Jules Verne Sözleri

Ünlü Fransız yazar Jules Verne'in ilham verici ve düşündürücü sözlerinden oluşan bir koleksiyon.

Gönderim  51 Görüntüleme Güncelleme 21 gün önce
Jules Verne Sözleri

Jules Verne Alıntılar

Bilim, oğlum, hatalardan oluşur, ancak bunlar yapmaktan fayda sağladığımız hatalardır, çünkü bunlar küçük küçük gerçeğe doğru götürür.


Yalnızlık, izolasyon, acı verici şeylerdir ve insan dayanamaz.


Kedilerin dünyaya gelen ruhlar olduğuna inanıyorum. Bir kedi, bulut üzerinde yürüyebilir eminim.


'Hareket yaşamdır;' ve geçmişi unutup sürekli değişimle şimdiki zamanı öldürmek iyidir.


Geceye danışma denir, ama bu danışmanın zorunlu olarak iyi olduğu söylenmez.


Bazı dar görüşlü insanların görüşlerine rağmen, insanlık yarın bir gün Ay'a, gezegenlere ve yıldızlara, şu anda Liverpool'dan New York'a yaptığımız yolculukla aynı kolaylık, hız ve güvenle seyahat edecek!


Zihin bir kez bir şüpheye izin verdiğinde, gerçekleştirilen eylemlerin değeri azalır, karakterleri değişir, geçmişi unuturuz ve gelecekten korkarız.


İnsan yasalarına karşı koyabiliriz, ancak doğal olanlara direnemeyiz.


Özgürlük ödenmeye değerdir.


Her şeyi yapmayı öğrenmek için başkaları için öğrenmek zorunda. Çünkü mutluluğun sırrı burada yatıyor.


Gençler, seyahat edebiliyorsanız seyahat edin, ve eğer edemiyorsanız - yine de seyahat edin!


Deniz, Doğa'nın büyük rezervuarıdır. Dünya denizle başladı, sözünü etmek gerekir; ve kim bilir, belki de denizle sona ermeyecek?


Yankees, dünyanın ilk mühendisleri, doğum hakları olarak mühendislerdir - İtalyanlar müzisyenler ve Almanlar metafizikçilerdir. Bu yüzden cesur zekalarını topçuluk bilimine uyguladıklarını görmek doğaldır.


Deniz her şeydir. Yeryüzünün yüzde yetmişini kaplar. Nefesi saf ve sağlıklıdır. İnsan hiç yalnız kalmaz, çünkü her yanında hayatın hissini alır.


İnsanın kalbi de öyledir. Kalıcı, hayatta kalacak bir iş yapma arzusu, onu aşağıda bulunan diğer tüm canlı varlıkların üstünlüğünün kaynağıdır. Bu onun hâkimiyetini kurdu ve bunu haklı çıkarır, dünya üzerinde her şeyin üzerinde.


İnsan, sadece dünyanın sınırlarının ötesine geçemez! Ama kabuğuna sıkışmış olmasına rağmen, tüm sırlarına nüfuz edebilir.


Zenginliğin sahibi hemen hemen kaçınılmaz olarak kötüye kullanımına yol açar. Dünyayı bu kadar yoksul bırakan kötülüklerin başlıca, hatta tek nedenidir. Altını arzusu, en üzücü günahlara yol açar.


Doğa otoritelere ait değildir. Yüzeyinde adil olmayan yasalar uygulayabilirler, savaşabilir, birbirlerini parçalayabilir ve karasal dehşetlerle sürüklenirler. Ama otuz feet derinliğine kadar, saltanatları sona erer, etkileri sönümlenir ve güçleri kaybolur.


Enerjik bir adam, cansız bir şekilde yaşayacak bir adamdan daha başarılı olacaktır.


Çinli'nin sadece pasif bir cesareti vardır, ancak bu cesarete en yüksek derecede sahiptir. Ölümcül hastalandığında, yaklaşmakta olan ölümü görür ve tereddüt etmez. Mahkum edildiğinde ve bir subayın ellerindeyken korku belirtisi göstermez.


Her efendinin öncesinde, ihtiyacı en çok dinlenen ve en iyi öğretenidir.


Uyku, 'en iyi dostumuz' olarak adlandırılsa da, bizi bekleten bir dosttur!


Yarın ufuk bulutlarla kaplıydı - yeryüzü ile gökyüzü arasında kalın ve geçilmez bir perde, ne yazık ki Rocky Dağları'na kadar uzanıyordu. Bu bir kaderdi!


Amerika'da özel düelloların hiçbir şeyden daha korkunç olmadığı söylenir. İki düşman birbirlerine vahşi hayvanlar gibi saldırırlar. İşte o zaman, çayırların Kızılderililerin olağanüstü özelliklerini kıskanabileceklerini iyi anlıyor olmalılar - hızlı zekaları, dâhi hünerleri, düşman kokuları.


Yer ile ay arasındaki mesafenin önemsiz bir şey olduğu ve ciddi düşünmeye değmeyen bir şey olduğunu kabul etmek mümkündür. Yirmi yıl içinde, dünyamızın yarısının ayı ziyaret etmiş olacağına ikna oldum.


Gurur için mantığı karşı koyamazsınız, çünkü gururlu insan onu dinlemeyi reddeder.


Kaçınılamaz olanı katlanmaya koymak, belki de büyük işlerin gerçekleştirilmesine sizi götürmeyecek felsefi bir prensiptir, ama kesinlikle son derece pratiktir.


Ay, görece yakınlığı ve değişen görünümleri nedeniyle, dünyanın sakinlerinin dikkatini her zaman önemli ölçüde çekmiştir.


Gerçek bir İngiliz, bahis gibi ciddi bir şeyden bahsederken şaka yapmaz.


Bilim ve sanatta her şey basittir. İnsanlığın en büyük keşiflerinden daha karmaşık ne olabilir ki - yerçekimi, pusula, baskı makinesi, buhar makinesi, elektrik telgrafı?


Tepkiniz?

0
ÇOK KOMİK
0
SEVDİM
0
SADE
0
VAY CANINA
0
KOMİK
0
KÖTÜ!
0
BERBAT
0
MÜKEMMEL!
0
KIZDIM