Biraz Huzur ve Sakinliğe İhtiyacınız Olduğunda Verebileceğiniz En İyi Sessizlik Alıntırı

Sert trafik gürültüsü ve bazı geveze arkadaşlar arasında sessizlik her zaman bizim için değerli olmuştur.

“Barış, hayattaki en yüksek hedef değildir; en temel gereksinimdir”, Sadhguru'nun belirttiği gibi, barış zihinsel gücümüzü inşa etmemize ve beslememize yardımcı olur. Sessizlik, sakinlik ve sessizlik her zaman başarmamıza yardımcı olur.

Daha fazla düşünmemize yardımcı olur ve bazen daha iyi fikirler ortaya çıkarır. Sadece fikirleri iyileştirmemize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda bize sonsuz zihin ve ruh huzuru verir. İşte size gönül rahatlığı ve ruhunuza sessiz bir muamele vermek için sessizlik hakkında en iyi sessiz alıntılar.

Gönderim  7,437 Görüntüleme Güncelleme 2 yıl önce
Biraz Huzur ve Sakinliğe İhtiyacınız Olduğunda Verebileceğiniz En İyi Sessizlik Alıntırı

En Güzel Sessiz Alıntılar

İç sessizlik ve iç huzuru, her bilge bireyin çabaladığı bir şeydir. İşte, bilgeliğin peşinden gitmek için dikkat etmeniz ve sakin bir atmosferin tadını çıkarmanız gereken güçlü sessizlik sözleriyle birlikte en iyi sessiz insanlardan bazı alıntılar.


1. “İnsanlarla konuşmak zorunda olmadığımda hayal gücüm çok daha iyi çalışıyor.” -  Patricia Highsmith.


2. “Sessizlik huzurdur. Sessizlik, hayatın ses düğmesini kısmaktır. Sessizlik, kapatma düğmesine basmaktır.” -  Khaled Hosseini.


3. “Sadece hareket eden sular sakinleşsin, güneş ve ay varlığının yüzeyine yansıyacaktır.” -  Deepak Chopra.


4. “Sessizliği dinleyin. Söyleyecek çok şeyi var.” -  Mevlana.


5. "Ne kadar sessiz olursanız, o kadar çok işitebilirsiniz.” -  Mevlana.


6. “Kısa bir sessizlik oldu. Sanırım karın yağdığını duydum.” - Erich Segal.


7. "İnsanların tüm dertleri, sessiz bir odada tek başına oturamamaktan kaynaklanır.” -  Blaise Pascal.


8. “Sessiz bir adamın kararlılığını küçümseme.” -  Ben Duncan Smith.


9. “Sessiz evlerden ve ilk başlangıçtan keşfedilmemiş sonlara kadar, kazanmaya değer hiçbir şey yoktur, kahkaha ve arkadaş sevgisinden başkadır.” -  Hilaire Belloc.


10. “Sessizlik, bizi çağıran derinliklerine korkusuzca sıçramaya davet eden bir lütuf nehri gibidir. Lütuf sularında karanlık ve gizemlidir. Yine de sessiz karanlıkta bize yeni gözler verildi. İlahi olanın kalbinde, kim olduğumuzu daha net görebiliriz. Bu sessizlik nehrinde yenilendik ve temizlendik.” -  Macrina Wiederkehr.


11. "Söyleyecek bir şeyin olmadığında, hiçbir şey söyleme.” -  Charles Caleb Colton.


12. “Tanrı sessizliğin dostudur. Doğanın, ağaçlar, çiçekler, çimenler, sessizce nasıl büyüdüğünü görün; yıldızları, ayı ve güneşi, sessizce nasıl hareket ettiklerini görün.” -  Rahibe Teresa.


13. “Çok düşünüyorum ama fazla bir şey söylemiyorum.” - Anne Frank.


14. "Her şey sessizlikten daha az acıtır.” -  Troye Silvan.


15. "Sessiz insanlar en gürültülü zihinlere sahiptir.” -  Stephen Hawking.


16. “Vaktiğinde susmak hikmettir ve her sözden iyidir.” -  Plutarkhos.


17. “Sonunda düşmanlarımızın sözlerini değil, dostlarımızın sessizliğini hatırlayacağız.” - Martin Luther King Jr.


18. “Sessizlik, çürütülmesi en zor argümanlardan biridir.” -  Josh Billings.


19. “Bazen bilinmeyene atlamak iyidir. Sıçrama alıştırması yapın.” -  Macrina Wiederkehr.


20. “Sessiz olmak pasiflik anlamına gelmez. Daha hoşgörülü, anlayışlı ve odaklı olmak demektir.” -  Remez Sasson.


21. “Hayatımızın en önemli konuşmaları sessizlik içinde gerçekleşir.” - Simon Van Booy.


22. “Toplumumuz mutluluğu gençlikle eşit tuttuğundan, genellikle kederin, sessiz çaresizliğin ve umutsuzluğun yaşlanmayla el ele gittiğini varsayıyoruz. Duygusal acı ya da uyuşukluk, uzun bir yaşam değil, yanlış bir yaşam sürmenin belirtileridir.” -  Martha Beck.


23. “Aşk alev almış bir dostluktur. Sessiz bir anlayış, karşılıklı güven, paylaşım ve bağışlayıcıdır. İyi ve kötü zamanlarda sadakattir. Mükemmellikten daha azına razı olur ve insan zayıflıklarına izin verir.” - Ann Landers.


En İyi Sessiz Adam Alıntılar


İç huzur, hayatta çok ihtiyaç duyulan bilgeliği ve sevgiyi elde etmek için bir basamak taşıdır. İşte kesinlikle seveceğiniz en iyi sessiz alıntılardan bazıları. Okumaya devam edin ve hayatınızda biraz huzur bulun.


24. “Sessiz olmayı öğrenmek, zihnimizi dingin ve huzurlu kılmak ve günlük hayatımızda dinginlik anları aramak, mutlu ve aklı başında bir yaşam için çok önemlidir.” -  Remez Sasson.


25. “Sessiz olmak, anlamsız konularda zaman, enerji ve düşünce harcamamak demektir. İç huzur, dinginlik ve sükunet demektir.” -  Remez Sasson.


26. "Sevmeye değer bir kalp, sessizlikte bile anladığınızdır.” -  Shannon L. Kızılağaç.


27. "Akıllı adamlar, konuşup konuşmamak konusunda şüpheye düştüklerinde, susmak konusunda şüpheye düştüklerinde, şüpheyi kendilerine verirler ve susarlar.” -  Napolyon Tepesi.


28. “Sessiz olmak yetmez. Sessizlik, gürültünün olmamasıdır. Barışa, adaletin varlığına ve var olmaya ihtiyacımız var, böylece buradaki insanlar bir arada var olabilir ve birlikte yaşayabilir.” - Jesse Jackson.


29. “Sessizlik erdemin başlangıcıdır. Sessiz olmak güzel olmaktır. Yıldızlar ses çıkarmaz.” -  James Stephens.


30. “Sessizlik kendi kendine yayılır ve konuşma ne kadar uzun süre askıya alınırsa, söyleyecek bir şey bulmak o kadar zor olur.” - Samuel Johnson.


31. “Birkaç konuda sessiz kalmamın uzun vadede bir avantaj olacağına her zaman inandım.” - Aishwarya Rai.


32. “Sessizlik, kızgın sözlerden daha yüksek sesle konuşur. Sessizlik, başa çıkılması zor olan güçlü bir argümandır.” -  Doktor TP Chia.


33. “Yaratılan her şey sessizlikten gelir. Düşünceler sessizliğin hiçliğinden doğar. Sözcükler boşluktan çıkar. Sizin özünüz boşluktan ortaya çıktı. Tüm yaratıcılık biraz dinginlik gerektirir.” -  Wayne Dyer.


34. “Bana gelince, sessizlik ve boşluk o kadar büyük ki, bakıyorum ve görmüyorum, dinle ve duymuyorum, dil hareket ediyor ama konuşmuyor… Benim için dua etmeni istiyorum, izin vermeme izin ver Onun eli boştur.” -  Rahibe Teresa.


35. “Bazen arkadaş olmak, zamanlama sanatında ustalaşmak demektir. Sessizliğin bir zamanı var. İnsanların kendilerini kendi kaderlerine atmasına izin verme zamanı. Ve her şey bittiğinde parçaları toplamaya hazırlanma zamanı.” -  Octavia Butler.


36. “Yanlış yapma ve doğru yapma fikirlerinin ötesinde bir alan var. Seninle orada buluşacağım. Ruh o çimenlere uzandığında, dünya hakkında konuşulamayacak kadar dolu.” -  Mevlana.


Güzel Sessiz Zihin Alıntılar


Sakin ve huzurlu bir zihin, her bilge bireyin sahip olmayı seveceği bir şeydir. İşte sessiz bir zihnin önemi hakkında en güzel alıntılardan bazıları.


37. “Sessizliğinizi hak eden insanlar için kelimeleri boşa harcamayın. Bazen söyleyebileceğin en güçlü şey hiçbir şey değildir.” - Mandy Hale.


38. “Acele etmeye gerek yok. Parlamaya gerek yok. Kendinden başkası olmaya gerek yok.” - Virginia Woolf.


39. “Hayatta hızını artırmaktan daha fazlası var.” -  Mohandas Gandhi.


40. “Her zaman bir plana ihtiyacınız yoktur. Bazen sadece nefes almanız, güvenmeniz, bırakmanız ve ne olacağını görmeniz gerekir.” - Mandy Hale.


41. “Sessizlik kelimelerden daha anlamlıdır.” -  Thomas Carlyle.


42. "Bütün o sessiz insanlar, öfkelerini kaybettiklerinde intikam hırsıyla kaybederler.” - Agatha Christie.


43. “George Harrison sessiz Beatle olarak biliniyordu. Sessiz insanlar genellikle sessizdir çünkü derin düşünürler.” -  Işın Konforu.


44. “Belirli bir noktanın altında, çok sessiz kalırsanız, insanlar artık sizi düşünceli ya da derin biri olarak görmez; sadece sizi unuturlar.” -  Douglas Coupland.


45. “Sessizlik büyük bir güç kaynağıdır.” -  Lao Tzu.


46. ​​“Kelimeler belirsizleştiğinde fotoğraflara odaklanacağım. İmgeler yetersiz kaldığında, sessizlikle yetineceğim.” -  Ansel Adams .


47. “Yalnız ol. Bu size merak etmek, gerçeği aramak için zaman verir. Kutsal merakınız olsun. Hayatınız yaşamaya değer kılın.” -  Albert Einstein.


48. “Çok düşünüyorum ama fazla bir şey söylemiyorum.” - Anne Frank.


49. “Yalnızca sessizliği iyileştiriyorsa konuşun.” -  Gandhi.


50. “Her şey etrafımızdaki sessizliği yorumlamamıza bağlı değil mi?” - Lawrence Durrell.


51. “Bir karakter rahat ve sessiz geliştirilemez. Yalnızca deneme ve ıstırap deneyimiyle ruh güçlendirilebilir, hırs esinlendirilebilir ve başarı elde edilebilir.” -  Helen Keller.


52. "Aptal, konuşmasıyla, bilge ise sessizliğiyle tanınır.” -  Pisagor.


53. “Söz gümüşse sükut altındır.” -  Thomas Carlyle.


54. “Hiçbir şey söylememek bazen çok şey anlatır.” -  Emily Dickinson.


55. “Yapabilseydim, her zaman sessizlik ve bilinmezlik içinde çalışır ve çabalarımın sonuçlarıyla bilinmesine izin verirdim.” -  Emily Bronte.

"Ne kadar sessiz olursanız, o kadar çok işitebilirsiniz.” - Mevlana.

Image

Tepkiniz?

1
ÇOK KOMİK
1
SEVDİM
1
SADE
1
VAY CANINA
1
KOMİK
1
KÖTÜ!
1
BERBAT
1
MÜKEMMEL!
1
KIZDIM
  • Biraz Huzur ve Sakinliğe İhtiyacınız Olduğunda Verebileceğiniz En İyi Sessizlik Alıntırı
  • Admin