Jocko Willink Yaşamda ve İş Hayatında Daha İyi Bir Lider Olmak Üzerine 30 Alıntı

Kabul edelim, gezegende Jocko Willink kadar sert olan çok az adam var. Eski Donanma Mührü, podcast sunucusuna dönüştü ve yazar temelde kitabı nasıl sert olunacağına dair yazdı. Ayrıca Irak Savaşı'ndaki hizmetlerinden dolayı gümüş yıldız ve bronz yıldız aldı ve askeri dünyanın en ilham verici insanlarından biri olarak görülüyor.

Willink'in uzmanlaştığı bir şey liderliktir. Onun saçma sapan zihniyeti, dünyadaki birçok hevesli lider için bir ilham kaynağı oldu ve konuyla ilgili kitapları milyonlarca kopya sattı.

Sabah kendinizi yataktan çıkarmak ve yapabileceğinizin en iyisini yapmak için motivasyon bulmak zor olabilir, ancak bu 30 Jocko Willink alıntısı, hem daha iyi bir insan hem de daha iyi bir lider olmak için motive olmanıza yardımcı olacaktır.

Gönderim  1,110 Görüntüleme Güncelleme 2 yıl önce
Jocko Willink Yaşamda ve İş Hayatında Daha İyi Bir Lider Olmak Üzerine 30 Alıntı

Jocko Willinks Daha çok denemek istemenizi sağlayacak alıntılar

1. “Disiplin eşittir özgürlük.” 


2. “Test karmaşık değil: Alarm çaldığında yataktan mı kalkıyorsunuz yoksa rahat bir şekilde uzanıp tekrar uyuyor musunuz? Yataktan kalkacak disipline sahipseniz kazanırsınız, testi geçersiniz. O an için zihinsel olarak zayıfsanız ve bu zayıflığın sizi yatakta tutmasına izin verirseniz, başarısız olursunuz. Küçük görünse de, bu zayıflık daha önemli kararlara dönüşüyor. Ancak disiplin uygularsanız, bu da hayatınızın daha önemli unsurlarına dönüşür.” 


3. “Sadece düşünmeyin. Sadece konuşmayın. Sadece hayal etmeyin. Bunların hiçbiri önemli değil. Önemli olan tek şey sizin gerçekten yapmanız. Yani: YAPIN." 


4. “Ama şanım, bu bir kalabalığın önünde olmuyor. Stadyumda veya sahnede olmaz. Dağıtılan madalya yok. Sabahın erken saatlerinde karanlıkta olur. Yanlızlık içinde. Nerede denerim. Ve denerim. Ve tekrar denerim. Sahip olduğum her şeyle, olabileceğimin en iyisi olmak için." 


5. “Uyanık olmalısınız. Sen tetikte olmalısınız. Önemsiz görünen küçük şeylerde, önemli olmaması gereken şeylerde, çizgiyi tutmalısınız. ” 


6. “Daha fazlasını kaldıramayacağını düşündüğünde… bil bakalım ne oldu? Yapabilirsiniz – savaştaki sıradan insanların hikayeleriyle kanıtlanmıştır.” 


7. "Böylesine düşmanca bir ortamda aşırı güven riskliydi, çoğu zaman gerçek anlamda test edilmemiş savaşçılar tarafından yapılan bir hatadır." 


8. “İnsanlar, özellikle işler ters gittiğinde ve kaçınılmaz beklenmedik durumlar ortaya çıktığında, genellikle altı ila ondan fazla insanı yönetme yeteneğine sahip değildir.” 


9. “Önemli olanı yapmak için zaman “bulamazsınız”. zaman kazanırsınız. Gidin." 


10. "Blah bla bla bla bla, Çalışın!" 


11. “Kolay yolu seçmeyin. İçgüdüye dayalı olarak pes etmeyin. Adım atın. Korkunuza doğru agresif bir şekilde adım atın.” 


12. “İşler kötüye gittiğinde, ondan gelen bir iyilik olacak.” 


13. “Orada bir yerde başka bir adamın da hazırlandığını biliyorum. O adam düşmandır.” 


14. “Artık yok. Daha fazla bahane yok. Artık yok: “Yarın başlayacağım.” Artık yok: "Sadece bu seferlik." Artık kendi irademin eksikliklerini kabul etmek yok. Artık kolay yolu seçmek yok. Artık aklımdan geçen sağlıksız veya verimsiz düşüncelere boyun eğmek yok."


Jocko Willinks size alçakgönüllü kalmanın önemini hatırlatmak için alıntılar yapıyor


15. “Mutluluğu bulamayacaksın. Bunu yapmak zorundasın. O yüzden dışarı çık ve biraz mutluluk yap." 


16. “Kontrol edebileceğiniz tek kişi sizsiniz. Bu yüzden kendinizi olmak istediğiniz kişi yapmaya odaklanın: Daha hızlı. Daha güçlü. Daha akıllı. Daha mütevazı. Daha az ego.” 


17. “Zayıf duygularla mantığın gücüyle savaşın; Duygunun gücüyle mantığın zayıflığına karşı savaşın." 


18. “Temelde gösteri için… saç budur. 'İyi görünüyorum' demekten başka bir amacı yok, hadi devam edelim ve onu kaldıralım. Nasıl göründüğüm umurumda değil, ben kazanmak için buradayım.” 


19. “Aşırı Sahipliği uygulamak, egonuzu kontrol etmeyi ve yüksek derecede alçakgönüllülükle hareket etmeyi gerektirir. Hataları kabul etmek, sahiplenmek ve zorlukların üstesinden gelmek için bir plan geliştirmek her başarılı ekibin ayrılmaz bir parçasıdır.” 


20. “Stresle savaşmayın. Kucaklayın. Kendi kendinizi açın. Kendinizi daha keskin ve daha uyanık hale getirmek için kullanın. Düşünmenizi, öğrenmenizi, daha iyi, daha akıllı ve daha etkili olmanızı sağlamak için kullanın. Sizi daha iyi biri yapmak için stresi kullanın.”


21. “Mutluluğu bulamayacaksın. Bunu yapmak zorundasın. O yüzden dışarı çık ve biraz mutluluk yap." 


Sizi daha kapsamlı ve daha yetenekli bir lider yapmak için Jocko Willinks Alıntılar 


22. “Bir lider ayrıntılara dikkat etmeli ama bunlara takıntılı olmamalıdır. Güçlü olmalılar ama dayanıklı olmalılar. Bir lider alçakgönüllü olmalı, ancak pasif olmamalıdır. Astlarına yakın olmalılar, ama çok yakın değiller. Bir lider 'aşırı sahiplik' kullanmalı, ancak 'merkezi olmayan komuta' kullanmalıdır. Kanıtlayacak hiçbir şeyleri olmamalı, ama kanıtlayacak her şeyi olmalı."


23 . “Kaotik, dinamik ve hızla değişen ortamlarda, her düzeydeki liderlere karar verme yetkisi verilmelidir. Merkezi Olmayan Komuta, zaferin önemli bir bileşenidir.”


24. "Kötü takım yoktur, kötü lider vardır." 


25. “Bir liderin kanıtlayacak hiçbir şeyi yoktur, ancak kanıtlayacak her şeyi vardır.” 


26. “Rahatla. Etrafa bak. Arama yap." 


27. “Övündüğünüz şey değil, tahammül ettiğiniz şeysiniz.” 


28. “Özellikle şüpheciler zaferin mümkün olup olmadığını sorgularken, liderliğin misyona inanmayı ve zafere ulaşmak için sarsılmaz bir azmi gerektirdiğini öğrendik.” 


29. "Genel olarak, bir lider mücadele ettiğinde, sorunun arkasındaki temel neden, liderin bir yöne çok fazla eğilmesi ve rotadan sapmasıdır."


30. "Eğrinin önünde olmak, bir liderin baskı uygulandığında bunalmamasını sağlar ve daha fazla kararlılık sağlar."


Sonuç Olarak;


Lider olmak ve insanların sorumluluğunu almak kolay bir iş değil, ancak Jocko Willlink'in bu alıntılarını takip ederseniz, sonuçları oldukça hızlı bir şekilde görmeye başlamalısınız.


Jocko Willink, liderlik konusundaki disiplin üzerine yaptığı konuşmalarla insanlara ilham vermeye devam ediyor ve düzenli olarak kendi podcast'ine ev sahipliği yapıyor ve hepsi şu anda mevcut olan birkaç kitap yayınladı.

“İşler kötüye gittiğinde, ondan gelen bir iyilik olacak.”

Image

Tepkiniz?

2
ÇOK KOMİK
1
SEVDİM
1
SADE
0
VAY CANINA
1
KOMİK
0
KÖTÜ!
1
BERBAT
0
MÜKEMMEL!
0
KIZDIM