En İyi 'Rocky Horror Picture Show' Alıntısı

Komedi ve korkunun iki türünü kusursuz bir şekilde birleştirmeyi başaran çok az film var, ancak ' Rocky Horror Picture Show' zor görevi yerine getiriyor .

1975 yılında vizyona giren filmin konusu, bir gece arabaları bozulduktan sonra yolda mahsur kalan ve yakındaki bir kaleye sığınmak isteyen Brad ve Janet Weiss'i konu alıyor. Kale, eksantrik ve eklektik bir kişi olan Dr. Frank-N-Furter'a aittir ve arsa çözülmeye başlar.

Tim Curry, Brad Majors, Susan Sarandon ve Richard O'Brien gibi sağlam bir oyuncu kadrosuyla film ikonik alıntılarla dolu. Müzikalin müziği de güzeldir ve komedi korku filmi Hollywood tarihindeki en iyi film alıntılarından bazılarına sahiptir. 'Rocky Horror Picture Show'un en büyük mesajı, izleyiciye meydan okuması ve onları hem özel hem de kamusal alanda oldukları gibi olmaya cesaret etmesidir. Film, kimsenin kendini saklamaması gerektiğini, bunun yerine istediklerini sergilemesi gerektiğini öğretiyor. Komedi korku filmi 'Rocky Horror Picture Show' filminden bazı ikonik alıntıları bulmak için okumaya devam edin.

Gönderim  143 Görüntüleme Güncelleme 9 ay önce
En İyi 'Rocky Horror Picture Show' Alıntısı

'Rocky Horror Picture Show'dan İkonik Alıntılar

En eğlenceli müzikallerden biri olan film, içinden en az bir alıntıyı tanıyacağınız popüler diyaloglarla doludur. Brad ve Janet şatoya yerleşince, bunun kendileri için oldukça tehlikeli olduğunu anlarlar. Ancak alan boş ve aranacak bir telefon numarası yok. Magenta, Dr. Scott, Janet Weiss, Brad Weiss, Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık dahil tüm dünyada vizyona giren müzikali bu kadar akılda kalıcı kılan karakterlerdir. İkonik müzikallerden bu Janet, Riff, Magenta alıntılarına göz atın.


1. "Şaşırtıcıdır Zaman... geçici bir Delilik... canını yakıyor. Ama iyi dinle." -  Ayak takımı.


2. "Bunu gerçekleştirmek için küçük bir kaza oldu...ve bu şekilde sırrı keşfettim, ele geçmez malzeme, hayatın nefesi olan o kıvılcımdır... Evet, o bilgiye sahibim. Sır bende. Hayatın kendisine! Görüyorsun ya, şanslısın çünkü bu gece benim güzel yaratığımın kaderinde doğmak var! Hoopla!" -  Doktor Frank-N-Furter.


3. "Ve gezegenin yüzünde sürünen, insan ırkı denilen bazı böcekler. Zamanda kaybolmuş, uzayda kaybolmuş... Ve anlamlılar." -  Kriminolog.


4. "Fay Wray'e ne oldu?" -  Doktor Frank-N-Furter.


5. "Rahatla beni, heyecanlandır beni, beni tamamla. Gecenin yaratığı!" -  Janet Weiss.


Komik 'Rocky Korku Picture Show Alıntılar


Jim Sharman gibi bir yönetmen ve Brad Majors ve Susan Sarandon gibi aktörlerin kahramanları Brad ve Janet'i canlandırdığı müzikal, son derece eğlenceli ve türünün tek örneğdiri. Aktör Tim Curry, çapraz giydirme karakterinin rolünü son derece popüler ve ikonik hale getirmişti ve hatta 'IT' TV şovundan Pennywise the Clown dahil olmak üzere diğer ünlü korku kötü adamlarını oynamaya devam etti. Riff Raff alıntıları ve Dr. Scott alıntıları da oldukça eğlencelidir.


6. "Zaman Bükümünü tekrar yapalım!" -  Riff Raff, Macenta


7. "Şanslısın. O şanslı. Ben şanslıyım! Hepimiz şanslıyız!" -  Macenta.


8. "İyi vakit geçirmek kolay değil! Gülümsemek bile yüzümü ağrıtıyor." -  Doktor Frank-N-Furter.


9. "Karanlık, gece rüyasının nehrinden aşağı inmeli. Morphia yavaş aksın, bırak güneş ve ışık hayatıma aksın." -  Ayak takımı.


10. "Sadece yedi gün içinde seni erkek yapabilirim. Yapabiliyorsan kaz. - Doktor Frank-N-Furter.


'Rocky Horror Picture Show'dan Ünlü Alıntılar


En komik ama korkutucu müzikallerden biri olan Dr. Scott, Janet, Riff Raff, Magenta, Eddie ve Columbia, vokal becerilerini gerçekten sergiliyor. Film gerilim ve gerilim dolu ve birçok gizli mesaj içeriyor en önemlisi toplumun yargısı karşısında asla yılmamakyot. Frank-N-Furter, sadece hayal etmenin değil, aynı zamanda yapmanın da yeterli olduğunu söyleyip duruyor! Bu listede 'Rocky Horror Picture Show'dan bazı popüler alıntılar var.


11. "Sana etrafı göstereyim Belki sana bir ses çalar İkiniz de oldukça harika görünüyorsunuz." -  Doktor Frank-N-Furter.


12. "Bu gece, benim geleneksel olmayan gelenekçilerim, biyokimyasal araştırmalarda yeni bir atılıma tanık olmak üzeresiniz ve cennet benim olacak!" -  Doktor Frank-N-Furter.


13. "Mümkünse sizi garip bir yolculuğa çıkarmak isterim." -  Kriminolog.


14. "Bu sadece sola bir sıçrama! Ve sonra sağa doğru bir adımdır!" -  Kriminolog ve Transilvanyalı.


15. "Pekala, caddede yürüyordum, sadece düşünüyordum. Bu yılan adam bana kötü bir göz kırptığında... Bana baktı ve bir değişiklik hissettim Zamanın hiçbir anlamı yoktu, bir daha asla olmayacaktı." -  Kolombiya.


Frank-N-Furter Alıntılar


Frank-N-Furter'ın soğukkanlılığı da dahil olmak üzere bazı harika alıntıları var: "Bu oldukça hassas bir konu. Başka bir dilim, kimse var mı?". Bu alt kategori, 'RHPS'den en iyi Dr. Frank-N-Furter alıntılarından bazılarına sahiptir.


16. "Bu gece, benim geleneksel olmayan gelenekçilerim, biyokimyasal araştırmalarda yeni bir atılıma tanık olmak üzeresiniz ve cennet benim olacak!" -  Doktor Frank-N-Furter.


17. "Öyleyse laboratuvara gelin ve levhada ne olduğuna bakın. Beklenti ile titrediğinizi görüyorum. Ama belki de yağmurun suçu gerçekten değildir, bu yüzden sebebi ortadan kaldıracağım...ama değil. semptomu." -  Doktor Frank-N-Furter.


18. "Görünüşüme takılmayın. Bir kitabı kapağına göre yargılamayın. Ben gün ışığında pek adam değilim, Ama geceleri tam bir aşığım!" -  Doktor Frank-N-Furter.


19. "Sadece göremiyor musun? Hayal etme, öyle olsun." -  Doktor Frank-N-Furter.


20. "Sana bir kez söyleyeceğim, iki kez söylemeyeceğim, Janet Weiss'i akıllıca yapsan iyi olur. Elmalı turtanın tadı pek güzel değil. Janet Weiss'i akıllıca yapsan iyi olur." -  Doktor Frank-N-Furter.


Tepkiniz?

0
ÇOK KOMİK
0
SEVDİM
0
SADE
0
VAY CANINA
0
KOMİK
0
KÖTÜ!
0
BERBAT
0
MÜKEMMEL!
0
KIZDIM