En İyi Binicilik Alıntıları ve Atasözleri

Atlar, herkesin hayran olduğu en eski ve güzel yaratıklardan bazılarıdır.

Atlar, gücü ve cesareti en zarif bir şekilde sembolize eder ve insanlara bağımsız, kendinden emin ve kahraman olmaları için ilham verir. Binicilik, günümüze kadar uzun bir süre en görkemli aktivitelerden biri olarak kabul edilmiştir.

At, emsalsiz bir güzelliğe, ölçülemez bir güce sahip ama yine de bir insanı bir anne gibi sırtında taşıyacak kadar alçakgönüllü bir yaratıktır. Binicilik, binicilik olarak adlandırılır ve çok eğlencelidir. Bir atla ilişki kurmak, ata binmeyi bu kadar harika bir deneyim yapan şeydir. Binicilik at biniciliği bir spor olarak kabul edilir. Gücünü ve cesaretini en üst düzeyde sergileyen, başka hiçbir fotoğrafa benzemeyen, insanlarla ilgili en iyi, esprili ve ilham verici at alıntıları ve alıntılarından oluşan harika koleksiyonumuza göz atın.

Gönderim  664 Görüntüleme Güncelleme 2 yıl önce
En İyi Binicilik Alıntıları ve Atasözleri

En İyi Binicilik Alıntıları

Atlar, binerken doğayı daha da güzelleştiren en güçlü, heybetli ve sevgi dolu canlıların başında gelir. Bu nedenle atın ve binicilerinin veya sahiplerinin ata olan bağlarını bu kadar tutku ve cömertlikle ifade edebilmeleri daha da anlamlıdır. Okumanız için en iyi binicilik alıntılarından bazılarına ve binicilik sözlerine bir göz atalım.


1. “Bir atı bağırarak eğitip bir fısıltıya uymasını bekleyemezsiniz." -  Dagobert D. Runes.


2. “Size verecek en çok şeyi zor olan atlardır." -  Lendon Gray.


3. “Hiç kimse bir at kadar iyi binmeyi öğretemez." -  C.S. Lewis.


4. “At, insanların kendileriyle ilgili, güçlü ve, güzel hayallerinin bir yansımasıdır ve bize dünyevi varoluşumuzdan kurtulmamızı sağlama yeteneğine sahiptir. -Pam Brown.


5. “İnsanlık tarihi bir atın sırtında taşınır." -  Esra Agun.


6. “Midilli bir çocukluk hayalidir; bir at yetişkin bir hazinedir." -  Rebecca Carroll.


7. "Ben sadece biniciyi anlamaya çalışıyorum, böylece atla daha iyi anlaşabilirim." -  Rae Knightly, 'Ben Archer ve Yıldız Sürücüsü.'


8. “Bir at özgürlüğü sever ve en yorgun yaşlı iş atı, açıkta serbest bırakıldığında yerde yuvarlanır veya hantal bir dörtnala koşar." -  Gerald Raferty.


9. “Oğluna para verme. Ödeyebildiğin kadar, ona at ver. Atlara binerek onurlu bir keder dışında hiç kimse kederlenmedi. Eyerde geçirilen hiçbir yaşam saati kaybolmaz. Genç insanlar genellikle ata sahip olarak ya da ata binerek mahvolmuşlardır, ama asla onlara binerek değil; tabii boyunlarını kırmazlarsa, ki bu dörtnala alındığında ölmek için çok iyi bir ölümdür." -  Winston Churchill.


10. “Emerde geçen hiçbir ömür boşa gitmez." -  Winston Churchill.


11. "Bir kimse, bir atı hızlı ve uzağa giderek yorarak sakinleştirmeyi umuyorsa, onun zannı gerçeğin tersidir." -  Ksenofon.


12. “At sırtında uyuya kalırsanız, at kayanın yanında duracaktır. Sanat bir arabadır. Kitsch bir attır." -  Garip Nerdrum.


13. “Harika bir at hayatınızı değiştirecek. Gerçekten özel olanlar onu tanımlar..." -  Bilinmeyen*.


14. "At duygusu ve ısrarla desteklenen alevli coşku, başarıyı en çok sağlayan niteliktir." - Dale Carnegie.


15. “At. İşte kibirsiz asalet, hasetsiz dostluk, kibirsiz güzelliktir. İstekli bir hizmetçi, ama asla bir köle değildir." - Ronald Duncan.


16. “Atımıza asla üzgün, mutlu, kendinden emin, kızgın veya rahat olduğumuzu söylemek zorunda kalmayacağız. O zaten bizden çok önce.biliyor," -  Marjike de Jong.


17. “Atlara olan hayranlık, bildiğim her şeyden önce geliyordu. Anne olmadan, yazar olmadan, hayatın gerçeklerini bilmeden, kız öğrenci olmadan, okumayı öğrenmeden önce bir at istiyordum." -  Jane Smiley.


18. "Eğlencemin en iyisini at ve tazıya borçlu olduğumu özgürce kabul ediyorum." -  Whyte Melville.


19. “İyi bir at çizecek kadar şanslıysanız, yine de ona binmeniz gerekir." - Chris LeDoux.


20. “Cesaret, ölümüne korkmak ama yine de eyerlenmektir." -  John wayne.


21. “Bir at sizi bir çengelle selamladığında ve size iri bir sıvı gözle baktığında, nerede olmak istediğiniz sorusu cevaplanmış olur." -  Esra Agun.


22. “Bir at, binerken sizi sırtından aşağı atmaz. Sadece gezintiye çıktığınızda sizi fırlatırdı." -  Ogbuagu


Komik At Binme Alıntıları ve Atasözleri


Atlar, binlerce yıldır bir ulaşım aracı ve uzun süreli yoldaşlar olarak insanlara hizmet etmiştir. Tarihte en uzun süre boyunca, insanlarla harika bir bağları oldu. Öyleyse, okumaktan zevk almanız için atlarla ilgili en iyi binicilik alıntılarından bazılarına bir göz atalım.


23. "Tanrı'nın Yaratılışta yarattığı tüm yaratıklar arasında at kadar üstün ya da saygı duyulacak bir şey daha yoktur." -  Bedevi Efsanesi.


24. “At, insanların kendileriyle ilgili, güçlü ve güzel hayallerinin bir yansımasıdır ve bize dünyevi varoluşumuzdan kurtulmamızı sağlama yeteneğine sahiptir. -Pam Brown.


25. "Atlarla birlikte olmanın temel sevinci, bizi zarafet, güzellik, ruh ve özgürlük gibi nadir unsurlarla temasa geçirmesidir." -  Sharon, Limonu Toplar.


26. “Bir at, bir at! Bir atlar krallığımdır!" -  William Shakespeare.


27. “Neden ata biniyorum? Yapıyorum çünkü bir ata binerken hayatımı, hayallerimi, hayatımı görüyorum. Aynaya baktığımda bir insan görüyorum ama bir ata baktığımda kendimi görüyorum." -  Lauren Weesner.


28. “Sonuçta atların neler yapabileceğini bilmiyoruz. Sadece, geçtiğimiz binlerce yıl içinde onlardan daha fazlasını istediğimizde, en azından bazılarının bunu hemen sağladığını biliyoruz." -  Jane Smiley.


29. "Atlar bize eksik olan kanatları verir." - Pam Brown.


30. “Çoğu at gönüllü olarak geriye doğru yürümez çünkü göremedikleri şey yoktur." -  Terry Pratchett.


31. "At duygusu, bir atın sahip olduğu ve onu insanlar üzerine bahis oynamaktan alıkoyan şeydir." -  WC Alanları.


32. “Daha zayıf cinsiyet olması gereken bizler, hayatımız için dua ederek yan yana durmak zorundayken, insanların ata binmesine neden izin verildiğini anlayamıyorum." -  Judith McNaught, 'Whitney, Aşkım.'


33. "Bir binici ile atı arasındaki kadar yakın bir sır yoktur." -  Robert Smith Surtees.


34. “At sevgisini anlatmak zordur, anlatılmaz, hissedilir!" -  Tshepo Moime.


35. “…çünkü büyük bir atı seven biri varsa, dünyada onunla karşılaştırılabilecek başka bir duygu yoktur. Başka hiçbir şeyin veremeyeceği bir heyecan veriyor. Kelimelere dökülemez, çünkü kelimeler onu ifade edemez." - Samuel Riddle.


36. "Kelimeler vahşi atlar kadar güzeldir ve bazen ağılda tutmak zordur." -  Ted Berkman


37. “Bir evde yaşıyorum ama evim ahırda." -  Bilinmeyen*.


38. “Sahip olduklarınızla en iyisini yapmaya çalışıyorsunuz ve diğer her şeyi görmezden geliyorsunuz. Bu yüzden at yarışlarında atlar kör olur: Yanınızdaki ata bakarsınız ve bir adım kaybedersiniz." -  Jimmy Iovine.


39. “İnsan bu geniş dünyanın neresinde kibirsiz asaleti, hasetsiz dostluğu, kibirsiz güzelliği nerede bulabilir? Burada zarafetin kasla ve gücün yumuşaklıkla sınırlandığı yerdir." -  Ronald Duncan, "Ata Övgü."


40. “Kişinin tüm yaşamı boyunca bakıp iç geçirebileceği bir güzellik rüyası buldum." -  Isabella Bird, 'Rocky Dağları'ndaki Maceralar.'


41. “Bir at ciğerleriyle dörtnala koşar, Yüreğiyle direnir, Ve karakteriyle kazanır." -  Tesio.


42. “Dünyada pek çok harika yer var ama en sevdiğim yerlerden biri atımın sırtıdır." -  Rolf Kopfle.


43. "Bir at asla, yakalayıp geride bırakacağı başka atları olduğu zamanki kadar hızlı koşmaz." -  Ovid.


44. “Suçlayın ya da övün, içimizdeki vahşi atı inkar etmek yok." - Virginia Wolfe.


45. "Yumuşak sürün, dikkatlice dinleyin ve tamamen sevin." -  Meg.


46. ​​"Kuşların ve atların mutlu olmasının bir nedeni, diğer kuşları ve atları etkilemeye çalışmamalarıdır." -  Dale Carnegie


47. "Büyük bir atın üzerindeyken, sahip olabileceğiniz en iyi koltuğa sahip olursunuz." -  Winston Churchill.


48. "Bir otomobilin koltuğundan insanın ne yaptığını görebilirsiniz, ancak Tanrı'nın ne yaptığını görmenin en iyi yolu bir atın arkasından görmektir." -  Charles M. Russell.


49. "Bir Mustang'e binmektense bir Mustang'e binmeyi tercih ederim." -  BaileyAnn Neal


Komik ve İlham Verici At Binme Alıntıları


Bir at, yüzlerce yıldır insanın sadık bir dostu olmuştur ve binicilik, insana heybet ve başkaları üzerinde güç duygusu veren bir cesaret eylemidir. Bir adam ve atı arasındaki bu güzel ilişki hakkında size fikir verecek komik ve ilham verici at binme alıntılarından bazılarına ve binicilik hakkında en iyi alıntılara bakalım.


50. "At yaptığı işten zevk almazsa, binicisinin de keyfi olmaz." -  HH Isenbart.


51. "Bir atı bağırarak eğitip bir fısıltıya uymasını bekleyemezsiniz." -  Dagobert D. Runes.


52. “Ona adım attığımda yükselirim. Ben bir şahinim: havayı tırıstırır; toprak ona dokunduğunda şarkı söylüyor; toynaklarının en alçak boynuzu Hermes'in kavalından daha müzikaldir." -  Shakespeare.


53. “Gök yüksek ve dünya genişliğindedir. Yerden diğer insanlardan bir metre yüksekteysen, bunun ne anlama geldiğini anlayacaksın." -  Rudolf C. Bağlama.


54. “Prenslerin gerçekten sanatı değil, binicilik sanatını öğrendiğini söylüyorlar. Bunun nedeni, cesur canavarın daha iyi olmamasıdır. Damat olur olmaz bir prens atacak." -  Ben Johnson.


55. "Atlarda para kazanmayı kolay bulan biri muhtemelen köpek maması işindedir." -  Franklin P. Jones.


56. "İyi bir at nadiren mahmuzlanmalıdır." -  Thomas Fuller.


57. “Atlarla birlikte olmanın temel sevinci, bizi zarafet, güzellik, ruh ve özgürlüğün nadir unsurlarıyla temasa geçirmesidir." -  Sharon, Limonu Toplar.


58. “Atınız size sorulmadan sizi takip ettiğinde, başını sizinkine sürttüğünde ve ona bakıp omurganızda bir karıncalanma hissettiğinizde… sevildiğinizi bilirsiniz." - John Lyons.


59. "Bir atın dışının insanın içini iyi yapan bir yanı vardır." - John Lubbock.


60. “Ata binmek kanatsız uçmaktır." -  Bilinmeyen*.


61. "Mutluluk için ihtiyacınız olan tek şey iyi bir silah, iyi bir at ve iyi bir eş." - Daniel Boone.


62. “Bir at, ne kadar umursadığını bilene kadar ne kadar bildiğini umursamaz." -  Pat Parelli.


63. “Eğer bir attan düşmediyseniz… o zaman yeterince uzun sürmemişsinizdir." -  Hillbillie Deluxe.


64. “Ata binerken özgürlüğü ödünç alırız." - Helen Thompson.


65. “Binicilik somunları ve at cıvataları, somun ve cıvatalara çok benziyor!" -  Nicholas Evans.


66. “Beş dakikada bir general yapabilirim ama iyi bir atın yerini almak zordur." -  Abraham Lincoln.


67. “Polo handikapı, bir kişinin dünyaya giriş biletidir." -  Sör Winston Churchill.


68. “Kovboy Kız Cesareti korku eksikliği değil, korku karşısında harekete geçme cesaretidir." - JH Lee.


69. "Gözlerinde insanları cennete yönlendirmek için bilgelik ve cesaret yıldızları parlıyor." -  Jodie Mitchell.


70. “Bizi Cennete ve kendi adımlarımıza bağlamak, atın armağanıdır." -  Ronni Tatlı.


71. “Rabbim bana atımın sabrını ver." -  Jeff.


72. "Kırık bir kalbi iyileştirmek için bir atın sırtından daha iyi bir yer yoktur." -  Bayan Lyons.


73. “Göklerin rüzgarı, atın kulakları arasından esen rüzgardır." -  Arap Atasözü.


Ünlü Binicilik Alıntıları


Atlar, üzerimizde farklı şekillerde olumlu bir etki yaratan heybet ve gücü simgeler. Ne de olsa bir at, bir insanı hiç iç çekmeden uzun mesafeler boyunca sırtında taşıyabilir. Hiç ata binmediyseniz, hayatınız boşa gidiyor. İçinizdeki iş atı için ünlülerin verdiği en iyi binicilik alıntılarından bazılarına göz atalım.


74. “Her binişinizde, atınızı ya öğretiyorsunuz ya da öğretmeyi bırakıyorsunuz." - Gordon Wright.


75. “Hala, safkan bir at kadar güzel canlı bir şey olmadığı izlenimi içindeyim." - John Galsworthy.


76. “Dans etmek ve ata binmek, aynı lanet şeydir. Bu güven ve rıza ile ilgilidir." -  Nicholas Evans, "At Fısıldayan."


77. “İyi bir antrenör, bir atın kendisiyle konuştuğunu duyabilir. Harika bir eğitmen onun fısıltısını duyabilir." -  Monty Roberts.


78. “Bir at ciğerleriyle dörtnala koşar, yüreğiyle sebat eder ve karakteriyle kazanır." -  Tesio.


79. “Atlı insanlar olduklarından daha iyi görünürler. Arabalardaki insanlar olduklarından daha kötü görünüyorlar." -  Marya Manse.


80. “Bir arabaya binebilir ve insanın ne yaptığını görebilir. Tanrı'nın ne yarattığını görmek için ata binmek gerekir." -  Bilinmeyen*.


81. “...ona o atla geçirdiği her anın kıymetini bilmesini öğret çünkü bir zaman gelecek, en iyi arkadaşının gittiği zaman gelecek. Ve kalbi kırılacak. İşte aşk budur." -  Mikayla.


82. “At üzerindeki bir adam, fiziksel olduğu kadar ruhsal olarak da yaya bir adamdan daha büyüktür." -  John Steinbeck.


83. “Her kız ona aşkın ne olduğunu öğreten bir at bulmalı. Ona ilişkinin gerçekte ne olduğunu öğretir, güvenini, koşulsuz sevmeyi öğretir." -  Mikayla.


84. “Atların insanlardan daha zeki olduğunu biliyorsun. Bir atın insanlar üzerine bahis oynadığını hiç duymadın." -  Will Rogers.


85. “Sele ait olan sadece iki duygu vardır; biri mizah duygusu, diğeri ise sabır." - John Lyons.


86. "Atlarım benim kölem değil, arkadaşımdır." -  Reiner Klimke.


87. “Bir atı sevmeyen kişide, bir sorun vardır." -  Will Rogers.


88. “Gök gürültüsünün sesi, bir atın toynaklarının gökyüzünde vuruşlarıdır." - Ellie Bellis.


89. "Eşsiz güzelliğe, ölçülemez güce ve başka hiçbir şeye benzemeyen zarafete sahip olan at, hala bir adamı sırtında taşıyacak kadar alçakgönüllü kalır." -  Amber Dinle.


90. “Bir insanın içi için atın dışından daha iyi bir şey olmadığını sık sık söyledim." - Ronald Reagan.


91. “Sözlerim, hiç kimsenin onları sürme yeteneği olmadığında bile dimdik ayakta duran bir aygır gibi çıkıyor." -  Curtis Tyrone Jones.


Tepkiniz?

0
ÇOK KOMİK
0
SEVDİM
0
SADE
0
VAY CANINA
0
KOMİK
0
KÖTÜ!
0
BERBAT
0
MÜKEMMEL!
0
KIZDIM