Cloris Leachman Sözleri: Mizah, Yaşam ve Oyunculuk Üzerine İlham Verici Alıntılar

Cloris Leachman, unutulmaz Amerikan aktrislerinden biridir. 90 yaşına kadar uzanan olağanüstü bir kariyere sahip olan Leachman, "Maltese Falcon", "The Last Picture Show", "Young Frankenstein" ve "Things to Do in Denver When You're Dead" gibi filmlerle tanınır.

Sadece oyunculuğuyla değil, aynı zamanda esprili ve zeki kişiliğiyle de tanınan Leachman, hayatı, çalışmaları ve insan ilişkileri hakkındaki fikirleri hakkında birçok ilham verici alıntı yapmıştır. Bu yazıda, Leachman'ın en bilge ve motive edici sözlerinden bazılarını sizlerle paylaşacağız.

Gönderim  53 Görüntüleme Güncelleme 29 gün önce
Cloris Leachman Sözleri: Mizah, Yaşam ve Oyunculuk Üzerine İlham Verici Alıntılar

Cloris Leachman Alıntılar

Dişlerinizi fırçalarsanız, ağzınız çok temiz hissedeceği için hemen ardından bir şeyler yemek istemezsiniz. Bu nedenle diş fırçalamak aslında daha sonraya kadar yemek yemekten alıkoyar.


Neden yaşlılar evlerinin yanına yetimhaneler inşa edemeyelim? Birisi sallanan sandalyede oturuyorsa, kısa süre sonra kucağında bir çocuk olacağı kesindir.


Nereye gidersem eğlence yaratırım... Kendi başıma bir restorana gidersem, emin olun insanlar bundan bahsedecektir. İnsanlarla olmak her zaman çok eğlencelidir. Bu yolculuğun bir parçası.


1946 yılında Miss Chicago seçildim.


Vejetaryen olmaya karar verdiğimde, kendimi yeniden nasıl pişireceğimi öğrenmem gerekti. Örneğin, eskiden eti yağda pişirdiğim büyük bir tencereye kırmızı şarap koyar ve bu tabii ki lezzetliydi. Etten vazgeçtiğimde ne yapacağımı merak ettim. Bu, gerçekten organik ve taze sebzeler oldu.


35 yaşındayken et yemeyi bıraktım. Şükürler olsun.


Çok rahat bir yaşam tarzım var. Çalıştığımda bile bu bir iş değil: çok eğlenceli, heyecan verici ve yenidir. Yeni, harika, yetenekli insanlar. Bu büyük bir zevk ve eğlence.


Bir şey gerçekten komikse, her zaman komiktir.


Olağanüstü mucizeler, milyarlarca ve trilyonlarcası her zaman olur, ama Tanrı olduğu için değil.


Tanrı'nın olmadığını söylemiyorum, ama kesinlikle Tanrı yok.


İsa hakkında uydurulan şeyler - Tanrı'ya ulaşmak için İsa'dan geçmeniz gerektiği ve şanslıysanız, öldükten sonra, her şeyi doğru yaptıysanız, ödül olarak Tanrı'nın sağ eli tarafında oturacağınız. Bunların hepsi erkekler tarafından uydurulmuş. İnsanlar uydurdu.


Oğlum menajerim oldu ve bana "Anne, istediğin her şeyi yapabilsen ne yapardın?" diye sordu. Ve ağzımdan hemen "Dancing With the Stars" çıktı.


Garip bir rol oynasaydım bile, o kişi olmadığımı göstermek için her zaman Johnny Carson'a çıktığımdan emin oldum. Kendim olurdum. Bu yüzden insanlar beni tanıdı sanırım ve dürüst, doğru ve gerçek olduğumu biliyorlar.


Iowa'nın Des Moines şehrindenim - hatta şehirden değil, kırsalda. Kişiliğimde çok fazla süs olmadığını düşünüyorum. Ben sadece aptal bir kemiğe sahip basit bir insanım.


Ailem boş zamanımı geçirdiğim insanlardır.


Bazı parçalar haftalarca aklımda kalıyor. Bu oynadığım insanlar. Cildim altına giriyorlar ve onlardan vazgeçemiyorum. Kendi hayatlarına ve varlıklarına o kadar çok daldım ki kendimin bir parçası gibi hissediyorlar.


Üçüncü sınıfta öğretmenim beni sınıfın önünde okumaya çağırdı. Bu gerçekten yaptığım ilk oyunculuk deneyimi olduğu için çok etkilendim. Ve insanların önünde olmanın bana verdiği tatminden çok etkilendim.


Piyano ve dans dersleri aldım. Piyanoda çok iyiydim.


Komikse her şeyi yaparım.


Şeker yemeyin. Aptalca.


Bana göre iyi bir oyuncu olmamın sebebi, iyi bir rolüm olmadığında... ve düşünüyorsunuz, "Bununla ne yapacaksınız?" Bir şey bulmak zorundasın.


Bütün hayatım boyunca kendime baktım.


Tepkiniz?

0
ÇOK KOMİK
0
SEVDİM
0
SADE
0
VAY CANINA
0
KOMİK
0
KÖTÜ!
0
BERBAT
0
MÜKEMMEL!
0
KIZDIM