Joe Strummer'ın İlham Verici Sözleri: Müzik, Aktivizm ve Dünya Görüşü Üzerine Derin Düşünceler

Joe Strummer, unutulmaz bir müzik kariyerine sahip olmanın ötesinde, müzikle birlikte gelen derin düşünceleri ve dünya görüşüyle de tanınır. Aktivizm, müzikal yaratıcılık ve toplumsal meseleler üzerine özlü sözleri, hem müzik dünyasından hem de sosyal hareketlerden ilham alır. Strummer'ın yaşamından ve müzik yolculuğundan edindiği derinlikli bakış açısı, insanlara ilham verirken aynı zamanda düşündürücü bir yolculuğa çıkarır. Joe Strummer'ın etkileyici sözleri, müzik tutkunlarına ve dünya görüşü üzerine düşünenlere ışık tutar.

Gönderim  63 Görüntüleme Güncelleme 4 ay önce
Joe Strummer'ın İlham Verici Sözleri: Müzik, Aktivizm ve Dünya Görüşü Üzerine Derin Düşünceler

Joe Strummer Alıntılar

"Gelecek yazılmamıştır."


"Geriye bakmak istemiyorum. İlerlemek istiyorum, hala insanlara söyleyecek bir şeylerim var."


"Kendini suçladığında, bundan öğrenirsin. Eğer başkasını suçlarsan, hiçbir şey öğrenmezsin, çünkü hey, suç senin değil, karşıdakinin."


"Otorite, iddia edilen olarak bilgelikle temellendirilmiştir, ama çok küçük yaşlardan itibaren otoritenin sadece bir kontrol sistemi olduğunu görebiliyordum. Ve içsel bir bilgeliği yoktu. Çabucak anladım ki ya bir güç olacaksın ya da ezileceksin."


"Politik olarak o dönemde, Thatcher İngiltere'deydi ve Beyaz Saray'da Reagan vardı, Sol için pek iyi görünmüyordu. Ve biz her zaman sol kanattaydık."


"Dünya problemlerine çözümümüz yoktu. Yani, sosyalist bir şekilde büyümeye, dünyanın şu an olduğundan daha az acı verici olabileceği bir geleceğe doğru bir şeyler deniyorduk."


"Benim ev olarak düşündüğüm tek yer, ailemin beni gönderdiği Yorkshire'daki yatılı okuldu."


"Evet, tüm o şeyler, sorumluluk, baskı. Biraz stresli. Onu düşünmeden kabullenmeye çalışıyorum."


"Benim için müziğimiz, Jamaika müziğine benzer - eğer onu duyamıyorlarsa, duymamaları gereken bir şeydir. Onu anlayamıyorlarsa, onlar için değil."


"Paris'te çaldığımızda, İngiliz punkları gelir, Fransız punklarını tanırlardı. Arka sokaklarda hoş sahneler vardı."


"Sanırım radyoyu unutmamız gerekecek ve sadece sözlü iletişime geri dönmeliyiz."


"Sadece kafanda olanı takip edebilirsin. Aslında, bir şarkı yazma nedenin, yazmadan uyuyamaman."


"Başladım düşünmeye, bir Amerikan deyim kitabı olmalı, çünkü bir İtalyan deyim kitabım var, bir Arapça var... şimdi bir İngilizce var. Sanırım bir Amerikan deyim kitabı güzel olurdu."


"Hippi hareketi bir başarısızlıktı."


"Eğer insan ve Tanrı ve yasa hakkında düşünmüyorsan, o zaman hiçbir şey hakkında düşünmüyorsun."


"Turnede yazmazsın; bütün konsantrasyonun konser yapmaya odaklanmıştır - bu hayatta kalma tekniğidir. Sonrasında, ilginç hipster'ları bulmak için şehirde dolaşırsın ve tüm ilginç noktalara gidersin. Her sıcak noktaya gitmelisin, her şey kapanana kadar."


"Amerika'da çalmayı sevdiğim şey, şarkı söylerken bir dolu bira kutusuyla vurulmayacağınızdan oldukça emin olabilirsiniz ve bundan gerçekten keyif alıyorum!"


"Süper stadyumlarda sekiz konser verdik - L.A. Coliseum, Oakland Coliseum, Shea Stadium. En büyük yerlerin hepsi."


"Şu anda tüm hippiler tamamen umursamazlığı temsil ediyorlar."


"Ebeveynlerimle oldukça iyi geçiniyorum. Ama onları pek görmüyorum. Sekiz yaşındayken ayrıldılar. Annemle kaldım, ama onunla biraz yumuşaktı gibi hissettim. Ne istesem yapabiliyordum ve hiçbir yere varamıyordum, bu yüzden babamın yanına gittim."


"İngilizce söylüyoruz, bazı Amerikan rock şarkıcısının aksanını taklit etmiyoruz. Bu, olmadığınız bir şeyi taklit etmek sadece."


"Okulda sadece çaresiz olduğumu fark ettim. Sadece tam bir sıkıcılıktı. İlk başta sanat ve İngilizce'de geçtim, sonra sadece sanatta. Sonra bayıldım."


"The Simpsons ile işe geri dönebilirsiniz ve neşe dolu bir kalple çalışabilirsiniz."


"Tuhaflı bir hayatım var çünkü şarkı yazarlığı telif geliriyle yaşıyorum, ki bu garip bir gelir. Bazen yağmur yağıyor, bazen yağmıyor."


"Tüm kayıtlarımızla gurur duyuyorum. Hatta kötü olanlarla bile."


Tepkiniz?

0
ÇOK KOMİK
0
SEVDİM
0
SADE
0
VAY CANINA
0
KOMİK
0
KÖTÜ!
0
BERBAT
0
MÜKEMMEL!
0
KIZDIM
  • Joe Strummer'ın İlham Verici Sözleri: Müzik, Aktivizm ve Dünya Görüşü Üzerine Derin Düşünceler
  • Admin