Kalbinizi Eritecek Aşk Hakkında 30 Çin Atasözü

Aşk, yaşları, cinsiyetleri veya coğrafyaları ne olursa olsun insanları koşulsuz olarak birbirine bağlayan en güçlü insani duygudur. Size aşkla ilgili, okuyan herkesin aklını başından alacak birkaç güzel Çin atasözü getiriyorum.

Aşkla ilgili atasözleri ve alıntılardan bahsetmeyi seçtim çünkü bu, insanları değiştirme gücüne sahip bir duygudur. Birini gerçekten sevdiğinizde, esasen onun için en iyisini düşünür ve ona göre davranırsınız.

Aşkın farklı türleri vardır ve bu yazı romantik aşka hitap etmektedir. Ayrıca, sevgililerini bulma umudunu tazelerken teselli arayan kalbi kırık ruhlar için de birkaç alıntı var .

Gönderim  3,085 Görüntüleme Güncelleme 1 yıl önce
Kalbinizi Eritecek Aşk Hakkında 30 Çin Atasözü

Ateşi Yeniden Yakacak Aşkla İlgili Çin Atasözleri


 1. "Elini tut ve seninle yaşlan."

 2. "Aşıklar sonunda bir araya geldi, her şey yoluna girecek."

 3. "Kader insanları birbirlerinden ne kadar uzakta olurlarsa olsunlar bir araya getirir. Aramızda binlerce kilometre uzakta, ayrı olsak da bir kadermiş gibi bir araya geliyoruz." 

 4. "Birinin kalbini yakaladığında, asla ayrı kalmazsın."

 5. "Kalıcı duygular kalıcı sonuçlara yol açar."

 6. "Kalp asla konuşmaz ama anlamak için dinlemelisin."

 7. "Öpüşmek tuzlu su içmek gibidir. İçiyorsun ve susuzluğun artıyor.” 

 8. "Evi seviyorsan çatısındaki kuzgunları da sev." 

 9. "Bir kum fırtınasının sesi en yüksek dallara ulaştı ve bu kalbimi titretti. Bu, geride bıraktığımı özlediğim anlamına gelir. Birini yeniden sevme arzusu kalbimin atmasını sağlar. Hayal ediyorum. Üzgünüm. Aşkım kendi güçlü hissediyorum ve bunu uzun zamandır hissediyorum. Tüm stres ve acıdan uzaklaşmak için uyur, dinlenir ve gevşeriz, ancak acıyla birlikte hayaller ve hırslar gelir. Yeni şeyler için çabalıyorum ve yeni şeyler hayal ediyorum. Ama… seni hala seviyorum. aldım. Ayrıldık. minnettardım. Sen beni terk ettiğinden beri kendimi daha çok sevmeyi öğrenebildim.”

 10. “Hayatıma girdin, onların nasıl ziyarete geldikleri (biliyorsun, “şapkanı çıkarmadan”) değil, bütün nehirlerin senin yansımanı beklediği, tüm yolların senin için orada olduğu krallığa nasıl geldiklerini biliyorsun. Senden nasıl uzaklaşabilirim masalım, güneşim? Görüyorsun, seni daha az sevseydim, o zaman senden ayrılmak zorunda kalırdım. Ve sensiz yaşayamam. Sensiz olmaktansa ölmeyi tercih ederim. Ve bu yüzden sadece mantıklı değil. Ve ben ölmek istemiyorum."


 11. Aşk hakkında dokunaklı Çin atasözleri  12. "Aşk sahip olmakla ilgili değildir, her şey takdirle ilgilidir." 

 13. "Sevgi sahiplenmek değil, saygı duymaktır."

 14. "Cennette yan yana uçan kuşlar olacağız ve yeryüzünde ikiz gövdeler, aynı dalda çiçek açan dallar olacağız."

 15. "Güzellik bakanın gözlerindedir. Aşkın gözü kördür."

 16. "Sevgiyle âşıklar sadece su içseler bile kendilerini yeterince hissedebilirler ama sevgi olmadan âşıklar yemek yemelerine rağmen aç kalabilirler."

 17. "Yokluk, kalbi daha da sevdirir."

 18. "İki kişi birleşirse, Taishan Dağı'nı yerinden oynatabilirler."

 19. "Bu zarif ay ışığının güzelliğini paylaşmak için, binlerce kilometre uzakta olsak da, bize uzun bir ömür diliyorum."

 20. "Birbirinden uzak olanlar bile yeniden buluşmaya mahkumdur." 

 21. “Her aşktan bir şey alırız. Birinden, deneyim, diğerinden, bir çocuk, üçüncüden, bir tutku ve skandal dalgası, dördüncüden, bir mektup yığını, beşinciden, ormanda sadece birkaç güzel yürüyüş. Bir yıldan, mutluluktan, diğerinden, aylardan, bir,dakikadan, diğerinden, yıllardan. Ve hayattan alabileceğin tek şey bu. Daha fazlasını beklemeye ve talep etmeye gerek yok. Bu bir piyango ve hepimiz kaybedenleriz.”


 22. Kalbi Kırık Aşkla İlgili Çin Atasözleri 23. "İlk görüşte aşk. Genellikle insanlar için kullanılır, ancak diğer fiziksel nesneler için de kullanabilirsiniz.”

 24. "Çiçeğin niyeti vardır ama suyun duygusu yoktur. Dökülen çiçekler aşk için beklerken, kalpsiz dere gevezelik eder. Aşk için yanıp tutuşan su kenarındaki çiçek yaprak döküyor, kalpsiz dere mırıldanıyor."

 25. “İyi sevin, iyi kırbaçlayın. Zor aşk. Korku, sevginin kalbidir.”

 26. “Aşk hayatı mutludur; aşk için bir hayat aptalcadır. Aşk en önemli şey değil."

 27. "İnsan her gün saçını düzeltir, kalp neden olmasın?"

 28. "Duygularını kontrol et yoksa onlar seni kontrol edecekler."   

 29. “Çiçekler, kokularının bir kısmını kendilerine bahşeden elde bırakırlar.”

 30. "Aşkın ne olduğunu bildiğini sanıyorsan, fakat bilmiyorsundur."

 31. “Aşk emektir. Anlamadan önce birkaç kez geçmesi gerekiyor. Vergi alıyor. Bu üzüntüdür. Aşk, aşkın kendisinin üstesinden gelmektir. Bu iştir. Bunlar zorluklardır. Eğer yola çıktıysanız, acı çekme hakkınızı zaten talep ettiniz. Siz yolu seçtiğinizi sanıyorsunuz ama yol sizi seçiyor. Ben aşkı seçtiğini sandın ama aşk kelimelerde değil. Hiç de bile. Her gün aşk ve yeniden birleşme için yeni bir yol getirecek. Her yol ayrı bir hüzün, acılık olacaktır. Bu duyguları sevdiklerinizle paylaşmak zorunda kalacaksınız. Onun kalbindeki acı sizin olacak. Onun üzüntüsü sizin üzüntünüz olacak. Aşk sizin azabın olacak.”

 32. "Aşk dilenemez, hak edilmelidir."


Sonuç Olarak;


Aşk, kimsenin doyamadığı bir duygudur. Bazı insanlar aşkın ne olduğunu anladıklarını düşünürken, çoğu bunu bir gizem olarak görür. İki insan arasında tam olarak nasıl çiçek açtığını kimse bilmiyor.


Tüm söylenenler ve yapılanlar, aşık olmak yaşamı değiştirebilir. Bu karmaşık bir duygudur, ancak başka hiçbir duygu ona yaklaşamaz. Umarım aşkla ilgili yukarıdaki Çin atasözleri aşkı, romantizmi ve ilişkileri daha iyi anlamanıza yardımcı olur.

""Aşk dilenemez, hak edilmelidir." - Çin Atasözü"

Image

Tepkiniz?

1
ÇOK KOMİK
0
SEVDİM
0
SADE
0
VAY CANINA
1
KOMİK
1
KÖTÜ!
1
BERBAT
1
MÜKEMMEL!
0
KIZDIM