News
19.10.2021 19:16:21
News
22.09.2021 10:41:57
News
22.08.2023 18:49:13

Kuraklık ile İlgili Sözler ve Alıntılar

Aşağıda, çeşitli kaynaklardan yıllar boyunca toplanan ilham verici ve bilge Kuraklık ile İlgili Sözler ve Alıntılar koleksiyonumuzu bulacaksınız.

Gönderim  2,768 Görüntüleme Güncelleme 2 yıl önce
Kuraklık ile İlgili Sözler ve Alıntılar

Kuraklık ile İlgili Sözler

Allah bu ağaçları korumuş, onları kuraklıktan, hastalıktan, çığdan, binlerce fırtına ve selden korumuştur. Ama onları aptallardan kurtaramaz.

Dünyada kontrol edemediğimiz çok şey oluyor. Depremleri durduramayız, kuraklıkları engelleyemeyiz ve tüm çatışmaları engelleyemeyiz ama açların, evsizlerin ve hastaların nerede olduğunu bildiğimizde o zaman yardım edebiliriz.

Çocuklarımız ve geleceğimiz için iklim değişikliğiyle mücadelede daha fazlasını yapmalıyız.

Yağmurun sorumluluğunu üstlenen herhangi bir taraf, rakipleri kuraklık için onu suçlarsa şaşırmamalı.

Aşk olmadığında dünya bir kuraklıktır.

Kuraklık, birlikte büyüttüğümüz çiçekler susuzluktan öldüğünde en kötüsüydü.

Kuraklık içimizdeki en kötüyü ortaya çıkarır ve diğer insanlardan nefret etmek kolaydır.

Tarihi bir kuraklık içindeyiz ve bu eşi görülmemiş bir eylem gerektiriyor.

Gözlerde ve ağızda sel ve kuraklık, üst el için yarışan ölü su ve ölü kum var. Kurumuş, içi boş toprak, emeğin kibri karşısında ağzı açık kalıyor, neşesiz gülüyor. Bu yeryüzünün ölümüdür.

Çiftçilerimiz ve çiftçilerimiz, kuraklık, menzil yangınları, yüksek gaz fiyatları ve tarım sübvansiyonlarına yönelik giderek sıkılaşan bütçe ile hiçbir zaman bugünkü kadar çok sorunla karşılaşmamıştı.

Kuraklık hiçbir zaman kıtlık getirmedi.

Bunu yapmamanın çocuklarımıza ve gelecek nesillere ihanet edeceğini bilerek iklim değişikliği tehdidine yanıt vereceğiz.

Gördüğüm kadarıyla, zor zamanlar sadece para, kuraklık veya tozla ilgili değildir. zor zamanlar ruhu ve umudu kaybetmekle ve hayaller kuruduğunda ne olduğuyla ilgilidir.

Türümüzün tarihi boyunca doğanın nasıl işlediğini anlama konusunda çaresizdik. Her fırtınayı, kuraklığı, hastalığı ve kuyruklu yıldızı kişisel olarak aldık. Doğanın kalıplarını açıklamak için mitler ve ruhlar yarattık.

Bazıları hala bilimin ezici yargısını inkar edebilir, ancak hiçbiri şiddetli yangınların, felç edici kuraklığın ve daha güçlü fırtınaların yıkıcı etkisinden kaçınamaz.

Şiddet ot gibidir, en büyük kuraklıkta bile ölmez.

İklim değişikliği tehdidine yanıt vereceğiz

Gerçekten de, Suriye'deki bu dehşetin başlıca nedenlerinden birinin, yaklaşık beş veya altı yıl süren ve sonunda çok sayıda insanın ülkeyi terk etmek zorunda kalması anlamına gelen bir kuraklık olduğuna dair çok iyi kanıtlar var.

Bazı biyomühendislik, özellikle kuraklığa daha dayanıklı veya çok yıllık gıda mahsulleri olan bitkilerle sonuçlanırsa iyidir.

Açların, evsizlerin ve hastaların nerede olduğunu bildiğimizde yardım edebiliriz.

Bu yeni bir normal ve gerçekten küresel tuhaflığın gördüklerimizi tanımlamanın en iyi yolu olduğunu düşünüyorum.

Bitki hastalıkları, kuraklık, ıssızlık, umutsuzluk çağlar boyunca tekrarlanan felaketlerdi  ve eski çareler: doğaüstü ruhlara veya tanrılara yakarışlardı.

Sonbaharda bir tazelik, ilkbahardaki kuraklığı telafi etmez.

Bazıları hala bilimin ezici yargısını inkar edebilir.

Suriye'deki çatışmanın ve ortaya çıkardığı terörün ana nedenlerinden biri iklim değişikliği ve kuraklıktır.

Nisan'da tatlı yağmurlar yağar Ve Mart'ın kuraklığını köküne kadar deler ve tüm damarlar, çiçeğin doğmasını sağlayan güçte bir likörle yıkanır.

Sulama kanalları ve nehirlerin kuruması ve belediyelerin su depolama barajlarının rekor seviyelere ulaşmasıyla birlikte, Türkiye'deki politikacıları sonu gelmeyecek gibi görünen bir kuraklığa çözüm bulmak için çaresizleşiyorlar.

Kamuoyunun değişmesi durumunda politikacıların harekete geçme sorumluluğu vardır. Seller, fırtınalar, kuraklıklar insanları iklim değişikliği hakkında konuşmaya itiyor. Acaba bir gün Türkiye'de su tükenecek mi?

Görünüşe göre her gün Türkiye'de bir yerde yeni bir aşırı hava felaketi oluyor ve medyalar orman yangınları, kuraklık, sel, devasa obruklar, kasırgalar tarafından yok edilen sıradan insanların profilini çıkarıyor.


Görünüşe göre, bilim topluluğu bir süredir bu özel soruyu ele alıyor ve artan yoğun kar yağışlarının, insan yapımı küresel ısınmanın bir sonucu olarak tahmin ettikleri şeyle tamamen tutarlı olduğunu söylüyorlar.

Toprak zengin olduğunda kuraklığa meydan okur, bol miktarda ve en iyi kalitede ürün verir.

Yağmur ormanlarının en iyi yanı kuraklıktan asla etkilenmemeleridir.

Asla yıkılmayacağımızı söyledik, asla. Kuraklıklarımız, yoksulluğumuz olabilir ama halk olarak asla çökmeyeceğiz, asla.

Tarihteki en şiddetli ve en ölümcül kuraklık, tüm çabaların boşuna ve tüm planların boşuna olduğu konusundaki derin farkındalığımız tarafından harap olduk.


 


Tepkiniz?

3
ÇOK KOMİK
2
SEVDİM
1
SADE
3
VAY CANINA
4
KOMİK
4
KÖTÜ!
2
BERBAT
4
MÜKEMMEL!
2
KIZDIM