Arundhati Roy Sözleri ve Alıntıları

Aşağıda, çeşitli kaynaklardan yıllar boyunca toplanan ilham verici ve bilge "Arundhati Roy Sözleri ve Alıntıları" koleksiyonumuzu bulacaksınız.

Gönderim  1,615 Görüntüleme Güncelleme 4 yıl önce
Arundhati Roy Sözleri ve Alıntıları

Arundhati Roy Sözleri ve Alıntıları

Ailelerin sorunu buydu. Saldırgan doktorlar gibi, onlar da bunun nereyi yaraladığını biliyorlardı.


Dikkatsiz kelimelerin yaptığı budur. İnsanların seni biraz daha az sevmesini sağlıyorlar.


Yazarlarını fikirlerini söylediği için susturmak zorunda olan millete yazık.


Günümüzde insanlar entelektüeller köktenciliği kınadıklarında kendilerini radikal hissediyorlar, ancak çoğu insan özelleştirme, küreselleşme ve köktencilik arasındaki bağlantılardan bahsetmiyor.


Şu ya da bu türden milliyetçilik, yirminci yüzyılın soykırımlarının çoğunun sebebiydi. Bayraklar, hükümetlerin önce insanların beyinlerini küçültmek için ve sonra da ölüleri gömmek için tören örtüsü olarak kullandıkları renkli kumaş parçalarıdır.


Küreselleşme, standardizasyon demektir. Çok zenginler ve çok fakirler aynı şeyleri istemelidir, ancak yalnızca zenginler bunlara sahip olabilir.


Faşizmin kendisi, ancak ondan öfkelenen herkes, öfkelerinin yoğunluğuna eşit bir sosyal adalete bağlılık gösterirse geri çevrilebilir.


Bayraklar, hükümetlerin önce insanların zihinlerini küçültmek için ve ardından ölüleri gömmek için tören örtüsü olarak kullandıkları renkli kumaş parçalarıdır.


Müzik gibi kokular hatıraları tutar. Derin nefes aldı ve onu gelecek nesillere doldurdu.


Kuşkusuz hiçbir canavar, sınırsız, sonsuz derecede yaratıcı insan nefreti sanatını denememiştir. Hiçbir canavar menziline ve gücüne erişemez.


Şu ya da bu türden milliyetçilik, yirminci yüzyılın soykırımının çoğunun sebebiydi. Bayraklar, hükümetlerin önce insanların zihinlerini küçültmek için ve sonra da ölüleri gömmek için tören örtüsü olarak kullandıkları renkli kumaş parçalarıdır.      


Kurgu, tek bir şey olamayacak kadar güzel. Her şey hakkında olmalı.


Delhi'de arabalar gittikçe büyüyor ve şıklaşıyor, oteller havaya uçuyor, kapılar yükseliyor ve gardiyanlar artık eski chowkidars, bekçi değiller, ama onlar silahlı arkadaşlar. Yine de fakirler şehirdeki bitler gibi her yarığa tıkılmış durumda. İnsanlar artık bunu görmüyor. Sanki bir yerde çok parlak bir ışık tutuyormuşsunuz gibi karanlık etrafta derinleşiyor.      


Keşmir'de uyandığımızda ve 'Günaydın' dediğimizde, gerçekten kastettiğimiz şey 'Günaydın'.


Bomba yapmak sadece bizi yok eder. Onları kullanıp kullanmamamız önemli değil. Bizi her halükarda yok edecekler.


Unutulabilecek şeyler var. Ve yapamayacak şeyler - kötü, yana doğru bakan gözlerle doldurulmuş kuşlar gibi tozlu raflarda oturanlar.      


Gerçekten 'sessiz' diye bir şey yok. Yalnızca kasıtlı olarak susturulmuş olanlar veya tercihen duyulmayanlar vardır. "     


Saçında çiçekler vardı ve gözlerinde sihirli sırlar taşıyordu.


Bir günde işler değişebilir.


Tepkiniz?

0
ÇOK KOMİK
0
SEVDİM
0
SADE
0
VAY CANINA
0
KOMİK
0
KÖTÜ!
0
BERBAT
0
MÜKEMMEL!
0
KIZDIM