Kaplumbağa Sözleri ve Alıntılar

Kaplumbağa, düzeninde olan karada yaşayan bir sürüngen. Sudaki kuzenleri gibi, kaplumbağalar, kaplumbağalar da bir kabuk tarafından yırtıcılardan korunur. Kara kökenli kaplumbağaların çoğu otçullar, otlar, yapraklı yeşillikler, çiçekler ve bazı meyvelerle beslenen otçullardır.

Gönderim  7,764 Görüntüleme Güncelleme 2 yıl önce
Kaplumbağa Sözleri ve Alıntılar

Kaplumbağa Sözleri ve Alıntılar

Tavşanlarla dolu bir kültürde yaşıyoruz; ama kaplumbağa daima kazanır.


Unutmayın, yavaş ve istikrarlı yarışı kazanır.


Kaplumbağalar size yoldan tavşanlardan daha fazlasını anlatabilir.


Doğa yavaş ama emin; olması gerekenden daha hızlı çalışmıyor; o azmi ile yarışı kazanan kaplumbağadır.


Kaplumbağaya bakın. Sadece boynunu çıkardığında ilerleme kaydeder.


Bir gün bir kaplumbağa uçmayı öğrenir.


Gerçek hayatta, kazanan tavşandır. Her zaman. Etrafına bak. Her halükarda, Aesop'un kaplumbağa pazarı için yazdığı benim görüşüm. Yabani tavşanların okuyacak vakti yok. Oyunu kazanmakla çok meşguller. - Anita Brookner


Ben yarıştaki kaplumbağayım, ama neşeli bir kaplumbağayım.


Papağanlar, kaplumbağalar ve sekoyalar erkeklerden daha uzun bir yaşam sürerler; Erkekler köpeklerden daha uzun ömürlüdür; Köpekler aşktan daha uzun bir hayattır.


Merak etmeden bir adam bir kaplumbağa olurdu. Çok rahat bir yaşam, bir kaplumbağa vardır.


Beni tanımıyorsun 'dedi Kaplumbağa. 'Ben değişmiş bir adamım. Başkaları için sorun çıkartan bir adamın kendi başına sorun çıkardığını öğrendim.


Siyasetin ilk şartı akıl ya da dayanıklılık değil sabırdır. Politika çok uzun süren bir oyundur ve kaplumbağa genellikle tavşanı yener.


Kaplumbağa adımları, yavaş adımlar, kuma sürüklenen kuyruğu olan bir tank gibi dört adım. Kara kaplumbağası basamakları, kara kilitli, çöl kaplumbağası gibi tozlu, çitle çevrili, kendi rezervasyonunda bir mahkum - bize devrimci sabırın yavaş sanatını öğretiyor.


Bir kaplumbağa olduğunuzda kafirleri ezemezsiniz. Yani, yapabileceğiniz tek şey onlara anlamlı bir görünüm vermektir.


Oh, çok yararlı bir felsefi hayvan, ortalama kaplumbağanız. Mecazi okları öne çıkarmak, ırklarda tavşanları yenmek ... çok kullanışlıdır.


Kaplumbağaların gelmesini bekliyoruz. Onlarla yürüyen bayanı bekliyoruz. Sanat böyle çalışır. Asla bir tavşlan ya da bir yarış atı değildir. Tüm sırları tutan kaplumbağalardır. Onları bekleyecek kadar sabırlı olmalıyız.


Kaplumbağalar gibi tüm erdemli kadınlar evlerini başlarında, şapellerini gözlerinde, gözlerindeki tehlikeleri ve ellerindeki ruhları ve tüm eylemlerinde Tanrı'yı ​​taşırlar.


Bize söylediğin şey saçmalık. Dünya gerçekten dev bir kaplumbağanın sırtında desteklenen düz bir levhadır.


Tavşanı aşan kaplumbağa biziz, çünkü kolay tahminleri seçti.


Bu ev bir karınca okyanusu içene ve bir kaplumbağa dünyayı çevreleyene kadar dursun.


Ama elbette, kartalın fark etmediği şey, çok kaba bir doğal seleksiyon formuna katılmasıdır. Bir gün bir kaplumbağa nasıl uçacağını öğrenecek.


Bir kaplumbağa yiyormuş gibi görürseniz, bir kaplumbağa yiyor gibi yerim. Tarih öncesi bataklık gibidir.


Başarılıyım çünkü hep bir kaplumbağa oldum. Zengin bir aileden gelmedim. Okulda akıllı değildim. Okulu bitirmedim. Özellikle yetenekli değilim. Yine de, durmadım çünkü çoğu insandan çok daha zenginim.


İtalyanlar bir erkek geyik olmanın gerekli olmadığını söylüyorlar; ama kaplumbağa olmamalıyız.


Kaplumbağa tarafından tavşan üzerindeki tanınmış zaferden beri, kaplumbağa torunları kendilerini hız mucizeleri sanırlar.


Hızlılık her zaman ilerleme anlamına gelmez ve acele boşa gitmeye benzer. Tavşan ve kaplumbağanın eski masalı, şimdi olduğu kadar iyi ve ilk yazıldığı gibi doğrudur.


Tepkiniz?

1
ÇOK KOMİK
0
SEVDİM
0
SADE
2
VAY CANINA
4
KOMİK
3
KÖTÜ!
0
BERBAT
1
MÜKEMMEL!
1
KIZDIM
0 Yorumlar