Damon Albarn'ın Etkileyici Sözleri: Müzik, Kimlik ve Kültür Üzerine Düşünceler

Blur ve Gorillaz gibi ikonik grupların arkasındaki beyin olan Damon Albarn, sadece yetenekli bir müzisyen değil, aynı zamanda derin düşünceleriyle de tanınıyor. Bu yazıda, Albarn'ın müzik, kimlik ve kültür hakkındaki en etkileyici sözlerinden bazılarını inceleyeceğiz.

Gönderim  28 Görüntüleme Güncelleme 24 gün önce
Damon Albarn'ın Etkileyici Sözleri: Müzik, Kimlik ve Kültür Üzerine Düşünceler

Damon Albarn Alıntılar

Blur grubunda olmak bana dünyayı gezme ve her yerden yapılan müziği dinleme imkanı verdi.


Eskidenki halim gibi değil - artık karakterin içinde değilim, ben benim. Artık bunun arkasına saklanmıyorum.


Müzik, doğrudan kalpten gelen, kendi kendini ifade eden bir şeydir. Bunu anlamam çok uzun sürdü.


Hayatımın her alanında potansiyelimi hiçbir şekilde gerçekleştirmediğimi hissediyorum. Ama iyimserim.


Yansıtıcı bir şeyler yazdığınızda, nasıl hissettiğinizi anlamak için kendinizi bir tür çileden geçirmeniz gerekir.


Müzisyen olsanız bile bunu arkanızda bırakıp siyasete girebileceğinize inananlardan biri değilim.


Gorillaz çizgi filmleri bana televizyondaki gerçek insanlardan daha gerçek geliyor. Çünkü en azından çizgi filmlerin arkasında bir zeka olduğunu ve bunun için çok emek verildiğini biliyorsunuz, yani her şey yalan olamaz.


Çin... yani, Çin'de bir turizm ticareti başlatacak olsalardı, insanları başka bir eyaletten getirirlerdi, anlıyor musunuz? Kendilerine yeten bir yap שלהם var.


Umarım bu şekilde devam edebiliriz - tamamen etkilerimizin ürünü olan müzik ve sanat yaparak ve işin ünlü olma kısmının önüne geçmesine izin vermeyerek. O zaman belki daha fazla sanal grup ortaya çıkar ve aynı şeyi yapar.


Bir şeyi kariyer olarak değil, hayatınızın önemli bir parçası olarak görmüyorsanız, bunun hakkında nasıl hissedeceğinizi bilemezsiniz.


Bu süre boyunca bir frontman olmaktan ziyade bir topluluğun parçası olmaktan zevk aldığımı öğrendim. Yanlış anlamayın, bundan da zevk alıyorum, ama herkesi gerçekten dinlemekten daha fazla keyif alıyorum.


Kulağa iyi geldiği anda, bir sonrakine geçiyorum.


Okulda tarihten zevk alırdım. Her zaman pagan İngiltere hissine sahip olmuştum.


Beni en mutlu eden şeyler ailem ve çalışmamdır.


Artık şarkılara isim vermekten rahatsız oluyorum.


Ve yıldızların olmadığı ve kimin ne yaptığından ve hangi sesin ne olduğundan asla emin olmadığınızı biliyor musunuz? Anlıyor musunuz? Oldukça anlaşılması güç olması gerekiyor.


Müzisyen olarak genellikle müzik sizin çıkış yolunuzdur.


Hayır, her albüm bir anlık görüntü gibidir. Sadece zamanda tek bir anı gösterir. Tam olarak o anda ne hissettiğimizi ve düşündüğümüzü gösterir, ne fazlası ne eksiği.


Çizgi film aslında, ünlü takıntılı kültürümüzde türler arasında dolaşmanın ve fikirlerinizi değiştirmenin, yüzünüzü değiştirmenin neredeyse imkansız olduğu gerçeğinin bir metaforudur.


Güney Sahra'da biriyle anlaşma yaparken, Londra'dakinden çok farklı bir iş yapma şeklidir. Onları her zamanki gibi imzalayamazsınız çünkü dolandırılırlar, bu da böyle bir etiket kurmanın amacını ortadan kaldırır.


Oxfam tarafından Mali'ye büyükelçileri olarak gitmem ve oradaki çeşitli girişimlerine katılmam için bana yaklaştılar. Ancak bunun bir müzisyen olan beni kullanmanın asıl amacını ıskaladığını hissettim.


Kültür grupları giderek daha fazla çapraz tozlaşıyor ve bunun sonucunda çok daha ilginç sanat eserleri elde ediyoruz.


Biliyorsunuz, birçok ego var ve Gorillaz aslında bir ego topluluğu. Sanırım buna dahil olan herkes, hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını kabul etmek zorunda.


İngiliz'im ve bir şarkı yazarı olarak başladım, bu yüzden bundan gerçekten kaçamam - orada.


İster beğensinler ister beğenmesinler, Çin insanlığın geleceği için inanılmaz derecede önemlidir. Bana göre, bu hepimizin Amerika'da, İngiltere'de, Avrupa'da akıllıca tartışmamız gereken bir şey.


Ben çalışan bir müzisyenim, bu yüzden yaptığım şey bu. Her zaman çevirmekte olduğum birçok işim oluyor ve en uzun süre dönenler sonunda yaptığım işler oluyor.


Tepkiniz?

0
ÇOK KOMİK
0
SEVDİM
0
SADE
0
VAY CANINA
0
KOMİK
0
KÖTÜ!
0
BERBAT
0
MÜKEMMEL!
0
KIZDIM