Gary Oldman'dan Unutulmaz Alıntılar: Oyunculuk, Yaşam ve Tutkular Üzerine

Gary Oldman, Hollywood'un en saygın ve çok yönlü aktörlerinden biridir. Nil by Mouth, Leon: The Professional, The Fifth Element, Dracula, Batman Begins, The Dark Knight ve Tinker Tailor Soldier Spy gibi filmlerdeki unutulmaz rolleriyle tanınan Oldman, sadece oyunculuk yeteneğiyle değil, derin ve anlamlı sözleriyle de izleyicileri ve hayranlarını etkiliyor.

Bu yazıda, Gary Oldman'ın oyunculuk, yaşam, tutkular ve daha fazlası hakkında söylediği 20 unutulmaz sözü sizlerle paylaşıyoruz. Bu sözler, Oldman'ın sanatına olan bağlılığını, hayat felsefesini ve keskin zekasını yansıtıyor.

Gönderim  36 Görüntüleme Güncelleme 27 gün önce
Gary Oldman'dan Unutulmaz Alıntılar: Oyunculuk, Yaşam ve Tutkular Üzerine

Gary Oldman Alıntılar

Genelde konuşursak, kadınların erkeklerden ruhsal, duygusal ve çoğu zaman fiziksel olarak daha güçlü olduğunu düşünüyorum.


Başkalarının benim hakkımda ne düşündüğü beni ilgilendirmez.


Tembel bir insan iki kat daha fazla çalışır. Annem bunu bana söyledi, şimdi ben de çocuklarıma söylüyorum.


Bir deneme yazıyorsanız, satır aralarına ve kenar boşluklarına yazın ki yeniden yazmak zorunda kalmayın.


Drakula'yı oynamak istedim çünkü "Seni bulmak için zamanın okyanuslarını aştım" demek istedim. Sadece o repliği söylemek için bile rol oynamaya değerdi.


Sessizdim, tek başıma takılan biriydim. Eğer beni bir odaya koyup biraz boya kalemi ve kurşun kalem verseniz, dokuz saat boyunca sesimi duymazdınız. Her zaman yarış arabaları, roketler, uzay gemileri ve beni uzaklara götürecek hızlı şeyler çizerdim.


Bana göre reality TV sosyal çöküntünün müzesi.


Ebeveynlik için bir el kitabı yok. Bu yüzden ebeveyn olarak çok ince bir çizgide yürüyorsunuz çünkü bu ham şeyleri uygarlaştırıyorsunuz. Kahveyi devirecekler ve masanın üzerine parmak boyası yapacaklar. Bir noktada, "Bunu temizlememiz gerekiyor çünkü masada kahveyle boya yapılmaz." demeniz gerekiyor.


Güney Londra'daki Deptford'da büyüdüm ve o zamanlar Take 6 ve Topman gibi mağazalardan melon şapkalar, delikanlı pantolonları ve tonik giysiler giyerdim. Biraz soul çocuğuydum, ama müziğe karşı çok eklektik bir zevkim vardı - James Brown ve Bowie'yi severdim; mahallede Chopin dinleyen tek çocuk bendim.


Arkadaşlarınızı karakterlerine, çoraplarınızı renklerine göre seçersiniz.


Tiyatronun basit şiirini seviyorum, bir sahnede spot ışığında durabilir, üzerinize bir palto sarabilir ve "1860 yılıydı ve kış mevsimiydi..." diyebilirsiniz.


En sevdiğim yemek kesinlikle iyi pişmiş, yumuşak yumurta ve pastırma olmak zorunda. Pazar sabahları başka bir şeyin yerini tutmaz, özellikle de bir fincan çayla birlikte.


Tutkum ve enerjim öfkeyle karıştırılıyor.


Uyuşturucu kullanmadım. Benim tarzım değildi. Ama içki korkunçtu. Bugün geriye dönüp baktığımda başka bir insan gibiydim. Buna baş etme mekanizması diyebilirsiniz, ama bu bir bahane olurdu. Sadece çok fazla içiyordum.


İnsanlar birinin kariyerini sizden çok daha fazla kontrol ettiğini düşünüyor. Bir yere kadar işleri planlayabilirsiniz. Ama masanıza neyin geleceğine merhamet etmektesiniz.


Klasik müziğe, Chopin'e, piyano çalmaya takıntılı hale geldim.


Peynir ve turşu severim. Gerçekten eski bir ekmek üzerinde güzel peynir ve turşu. Çiftçi öğle yemeği.


Belirli bir mahallede büyümek, işçi sınıfı bir ailede büyümek, fazla paranızın olmaması, bunların hepsi sizi ateşleyebilir ve size bir avantaj, bir öfke sağlayabilir.


Kostüm bir oyuncu için çok önemlidir. Kesinlikle karaktere girmeye yardımcı olur; size en yakın olan şeydir, size dokunur. Bazı oyuncular makyaja girip sonra kıyafetlerini giymeyi severler, ama ben önce giyinmeyi severim; bu benim rutinim.


Tıpkı Batman gibi, ailenin değerleri, cesaret, şefkat ve doğru ile yanlış, iyi ve kötü, adalet duygusu gibi filmin temalarını canlandırıyorum.


Bir oyuncuyu diğerinden ayıran şey budur ve bunu öğretemezsiniz.


Tepkiniz?

0
ÇOK KOMİK
0
SEVDİM
0
SADE
0
VAY CANINA
0
KOMİK
0
KÖTÜ!
0
BERBAT
0
MÜKEMMEL!
0
KIZDIM