News
14.10.2021 14:38:55
News
20.09.2021 11:56:25
News
26.05.2022 16:55:10
News
13.09.2021 19:47:03

Hayat Zorlaştığında 100 Mücadele Alıntısı ve Atasözü

İnsanların kariyerleri, ilişkileri, profesyonel yaşamları ve diğer birçok yönü ile ilgili yaşamlarında birçok şeyle mücadele ettikleri zamanlar vardır.

Önemli olan mücadelelerinizi nasıl atlattığınız ve nasıl geri döndüğünüzdür. Hayattaki doğal şeylerle mücadele ettiğimizde, bir tür direniş ve muhalefet yaratarak mücadelelerin oluşmasına yol açarız.

İnsanlar birçok kez mücadele eder ve zorlu durumlara rağmen gülümsemeye devam eder. İşte mücadelelerinizle başa çıkmanıza yardımcı olacak mücadele alıntılarından bazıları.

Gönderim  196 Görüntüleme Güncelleme 5 ay önce
Hayat Zorlaştığında 100 Mücadele Alıntısı ve Atasözü

Mücadele Hakkında Hareketli Alıntılar

Hayatta pek çok zor zamanlar, inişler ve çıkışlar olur ama önemli olan nasıl yüzleştiğinizdir. Hayattaki zorluklara karşı savaşmak için kendi yaşamınızdan verilen mücadele alıntılarından ilham alabilirsiniz. İşte bazı zor yaşam alıntıları ve derin alıntılarla sizi zorluklara karşı savaşmaya motive edecek mücadele alıntılarından bazıları.


1. "Çabalamak, çaba sarf etmek, belirli ideallere sadık olmak, tek başına bu mücadeleye değer.” -  William Osler .


2. “Umut önemlidir çünkü içinde bulunduğumuz ana katlanmayı daha az zorlaştırabilir. Yarının daha iyi olacağına inanırsak, bugün zorluklara katlanabiliriz.” -  Thich Nhat Hanh.


3. “Başınızı asla öne eğmeyin. Asla pes etmeyin ve oturun ve yas tutun. Başka bir yol bulun. Güneş parlarken namaz kılmıyorsanız, yağmur yağdığında namaz kılmayın.” - Bilinmiyen


4. “İstediğiniz her şeyin peşinden koşarken, sahip olduklarınızla nasıl mutlu olacağınızı öğrenin.” - Jim Rohn.


5. "İnan bana, ödül mücadele olmadan o kadar büyük değil.” -  Wilma Rudolph.


6. “Umutsuzluk insana ancak insanlardan gelebildiği gibi, umut da insana ancak başka insanlar tarafından verilebilir.” -  Elie Weisel.


7. “Dünya acılarla dolu olsa da, bunun üstesinden gelmekle de doludur.” -  Helen Keller.


8. "Tüm yaşam mücadele gerektirir. Kendilerine verilen her şeye sahip olanlar tembel, bencil ve yaşamın gerçek değerlerine karşı duyarsız hale gelirler. Sürekli olarak kaçınmaya çalıştığımız çok çaba ve sıkı çalışma, kişinin en büyük yapı taşıdır. ” -  Papa Paul VI.


9. “Büyük umutlarınız olsun ve onlar için her şeyi yapmaya cesaret edin. Büyük hayalleriniz olsun ve onları yaşamaya cesaret edin. Muazzam beklentilere sahip olun ve onlara inanın.” -  Norman Vincent Ötesi.


10. "Yaşamanın en büyük zaferi asla başarısız olmamakta değil, her başarısız olduğumuzda ayağa kalkmakta yatar.” -  Nelson Mandela.


11. “Her sıkıntı, her başarısızlık ve her gönül yarası, beraberinde eşdeğer veya daha büyük bir faydanın tohumunu taşır.” -  Napolyon Tepesi.


12. "Dünyanın en cesur görüntüsü, büyük bir adamın zorluklara karşı mücadele ettiğini görmektir.” -  Seneca.


13. "Karşılaştığım zorluklar ne olursa olsun, devam edeceğim, çünkü hepsinin üstesinden gelecek irade ve güce sahibim. En büyük başarılarımın tümü, bir zamanlar asla başaramayacağımı düşündüm, ancak karşılaştığım her zorluğun üstesinden gelmeye devam ediyorum. Kontrolüm dışında ne olursa olsun, hiçbir şey beni kadından aşağı yapamaz. Ben her zaman güçlü bir kadınım ve öyle kalacağım.” -  Victoria Enriquez.


14. “Korkacak bir şeyimiz yok, kendinizden korkun.” -  Franklin D. Roosevelt.


15. “Mücadelelerinizi daha güçlü, daha iyi, daha akıllı olmak için fırsatlar olarak görmeyi öğrendiğinizde, o zaman düşünceniz 'Bunu yapamam'dan 'Bunu yapmalıyım'a kayar.” - -Toni Sorenson.


16. “Acıyı kucaklamalı ve yolculuğumuz için yakıt olarak yakmalıyız.” - -Kenji Miyazawa.


17. “Yaşadıklarını yakıt olarak kullan, kendine inan ve durdurulamaz ol!” - Yvonne Pierre.


18. “Zorluk ne kadar büyükse, üstesinden gelmedeki zafer de o kadar büyük olur. Becerikli pilotlar itibarlarını fırtınalardan ve fırtınalardan alırlar.” -  Epiktetos.


19. “İşlerin gidişatından en iyi şekilde yararlanan insanlar için her şey en iyisi olur.” -  John Wood.


20. “Acıdan kurtulmanın en iyi yolu acıyı hissetmektir. Ve acıyı hissedip ötesine geçtiğinde, kendini uyandırmak isteyen çok yoğun bir aşk olduğunu göreceksin.” -  Deepak Chopra.


21. "Birey her zaman kabile tarafından ezilmemek için mücadele etmek zorunda kalmıştır. Bunu denerseniz, sık sık yalnız kalırsınız ve bazen de korkarsınız. Ama kendinize sahip olma ayrıcalığı için hiçbir bedel ödenemeyecek kadar yüksek değildir.” -  Friedrich Nietzsche.


22. “Bir şeyi beğenmiyorsan değiştir; değiştiremiyorsan, onun hakkında düşünme şeklini değiştir.” -  Mary Engelbreit.


23. “Başarılı olmak için bir şeyler yapmalı ve bir süre o işte çok kötü olmalısınız. Gerçekten iyi görünmek için önce kötü görünmelisiniz.” - Barbara DeAngelis.


24. "Bazen ışığımız söner ama başka bir insanla karşılaştığımızda tekrar anında alev alır.” -  Albert Schweitzer.


25. “Tam olarak düşündüğünüz gibi değil, bunun bir başarısızlık olduğunu düşünüyorsunuz. Peki ya aradaki renk tayfı? -Sara Evans.


26. “Hayat hakkında öğrendiğim her şeyi iki kelimeyle özetleyebilirim. Devam ediyor.” -  Robert Frost.


27. “Cesaret her zaman kükremez. Bazen cesaret, günün sonunda "Yarın tekrar deneyeceğim" diyen sessiz sestir. - Mary Anne Radmacher.


28. “Arkamda karanlık, önümde parlak bir gökyüzü, suda titreşen ışıklar ve onu güney güneşinin taşlı yüzünde hissetmek.” - Julia Hartwig.


29. “Bugün düşüncelerinizin sizi getirdiği yerdesiniz; yarın düşüncelerinin seni götürdüğü yerde olacaksın. ” - James Allen.


30. “Hayat kolaylaşmaz ve daha bağışlayıcı olmaz, biz güçlenir ve daha dirençli hale geliriz.” -  Steve Maraboli.


31. “Bize ne kadar düşerse düşsün ilerlemeye devam ediyoruz. Yolları temiz tutmanın tek yolu budur.” -  Greg Kincaid.


32. “Yalnızca güçlü insanlar, yalnızca en gerekli acıya katlanmak için acılarını nasıl organize edeceklerini bilirler.” -  Emil Dorian.


33. "Güç kazanmaktan gelmez. Mücadeleleriniz gücünüzü geliştirir. Zorluklardan geçip teslim olmamaya karar verdiğinizde, bu güçtür.” -  Arnold Schwarzenegger.


34. “Garip gelebilir, ancak birçok şampiyon aksiliklerle şampiyon olur.” -  Bob Richards.


35. “İşler kötüye gittiğinde, her zaman daha da kötüye gidebileceği düşüncesiyle teselli buluruz. Ve olduklarında, işlerin o kadar kötü olduğu ve daha iyi olması gerektiği düşüncesinde umut buluyoruz.” -  Malcolm S. Forbes.


36. " Güçlü bir adamla zayıf bir adam arasındaki fark, birincisinin bir yenilgiden sonra pes etmemesidir.” -  Woodrow Wilson.


37. "Mücadele yoksa ilerleme de yoktur. Özgürlükten yana olduklarını iddia eden ama yine de ajitasyonu küçümseyenler, toprağı sürmeden ekin isteyen insanlardır. Gök gürültüsü ve şimşeksiz yağmur isterler. Bu mücadele ahlaki olabilir veya fiziksel olabilir veya hem ahlaki hem de fiziksel olabilir ama bu bir mücadele olmalı. Ama asla olmayacak.” -  Frederick Douglass.


38. “Mutluluktan korunmadan kendini üzüntüden koruyamazsın.” -  Jonathan Safran Foer.


39. “Bütün mücadele bir kez kavrandığında, mucizeler mümkündür.” -  Mao Zedung.


40. “Hayat çok ilginçtir. Sonunda, en büyük acılarınızdan bazıları en güçlü yönleriniz haline gelir.” -  Drew Barrymore.


Rahatlatıcı Mücadele Alıntıları


Stresli hissettiğinizde veya hayatta daha yapacak çok mücadeleniz olduğunu hissettiğinizde, rahatlamanız gerekir. Mücadele alıntılarından motivasyon alarak bu olumsuzlukları fırsata çevirebilirsiniz. Rahatlatıcı mücadele alıntıları koleksiyonuna bir göz atın, hem işte hem de evde rahat hissetmenize yardımcı olacaklar.


41. “Sağlığım için iyi olduğu için mutlu olmaya karar verdim.” -  Voltaire.


42. "Tutku ve kendi iyiliği için aşkla ilgilenmiyorum, yaşam mücadelesi olmadan, sadece tüylerdir.” - Mira Nair.


43. “Gidip rahatlayabileceğiniz o yeri bulmak güzeldir.” -  Musa Arias.


44. “Gevşemeyi öğrenir ve cevabı beklerseniz, zihniniz çoğu soruyu cevaplayacaktır.” -  William Burroughs.


45. “Birisi bana 'sadece rahatla' dediğinde, neden bana bir kitap vermediklerini merak ediyorum?” - Richelle Goodrich.


46. ​​“Bazen yapabileceğiniz en verimli şey dışarı çıkıp hiçbir şey yapmamaktır… Rahatlayın ve doğanın tadını çıkarın.” -  Melanie Charlene.


47. "Tanıdığımız en güzel insanlar, yenilgiyi, acıyı, mücadeleyi, kaybı bilen, derinlerden çıkış yolunu bulanlardır. Bu insanların bir takdiri, duyarlılığı ve yaşam anlayışı vardır. bu onları şefkat, nezaket ve derin bir sevgi dolu endişeyle doldurur. Güzel insanlar öylece olmaz.” -  Elisabeth Kübler-Ross.


48. “Rahatla. Başka kimse de ne yaptığını bilmiyor.” -  Ricky Gervais.


49. “Dinlenin; Dinlenmiş bir tarla, bol ürün verir.” -  Ovid.


50. “Gecenin seni almasına izin ver. Yıldızların rüyalarınıza girmesine izin verin. İnanman için tek teselli uyku olsun.” -  Anthony Liccione.


51. “Bazen yapabileceğiniz en verimli şey rahatlamaktır.” -  Mark Black.


52. "Aklını kapat, rahatla ve akıntıya karşı süzül.” - John Lennon.


53. “Sakin zihniniz, karşılaştığınız zorluklara karşı nihai silahınızdır. O yüzden rahatla.” -  Bryant McGill.


54. "Arada bir uzaklaşın, biraz rahatlayın, çünkü işinize geri döndüğünüzde kararlarınız daha emin olacaktır.” -  Leonardo da Vinci.


55. “Nereye bakarsan bak sihir bulabilirsin. Arkanıza yaslanın ve rahatlayın, tek ihtiyacınız olan bir kitap.” -  Doktor Seuss.


56. “Ah! Gerçek rahatlık için evde kalmak gibisi yoktur.” -  Jane Austen.


57. “Gevşeme arttıkça enerji hissi genişler.” -  Illchi Lee.


58. “Güç üretme yeteneğiniz, rahatlama yeteneğinizle doğru orantılıdır.” - David Allen.


59. “Derin bir nefes alın. Barış içinize çekin. Mutluluğu soluyun.” -  AD Posey.


60. “Gevşeme, her dehanın hayat hilesidir.” -  Sofia Katsali.


61. “Yeterince var. Yeterince yapıyorsun. Yeterlisin. Rahatla.” -  Anonim.


62. “Gevşemenin paradoksu zihnin yenilenmesidir; ruhu yeniden alevlendirir ve gücü canlandırır.” -  Lailah Gifty Akita.


63. “Bir kriket topu fırlatmaktan Çin imparatoruyla bir anlaşma müzakere etmeye kadar her şeyde rahatlama bulabilirim.” -  Sör John Malcolm.


64. “İşten uzaklaşmak varlığımız için bir zorunluluk gibi görünüyor; bu nedenle ara sıra tatil yapmak sadece haklı değil, aynı zamanda övgüye değerdir.” -  William Wordsworth.


65. “Rahatlamak için en iyi zaman, rahatlamak için zamanınızın olmadığı zamandır.” -  Evan Esar.


Pozitif Mücadele Alıntıları


Hayatınız pozitiflikle dolduğunda, etrafınıza pozitifliği yaymaya çalışırsınız. Çeşitli mücadelelerle karşı karşıya kalsanız bile, bir pozitiflik kıvılcımı bunu atlatmanıza yardımcı olabilir. İşte birinden veya sevdiklerinizden ilham ararken kendinizi pozitif hissetmenizi sağlayacak en canlandırıcı pozitif mücadele alıntılarından bazıları.


66. “Katılıyorum. Mücadeleye büyümek için bir fırsat olarak bakıyorum. Gerçek mücadele, sizin için neyin işe yaramadığını hissedebildiğinizde ve durumu düzeltmek için uygun eylemi yapmaya hazır olduğunuzda olur. Değişimi başaranlar mücadeleye katılmaya isteklidir.” - Danny Dreyer.


67. “İlerlemenin sırrı başlamaktır.” -  Mark Twain.


68. “Terlemediğiniz ve uğrunda mücadele etmediğiniz hiçbir şeyi hak ettiğinizi hissetmeyin.” -  Marian Wright Edelman.


69. “Olumlu düşünmek, her şeyi olumsuz düşünmekten daha iyi yapmanıza izin verir.” -  Zig Ziglar.


70. “Kusurlusun ve mücadele etmeye hazırsın ama sevgiye ve ait olmaya layıksın.” -  Brene Brown.


71. “Olumsuz düşünceleri olumlu olanlarla değiştirdiğinizde, olumlu sonuçlar almaya başlayacaksınız.” -  Willie Nelson .


72. “Mücadelem için müteşekkirim çünkü o olmasaydı gücümü tökezleyemezdim.” -  Alexandra She.


73. “Eğer sadece kafanıza koyarsanız ve olumlu bir tavrı sürdürürseniz, bu dünyada neredeyse hiçbir şey imkansız değildir.” -  Lou Holtz.


74. “Olumlu kaldığınızda hayatınızda büyük bir fark yaratır.” -  Ellen DeGeneres.


75. "Hepimizin yapması gereken, bizi ayakta tutan, bize bu mücadeleyi uzun süre devam ettirecek gücü ve sabrı veren pınarı bulmaktır.” -  Winona LaDuke.


76. “En önemli şey, yapmak istedikleri her şeyde harika olabilmeleri için insanlara ilham vermeye çalışmaktır.” -  Kobe Bryant.


77. “Eşsiz görkeminiz ve pozitif enerjinizin başkalarına güven aşılamasına izin verin.” -  Anonim.


78. “Dün iyileşmek bizim değil, yarın kazanmak ya da kaybetmek bizimdir.” -  Lyndon B. Johnson.


79. “Hayatı dolu dolu yaşayın ve olumluya odaklanın.” -  Matt Cameron.


80. “Güçlü, olumlu bir benlik imajı, başarı için mümkün olan en iyi hazırlıktır.” -  Joyce Kardeşler.


81. “Olumsuz bir durumu daima olumlu bir duruma çevirin.” -  Michael Jordan.


82. “Hata yapmıyorsanız, hiçbir şey yapmıyorsunuz demektir. Bir eylemcinin hata yaptığından eminim.” -  John Wood.


83. “Gülüşünüz size pozitif bir çehre kazandıracak ve etrafınızdaki insanların kendilerini rahat hissetmelerini sağlayacak.” -  Kahverengiler.


84. “Bence bunu yapmak ve zaman ayırmak için zihniyete, iradeye ve arzuya sahipseniz her şey mümkündür.” - Roger Clemens.


85. “Fırsat kapıyı çalmazsa, bir kapı inşa edin.” -  Milton Berle.


86. “Başka bir hedef belirlemek veya yeni bir hayal kurmak için asla çok yaşlı değilsiniz.” -  Kahverengiler.


87. “Negatifi sil; pozitif olanı vurgula!” - Donna Karan.


88. “İnanıyorum ki, inancını korursan, güvenini korursan, doğru tavrı sürdürürsen, şükredersen Allah'ın yeni kapılar açtığını göreceksin.” -  Bilinmiyen


89. "Önemli olan yere düşüp düşmemeniz değil, ayağa kalkıp kalkmamanızdır.” -  Vince Lombardi.


90. "Her gün iyi olmayabilir... ama her günün içinde iyi bir şey vardır.” -  Alice Morse Earle.


91. “Hayatınızın mutluluğu, düşüncelerinizin kalitesine bağlıdır.” - Marcus Aurelius.


92. “Olumlu bir eylemde bulunmak için burada olumlu bir vizyon geliştirmeliyiz.” -  Dalay Lama.


93. “Kendimi olumlu, üretken, iyi niyetli ve terbiyeli insanlarla çevreliyorum.” -  Ted Nugent.


94. “Amacım: ruhunuzu yükseltmek ve sizi motive etmektir.” -  Maviş


95. “Olumlu yaklaşımımı paylaşmaya kararlıydım ve diyabetin hayatımdan zevk almama engel olmasına izin vermemiştim.” -  Paula Deen.


96. “Proaktifse ve arkasında olumlu bir niyet varsa, insanları herhangi bir eylemin iyi bir eylem olduğunu fark etmeye teşvik etmeyi seviyorum.” -  Michael J. Fox.


97. “Tutum bir seçimdir. Mutluluk bir seçimdir. İyimserlik bir seçimdir. İyilik bir seçimdir. Vermek bir seçimdir. Saygı bir seçimdir. Hangi seçimi yaparsan yap seni sen yapar. Akıllıca seçim yap.” -  Roy T. Bennett.


98. “Mücadele hiç bitmeyen bir süreçtir. Özgürlük asla gerçekten kazanılmaz. Kazanırsın ve her nesilde kazanırsın” -  Coretta Scott King .


99. “Olumlu düşünme sadece bir slogandan daha fazlasıdır. Davranış biçimimizi değiştirir. Ve kesinlikle inanıyorum ki, pozitif olduğumda, sadece beni iyileştirmekle kalmıyor, aynı zamanda çevremdekileri de iyileştiriyor.” - Harvey Mackay.


100. "Bazen gerçekte kim olduğunuzu bulmak için sahip olduğunuz her şeyi kaybetmeniz gerekir.” -  Roy T. Bennett.


Tepkiniz?

0
ÇOK KOMİK
0
SEVDİM
0
SADE
0
VAY CANINA
0
KOMİK
0
KÖTÜ!
0
BERBAT
0
MÜKEMMEL!
0
KIZDIM