İkonik Kara Şövalye Alıntıları

Oyuncu artık aramızda olmasa da öyle bir iz bırakmış ki Joker'i canlandırdığı karakter aklıma gelmeden düşünmek zor. Bu yüzden, bu karakterlerden bu harika alıntıları okuyun.

Gönderim  13,389 Görüntüleme Güncelleme 2 yıl önce
İkonik Kara Şövalye Alıntıları

Batman Başlıyor'dan Alıntılar

'Batman Başlıyor', serinin 2005 yılında vizyona giren ilk filmi. Bu film Bruce Wayne'in suçluların ailesini öldürmesine tanık olması ve kendi kendine savaşmayı öğrenmeye karar vermesi hakkındadır. Nasıl Batman olduğu ve şehrini nasıl savunduğuyla ilgilidir. İşte Henri Ducard, Rachel Dawes ve daha önemli karakterlerden en iyi dizeler ve alıntılardan birkaçı.


1. "Bruce Wayne: Geçmişi ailemle birlikte oraya gömmeli miyim Alfred?


Alfred Pennyworth: Size geçmişinizle ne yapacağınızı söylemeye cüret edemem efendim. Sadece geleceğinizle ne yaptığınızı önemseyenlerin olduğunu bilin." -  'Batman Başlıyor'.


2. "Ölüm senin hazır olmanı beklemez! Ölüm düşünceli ya da adil değil!" -  'Batman Başlıyor'.


3. "Bir orman çok vahşileştiğinde, yangının temizlenmesi kaçınılmaz ve doğaldır." -  'Batman Başlıyor'.


4. "Rakibinizin zihninde bir insandan daha fazlası olmalısınız." -  'Batman Başlıyor'.


5. "İnsanların onları kayıtsızlıktan kurtarmak için dramatik örneklere ihtiyacı var ve bunu Bruce Wayne olarak yapamam. Bir insan olarak ben etten kemiktenim, görmezden gelinebilir, yok edilebilirim; ama bir sembol olarak. .. bir sembol olarak bozulmaz olabilirim, sonsuz olabilirim." -  'Batman Başlıyor'.


6. "Alfred Pennyworth: Neden yarasalar, Usta Wayne? Bruce Wayne: Yarasalar beni korkutur. Düşmanlarımın korkumu paylaşma zamanı geldi." -  'Batman Başlıyor'.


7. "Ama bir suçlu karmaşık değildir. Asıl korktuğun şey kendi içindedir. Kendi gücünden korkarsın. Öfkenden, büyük ya da korkunç şeyler yapma dürtüsünden korkarsın." -  'Batman Başlıyor'.


8. "Ama seni harekete geçiren öfkeyi biliyorum. Sevdiğin kişinin hatırası sadece... damarlarında zehir olana kadar, kederi boğan o imkansız öfke. vardı, böylece acından kurtulacaktın." -  'Batman Başlıyor'.


9. "Neden düşüyoruz efendim? Kendimizi kaldırmayı öğrenelim." -  'Batman Başlıyor'.


10. "Derinlerde hala eskiden olduğun aynı harika çocuk olabilirsin. Ama altında kim olduğun değil, yaptıkların seni tanımlar." -  'Batman Başlıyor'.


'Kara Şövalye'den Alıntılar


Christopher Nolan, serinin ikinci filmi 'Kara Şövalye'yi 2008'de yayınladı. Bu film, Batman ve diğerlerinin Joker'le nasıl savaştığını anlatıyor. Joker ana odak noktası olsa da, bölge savcısı Harvey Dent'in hikayesini de anlatıyor. İşte Harvey Dent ve seveceğiniz diğer karakterlerden birkaç 'Kara Şövalye' Joker alıntısı ve satırları.


11. "Biraz anarşi getirin. Yerleşik düzeni alt üst edin ve her şey kaosa dönüşür. Ben bir kaos ajanıyım. Ah, ve kaos hakkında bir şey biliyor musunuz? Bu adildir!" -  Joker, 'Kara Şövalye'.


12. "Seni öldürmeyen her şeyin seni basitçe... yabancı yaptığına inanıyorum." -  Joker, 'Kara Şövalye'.


13. "Görüyorsun, ahlakları, kuralları, kötü bir şakadır. İlk sorun belirtisinde düştüler. Sadece dünyanın izin verdiği kadar iyiler. Size göstereceğim. Çipler düştüğünde , bunlar... bu medeni insanlar, birbirlerini yiyecekler." -  Joker, 'Kara Şövalye'.


14. "O Gotham'ın hak ettiği kahraman, ama şu anda ihtiyacı olan değil. Bu yüzden onu avlayacağız. Çünkü onu alabilir. Çünkü o bizim kahramanımız değil. O sessiz bir koruyucudur. Dikkatli bir koruyucu. Bir Kara Şövalye. " -  Teğmen James Gordon, "Kara Şövalye".


15. "Joker: Çok basit. Batman'i biz öldürürüz.


Salvatore Maroni: Madem bu kadar basit, neden daha önce yapmadınız?


Joker: Bir şeyde iyiysen, asla bedavaya yapma." -  'Kara şövalye'.


16. "İyi bir spor olduğunu düşündü. Çünkü bazı erkekler para gibi mantıklı bir şey aramıyorlar. Onlar satın alınamaz, zorbalık edilemez, gerekçelendirilemez veya pazarlık yapılamaz. Bazı insanlar sadece dünyanın yanışını izlemek ister." -  Alfred Pennyworth, "Kara Şövalye".


17. "Bazen gerçek yeterince iyi değildir. Bazen insanlar daha fazlasını hak eder. Bazen insanlar inançlarının ödüllendirilmesini hak eder." -  Bruce Wayne, "Kara Şövalye".


18. "Bu yaraları nasıl aldığımı bilmek ister misin?" -  Joker, 'Kara Şövalye'.


19. "Ya bir kahraman olarak ölürsün ya da kötü adam olduğunu görecek kadar uzun yaşarsın." -  Harvey Dent, "Kara Şövalye".


20. "Karbon fiber, .28 Kalibre, Çin malı. Bir kamu görevlisini öldürmek istiyorsanız Bay Maroni, Amerikan almanızı tavsiye ederim." -  Harvey Dent, "Kara Şövalye".


'Kara Şövalye Yükseliyor' Alıntılar


Christopher Nolan, 2012'de üçüncü ve son filmi 'The Dark Knight Rises'ı yayınladı. Film, Batman'in Gotham'a yönelik Bane adlı yeni bir tehditle savaşmasını konu alıyor. Aşağıda kesinlikle en iyi olan bazı 'Kara Şövalye Yükseliyor' alıntıları bulunmaktadır.


21. "'Masum' Gotham'da söylenecek güçlü bir kelime, Bruce. Babamın işini bitirerek onu onurlandırıyorum. Onu öldüren adama karşı intikam almak, sabrımın bir ödülü sadece." -  'Kara Şövalye Yükseliyor'.


22. "Alfred: Bu şehrin Bruce Wayne'e, kaynaklarınıza, bilginize ihtiyacı var. Bedeninize veya hayatınıza ihtiyacı yok. O zaman geçti.


Bruce Wayne: Oraya geri dönersem başarısız olacağımdan korkuyorsun.


Alfred: Hayır. Korkarım ki istiyorsun." -  'Kara Şövalye Yükseliyor'.


23. "Öfkeyi saklamayı öğrenmelisin, aynada gülümseme alıştırması yap. Bu bir maske takmak gibi." -  'Kara Şövalye Yükseliyor'.


24. "Gotham'a geri dönmeni asla istemedim. Burada senin için acı ve trajediden başka bir şey olmadığını her zaman biliyordum. Ve senin için bundan daha fazlasını istedim. Hâlâ istiyorum." -  'Kara Şövalye Yükseliyor'.


25. "Masaların karşısına bakıp seni orada bir eş ve belki birkaç çocukla göreceğimi hayal ettim. Ne sen bana ne de ben sana bir şey söylemezdin. Ama biz' Her ikisi de başardığını, mutlu olduğunu biliyor." -  'Kara Şövalye Yükseliyor'.


26. "Biz Gotham'ı yozlaşmışlardan alıyoruz! Zenginler! Sizi fırsat mitleriyle aşağı çeken nesillerin zalimleri ve onu size geri veriyoruz... halk. Gotham sizindir." -  'Kara Şövalye Yükseliyor'.


27. "Bu hapishanenin dünyadaki en kötü cehennem olmasının bir nedeni var... Umut. Yüzyıllar boyunca buraya gelen her adam ışığa baktı ve özgürlüğe tırmanmayı hayal etti." -  'Kara Şövalye Yükseliyor'.


28. "Ölümden korkmuyorsun. Bunun seni güçlü kıldığını sanıyorsun. Bu seni zayıflatıyor... Ruhun en güçlü dürtüsü olan ölüm korkusu olmadan nasıl mümkün olandan daha hızlı hareket edebilir, mümkün olandan daha uzun süre savaşabilirsin." -  'Kara Şövalye Yükseliyor'.


29. "Barış, gücünüze mal oldu! Zafer sizi yendi!" -  'Kara Şövalye Yükseliyor'.


30. "Herhangi biri kahraman olabilir. Dünyanın sonunun gelmediğini göstermek için genç bir çocuğun omuzlarına bir palto koymak kadar basit ve güven verici bir şey yapan bir adam bile." -  'Kara Şövalye Yükseliyor'.


'Kara Şövalye' Çizgi Romanlarından En İyi Alıntılar


DC Comics, Ocak 2011'de ilk kez 'Batman: The Dark Knight' çizgi roman serisiyle çıktı ve o zamandan beri seri Batman'in hikayesini, Gotham City ile olan bağlantılarını ve daha fazlasını anlatıyor. İşte çizgi roman ciltlerinden en iyi satırlardan bazıları.


31. "Bu maskenin altında kim olmak istersen olabilirsin. Bu yüzden saklanıyoruz, değil mi? Yani güvendeyiz ve zırhlıyız. Yani kimseye karşı sorumlu değiliz. Yani yapabiliriz... Her şeyi yapabiliriz. Biz. İstiyoruz. Bizim meselemiz bu değil mi, sen ve ben? Her şeyden önce...? Tanınmamak mı?" -  'Batman karanlık şövalye'.


32. "Ona bu gece baktığımda... Sanırım temellerdeki tüm çatlakları gördüm. Bilirsin, görmezden gelmekle meşgul olduğumuz şeyler. Bu şehrin nesi var? Hep bir lunapark aynası tutmak, göstermek en büyük korkularımızdır." -  'Batman karanlık şövalye'.


33. "Gotham hakkında haklı mı? İnsanlardaki canavarı ortaya çıkaran şehir mi yoksa her zaman orada mı... onu özgür kılmak için doğru başlangıç ​​hikayesini mi bekliyor?" -  'Batman karanlık şövalye'.


34. "Cesaret bir yalandır Batman! Arkasına sakladığın maskedir!" -  'Batman karanlık şövalye'.


35. "Güvenebileceğim tek adamın karanlık bir sokakta kaburgalarını kırabilmesi için yarasa gibi giyinmesi benim şansım. Şu anda sahip olduğum tek arkadaşım sensin." -  'Batman karanlık şövalye'.


Tepkiniz?

7
ÇOK KOMİK
3
SEVDİM
3
SADE
1
VAY CANINA
4
KOMİK
1
KÖTÜ!
3
BERBAT
4
MÜKEMMEL!
1
KIZDIM