Hastaları Desteklemek İçin İlham Veren Diyabet Alıntıları

Bir kişinin kan şekeri normal seviyelere göre çok daha yüksekse, diyabet adı verilen bir hastalığa yol açar.

Diyabetin nedenleri karmaşıktır ancak çoğunlukla obeziteye, hareketsiz bir yaşam tarzına ve kötü beslenme alışkanlıklarına atfedilir. Diyabetli kişilerin yaklaşık %10'u tip 1'e, %90'ı ise tip 2'ye sahiptir.

Tip 1 diyabet genellikle erken yaşta tespit edilir ve tip 2 diyabet gelişme riski daha çok ileri yaş gruplarında görülür. Bunun neden bazı insanlarda olduğu ve diğerlerinde olmadığı açık olmasa da, diyabetin kronik etkisi doğru tedavi ve disiplinle yönetilebilir; glikoz seviyesi kontrol altında tutulabilir. Tedavi ne olursa olsun, diyabetli herkesin normal bir yaşamdan vazgeçmeden uzun vadede bunu yönetmeye hazır olması gerekir.

Diyabetik hastalarda sık görülen semptomlar 3 P - polidipsi, poliüri ve polifaji olarak belirtilmiştir. Basit bir ifadeyle, artan susuzluk, idrara çıkma ve iştahtır. Eğer diyabetli birini tanıyorsanız, ona söyleyebileceğiniz en doğru şey, diyabeti kontrol altında tutmak için ihtiyaç duydukları tüm desteğe sahip oldukları ve tek yapmaları gereken düzenli egzersiz yapmak, kilolarını kontrol altında tutmak ve sağlıklı beslenmektir.

Gönderim  401 Görüntüleme Güncelleme 11 ay önce
Hastaları Desteklemek İçin İlham Veren Diyabet Alıntıları

Hastalık Hakkında Alıntılar

Diyabetli bir kişi için takip edilmesi gereken bazı işaretler, diğerleri arasında 3P, açıklanamayan kilo kaybı, yorgunluk, sinirlilik ve yaralanmaların yavaş iyileşmesidir. Tip 1 diyabet semptomları, tip 2'den daha belirgindir. Bazıları, diyabet olduklarını bilmeden önce 10 yıla kadar tip 2 diyabetle yaşayabilir. Herhangi bir semptoma dikkat etmek ve göz ardı etmemek, diyabeti erken teşhis etmek ve hemen tedaviye başlamak için çok önemlidir.


1. "Havadaki tüm tatil tezahüratları ile yiyeceklerdeki bileşenleri gözden kaçırmak kolaydır. Tuz, şeker ve yağ gibi bileşenler, bunların tümü yüksek tansiyon, diyabet, felç, kalp hastalık ve kanser gibi hastalıklara yol açar” -  Lee Haney.


2. "İnsülin diyabet için bir tedavi değil, bir tedavidir. Diyabetlinin yeterli miktarda karbonhidrat yakmasını sağlar, böylece diyetine yeterli miktarda protein ve yağ eklenebilir ve hayatın ekonomik yüklerine enerji sağlamak için enerji sağlanır." Frederick Banting'in fotoğrafı.


3. "Kan şekerim yüksek ve Tip 2 diyabet beni öldürmeyecek. Ama sadece doğru beslenmem, egzersiz yapmam, kilo vermem ve ne yediğime dikkat etmem gerekiyor ve geri kalanında iyi olacağım." Bu Benim hayatımdır.” - Tom Hanks.


4. "Sağlıksız beslenme alışkanlıkları, diyabet ve kalp hastalığı gibi büyük sağlık sorunlarına neden olur ve ayrıca gıda güvensizliğine, bozulmuş yeme alışkanlıklarına ve düşük benlik saygısına yol açabilir.” -  Matt Cartwright.


5. "Diyabet berbat, berbat bir hastalıktır.” - Elaine Stritch.


6. "Diyabeti yönetmeye çalışmak zordur çünkü yapmazsanız, daha sonraki yaşamda başa çıkmanız gereken sonuçlar olacaktır.” -  Bryan Adams.


7. "Diyabet beni şaşırtıyor. Kalbinin ne zaman ağrıdığını biliyorum; onları yaşadım. Şeker hastalığının nasıl bir şey olduğunu bilmiyorum. … Biri bana '1 numaralı sağlık problemin nedir? ' Kalp hastalığı ve sonra şeker hastalığı derdim ve şimdi doktorların bana söylediği şey, onları aktarıp şeker hastalığı diyebileceğim.” -  Larry King.


8. "İnsülin ile ilgili durum özellikle açıktır. Dünyanın birçok yerinde diyabetik çocuklar hala bu hormonun eksikliğinden ölmektedir” -  Charles Best.


9. "Büyümek, kabullenmek ve Diyabetin komplikasyonlarıyla yaşamaktır.” -  Paul Cathcart.


İlham Verici Diyabet Alıntıları


Diyabetli birini motive etmek, kurallara uymasını kolaylaştırmak, başarıyı görselleştirmesine yardımcı olmak, destekleyici olmak, sağlıklı ve aktif bir yaşam tarzını teşvik etmek ve sonunda doyurucu bir ödül ödemeyi unutmayın. İşte tip 1 ve tip 2 diyabetliler için ilham verici sağlık alıntılarından bazıları.


10. "Yapabileceğinize ve yolun yarısında olduğunuza inanın.” - - Theodore Roosevelt.


11. "İnsanlar benim yüksek tansiyonum, diyabetim, kalp hastalığım, depresyonum, BENİM! BENİM! BENİM! Sahiplenme çünkü o sana ait değil!” - - Stella Payton.


12. "Dünden ders al, bugün için yaşa, yarın için umut et.” - - Albert Einstein.


13. "Hayattan geçme, hayat boyunca büyü.” - -Eric Butterworth.


14. "Obezite ve diyabet şeytanıyla başa çıkmanın yolu, kelimenin tam anlamıyla her seferinde bir gündür.” - - Stephen Fürst.


15. "Diyabet bana disiplini öğretti.” - - Sonia Sotomayor.


16. "Şeker hastasıyız, bizimle geliyor, bizi durduramıyor.” - -Chris Olsen.


17. "Hayat sadece yaşamak değil, iyi olmaktır.” - Marcus Valerius Martial.


18. "'Doğru beslenme ve egzersiz söz konusu olduğunda, 'yarın başlayacağım' diye bir şey yok. Yarın hastalıktır.” - - Terri Guillemets.


19. "Sağlık en büyük hediye, memnuniyet en büyük zenginlik, sadakat en iyi ilişkidir.” - - Buda.


20. "İyi yemek bilge ilaçtır.” - - Doktor Alison Levitt


21. "Hastalık gelmedikçe sağlığa değer verilmez.” - - Thomas Fuller.


22. "Diyabet, hastaya araçları vererek kendinizi çok iyi yönetebileceğiniz harika bir örnektir.” - - Clayton M. Christensen.


23. "Olumlu yaklaşımımı paylaşmaya kararlıydım ve diyabetin hayatımdan zevk almama engel olmasına izin vermemiştim.” - - Paula Deen.


Komik Diyabet Alıntılar


Teşhis konulup tedavi başladıktan sonra ciddi bir yolculuk olması gerekmez. Buna her zaman biraz mizah eklenebilir ve kolay bir yol haline getirilebilir. İşte bazı eğlenceli ve ilham verici diyabet alıntıları.


24. "Çok fazla tatlı yiyip şeker hastalığına yakalandığınızı biliyor musunuz? Paparazziler materyalist kültürün şeker hastalığıdır.” - Shirley MacLaine.


25. "Şeker ile çok sık kavga ettim, neredeyse şeker hastası oldum". -Jake Lamotta.


26. "Tatlısız bir hayat yaşamaya değmez.” - Pawan Mishra.


27. "Karıncalar her zaman tatlı yerler... ama hiçbiri şeker hastası değil mi?” -  Ali Ghasaby.


28. "Diyabet, duyduğunuzda ölecekmişsiniz gibi geliyor. Hemen korktum. Ama ne olduğunu ve kendi başıma halledebileceğim bir şey olduğunu daha iyi anlayınca içim rahatladı.” -  Nick Jonas.


29. "Birçok şeker hastası, doktoru tarafından reddedilen ekmeği çalarak hayatta kaldı.” -  Martin H. Fischer.


30. "Diyabet bu şekilde geçer: satrançtaki bir şövalye gibi aşağı yukarı.” -  Maile Meloy.


Tepkiniz?

0
ÇOK KOMİK
0
SEVDİM
0
SADE
0
VAY CANINA
0
KOMİK
1
KÖTÜ!
0
BERBAT
0
MÜKEMMEL!
0
KIZDIM