En unutulmaz anları hatırlamak için Matrix filminden 25 alıntı

Bir sohbet başlatmak istiyor ve nasıl yapılacağını bilmiyor musunuz? Matrix hakkında konuşun! 1999'da başlatılan bilim kurgu halkın beğenisini kazandı. Görsel efektlerde yenilikçi olan konusu, izleyiciyi makinelerle yönetilen distopik bir geleceğe götürüyor ve sonunda kendimize hala soruyoruz: gerçek nedir? Öyleyse, Matrix filminden sizi günlük gerçeklikten çıkaracak en iyi sözlerine bir bakın!

Gönderim  2,001 Görüntüleme Güncelleme 3 yıl önce
En unutulmaz anları hatırlamak için Matrix filminden 25 alıntı

Düşündüğünü Düşünen Matrix Film Alıntıları

Gerçeğin çölüne hoş geldiniz.


Matrix her yerdedir. Çevremizde, şimdi bile.


Ne hissedebildiğinizden, neyi koklayabileceğinizden, tadabileceğinizden, görebildiğinizden bahsediyorsanız, o zaman "gerçek" sadece beyin tarafından yorumlanan elektrik sinyalleridir.


Hayatımın kontrolünde olmama fikrinden hoşlanmıyorum.


Matrix var olmaya devam ettiği sürece, insan ırkı asla özgür olmayacak.


Kendi dürtülerimizi inkar etmek, bizi insan yapan şeydir.


İnsanlar bir hastalıktır, bu gezegenin kanseridir.


Maalesef kimse Matrix'in ne olduğunu bilemez. Kendi başına görmelisin.


İnsanlık tarihi boyunca, hayatta kalmak için makinelere bağımlı olduk. Görünüşe göre kader bir ironi duygusu olmadan var olamaz.


Beden akılsız yaşayamaz.


Kaşığı bükmeye çalışmayın, bu imkansız. Bunun yerine gerçeği anlamaya çalışın. Böyle bir kaşık yok. O zaman katlananın kaşık olmadığını göreceksiniz, ama sizsiniz.


Mavi hapı alırsanız, yatağınızda uyanacak ve ne istediğinize inanabileceksiniz. Ama kırmızıyı alırsan, Harikalar Diyarı'nda kalacaksın ve sana tavşan deliğinin derinliğini göstereceğim.


İnsanlar gerçeği utanç ve ıstırapla tanımlar.


İyi insanlara kötü haberler vermekten nefret ediyorum.


İlk Matrix'in, kimsenin acı çekmeyeceği, herkesin mutlu olacağı mükemmel insan dünyası olarak yaratıldığını biliyor muydunuz? Bu bir felaketti.


Zamanın vardı.  Gelecek bizim dünyamızdır.


Gezegendeki tüm memeliler içgüdüsel olarak çevre ile dengeye gelir. Ama insanlar yapmaz. Bir alana gidip tüm doğal kaynaklar tüketilene kadar çoğalırsınız.


Özgürlük, gerçek, barış veya belki aşk? Bunlar yanılsamalar, algılama fantezileri, bir varoluşu anlamsız ya da amaçsız olarak umutsuzca açıklamaya çalışan zayıf bir insan zekasının geçici sentezleridir.


Kabul etmeye hazır olduğumuz hayatta kalma seviyeleri var.


Sana gerçekten teşekkür etmeliyim, çünkü bana tüm hayatımın amacını gösteren senin hayatındı. Hayatın amacı sona ermektir!


Başlangıcı olan her şeyin bir sonu vardır.


Cehalet bir nimettir.


Sen bir kölesin Herkes gibi. Esaret altında doğdun, hissedemeyeceğin ya da dokunamayacağın bir hapishanede doğdun. Zihniniz için bir hapishanedir.


Geleceği bilmiyorum Buraya sana bunun nasıl biteceğini anlatmaya gelmedim. Buraya nasıl başlayacağını anlatmaya geldim. Bu telefonu kapatacağım ve bu insanlara görmelerini istemedikleri şeyleri göstereceğim. Onlara sensiz bir dünya göstereceğim. Kuralları ve kontrolü olmayan, sınırları ve sınırları olmayan bir dünya. Her şeyin mümkün olduğu bir dünya.


Gözlerim neden ağrıyor? Çünkü onları hiç kullanmadın.


Tepkiniz?

0
ÇOK KOMİK
0
SEVDİM
1
SADE
0
VAY CANINA
0
KOMİK
0
KÖTÜ!
0
BERBAT
0
MÜKEMMEL!
0
KIZDIM