Dick Cavett Sözleri: Mizah, Televizyon Tarihi ve Hayat Üzerine Düşündüren Alıntılar

Dick Cavett'in derin düşünceleri ve eğlenceli bakış açısıyla şekillenen bu söz derlemesi, mizahın, televizyon tarihinin ve yaşamın çeşitli yönlerinin keyifli bir yolculuğuna davet ediyor. Cavett'in zekası ve mizah anlayışıyla işlenmiş alıntıları, televizyon dünyasının kulislerine ve onun gözlemlerine ışık tutuyor. Bu sözler, güldürürken düşündüren, hayata dair derinlikli perspektifler sunan bir kaynak niteliğindedir.

Gönderim  50 Görüntüleme Güncelleme 10 gün önce
Dick Cavett Sözleri: Mizah, Televizyon Tarihi ve Hayat Üzerine Düşündüren Alıntılar

Dick Cavett Alıntılar

Hayaletlerden neden korkar insanlar? 'Oh, hayır, bir tane görmek istemezdim! Çok korkardım' - sesinde bir titreme eşliğinde - yaygın bir tepkidir. Bu beni şaşırtıyor. Bir hayaletin hiç kimseye zarar verdiğini duymadım.


Kendimi yaşlı hissetmiyorum. Kendimi biraz sorunlu bir genç adam gibi hissediyorum.


Müzik, beyni atlayarak doğrudan kalbe gider. Keşke hayatımın daha fazlasında olsa.


'It's a Mad, Mad, Mad, Mad World' filmini Stanley Kramer'ın komedi olarak görmüyorum.


Danny Kaye filmlerini sevmem.


Bir Luger'ın diğer tüm tabancalardan ayrıldığı bir şey vardır ve Luger hayranları ve Luger derneği üyeleri onu romantik terimlerle anlatırlar ki bu, kendilerini ayakları yere basan insanlar tarafından çılgınca duyulmalıdır.


Televizyonda bir konuşma yapmanın tamamen yapay olduğu bir konuşma ortamında birisinin orada fonksiyon görebilmesi inanılmaz bir zeka işidir.


60 yaşında şu anda yaptığınızı yaparken kendinizi düşünebiliyor musunuz?


Her komedi öğrencisinin en az iki kez Dame Edna'yı görmesi gerekir.


İnsanlar neden hayaletlerden korkar? 'Oo, hayır, bir tane görmek istemezdim! Çok korkardım' - sesinde bir titreme - yaygın bir tepkidir. Bu beni şaşırtıyor. Herhangi bir hayaletin hiç kimseye zarar verdiğini duymadım.


Bir komedyenin, bir izleyici kitlesinin tepkisinin başka bir izleyici kitlesinden ne kadar farklı olabileceğini her zaman tahmin etmek kolay değildir.


Kendim için yazmanın neden daha zor hale geldiğini tam olarak bilmiyorum. Muhtemelen bir bloğa neden olabilecek herhangi bir şeyi vermekten çekinmek, bir tür bloğa neden oldu. Yaptım, ama bir zamanlar kolay olan şey zor kaldı.


Bir keresinde, o zamanlar en iyi çizgimi içerdiğini düşündüğüm bir şeyi dışarıda bıraktım, çünkü evde bir sıçan olduğundan şüpheleniliyordu.


Nixon yönetimi, şovumuzu dikkatlice izledi... Polisler gelirdi - genellikle istedikleri eylemi görmek üzere tam zamanında - gelirdi.


Televizyonda bu kadar çok komedi var. Acaba sokaktaki komediyi mi etkiliyor?


Yıllardır bir komedi kulübüne adım atmadım. Komedyen kötü performans sergiliyorsa acı verici, parlak bir performans sergiliyorsa son derece acı vericidir.


Radyo, televizyondan çok daha iyi bir ortamdı, kolay ve keyifli dinleniyordu. Zihniniz otomatik olarak resimlerle dolardı.


Ben bir şov entelektüeli olmaya asla çalışmazdım, bir süre ABC'de suçlandığım gibi. Kitapları okumanız gerektiğini düşündüm.


İnsanlara yazarken onları kendi başlarına açabilme yeteneğiniz olmalıdır. Ve nasıl ifade edeceklerini veya nasıl tonlayacaklarını bilmelisiniz.


Hayaletlerle yaşamak eğlenceli değildir.


Show dünyası insanları finanslarını dişçilikleri gibi ele alır. Onunla ilgilenen insanların ne yaptığını varsayarlar.


Şovumu yönetmek, repertuardaki bir aktör gibi, bir günde bir performansta bir dramadan, bir farsa, bir düşük komediden ve bir trajediden sahneleri içerir.


Büyük mizahçılar harika hakaret edenlerdir.


Televizyonda görünebilmeniz ve malzemenizin bir şekilde düzenlenmemiş olması için oldukça naif olmanız gerekir.


Depresyonun en büyük faydası, onun hakkında konuştuğumda, ara sıra biri gelip 'Babanın hayatını kurtardın.' demesi.


Tepkiniz?

0
ÇOK KOMİK
0
SEVDİM
0
SADE
0
VAY CANINA
0
KOMİK
0
KÖTÜ!
0
BERBAT
0
MÜKEMMEL!
0
KIZDIM