Jordan Belfort - Sözleri

Jordan Belfort Amerikalı broker. Amerikan Üniversitesi biyoloji bölümünü bitirdi. Kariyerine bir komisyoncu olarak başlayan Belfort kısa sürede yükseldi. 1990 yılında Stratton Oakmont adlı komisyonculuk şirketini kurdu. 24 yaşındaki hırslı broker birçok yatırımcıyı dolandırdı.

Gönderim  781 Görüntüleme Güncelleme 1 yıl önce
Jordan Belfort - Sözleri

Jordan Belfort - Sözleri

Hedefiniz ile hedefiniz arasında duran tek şey, kendinize neden bunu başaramayacağınıza dair anlattığınız saçmalık hikayesidir.


Tamamen dalmaya inanıyorum, eğer zengin olmak istiyorsanız, zihninizi zengin olacak şekilde programlamanız gerekir. Sizi fakirleştiren tüm düşünceleri öğrenmeli ve bunları yeni düşüncelerle ve zengin düşüncelerle değiştirmelisiniz.


Geçmişinizde size ne olursa olsun, geçmişiniz değilsiniz, ondan elde ettiğiniz kaynaklar ve yetenekler sizsiniz. Ve tüm değişimin temeli budur.


Para kazanmanın en kolay yolu, herkesin istediği ve dışarı çıkıp değer verip yarattığı değerde bir şey yaratmaktır, para otomatik olarak gelir.


Hayatınızı kötü standartlara göre yaşadığınızda, yolunuzu aşan herkese, özellikle de sevdiklerinize zarar veriyorsunuz.


Başarılı insanlar %100 kendi kaderlerinin efendisi olduklarına inanıyorlar, koşulların yaratıkları değiller, koşul yaratıyorlar, çevrelerindeki koşullar onları emiyorlarsa değiştiriyorlar.


Kazananlar 'zorunluluk' ve 'irade' diyen kelimeler kullanır.


Yoksulluk içinde asalet yoktur.


Geçmişinizde size ne olursa olsun, geçmişiniz değilsiniz, ondan elde ettiğiniz kaynaklar ve yetenekler sizsiniz. Ve tüm değişimin temeli budur.


Eylem olmadan, dünyadaki en iyi niyetler bundan başka bir şey değildir: niyetler.


Ölmek için cesaretim var. Bilmek istediğim şu, yaşamak için cesaretin var mı?


Kendinizi köşeye sıkıştırmanızı istiyorum. Kendinize başarılı olmaktan başka seçenek vermeyin. Başarısızlığın sonuçları o kadar korkunç ve düşünülemez hale gelsin ki, başarılı olmak için ne gerekiyorsa yapmaktan başka seçeneğiniz olmayacak.


Öyleymiş gibi davran! Zengin bir adamsınız gibi davranın, zaten zengin ve sonra kesinlikle zengin olacaksınız. Eşsiz bir güveniniz varmış gibi davranın ve insanlar kesinlikle size güveneceklerdir.


Fırsat penceresi açıldığında, o zaman iki kat daha fazla çalışıyorsunuz.


Tepkiniz?

1
ÇOK KOMİK
0
SEVDİM
0
SADE
0
VAY CANINA
0
KOMİK
0
KÖTÜ!
0
BERBAT
0
MÜKEMMEL!
0
KIZDIM
0 Yorumlar