Galaksi İle İlgili Sözler

Aşağıda, çeşitli kaynaklardan yıllar boyunca toplanan ilham verici ve bilge Galaksi ile İlgili Sözler ve Alıntılar koleksiyonumuzu bulacaksınız.

Gönderim  3,320 Görüntüleme Güncelleme 1 yıl önce
Galaksi İle İlgili Sözler

Galaksi İle İlgili Sözler ve Alıntılar

Galakside yaklaşık 100 milyar yıldız var. Bu bir zamanlar büyük bir sayı olarak kabul edildi. Ama sadece yüz milyar. İç borçtan daha az! Eskiden bu sayılara astronomik sayılar denirdi. Şimdi bunlara ekonomik sayılar demeliyiz.


Bazen olmadığımı da düşünüyorum, uzak bir galaksiye aitmişim gibi geliyor, bu bana çok garip geliyor. Bu benimiyim? Randevuma hayran kaldım.


Galaksimiz Samanyolu, milyarlarca diğer galaksiden sadece biridir ve konumu tamamen alakasızdır. Gezegenimiz güneş sisteminde özel bir konuma sahip değildir, Güneşimiz galaksimizde özel bir konuma sahip değildir ve galaksimiz Evrende özel bir konuma sahip değildir. Bizim için özel olan şey, kozmosun güzelliğine hayran kalma yeteneğimizdir.


Zihnim rüyalara karışırken, içimdeki galaksi çağlara karışıyor...


Ay'a bakarken, galaksimizin ne kadar tuhaf olabileceğini düşündüm, yörüngede birkaç gezegen var ve sen ve ben hala dengesiz durumdayız.


İnsan bilinmeyen yerlere seyahat etti, aydı, mars'tı, galaksilerin, kara deliklerin ve diğer her şeyin gizemlerini çözdü... ama çok azı kendi varlığında, kendi içlerinde, ruhlarının gizemlerini çözmek için seyahat edebilir.


Galaksideki büyüklüğümü fark ettiğimde, hata yapmanın tamamen bana ait olduğunu bir kez daha anlıyorum.


Ruhum uçabilseydi tüm galaksiyi kurtarırdım ve sen evrenin merkezi olurdun''


Uzun zaman önce, çok çok uzak bir galakside...


İnsanlar diğer gezegenlerde yaşam bulabilirlerse tüm galaksiyi yok edecekler.


Gözlerimin arkasında bir galaksi gizleniyor.


Arada sırada galaksileri değiştiriyorum, gözümün önünden geçen yıldızları ve kuyruklu yıldızları sayıyorum. Hayatımda bazen yoluma kimse çıkmadan düşünmekte özgürüm.


Bir gezegende 100 milyar insandan 7,6 milyar insandan biri, diğer 100 milyar arasında bir galakside; 10 sekstilyon yıldız ve tüm bunlar sadece ışığı bize ulaşan görünür Evrende. Kozmolojik ölçekte önemsiziz, neredeyse yok.


Belki başka bir hayatta, başka bir galakside birlikte çalışırdık.


Güneş, yıldızlar, atomlar, Galaksi, bastığınız toprak, parıldayan çiy, zümrüt parıltısı, vahşi aslanın kükremesi, guava ağacının yaprağı. Bütün bunlar ölecek ve bir yaşam ve ölüm döngüsünde yıldız metamorfozunda yeniden doğacak!


Hangi galaksiden gelmiş olursanız olun, vücudunuzda binlerce ışık yılı uzaktaki kozmosun en geniş köşelerini aydınlatmaya yetecek kadar ışık var.


Belki hiçbir galakside seninkine eşit bir parıltıya sahip bir yıldız gibi davranmıyorum güzelim ama sana duyduğum tüm sevgiye uyan bir evren olmayacak güzelim...


Evrendeki en güzel yıldız burada ve galaksinin güzelliği için ağlıyorum şahsen ben göremiyorum, onur duyuyorum yanındayım.


Galaksiyi dolaşırım ve bazen Dünya'da kalmaya karar veririm.


Benim galaksimde sen benim keşfimsin.


Dünyada hâlâ açlıktan ölen çocuklar varken, başka bir galaksideki sorunları çözmek için neden milyonlar harcıyoruz ?


Keşke takımyıldızımda senin gibi bir yıldızım olsaydı. Seni her gün, her an galaksimde izlemek, her saniye deşifre etmek ve tüm ıstıraplarımızda yanında yaşamak, bir anını senin yanında yapmak istedim. Sadece erkek arkadaşın olarak seni sonsuza kadar sevmek istedim.


Bazen düşüncelerimiz olan galaksinin içinde sıkışıp kalırız ve eğer onlara takılırsak oksijen eksikliğinden ölebiliriz


Daha net ve doğru görmek için insanın gözlerini galaksinin kendisinden ayırması gerekir.


Milyonlarca gezegenden oluşan bir galaksi olan Samanyolu'nda yaşıyoruz. Bir tür akıllı yaşam bulma olasılığını düşünmeyi hiç bıraktınız mı?


Çıldırdım, aşk beni yakaladı, benimle ilgilendi, kalbimi hareket ettirdi, aşk galaksisinde yıldızlar, ikimiz arasındaki en güzel şey. Yaklaşık bir milyar duyum bu takımyıldızı çevreler ve oluşturur.


Gerçek aşka inanıyorum ama çok uzaklarda başka bir galaksidedir.


Galaksime nüfuz eden nitelikler arasında, beni en çok memnun eden, hiç şüphesiz, saflıktır.


Aklım bir galaksi ve her yıldız yüzen bir düşüncedir.!


Gözlerin bir evren gibi, içlerine baktığımda bütün bir galaksinin güzelliğini görebiliyorum.


Star Wars senaryosunun bir parçası olmama bile gerek yoktu. Sana dokunduğumda tüm galaksiyi fethettim.


Yıldızları takdir etmeyenlere galaksinizi ifşa etmeyin.


Milyarlarca galaksi ve her galakside milyarlarca yıldız var ve ondan önce bile hala Evrenin merkezi olduğuna inanan bir insan var mı?


Sana Dünya gezegeninden daha büyük bir şey vermek istiyorum galaksiden daha büyük ve bu şey sana olan aşkım


Ve eğer evren sadece başka bir atom ise, ya bizim galaksimiz sadece bir elektron ise ve bizim rolümüz ne?


Tepkiniz?

0
ÇOK KOMİK
0
SEVDİM
0
SADE
0
VAY CANINA
0
KOMİK
0
KÖTÜ!
0
BERBAT
1
MÜKEMMEL!
0
KIZDIM