David Bowie'nin Ne Kadar Eşsiz Olduğunu Gösteren 36 Alıntısı

David Robert Jones doğumlu Bowie, tartışmasız 20. yüzyılın en etkili müzik sanatçılarından biriydi. 1947'de Güney Londra'da doğdu ve ilk çıkış vuruşunu "Space Oddity"yi henüz 22 yaşındayken yaptı.

Bowie başarılı bir müzisyen, oyuncu, moda ikonu ve her yönüyle bir fenomendi. 1996'da Bowie, Rock and Roll Onur Listesi'ne de girdi. Son albümü “Blackstar”ı çıkardıktan kısa bir süre sonra Bowie, 2016 yılında karaciğer kanserinden vefat etti.

Bu efsanenin asla unutulmamasını sağlamak ve eşsiz mirasını kutlamak için en iyi 36 David Bowie alıntısı burada.

Gönderim  519 Görüntüleme Güncelleme 11 ay önce
David Bowie'nin Ne Kadar Eşsiz Olduğunu Gösteren 36 Alıntısı

İlham Verici David Bowie Sözleri

#1. "Buradan nereye gideceğimi bilmiyorum ama sıkıcı olmayacağına söz veriyorum."


#2. “Ben bir peygamber ya da taş yaşında bir adam değilim, sadece bir süpermen potansiyeline sahip bir ölümlü değilim. yaşıyorum.”


#3. “Kendime değişim empoze ederken kendime güveniyorum. İlerlemek, geriye bakmaktan çok daha eğlenceli. Bu yüzden eğri topları atmam gerekiyor. ”


#4. “Her anın en iyisini yapın. Evrim geçirmiyoruz. Hiçbir yere gitmiyoruz."


#5. "Sadece bir günlüğüne kahraman olabiliriz."


#6. "Ve dünyalarını değiştirmeye çalışırken üzerine tükürdüğünüz bu çocuklar, sizin danışmalarınıza karşı bağışıktırlar. Yaşadıklarının gayet farkındalar."


#7. "Arkanı dön ve garip değişikliklerle yüzleş."


#8. "Yarın, onun geldiğini duyabilenlerindir."


#9. “Aşırı uçlarda konuşun; size zaman kazandıracak.”


#10. “Yaşlandıkça sorular ikiye ya da üçe iniyor. Ne kadardır? Ve kalan zamanla ne yapacağım?”


#11. "Nezaket ruhu temizler, aşk zihni temizler ve özgürleştirir."


David Bowie Müzik Hakkında Alıntılar


#12. “Yıllar önce, bir şeyler hakkında ne hissettiğimi açıklamaya gelince çok açık sözlü olmadığımdan istifa etmek zorunda kaldım. Ama müziğim bunu benim için yapıyor; gerçekten öyle."


#13. “Bir şarkının karakter, şekil, beden alması ve insanları kendi aygıtları için kullanacakları ölçüde etkilemesi gerekir. Onları sadece bir şarkı olarak değil, bir yaşam tarzı olarak etkilemeli.”


# 14. “Öte yandan müziğimin bana yapmasını sevdiğim şey içimdeki hayaletleri uyandırmaktır. İblisler değil, anlıyorsunuz, ama hayaletler."


#15. “Müziğin kendisi akan su veya elektrik gibi olacak. Yani bu son birkaç yılın avantajını kullanın çünkü bunların hiçbiri bir daha olmayacak. Çok fazla tur yapmaya hazır olsanız iyi olur çünkü gerçekten geriye kalan tek benzersiz durum budur.”


#16. “Şarkılarımın bir parçası olmak istiyorum. Şarkılarıma araç olmak istiyorum. Malzemeyi o şarkı için gerektiği kadar görsel ifadeyle renklendirmek istiyorum.”


David Bowie Sanat Hakkında Alıntılar


#17. “Sanırım bir sanatçı olarak benim için mesele her zaman sadece işimi ifade etmek değildi. İçinde yaşadığım kültüre bir şekilde katkıda bulunmayı gerçekten her şeyden çok istedim. Onu, ilginç olabileceğini düşündüğüm yöne doğru biraz ilerletmek bir meydan okuma gibi görünüyordu.”


#18. “Bir tür eski kafalıyım, bir sanatçı işini yaptığında artık onun olmadığını düşünüyorum. Sadece insanların bundan ne çıkardığını görüyorum.”


#19. “Stilistik bağlılığım yok. Bu yüzden insanlar beni sürekli değişiyormuş gibi algılıyor. Ama benim konumda gerçek bir süreklilik var. Bir yapay sanatçı olarak, çağdaşlarımdan herhangi birinden daha fazla dürüstlüğe sahip olduğumu düşünüyorum.”


#20. “Sanatın gerçekten yaptığı tek şey, insanlığa dair sorulara odaklanmanızı sağlamak ve asıl mesele bizim yaratıcımızla nasıl geçineceğimizle ilgilidir.”


David Bowie Yaşam ve Şöhret Üzerine Alıntılar


#21. "İnsanlar çok aptal. Artık kimse okumuyor, kimse dışarı çıkıp içinde yetiştiği toplumu ve kültürü araştırmıyor. İnsanların dikkat süreleri beş saniye ve bir bardak su kadar derinliğe sahip.”


# 22. "Şöhret, ilginç adamları alabilir ve onlara sıradanlık getirebilir."


#23. "Yaşamaya dair o merak duygusunu bir kez kaybettiğinizde, hemen hemen çıkış yolundasınız demektir."


#24. “Benim için, gerçekte yaşadığım dünya, muhtemelen insanların içinde olmamı beklediğinden çok farklı bir dünyadır.”


#25. "Dünyanın neyle ilgili olduğunu bilmenin dehşeti var."


#26. "Şöhretin kendisi size bir restoranda iyi bir koltuktan başka bir şey sağlamaz."


Komik David Bowie Alıntılar


# 27. “Her zaman insandan daha fazla bir şey olmaya itici bir ihtiyacım vardı. Bir insan olarak kendimi çok cılız hissettim. 'Siktir et.' diye düşündüm. Ben bir insanüstü olmak istiyorum.”


#28. “İmajımı o kadar çok yeniden icat ettim ki, aslında kilolu bir Koreli kadın olduğumu inkar ediyorum.”


#29. “Bir rock yıldızının bir süper modelle evli olmasının dünyadaki en harika şeylerden biri olacağını düşünürdünüz.."


#30. “Yazmakta olduğum yetkisiz bir otobiyografi için destek arıyorum. Umarım bu o kadar çok satar ki, olağanüstü bir miktar için kendime dava açabileceğim ve herkesi oynayacağım film versiyonunu finanse edebileceğim.”


#31. “Oxford Sözlüğünü sevmiyor musun? İlk okuduğumda, her şey hakkında gerçekten uzun bir şiir olduğunu düşündüm.”


#32. “İnsanların söylediklerimi ciddiye almalarına her zaman şaşırmışımdır. Ne olduğumu ciddiye bile almıyorum.”


#33. "Bir erkekte en beğendiğiniz özellik nedir? Kitapları iade etme yeteneği.”


#34. "Yepyeni bir gösteriş okulunu başlatmaktan sorumluyum."


#35. “Ben bir anlık yıldızım; sadece su ekleyin."


#36. "Fikrimi çok değiştiririm. Genelde söylediklerime pek katılmıyorum. Ben korkunç bir yalancıyım."


Sonuçlandırmak


David Bowie müzik, moda ve film dünyasına yepyeni bir yön vermiş olağanüstü bir sanatçıydı. Kişiliği ve karakteri zamanın ötesine geçti ve dünya çapında sayısız insana ilham kaynağı olmaya devam etti.


Bowie de en sevdiğim sanatçılardan biri olduğundan ve yakında ölümünün dördüncü yıl dönümü yaklaştığından, onun asla unutulmamasını sağlamak için üzerime düşeni yapmak istedim. Onu benim kadar seven herkese, umarım en iyi David Bowie alıntılarını beğenmişsinizdir ve ilham almak istediğiniz her zaman onlara bakmışsınızdır.


Tepkiniz?

0
ÇOK KOMİK
0
SEVDİM
0
SADE
0
VAY CANINA
0
KOMİK
0
KÖTÜ!
0
BERBAT
0
MÜKEMMEL!
0
KIZDIM