar arıyorsanız, Ansel Adams fotoğraf alıntıları koleksiyonumuza göz atın.


1. “Kendinize sorun: “Bu konu beni hissetmeye, düşünmeye ve hayal kurmaya sevk ediyor mu?”


2. "Bir fotoğrafa genellikle bakılır, nadiren bakılır."


3. “Fotoğraf çekmezsin, yaparsın.”


4. “Güçlü bir ifade ve iletişim aracı olarak fotoğraf, sonsuz çeşitlilikte algılama, yorumlama ve uygulama sunar.”


5. “Kelimeler anlaşılmaz hale gelince fotoğraflara odaklanacağım. İmgeler yetersiz kaldığında, sessizlikle yetineceğim.”


6. “Bulanık bir konseptin keskin bir görüntüsünden daha kötü bir şey yoktur.”


7. “Her fotoğrafta her zaman iki kişi vardır: fotoğrafçı ve izleyici.”


8. “Çevreyi kurtarmak için kendi hükümetimizle savaşmak zorunda olmamız korkunç.”


9. “Herhangi bir yılda on iki önemli fotoğraf iyi bir mahsuldür.”


10. “Olumsuz, bestecinin puanının eşdeğeridir ve performansın yazdırılmasıdır.”


11. “Sadece kamera ile fotoğraf çekemezsiniz. Gördüğün tüm resimleri, okuduğun kitapları, duyduğun müziği, sevdiğin insanları fotoğrafa çekiyorsun.”


12. “Hiç kimsenin diğer insanların neyi algılaması, yaratması veya üretmesi gerektiğini dikte etme hakkı yoktur, ancak herkes kendilerini, algılarını ve duygularını ortaya çıkarmaya ve yaratıcı ruha güven inşa etmeye teşvik edilmelidir.”


13. “Harika bir fotoğraf, fotoğraflanan şey hakkında kişinin en derin anlamda hissettiklerini tam olarak ifade eden fotoğraftır.”


Ünlü Ansel Adams Alıntılar


Bir fotoğrafçı olarak Ansel Adams, moda olan resimcilik tekniğini denedi. Bu teknik, fotoğraflarının daha çok tablo gibi görünmesine ve yumuşak, parlak bir kaliteye sahip olmasına yardımcı oldu. Burada, bulabileceğiniz en iyi fotoğrafçılık alıntılarından bazıları olan Ansel Adams hakkında bazı alıntılarımız var. Ansel Adams'ın bu alıntıları, merceğin arkasındaki hassas adamın daha net bir resmini elde etmenize yardımcı olacak.


14. “Bazen, Tanrı birinin deklanşöre basmasını sağlamaya hazır olduğunda gelirim.”


15. "Manzara fotoğrafçılığı, fotoğrafçının en büyük sınavıdır ve çoğu zaman en büyük hayal kırıklığıdır."


16. "Zamanla toplanan bilgelikte, her deneyimin bir keşif biçimi olduğunu buldum."


17. "Herkes resimlere güvenmez ama insanlar fotoğraflara inanır."


18. "Niyetim, -fotoğraf aracılığıyla - izleyiciler için anlam ifade edebilecek doğal dünyanın sezgisel gözlemlerini sunmaktır."


19. “Saklanmak ve yakmak, Tanrı’nın ton ilişkileri kurarken yaptığı hataların üstesinden gelmek için atılan adımlardır.”


20. “Fotoğraf, fikirlerin olgusal iletişimi için bir araçtan daha fazlasıdır. Bu yaratıcı bir sanattır.”


21. "Yosemite Vadisi benim için her zaman bir gün doğumu, taş ve uzaydan oluşan geniş bir yapı içinde yeşil ve altın harikasının bir parıltısıdır."


22. “Geçmiş hayatımdaki her şeyin anlamlı bir şekilde mantıklı bir sıraya girdiğini gösteren geriye dönük bir vizyona sık sık sahip oldum.”


23. “İyi fotoğraf için kural yoktur, sadece iyi fotoğraf vardır.”


24. "Bir kameranın en önemli bileşeni, arkasındaki on iki inçtir!"


25. “Sanatın ne olduğunu öğrenmek için bir eleştirmene ihtiyacı olan birini tanımıyorum.”


26. "İyi bir fotoğraf nerede duracağını bilmektir."


27. “Gerçek bir fotoğrafın açıklanması gerekmez ve kelimelerle ifade edilemez.”


Ansel Adams'ın İlham Veren Sözleri


Ansel Adams, renkli fotoğrafçılıkla yoğun bir şekilde ilgilenmesine rağmen siyah beyaz fotoğrafçılığı tercih etti. Siyah beyaz fotoğrafların, kişinin yaşam hakkında nasıl hissettiğinin özünü yeterince yansıttığına inanıyordu. Ansel Adams'ın fotoğrafçılıkla ilgili alıntıları olan alıntılarımız, hayatı ve düşünce süreci hakkında size daha fazla fikir verecektir.


28. “Fotoğraf çekmeye hazır olduğumda, kelimenin tam anlamıyla kelimenin tam anlamıyla orada olmayan bir şeyi zihnimde açıkça görüyorum. Dışarıdan alınan bir şeyle değil, içeriden inşa edilen bir şeyle ilgileniyorum.”


29. “Bir fotoğrafın, içine koyduğumuz kadar çok şey kapsayabileceğini ve hiç kimsenin ortamın tüm olanaklarına yaklaşmadığını hatırlamalıyız.”


30. "Kamera sentetik entegrasyon yeteneğine sahip olmadığı için, fotoğraf tam anlamıyla soyut olamaz."


31. “Sıcaklıkların her zaman tutarlı olduğu, görüntülerin sürekli bir biçim ve anlam çağlayanı içinde insanın gözlerinin önünden kaydığı ince taneli bir cennete emekli olmayı umuyorum.”


32. “İzlenim yeterli değil. Tasarım, stil, teknik, bunlar da yeterli değil. Sanat, izlenimden veya kendini ifşa etmekten daha öteye ulaşmalıdır.”


33. “Sanat, güzelliğin hem alınması hem de verilmesidir; ruhun farkındalığının iç kıvrımlarının ışığa dönüşmesi. Dünyanın gerçeklerinin başka bir düzlemde yeniden yaratılmasıdır; yeryüzünün ve insanların trajik ve harika gerçekleri ve bunların tüm karşılıklı ilişkileri.”


34. “Farkındalık seviyenizin ne kadar yüksek olduğu, dünyanızdan ne kadar anlam alacağınızı belirler. Fotoğrafçılık size farkındalık seviyenizi geliştirmeyi öğretebilir.”


35. “Bir sonraki adımın elektronik görüntü olacağına eminim ve umarım onu ​​görecek kadar yaşarım. Teknolojik yenilikler ne olursa olsun, yaratıcı gözün çalışmaya devam edeceğine güveniyorum.”


36. “…renkli fotoğrafçılıkta siyah-beyazdan farklı bir şekilde görülür… kısacası, görselleştirme, kullanılan ekipmanın ve malzemelerin kendine özgü doğasına göre değiştirilmelidir.”


37. “Defter. Hiçbir fotoğrafçı fotoğrafsız kalmamalı.”


38. "Yüzeysel bir görüntü üretebildiğimiz katıksız kolaylık genellikle yaratıcı felaketlere yol açar."


39. “Doğru ve etkili fotoğraf çekmek, yüzeylerin altını görmektir.”


40. “Çocuklarımıza muhteşem bir miras bırakalım…Onlara dönüp şunu söyleyelim, size miras kalan şu: Onu iyi koruyun, çünkü o paradan çok daha değerlidir… ve bir kez yok edildiğinde, doğanın güzelliği bir daha geri gelemez. herhangi bir fiyata geri satın alındı. ”


41. "Dünyanın anlaşılmaz derecede güzel olduğuna inanıyorum, sonsuz bir sihir ve mucize beklentisi."


Motive Edici Ansel Adams Alıntılar


Ansel Adams'ın doğa, fotoğrafçılık ve sanatla ilgili alıntılarından oluşan listemizle Ansel Adams'ın felsefelerinin keyfini çıkarın.


42. "Kötü hava, iyi fotoğraf çekmeyi sağlar."


43. “Güzelliğe inanıyorum. Taşa ve suya, havaya ve toprağa, insanlara ve onların geleceğine ve kaderlerine inanıyorum.”


44. “Hepimiz sonsuzluğun sınırlarında hareket ediyoruz ve bazen yanılsama dokusu aracılığıyla manzaralara sahibiz. Birçoğu bunu kabul etmeyi reddediyor: Bir gizemin var olduğunu hissediyorum. Bazı zamanlar vardır, rüzgarın fısıltısında olduğu gibi, dünyada gerçekten de bir varlığın, insanlık dışı olması gerekmeyen insan dışı bir varlığın açık ve sessiz bir şekilde kavranması gelir.”


45. “Neyi fotoğraflayacağımı önceden bilemem… Dünyaya çıkıyorum ve mutlaka ilgimi çeken bir şeyle karşılaşacağımı umuyorum. Bulunan nesneye bağımlıyım. Son nefesime kadar fotoğraf çekmeye devam edeceğimden şüphem yok.”


46. ​​“Bugün, doğanın en basit çayırda, ormanlık alanda, bataklıkta, derede veya gelgit havuzunda ve ayrıca parklarımızın ve vahşi alanlarımızın uzak ihtişamında ortaya çıktığını anlamalıyız.”


47. "Ne kadar sofistike olursanız olun, büyük bir granit dağ inkar edilemez ve varlığınızın tam özüne sessizce konuşur."


48. “Doğanın hem büyük hem de samimi yönleri, etkileyici fotoğrafta ortaya çıkarılabilir. Her ikisi de kalıcı olumlamaları ve keşifleri harekete geçirebilir ve izleyicinin onu çevreleyen uçsuz bucaksız doğal güzellik ve merak dünyasıyla özdeşleşme arayışında kesinlikle yardımcı olabilir.”


49. “Doğada form yoktur. Doğa, geniş, kaotik bir şekiller topluluğudur. Bir sanatçı olarak kaostan konfigürasyonlar yaratırsınız. Başlamak için hiçbir şeyin olmadığı resmi bir açıklama yaparsınız. Tüm sanatlar, dışsal bir olay ile içsel bir olayın birleşimidir.”


50. “Aklımın gözüyle, belirli bir...görüş ve duygunun bir baskı üzerinde nasıl görüneceğini hayal ediyorum. Beni heyecanlandırıyorsa, iyi bir fotoğraf çekme şansı var. Sezgisel bir duyudur, pek çok pratikten gelen bir yetenektir.”


51. “Her iki sanatı da yaşatmaya çalıştım ama kamera kazandı. Fotoğraf makinesi ruhu ifade etmese de belki bir fotoğrafın ifade edebileceğini buldum!”

“İyi fotoğraf için kural yoktur, sadece iyi fotoğraf vardır.” - Ansel Adams

Image

Tepkiniz?

0
ÇOK KOMİK
0
SEVDİM
0
SADE
0
VAY CANINA
0
KOMİK
0
KÖTÜ!
0
BERBAT
0
MÜKEMMEL!
0
KIZDIM