Hayat, İlham ve Zor Zamanlar Hakkında İslami Mesajlar

Allah bizi yarattı. Allah, Kuran'da yeryüzünde nasıl yaşamamız gerektiğini yazmıştır. Bu dünyasal hayatta, Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav)'in Sünnetini takip etmeliyiz. Hepimizin dini bir aklı olmalı. Allah'a ve Kur'an'a inanmalıyız. O zaman Cennet'te gitmeyi umabiliriz. İşte günlük hayatımız için çok önemli olan bazı İslami mesajlar. Zor zamanlar için motivasyonun yanı sıra arkadaşlarınızla paylaşmak için de iyidir. İlham almak ve huzurlu bir yaşam sürmeleri için yakınlarınızla paylaşın.

Gönderim  584 Görüntüleme Güncelleme 1 yıl önce
Hayat, İlham ve Zor Zamanlar Hakkında İslami Mesajlar

İslami Mesajlar

Bu hayatta sahip olduğunuz her şey geçicidir. Sadece işin kalıcı yanı Cennetti bir adres haline getirmek için birçok iyi iş yapın.


Boş hissediyor musun? ALLAH'a dua edin ve ağla. Ona tüm problemlerini söyle. Hayal ettiğinden daha fazlasına sahip olacaksın.


Allah, O'na dua etmemizi ister. Allah her şeyi yapabilendir. O yüzden kalbinin dibinden dua et. Allah size yardım edecektir.


İyi bir iş yapmak için gecikme. Hangi eylemlerin seni cennette götüreceğini bilmezsin.


Sadece Allah'ı memnun etmek için bir şey yaparsanız, kesinlikle iyi bir ödül alacaksınız. İyi işlerin hiçbiri değersiz değildir.


Hayatla İlgili İslami Mesajlar:


Yaşamınız değerlidir, çünkü Allah sizi bu güzel evreni yaratan, Yüce Yaradandır. Allah bizim için en iyisini bilir. Öyleyse, şimdi yaşama şekliniz mükemmel olsun.


Ne kadar zenginliğe sahip olunursa olsun, hayatı Allahsızca yaşayanın, hayatı değersizdir.


Allah isterse, hayatınızı bir anda değiştirebilir. Hayatımız elinde. Asla pes Etme! Allah bizi seviyor. Ne kadar günah işlersek işleyelim, O'na kaç kez itaatsizlik edersek edelim, ona tevbe edersek, bizi affedecektir.


İslam'da her hayat önemlidir. Beyaz ve siyah, kısa ve uzun, fakir ve zengin arasında fark yoktur. Hepimiz Allah'ın kullarız. Biz aynıyız.


Allah hayatımızı rahat ettirmek için sayısız şey yarattı. Neden ona minnettar olamıyoruz? Ona minnettarsak, Allah bize daha fazlasını verecektir.


Zor Zamanlar İçin İlham Verici İslami Mesajlar:


Hüzününüz için acı çekerken ve sarkarken, günahlarınızın silindiğini ve cehennem ateşinden kurtulduğunuzu unutmayın. ALLAH her zaman sizin için neyin iyi olduğunu bilir.


Her zor zamandan sonra mutluluğu bulacaksın. Hayatınızı kontrol eden Allah'tır. Size nefes almak için temiz hava, içmek için iyi ve tatlı su verir, iyi taze meyveleri yemek için verir. Neden üzgünsünüz?


Zor zamanları tatmazsanız, iyi zamanın değerini nasıl bilebilirsin? Mutlu zamanımızı düşünmek için denemelerle karşı karşıyayız. Sadece başkalarının acı çektiğini de bildiğiniz için Bu seni mütevazı yapacaktır.


Allah bazen bizi güçlendirmek için test eder. Bizi daha iyi yapmak için. Tüm düşünceleriniz değişecek ve bu yaşamın gerçeğini hissedeceksiniz. Olgun bir insan olacaksınız. Yani zor zamanlar bunu bize öğretir.


Zor bir zamanın içindeyseniz, sabırlı olun! Allah probleminizi bilmediğiniz bir şekilde çözecektir. Sadece inan ve dua et.


Arkadaşlara İslami Mesajlar:


Sevgili, her zaman Allah'ı en iyi arkadaşın yap. Ona probleminden ve gizli şeylerden kolayca bahsedebilirsin. Asla pişman olmayacaksınız çünkü arkadaşların seni terk edebilir. Fakat Allah her zaman yanında olacaktır.


Çok iyi arkadaşların olabilir. Fakat seni daima Allah'a iten ve günah işlemekten vazgeçiren, hayatında bir elmas olduğunu unutma. Sen hayatımdaki o elmassın.


Allah'tan korkan bir arkadaşınız varsa, ona güvenebilirsiniz. Seni hiçbir zaman zor durumda bırakmayacaktır.


Dindar bir arkadaş, imamızı güçlendirmek için çok önemlidir. Çünkü sana daima Allah'ı ve emrini anlatır. Dedikodu ya da kibir anlatmaz. Öyleyse böyle arkadaşlar edin.


İslami Mesajlara Dokunmak:


Hayatınızı Kur'an ve hadise göre yaşarsanız, zihninizde huzur hissedeceksiniz.


Allah bize ihtiyacımız olan her şeyi verir. Ona sık sık itaatsizlik ediyoruz. Yine de bize her şeyi verir. Allah çok merhametlidir.


Çok fazla günah yapmış olabilirsin. Ama bir damla göz yaşın hepsini silebilir!


Hz Muhammed (SAV) senin için dua etti, senin için ağladı. Yargı Günü'nde senin için dua edecek. Harika değil mi?


Allah için yaşarız, yalnız ölürüz. Öyleyse korkun ve Allah'a itaat edin.


Neden bu dünyada yaşıyoruz? Amacımız ne? Sadece aile neslimizi yemek zevklerimizi arttırmak için mi buradayız? Biz Müslümanlar hayatımızın bir sınav olduğuna inanıyoruz. Sadece Yaratıcımıza ibadet etmek için buradayız. Bunlar aklınızı rahatlatmak için bazı İslami Mesajlar. İslam'ı takip etmek asla zor değildir. Bunu zorlaştıran biziz. ALLAH bizi her zaman seviyor. O her zaman bizimle birliktedir.


Tepkiniz?

0
ÇOK KOMİK
0
SEVDİM
0
SADE
0
VAY CANINA
0
KOMİK
0
KÖTÜ!
0
BERBAT
0
MÜKEMMEL!
0
KIZDIM
0 Yorumlar