Darren Aronofsky'nin İlham Veren Sözleri: Sinema, Tutku ve Başarı Üzerine Düşünceler

equiem for a Dream, Black Swan ve The Wrestler gibi ikonik filmlerin yönetmeni, cesur ve provokatif sinemasıyla tanınır. Bu filmlerde insan ruhunun karanlık ve aydınlık yönlerini keşfederken, izleyiciyi düşünmeye ve sorgulamaya teşvik eder.

Gönderim  28 Görüntüleme Güncelleme 16 gün önce
Darren Aronofsky'nin İlham Veren Sözleri: Sinema, Tutku ve Başarı Üzerine Düşünceler

Darren Aronofsky Alıntılar

"İki çok güçlü kadınla, annem ve ablamla büyüdüm ve onlar hayatımda büyük bir etkiye sahipti."


"Ciddi mücadelelerden geçmiş bazı insanları tanıyorum. Bana yakın olan insanlar ve aklını kaçıran insanlarla ilgili bazı korkunç şeyler gördüm. Bu yüzden bu tür bir acının insani olduğuna ve aslında kendimize biraz bakmamıza yardımcı olabileceğine inanıyorum."


"Sosyal antropolojiden pek hoşlanmadım. Ve neyse ki, gereksinimlerimi görmezden geldiğim için görsel sanatlarda çalışmam için yer açtı. Sanırım sosyal antropolojiye ilgi duymamın sebebi seyahat etmeyi sevmem ve uzak diyarlara her zaman ilgi duymamdı."


"Yaratıcı bir insan olarak kendini sürekli geliştirmek ve yeni şeyler yapmak bence çok önemli. Kendini tekrarlamaya çalışırsan bu ölüm demektir. Sadece sıkıcı hale gelir ve tutkuyu yok eder. Gerçekten takılmak istediğin hikayeler ve karakterler bulmalısın."


"Film yapmak benim için bir tutku. Hikaye anlatmayı seviyorum ve bunu görsel bir ortamda yapmayı seviyorum. Bir film üzerinde çalışırken her zaman sınırları zorlamaya ve yeni şeyler denemeye çalışıyorum."


"Bence risk almak önemli. Sanatta ve hayatta. Risk almazsan asla büyüyemezsin ve asla öğrenemezsin."


"Başarısızlıktan korkmuyorum. Bence başarısızlık başarının bir parçası. Hatalarından ders alırsan ve tekrar denemeye devam edersen, sonunda başaracaksın."


"Her zaman mükemmeliyetçi olmadım. Aslında, eskiden çok hata yapardım. Ama zamanla hatalarımdan ders aldım ve daha iyi olmayı öğrendim."


"Bence her film yapımcısının kendi tarzı olmalı. Kendini diğerlerinden ayırman önemli. Kendi sesini bulman ve ona sadık kalman gerekiyor."


"Hayat kısa. Bu yüzden sevdiğin şeyi yap ve her anın tadını çıkar."


Tepkiniz?

0
ÇOK KOMİK
0
SEVDİM
0
SADE
0
VAY CANINA
0
KOMİK
0
KÖTÜ!
0
BERBAT
0
MÜKEMMEL!
0
KIZDIM
  • Darren Aronofsky'nin İlham Veren Sözleri: Sinema, Tutku ve Başarı Üzerine Düşünceler
  • Admin