Korona virüsü tedavisi için en iyi yöntem!

Korona virüsü tedavisi için en iyi yöntem!

Gönderim  1,685 Görüntüleme Güncelleme 3 yıl önce
Korona virüsü tedavisi için en iyi yöntem!

Korona Virüs

"Neden her yıl on binlerce kişi normal gripten ölüyor ve yeni korona virüsü grip kadar zararlı değil, ama bu kadar gerginlik neyin nesi?"


COVID-19 salgını yayılmaya devam ediyor. Çin ve çoğu ülke virüsü bastırmak için sert önlemler aldı, ancak yeni taç salgını normal grip kadar zararlı değil bu kadar gerilime ve "büyük panik" yaşamak argümanına layık değil.


Aslında bu panik, bu ifade insanların grip ve COVID-19'u çifte yanlış anlamasını içerir.


Mevsim gribi her yıl dünya çapında yüz binlerce insanı öldürüyor


"Her yıl on binlerce insan gripten ölüyor" ve bazıları şok hissetmiş gibi görünüyor.


Ancak, bu argüman gribe bakmak için çok küçük.


Grip gerçekten bulaşıcı bir hastalıktır ve belirli bir ölüm oranına neden olur.


İki salgın grip modu vardır: mevsimsel salgınlar ve pandemi salgınlar.


Kış gribi olarak da bilinen mevsimsel grip her yıl kuzey ve güney yarımkürelerde kışın yaygındır ve ekvatoral bölgenin çevresinde yıl boyunca yaygındır.


Sadece mevsimsel bir salgın olsa bile, her yıl dünyanın neden olduğu enfeksiyonların sayısı hesaplanamaz ve sadece ciddi vakaların sayısı 3 ila 5 milyon kadar yüksektir, bu da sonuçta yüz binlerce ölüme yol açar.


ABD tarafından 2019'da yayınlanan bir çalışmada, her yıl dünya çapında 290.000 ila 650.000 kişinin gripten öldüğü tahmin ediliyor.


Diğer bir deyişle, her yıl yaklaşık 3 ila 5 milyon şiddetli gribe yakalanıyor bunlar arasında ölüm oranı yaklaşık %10'dur.


Grip salgını, insan felaketimi?


Grip pandemisinin ortaya çıkması genellikle popülasyonda daha önce dolaşmayan yeni bir mutantın ortaya çıkmasından kaynaklanır ve bu da mevsimlerde ve bölgelerde küresel bir pandemi tetikleyebilir.


Virüsün yeni varyantı yeni olduğundan, dünya nüfusunun çoğuna musallat olan genellikle duyarlı hiçbir teması var"eleğin yeni mutant taraması gibi dünyanın aynı popülasyonda tekrarlanıp tüm enfeksiyonlar gibi (grip salgınınıda "Son derece büyüktür ve çoğu insan buna yakalanacaktır), bu da milyonlarca hatta on milyonlarca insanın ölümüne neden oluyor.


20. yüzyılda, geçmişte üç küresel grip salgını vardı:


1918'de İspanyol salgını yaklaşık 20 ila 100 milyon ölüme neden oldu.


İlk kez Çin'in Guizhou kentinde meydana gelen Asya salgını 1 ila 1,5 milyon insanı öldürdü.


1968'de Hong Kong gribi yaklaşık 75 ila 1 milyon ölüme neden oldu.


Yeni yüzyıla girerken, 2009 yılında bir pandemi grip akışı dünya çapında yaklaşık 400.000 ölüme neden oldu.


Peki önceki sandığımız gripler o kadar şiddetliydi ki, neden insanlar panik yapmıyordu da şimdi panik başladı?


Her şeyden önce, insanlar gribin tehlikeleri hakkında yeterli bilgiye sahip değildir.


Bilim adamları ve bulaşıcı hastalıkları inceleyenler, her yıl gergin, küresel bir grip salgınının dikkat olmadan tekrar ortaya çıkacağından ve insanlığın bir kez daha kapsamlı bir "pandemi" yaşayacağından korkuyorlar.


Bilim adamları ve tıp camiası arasındaki gerilim, her yıl grip mevsiminden önce, sorumlu kurumların insanların gribe karşı aşılanması için uyarıp ve kalabalığı önlemek için sürekli olarak insanları grip mevsiminde ellerinin sık sık yıkaması ve benzeri şeyleri tekrarlıyorlar.


İnsanlar genellikle sağır bir kulak çevirir.


Dünya "Sınırlı önlemler" ifadesini fark etti mi?


Bu ne anlama geliyor?


Bu aynı zamanda insanların gergin olmamalarının en temel nedenidir:


"Sinirsiz" çünkü grip kontrol dışı bir salgındır


Yeni korona virüsün patlak vermesinin başlangıcında en çok duyulan sözcük neydi?


"Önlenebilir ve kontrol edilebilir", iki karakter.


Sizce bu iki kelime biraz garip değil mi?


Bu doğru.


Kimse bu iki kelimeyi uzun zamandır söylemedi.


Çünkü gerçek şu ki Çin’deki salgın bir zamanlar kontrolden çıkmıştı, ancak son birkaç gün içinde insanların temel olarak toparlanması ve savunma yeniden tesis edilmesi sağlandı.


Grip, kendi başına kontrol dışı bir salgındır. Her yıl tekrarlanan aşı enjeksiyonuna ek olarak, insanlar salgını kontrol etme arzusunu neredeyse terk etmişlerdir.


Çünkü bilim adamları, yaygın topluluk enfeksiyonlarının salgın özelliğinin, gripleri tamamen kontrol etmenin neredeyse imkânsız olduğunu belirlediğini biliyoruz.


Bunun nedeni, ilk olarak grip virüsünün mutasyonunun çok sık olmasıdır. İnsanlara adapte olmadan önce (maruz kalma veya aşılama ve daha fazla direnç) her zaman bir adımı değişir.


İkincisi, insanlar grip virüslerine ev sahipliği yapar: Göç eden kuşlar gibi grip virüsleri insan vücudunda parazitleşir ve mevsimler değiştikçe küresel nüfus arasında yayılmaya devam eder.


İnsanlar neredeyse tamamen çaresizler.


Kontrol edilemediği için, insanların griple başa çıkabilmeleri için tek seçenek, kış geldiğinde aşırı giyinme gibi “uygun” önlemleri almaktır ve geriye kalan tek şey acı çekmek ve gergin olmamaktır.


Sinir olmak ve sinir olmak arasındaki fark nedir?


COVID-19 salgını strese değer mi?


Çin’deki yeni taç salgını ülkeyi sadece iki ayda süpürerek 80.000'den fazla enfeksiyona ve 3.000'den fazla ölüme neden oldu.


Peki bu salgın neden bu kadar hızlı gelişiyor?


En büyük neden, dünyada bir pandemiye neden olabilen yeni mutant grip virüsü gibi, bu tamamen yeni bir virüstür. İnsanlar hiç maruz kalmamıştır ve tüm popülasyon genel olarak hassastır.


İkincisi, grip gibi, hafif ve asemptomatik enfeksiyonları olan çok sayıda hasta vardır. Bu insanlar hasta olsalar bile bulmak kolay değildir, yine de kalabalığın içinde normal olarak hareket edebilirler ve bilinçsiz bulaşmaya neden olabilirler.


Üçüncüsü, son derece bulaşıcıdır.Artık yeni korona virüsün solunum damlacıkları (yakın aerosoller dahil), temas ve potansiyel olarak uzun mesafelerde aerosoller yoluyla yayılabileceği belirlenmiştir.


Özellikle, en katı koruma ile bile, tıbbi personelin büyük bir yüzdesi hala enfekte.Bu, yakın mesafeli aerosol iletiminin önemli bir pozisyonda olduğunu gösterir.


Daha kritik olarak, bazı kanıtlar COVID-19'un önlenmesi zor topluluk enfeksiyonlarına sahip olabileceğini göstermektedir.


Tüm bu özellikler, yeni bir mutant grip salgını için bir başlangıç ​​gibidir.


Son zamanlarda dünya, Çin'in süper seferberlik yeteneğine hayret etti: 1,4 milyar nüfusa sahip bir ülkede, tüm nüfusun büyük ölçekli ayrımı "benzeri görülmemiş". toplumsal farkındalıktı. Yine de, salgının kontrolü hala tatmin edici değildir ve ülke genelindeki insanlar insanların akışı için kontrol önlemlerini tırmandırmıştır.


Her ülkenin Çin gibi seferberlik yeteneğine ve tüm insanları izole etmek için ekonomik şoklara dayanma yeteneğine sahip olmadığını bilmelisiniz.


Şu anda, salgın dünya çapında yaklaşık neredeyse tüm ülkelere yayıldı.


Şimdi, bu yeni taç salgınının kaosa değer olduğunu düşünüyor musunuz?


DSÖ her zaman kapsamlı çevreleme stratejisini terk edecek ve gribe karşı sınırlı bir savunma stratejisine geçecek


DSÖ, yakın zamanda Cenevre'deki merkezinde COVID-19 ile ilgili acil durum toplantısı düzenledi. WOID Bulaşıcı Hastalıklar Bilimsel ve Teknik Danışma Grubu (STAG-IH), COVID-19 hakkında 2 aylık yeni bilgiden sonra, -19, 2002 yılında Çin'de meydana gelen SARS'dan çok farklıdır. Klinik ve epidemiyolojik özellikler, insanların soğuk algınlığına neden olabilecek geleneksel korona virüs ile daha benzerdir. İlk enfeksiyon ciddi semptomlara eğilimli değildir, ancak zaten bulaşıcıdır, bu da neden olabilir. Yaygın olarak; şiddetli hastalık genellikle keskin bir dönüşten sonra 7 veya 8'lik hafif bir bakımdan sonra SARS'a benzer ölümcül bir akut solunum sıkıntısı sendromuna dönüşür.


DSÖ, tüm salgın bölgelerin bu virüsü büyük izolasyona dayanarak insanlardan uzaklaştırmayı amaçlayan kapsamlı bir koruma stratejisi benimsemesini savunmaktadır;


COVID-19'un toplulukta yaygın olarak yayıldığını kanıtlayan kanıtlar olduğunda, sınırlama stratejisi sonunda işe yaramaz ve stratejiyi yalnızca grip gibi sınırlı bir savunma stratejisi benimseyebilirsiniz.


Bu bağlamda, ABD kapsamlı bir inceleme yayınladı:


ABD uyarısı: Yeni Corona virus enfeksiyonu grip gibi yaygın bir şekilde yayılabilir


Sözde sınırlı savunma, kapsamlı bir kuşatma sınırlama stratejisinin aksine "beyaz bayrak tutmak" ile eşdeğerdir ve serbest yayılma salgını oluşturmasına izin verir.


COVID-19 nasıl ölüme neden olur? Yeni korona pnömoni tedavinde doğru tedavi stratejik planını nasıl ede bilebiliriz?


COVID-19 nasıl ölüme neden olur? Virüsün kendisi mi yoksa insan bağışıklık sisteminin cevabı hastanın organlarını eziyor? Bu konuyu çevreleyen belirsizlik, doktorların ciddi enfeksiyonlar için en iyi tedavi stratejisini birleştirmesini zorlaştırmaktadır.


ABD’de korona olan hastaların en erken analizlerinden bazıları, akciğerlerine saldıran ve hayatlarını öldüren virüslerin sadece olmadığını göstermiştir. Aşırı aktive edilmiş bağışıklık tepkileri de hastanın durumunu ağırlaştırabilir ve ölümüne neden olabilir.


Bazı COVID-19 kritik hastaları kanda yüksek seviyelerde sitokinlere sahiptir ve bazı sitokinler ayrıca küçük ama güçlü bir sinyal iletim proteini olan interlökin-6 (IL-6) gibi bağışıklık tepkisini ağırlaştırabilir. IL-6, makrofajlar dahil olmak üzere "savaşmak" için bağışıklık sisteminin belirli bileşenlerini alabilir. Makrofajlar inflamatuar yanıtı arttırır ve ayrıca normal akciğer hücrelerini yok eder. Bu sitokinlerin salımına sitokin fırtınası denir ve ayrıca HIV enfeksiyonu gibi diğer viral enfeksiyonlarda da görülür.


Bu nedenle, ideal karşı saldırı, IL-6 aktivitesini bloke eden ve akciğer makrofajlarının akışını azaltan bir ilaçtır. Bu ilaçlar, IL-6 inhibitörleri, romatoid artrit ve diğer hastalıkları tedavi etmek için kullanılmıştır. Swiss Roche ilaç şirketi tarafından üretilen Tocilizumab (Actemra), Çin'de yeni kron hastalarının tedavisi için onaylandı ve dünyadaki araştırmacılar da bu ilacı ve diğer benzer ilaçları yoğun bir şekilde test ediyorlar. Klinik veriler, bağışıklık sisteminin yeni koronavirüs hastalarının ve ölümlerinin azalmasında rol oynadığını ve bu da bağışıklık sisteminin yanıtını baskılayabilen steroidler gibi ilaçların kullanımını teşvik ettiğini göstermektedir. Bununla birlikte, bu ilaçların bazıları bağışıklık sistemini büyük ölçüde baskılayacak ve insanları vücudun viral enfeksiyonları baskılama yeteneğini yok edebileceklerinden endişe edecektir.


Öncellikle aşağıdaki tedavi yöntem virüsü öldürmek yerine virüsü vücuttan atma stratejisidir. Korona gittiğinde yeni bir korona geliyor, eğer yeni korona tedavi edilmese yarın ne olacak? Binlerce virüs sürekli değişiyor ve asla öldürülemiyorlar, her zaman virüsleri öldürmenin çıkmaz sokak olduğunu bilmelisiniz. Karın solunum, burun solunum ve bitkisel yöntem tedavisi virüsü vücutta çıkarmanın özüdür. Atalarımız tarafından bize miras bırakılan sihirli bir silahtır. Çoğu kişi bu yöntemin koronayı önleyebileceğini ve tedavi edebileceğini bilmiyor veya inanmıyor tabi ki modern tıbbın teşhisi daha verimli olduğu için insanlar doğal olarak inanmayabilir ama aşağıdaki yöntem modern tıbba referans olarak kullanabilir. Bu yöntemlerin hiçbiri kafadan atılmış değil. ABD’nin yayınlamış olduğu yaklaşık 20 ölüm hasta verisini inceleyip modern tıpla birlikte kullanılması için birkaç çeşit bağışıklık sistemini güçlendiren bir yöntem hazırladım.


ABD klinik otopsi raporlarına göre COVID-19 ölüm nedenini, bilmek ve ona göre bir tedavi yöntemi geliştirmek mümkündür.


Yaş ve cinsiyet: 60 yaş üstü hastaların %60'ı erkeklerden oluşmaktadır. 20 hastada birçok temel hastalığı birleşimi meydana gelmektedir: hipertansiyon, koroner kalp hastalığı, diyabet, yağlı karaciğer, kronik böbrek yetmezliği, vb. Hastanede yatış süresi: En kısa 5 gün, en uzun 28 gündür ve ortalama yaklaşık iki haftadır. En kısa hasta kronik böbrek yetmezliğidir. Temel koşulları çok zayıftır. 4. Durum değişkendir: terminal aşaması karmaşıktır ve tedavisi zordur Ana belirtiler şunlardır:


(1) Bakteriler ve mantarlar dahil kontrol edilmesi zor tekrarlanan enfeksiyonlar vardır;


(2) Çoklu organ yetmezliği, özellikle solunum, dolaşım, böbrek vb.


(3) Akciğer, kalp, beyin vb. Dahil olmak üzere uzun süreli hipokseminin neden olduğu doku ve organlarda geri dönüşümsüz hasar;


(4) Bazı hastalarda miyokardiyal enzim spektrumunda değişiklikler, miyokardda hasar, bazı hastalarda anormal pıhtılaşma fonksiyonu vardır;


(5) Çoğu hasta bağışıklık fonksiyonu düşüktür ve çoğu 350 / L'nin altında olan lenfositlerin mutlak değeri önemli ölçüde azalır;


(6) Doğrudan ölüm nedenleri: septik şok, ani kardiyojenik ölüm, kardiyojenik şok, solunum yetmezliği ve pulmoner emboli Bunlardan ölen birisinin otopsi raporu pulmoner emboli olduğu doğrulandı.


(7) Diğer yönler: hormon kullanımının tartışılması, antiviral ilaçların kullanımı ile hastalık derecesi arasındaki ilişki ve nükleik asit testinin negatif olduğu, ancak hastalığın hala ilerlediği gerçeğidir.


COVID-19 bu aşamadadır ve klinik bulguları karmaşıktır.20 hastanın klinik özelliklerinden sadece hipertansiyon, diyabet ve böbrek yetmezliği gibi temel hastalıkların tezahürleri değil, aynı zamanda COVID-19'un neden olduğu miyokardiyal hasarın tekrar tekrar kontrol edilmesi zordur. Enfeksiyon (bakteri, mantar, ilaca dirençli bakteri, vb.), Solunum yetmezliği (tip I), hipoksemi, çoklu organ yetmezliği, ARDS, asit-baz dengesi, elektrolit bozukluğu, anormal kan viskozitesi, lenfositlerde önemli azalma vb. Klinik bulguların bitkisel tedavi ile bir veya iki sendromu ile kapsanması zordur ve bitkisel tedavi zaman penceresinde tüm sorunları çözemez. İnanılmaz klinik sorunlara veya anahtar bağlantılara odaklanmak ve bitkisel tedavi ile klinik etkinliğini arttırmak için avantajlarını tam anlamıyla oynamak için modern tıbla ile iş birliği yapmalıdır.


Yukarıda belirtilen bilgiler ışığında, bitkisel ve modern tıp ilaçlarının her biri, klinik etkinliği artırma ve mortaliteyi azaltma hedefine ulaşmak için avantajlarını sergilemektedir. Bu amaçla, aşağıdaki klinik anahtar bağlantılar önerilmektedir ve tedavi stratejileri hedeflenmektedir.


(1) Solunum yetmezliği Temel olarak COVID-19'un neden olduğu tip Ⅰ solunum yetmezliği, lezyon alveollerde ve ACE2 reseptörlerinin dağılımı ile ilgilidir. Bu tür hastaların klinik belirtileri esas olarak göğüs ağrısı, solunum güçlüğü ve KOAH veya bronşiyal astımın neden olduğu dispne olup, az miktarda balgamı olan veya hiç balgam içermeyen büyük miktarda kuru öksürük vardır Dudak dudak siyanozu daha belirgindir ve dil koyu mor renktedir. Klinikopatoloji, salgın nedeniyle akciğerleri kapatmak, ancak akciğer qi'yi dışarı atmamaktır. Tedavi, ısıyı temizlemek ve akciğerlerden virüsü çıkarmak ve kan dolaşımını detoksifiye etmek ve aktive etmek yöntemidir. İlaç bileşimi badem, melek otu meyan kökü, hastanın ateşi varsa kullanılabilir. Solunum destek teknolojisi tedavisi, hipoksik durum önemli ölçüde iyileşirse, reçete aralıklı veya kesilebilir.


(2) Miyokard yaralanması olan belirli sayıda hasta COVID-19, miyokard enzimlerinde değişiklik gösterebilir, bu da akciğer dokuları dışında kardiyak doku hücrelerinin de etkilendiğini gösterir. 20 hastanın 9'unda, yüksek klinik dikkat gerektiren doğrudan kardiyak ölüm nedenleri neden olmuştur. . Bu nedenle, miyokardiyal doku hücrelerinin korunmasını güçlendirmek çok önemlidir. Bu tür hastalar genellikle çarpıntı, nefes darlığı, aktivite sonrası kötüleşir ve terlemeye eğilimlidir. Laboratuvar endeksi miyokardiyal enzimler anormal olarak yükselir, kalp yetmezliğine çok benzer. bunun için tedavi yöntemi: Kitre Zamkı Güven Otu, Goji Berry (Kurt Üzümü), Meyan kökü


(3) Tekrarlayan COVID-19 sekonder bakterileri, mantarları, ilaca dirençli bakterileri ve diğer enfeksiyonları çok yaygındır. Bu, virüs kaynaklı bağışıklık fonksiyon hasarı, hormonların uzun süreli kullanımı ve uygun olmayan antibiyotik uygulaması gibi çeşitli faktörlerle ilgilidir. Tekrarlayan ateş, sık öksürme, bazen sarı yapışkan balgam kusma, akciğer oskültasyonunda kuru ve ıslak raller görülebilir, kan rutini, inflamatuar belirteçler önemli ölçüde yüksektir. 20 vakanın yedisi hepsi akciğer olan septik şoktan ölmüştür. Bu gibi hastalara verilmesi gereken bitkisel ilaçlar: Yemek tarifi yöntemlerini benimser: Portakal, Greyfurt, badem, pilav


(4) Kötü Beslenme COVID-19 ağır veya kritik hastalığı olan hastalar, enfeksiyon, güçlü katabolizma, yetersiz beslenme alımı, karaciğer hasarı vb. Gibi birçok faktörle ilişkili olabilen albüminde önemli bir azalmaya sahip olabilir. Vücut negatif azot dengesi durumundadır. Vücudun normal kalması, hastalığa ve hasara direnmesi ve iyileşmeyi teşvik etmesi çok elverişsizdir. Dalak ve akciğeri güçlendirmek için bu yöntemlerini kullanabilir mercimek çorbası, mısır çorbası, zencifil ve meyan kökü çorbası, vb. Bu klinik durumda, bu yöntemin daha büyük bir avantajı vardır, bu da hastaların anoreksiya gibi beslenme alım eksikliğini hızla çözmesini ve vücudun iyileşmesi için enerji sağlamasını sağlayabilir.


(5) Trombozun önlenmesi COVID-19 ağır ve kritik hastalığı olan hastalar, yatak istirahati ve anormal kan pıhtılaşma sistemi nedeniyle pulmoner emboli eğilimli olup, bunlardan ikisine bu ölüm nedeni neden olmuştur ve bunlardan biri otopsi ile doğrulanmıştır. Antikoagülan ilaçlar rutin olarak klinik olarak kullanılmasına rağmen, çeşitli faktörlerden dolayı önlenmesi hala zordur. Bu yöntem kan dolaşımını teşvik etmek ve kan stazını gidermek ve teminatları tonlamak için bir yol benimser Reçeteli ilaçlar: şeftali, kayısı, aspir çiçeği, kırmızı adaçayı, Şakayık Kökü.


(6) Antienflamatuar ve anti-eksüdasyon COVID-19'un ağır ve kritik hastalarının akciğer BT taramasında gösterilen inflamasyon ve eksüdasyon bazen uzun zaman alabilir ve hastalığın ciddiyeti ile yakından ilişkilidir. Geleneksel tedavi yöntemlerine ek olarak, kan dolaşımını güçlendiren, kan stazını gideren ve akciğeri güçlendiren yöntemler: zencefil, Meyan Kökü, Ekinezya, Andız otu, Sarımsak, Öksürük otu, yaban mersini


(7) Bağışıklığın iyileştirilmesi COVID-19'un vücuda çok güçlü bir bağışıklık atağı vardır Klinik olarak lenfositler önemli ölçüde azalmıştır. Bu olgunun en az biri 0.08 × 109 / L'dir. Halen lenfosit azaltma derecesinin mortalite ile yakından ilişkili olduğu bulunmuştur. Viral enfeksiyonlar, bağışıklık organlarında hasar ve bağışıklık fırtınalarının neden olduğu aşırı darbelerle ilişkili olabileceği düşünülmektedir. Bu nedenle, vücudun bağışıklık fonksiyonunun iyileşmesini derhal teşvik etmek, antikor oluşumunu teşvik etmek, virüsün çıkarılmasını hızlandırmak ve bağışıklık fırtınasının neden olduğu aşırı darbeleri azaltmak, şiddetli ve kritik hastalıkların başarı oranını iyileştirmek için önemli önlemlerdir bunun için bu yöntemini kullanabilir: Genen (Astragalus) Bitkisi Kökü, ginseng, gojibery, muz


Covid 19 Erken önleme tedavisi


1. Olarak, suya okunacak dua:


Okunuşu: Bismillahi turbetu ardina ve rîkatu ba'dina yüşfe sakimuna bi-izni rabbina.


Anlamı: Allah’ın adıyla duâya başlarım. Bizim yerimizin toprağı ve birimizin tükürüğü vesilesiyle Allah’ın izniyle hastamız şifâ bulur.»” (Buhârî, Tıbb, 38; Müslim, Selâm, 54; Ebû Dâvud, Tıbb, 19)


Not: Abdestli günde üç defa suya bu duayı okuyarak için


2. Karın solunum yöntemi • Sakin olun öfke, üzüntü ve sevinç gibi tüm duyguları bırakın;

 • Sonra dikkatinizi göbeğize hafifçe yönlendirin;

 • Ağzınızı kapatın ve burnunuzla nefes alın;

 • Nefes alırken karınızı içe çekin nefes verirken karınızı şişirin;

 • Her nefes aldığınızda ve nefes verdiğinizde, hız yavaş olmalı, derece derin olmalı ve oksijen düzgün bir hızda girmeli ve çıkmalıdır;

 • 10 dakika bunu tekrarlıktan sonra, kendinizi daha rahat hissedeceksiniz!


Not: Bu yöntem akciğerlere oksijenin gitmesini sağlar.


3. Sarımsak Nefesi • 1-2 diş sarımsak alın ve sarımsağı püre haline getirin;

 • Sarımsak püresini bir kaşık içine koyun ve sarımsağın oral mukozanın sarımsak püresi ile temas etmesini önlemek için bir kalay folyo veya selofan ile örtün;

 • Kaşığı ağzınıza koyun ve nefes alın doğrudan solunum sistemine doğru akciğerlere gidir;

 • Nefesinizi mümkün olduğunca uzun süre tutun;

 • Ardından mümkün olduğunca yavaş nefes verin;

 • Sürenin 10-15 dakika olmasını sağlamak için tüm eylemleri sürekli yapın. .Sonra kaşığı çıkarın ve sarımsakları atın.Sarımsak sevenler de yiyebilir.


Sarımsak güçlü bir antiseptik özelliğe sahip olan olduğu için, vücut içindeki bütün toksinleri ve ağız arkasında saklanmış olan virüsleri temizler.


Not: Yukarıdaki işlem sümük, balgam ve gözyaşı üretebilir. Bu durumda, işlemi sonlandırıp sümük, balgam ve atıklarını zamanında boşaltmalısınız. Günde sadece 3 kez bu yöntemi uygulayın.


4. Susam yağı burun damlası yöntemi: • 1. Virüs akciğerlere ulaşmadan önce burunda ve ağzımızın arka tarafında bulunduğu için bu yöntem burundaki virüsleri temizlemede çok etkilidir. Öncelikle pamuklu çubuk gibi bir çubuğu susam yağına batırıp hafifçe burun deliklerine daldırın;

 • 2. Nazal mukozanın ince bir susam yağı tabakası ile kaplandığından emin olmak için burun boşluğunu birkaç kez hafifçe sıkın;

 • 3. Günde 3-4 kez bu yöntemi uygulayın.

 • 5. Zencefil limon bal suyu

 • 2 adet zencefil, 1 limon, 1 kaşık bal ve doğru miktarda su;

 • Zencefil dilimleri veya zencefil püresini kaynatın, limon dilimlerini ekleyin, su soğuduktan sonra balı ekleyin ve iyice karıştırın;

 • Her gün bu karışımı bir defa için.


  Not: Bu aslında "akciğerdeki virüsleri temizlemenin" bir gıda versiyonudur.


6. Greyfurt ve portakal • Greyfurt, portakal ve su;

 • Greyfurt ve portakalı soyun;

 • Soyulmuş greyfurt ve portakal bir tencereye ekleyin ve suda kaynatın;

 • Su soğuduktan sonra için


Not: Bu yöntemin yağmurlu günlerde içilmesi önerilir;


Greyfurt ve portakal aromatik meyvelerdir ve akciğer için çok faydalılar. Portakal öksürük için bir reçetedir. Akciğerlerin kötü havayı dağıtma işlevi artar ve virüs ile enfeksiyon olasılığı doğal olarak azalır.


7. Beyaz Mantar çorbası


Beyaz mantarlar kanı besler kanın biyokimyasal fonksiyonu arttırır. Ayrıca akciğer ve böbreği desteklemek için kullanılabilir.


Not: Bu yöntemin güneşli günlerde içilmesi tavsiye edilir.


8. Soğan zencefil pirinç çorbası • 30 gram zencefil, 20 gram soğan beyazı, 50 gram pirinç, orta miktarda su;

 • Zencefili kesin ve soğanı doğrayın ve yedekleyin;

 • Pirinci tencereye dökün, su ekleyin, ateş açın ve piştikten sonra zencefil ve taze soğanı ekleyin Son olarak, 15 dakika pişirmeye devam edin.

 • Not: Bu yöntem soğuk algınlığına çok iyi gelir.


9. Kaynamış Sarımsak Suyu • Doğru miktarda suya 2 sarımsak başı eklemeden önce; sarımsakları soyun ve rendeleyin, bir tencereye koyun ve su ekleyin;

 • Suyu karıştırdıktan sonra düşük bir ısı açın ve 10 dakika pişirin, böylece sarımsak aroması tamamen serbest kalır;

 • Not:Sarımsak baharatlı bir tada sahiptir. Şeker ve kahverengi şekeri ile birlikte eklemek sarımsak suyunun tatlılığını artırabilir ve sarımsak baharatının bağırsakları tahriş etmesini önler.


10. Meyan kökü + kuru zencefil: • Meyan kökü: gastrointestinal sıvıyı besler, kalbi korur ve kalbi güçlendirir

 • Kurutulmuş zencefil: Akciğerleri ısıtır ve akciğerleri güçlendirir;

 • Bu iki ilaç kalbi güçlendirir ve akciğerleri güçlendirir dalağa olan etkisi güçlüdür , Nemi ve soğuğu daha iyi ortadan kaldırır.

 • Hastalara günde üç defa: 10gram Kavrulmuş meyan kökü ve 10gram kurutulmuş zencefil aynı tencerede kaynatılıp verilmeli


Not: Bu yöntem (akciğer + kalbi) güçlendirir ve direnci artırır.


11. Tarçın + Hurma + Melek otu + Beyaz şakayık kökü


Not: Semptomlar göstersin veya göstermesin uygulanması gereken bir mantıksal bir yöntemdir eğer hastalık ilerledikçe organlarda geri dönüşümsüz hasarlar meydana geleceği için hiç bir ilaç veya tedavi yöntemi etkili olmayabilir.


Tarçın: bakteri ve virüsün neden olduğu hastalıklarla mücadelede vücut direncini artır ve soğuk, ateş, baş ağrısı, vücut ağrısına çok iyi gelir.


Hurma: Antioksidan içeriği ile bağışıklık sistemini güçlendirir, hücre yenilemesini sağlar, B1, B2 vitamin içeriği ile sinir sistemini korur.


Melek otu: Melek otunun insan sağlığına çok ciddi faydaları vardır. Özellikle hazımsızlık, iştahsızlık, reflü, astım, bronşit, üst solunum yolu enfeksiyonlarına faydası çok vardır.


Beyaz şakayık kökü: Boğaz ağrıları için yapılan gargarası fayda sağlar. Grip, boğmaca ve öksürüğe etkisi çok fazladır.


15g Tarçın, 15g beyaz şakayık kökü, 10-15g meyan kökü, 3 dilim kurulmuş zencefil, 20g Melek otu aynı tencerede Kaynatılıp günde üç defa hastalara verilir.


Ve günde 3 tane hurma yemeniz gerekir.


Tepkiniz?

6
ÇOK KOMİK
2
SEVDİM
2
SADE
2
VAY CANINA
3
KOMİK
2
KÖTÜ!
7
BERBAT
4
MÜKEMMEL!
2
KIZDIM