Dikiş İle İlgili Sözler ve Alıntılar

Dikiş, dünyamızda çok eski zamanlardan beri Paleolitik çağdan bir tekstil zanaat olarak var olmuştur.

Bir zanaat veya hobi olarak dikiş, güzel ürünler yapmak için birlikte çalışmayı seven toplulukların ortaya çıkmasına neden oldu. Giysilerin çoğu seri üretim olsa da dikiş dikmek ve kapitone yapmak eğlenceli aktiviteler olarak varlığını sürdürüyor.

Dikiş makinenizde çalışırken, bazı alıntılar aracılığıyla sanat hakkında biraz daha fazla şey bilmekten daha iyi bir şey olamaz. Ayrıca, komik dikiş alıntıları, yeni bir yorgan grubu veya mağazası için harika bir buz kırıcıdır. Bu nedenle, gelecek iyi dikiş alıntılarından ilham almak için iğnenizi ve ipliğinizi toplayın.

Gönderim  3,637 Görüntüleme Güncelleme 1 yıl önce
Dikiş İle İlgili Sözler ve Alıntılar

İlham Almak İçin Dikiş Alıntıları

Eğlenceli dikiş işleri için makinenizi yağlamaya hazır mısınız? Bu ilham verici dikiş alıntıları, kumaşı bir başyapıta dönüştürme potansiyelinizi artırmanıza yardımcı olur.


1. “Kumaşın görüntüye aşinalık verdiğini hissediyorum, sizi durup ayrıntılara hayran kalmaya çekiyor." -  Ana Teresa Barboza.


2. “El sanatları bizi köklü hissettiriyor." -  Phyllis George.


3. “Sanat, gördüğünüz şey değil, başkalarının görmesini sağladığınız şeydir." -  Edgar Degas.


4. “Yaratıcılığı kullanamazsınız. Ne kadar çok kullanırsanız, o kadar çok şeye sahip olursunuz." - Maya Angelou.


5. “Zanaatkâr için zanaat kendi içinde bir amaçtır. Sanatçı olarak sizin için zanaat, vizyonunuzu ifade etmenin bir aracıdır. Zanaat sanatın görünen yüzüdür." -  David Bayles.


6. “Sanatçının içinde şair ve zanaatkar olmak üzere iki adam vardır. İnsan şair doğar. Kişi zanaatkar olur." - Emile Zola.


7. “Dikiş makinesi, makasın kestiğini ve yoluna çıkan her şeyi birleştirir." -  Mason Cooley.


8. “1913'te kadın kıyafetlerine ilk cepler eklendiğinde, bir Paris muhabiri, 'Erkeklerin kadınlara üstünlüğü her şey bitti' diye yazmıştı. ‒ Claire B. Shaeffer.


9. “En iyi işçilik her zaman delikler ve boşluklar bırakır, böylece şiirde olmayan bir şey sürünebilir, parlayabilir veya şimşek çakabilir." -  Dylan Thomas.


10. “Dünyanın karanlık tarafından gizlenmek için kendi perdeni dikebilirsin.” Munia Khan.


11. “İğneni al çocuğum ve kalıbına göre çalış; yavaş yavaş bir gül çıkacak. Hayat böyledir, her seferinde bir dikiş sabırla alınır ve desen nakış gibi tamamdır." -  Oliver Wendell Holmes Sr.


12. “Dikiş deneyiminiz yoksa bununla başlayın, çünkü bu ne tasarlayabileceğiniz konusunda bilgi verecektir." -  Tim Gunn.


13. “Elle dikiş dikmeyi son derece faydalı buluyorum. Hem güzel yapılı giysiler yapmanın hem de giymenin zevki, onları tamamlamak için gereken zaman ve çabayı fazlasıyla aşıyor." -  Claire B. Shaeffer.


14. “Sanatında veya zanaatında ya da ne yaparsan yap biraz zorlayıcı olmak istiyorsun." - Steve Martin.


15. “Ev mutfağı otellerle bir arada olduğu halde, çıkrığın iplikhane ile bir arada olmaması için en ufak bir sebep yok. Gerçekten de daktilolar ve dikiş makineleri gidebilir ama iğne ve kamış kalem hayatta kalır.” Mahatma Gandi.


16. “Gidemeyeceği trendlerin tarzında pantolon, gömlek, ceket dikti ve dikiş dikmeyi düşündüğümüzde çoğumuzun aklına gelen şey bu: sevimli kıyafetler. Ama elim daha fazlasını biliyordu, çoğumuzun unuttuğu bir şey: ilmeklerin gücüdür." - Victoria Loustalot.


17. "Elimizde ne kadar güzellik ve kullanışlılık varsa, bizi sıcak ve güvende tutmak için anlamlı yorganları bir araya getiriyoruz." ‒ Anne Lamott.


18. “Sadece kumaş! Serbest stil kumaş kesme ve dikme, güçlü bir kişisel gelişim ve güçlendirme getirisi olan düşük riskli bir çabadır." -  Patricia Belyea.


19. “Cerrahlar, denizciler ve kovboylar da dikerken dikişin 'kadın işi' olarak görülmesi ne tuhaf. " -  Gretel Ehrlich.


20. “Başarı şöhret, para ya da büyüleme gücü değildir. Kendi bireyselliğinizden ve yeteneğinizden değerli bir şey, bir bahçe, bir nakış, bir tablo, bir pasta, bir hayat yaratmış olmaktır." -  Charlotte Gray.


21. “Her bireyin içinde var olan yaratıcılık alanı, yanlış yapma veya doğru yapma fikirlerinden hareket ederek özgürleşir." -  Angeles Arrien.


22. “Yaratıcılık icat etmek, denemek, büyümek, risk almak, kuralları çiğnemek, hata yapmak ve eğlenmektir." -  Mary Lou Cook.


23. “Uygulama ile zanaat, size rağmen neredeyse kendiliğinden gelecektir ve eğer teknikten başka bir şey düşünürseniz daha da kolay olacaktır." -  Paul Gauguin.


24. "Annem benim için bir dikiş makinesi almıştı... ve bunu benim için yaptı." ‒ Alice Walker.


25. “Babam bir keresinde bir kadın yemek konuğuyla belirli bir işleme parçasının fuşya mı yoksa macenta mı olduğu konusunda tartışacaktı. Ama güzel bir gün batımındaki sonsuz renk geçişleri, somondan kanaryaya ve gece yarısı mavisine kadar onu sözsüz bıraktı." ‒ Alison Bechdel.


Komik Dikiş Alıntıları


Arkadaşlarınızı bir araya toplarken, odaya neşe getirmek için bu alıntıları okuyun. Bu bölümde hayata neşe katmak için kapitone ve dikiş hakkında komik alıntılar bulabilirsiniz .


26. "Eminim ki bir Dikiş Makinesi, insanların çektiği acıları yüz Deli Sığınma Evi kadar ve muhtemelen çok daha fazlasını dindirecektir." -  Margaret Atwood.


27. "Kadınlar, iğnenin hassas emeğinden zevk alırlar." - Nathaniel Hawthorne.


28. "Mühendislere dikkat etmek gerekir, dikiş makineleriyle başlarlar ve atom bombasıyla biterler." - Marcel Pagnol.


29. "Hayatımın iplikleri sık sık düğümlenmiş gibi görünse de, inancımla biliyorum ki, nakışın diğer tarafında bir taç var." Corrie Ten Boom.


30. “Mezarlar ölülerin kıyafetleridir ve mezarlar sade bir takım elbisedir; pahalı bir anıt ise işlemeli bir anıttır." -  R. Buckminster Fuller.


31. “Sakin bir kadın, öfkeli bir adamın sigara içmeye devam edebileceğinden daha uzun süre dikiş dikebilir." -  George Bernard Shaw.


32. “Yazmak çok doğaçlama. Bu, bozuk bir dikiş makinesini çengelli iğne ve lastik bantlarla tamir etmeye çalışmak gibidir. Bir sürü kurcalamadır." -  Margaret Atwood.


33. “Bir kerede çift iplik dikmek, Hem bir kefen hem de bir gömlektir." -  Thomas Hood.


34. “Kürek çekmek için asla iğne kullanmayınız. İğne dikmek, kürek ise hasat etmek içindir." -  Elia M. Ramollah.


35. “Tevazu, beylerin nakışıdır." - Bill Vaughan.


36. “Anne sevgisi her zaman çorba tenceresi ve dikiş sepeti ile kendini gösteren türden olmuştur.” Corrie on Boom.


37. "Akşamdan kalmanın altı çeşidi olduğunu bilenler tarafından söylendi. Kırık Pusula, Dikiş Makinesi, Kuyruklu Yıldız, Atomik ve Çimento Karıştırıcı." -  PG Wodehouse.


38. “Dikmek dua etmektir. İnsanlar bunu anlamıyor. Bütünü görüyorlar ama dikişleri görmüyorlar." -  Louise Erdrich.


39. “Ne kadar çok dikiş, o kadar az zenginliktir." -  Aldous Huxley.


40. “Yeni tanışan iki kapitone ustası, yalnızca kapitone konusundaki karşılıklı tutkuları ortaya çıkana kadar yabancı olacaktır. Sonra en iyi arkadaşlar gibi saatlerce konuşabilirler." - Jennifer Chiaverini.


41. “Kimse mükemmel bir kapitone ile başlamaz." - Sandra Dallas.


42. “Çalışırken bir dikiş makinesine iplik takana kadar yeterince kahve içmemişsinizdir." -  Jeff Bezos.


43. “Bazı otellerde size küçük bir dikiş takımı veriyorlar. Ne yaptığımı biliyor musunuz? Havluları birbirine dikiyorum. Bir keresinde abajura düğme dikmiştim. Bir iz bırakmayı seviyorum." -  George Carlin.


44. “Anlayabildiğimiz kadarıyla, devrimin yüzü, baskıcı valilerinin istifasını sabırla bekleyen, nakış işleyen kadınlardan oluşan bir denizdi." -  Diana Denham.


45. "Dikiş makinemi alıp gitmeme ve gerçekten yeni şeylerle geri dönmeme izin vermek benim için iyi bir şeydir." -  Betsey Johnson.


Dikiş Eğlencesi İle İlgili Alıntılar


Bu bölüm, iğne ve ipliklerinizle geçirdiğiniz sevgiyi ve zamanı fark etmenizi sağlayacaktır. Bunlar harika alıntılar olsa da, kökenlerini bilmiyoruz, eğer biliyorsanız lütfen bize bildirin!


46. ​​“Dikiş yapmakla geçen her gün güzel bir gündür." -  Bilinmeyen*.


47. “Kumaşlar zarif elbiseler yapmaz, dikişlerdir." -  Bilinmeyen*.


48. "Her yorganın arkasında büyük bir kumaş yığını vardır." - Bilinmeyen*.


49. “Terapistim kumaş zulamı bir odayla sınırlandırmamı tavsiye etti. Artık yeni bir terapistim var." -  Bilinmeyen*.


50. “Bu dükkânlardan aldığımız börekleri fırına koyarsak dikiş dikmek yerine bütün gün pişirmişiz gibi görünür." -  Bilinmeyen*.


51. “Bir giysi dikmenin ve 'Bunu ben yaptım' diyebilmenin neden bu kadar ödüllendirici olduğunun bir kısmı zorluklardır." -  Bilinmeyen*.


52. “Siz 'boş yuva' diyorsunuz, ben 'yeni dikiş odası' diyorum." -  Bilinmeyen*.


53. “Ruhum iğne iplikle besleniyor." -  Bilinmeyen*.


54. "Hayat sana hurda verdiğinde, bir yorgan yap." - Bilinmeyen*.


55. “Kafamdaki sesler bana bunu yapmamı söylediği için yorganı örüyorum." -  Bilinmeyen*.


56. “Ben bir kapitoneciyim ve evim paramparça." -  Bilinmeyen*.


57. “Kumaş zulamı evde kullanmadan kumaş almayacağım” dedim. Sonra güldüm ve güldüm." - Bilinmeyen*.


Tepkiniz?

0
ÇOK KOMİK
0
SEVDİM
0
SADE
1
VAY CANINA
0
KOMİK
0
KÖTÜ!
0
BERBAT
0
MÜKEMMEL!
0
KIZDIM