Lee Kuan Yew - Sözleri

Lee Kuan Yew, Singapurlu devlet adamı. Singapur Cumhuriyeti'ni otuz yıl yöneten ilk Başbakanıdır. Kararlı bir liderin seçilmesini sağlamak için istifa etmiş olan Lee Kuan Yew dünyanın en uzun hizmet veren Başbakanı olmuştur. Güneydoğu Asya bölgesindeki en etkili siyasi figürlerinden biri olarak kalmıştır.

Gönderim  3,006 Görüntüleme Güncelleme 3 yıl önce
Lee Kuan Yew - Sözleri

25 İlham Veren Lee Kuan Yew Üçüncü Dünyadan İlk Sırada Alıntılar

Korktuğum şey gönül rahatlığı. İşler her zaman daha iyi hale geldiğinde, insanlar daha az iş için daha fazlasını istemeye eğilimlidir.


Her insan, dahi veya moron, kendini çoğaltma hakkına sahiptir.


Keşke ahirette karımla buluşabilsem ama yapacağımı sanmıyorum.


İlk görüşte aşka inanmıyorum. Bence bu büyük bir hata.


Singapur'u kim yönetirse içinde o demir olmalı.  Ya da vazgeçsin.  Bu bir kart oyunu değil.


Liderlik kursuna girmiş olmanın sonucu olarak lider olmuş bir adamı henüz tanımıyorum.


Politik olarak doğru değil, daima doğru olmaya çalıştım.


Singapur dadı devletiyse, o zaman devleti teşvik etmekten gurur duyuyorum.


Pekin'nin Hükümet ve Hükümet'in Pekin olduğu konusunda özür dilemiyorum.


Hasta yatağımdan bile, beni mezara girsem bile, bir şeylerin yanlış gittiğini hissediyorum, ve yattığım yerden kalkacağım.  


Hayatımdaki birçok şeyle suçlandım, ama en kötü düşmanım bile aklımdan bahsetmekten korkmakla suçlanmadı.


Bir adam bir oy en zor hükümet biçimidir... Sonuçlar düzensiz olabilir.


Britanya'da geçirdiğim 4 yılım, savaş, işgal, yeniden işgal, bir çarpışmanın hayranıydım ama aynı zamanda bizden daha iyi bir iş yapıp yapamayacaklarını sorguladım.


Kendinizi dış kaynak kullanımından mahrum ederseniz ve rakipleriniz bunu yapmazsa, kendinizi iş dışına çıkarırsınız.


Singapurlular, bir benzetme seçebilirsem, bir bilgisayarın sabit diskiyiz, yabancı yetenek depolama kapasitenize eklediğiniz megabayttır. Böylece bilgisayarınız asla takılmaz, çünkü muazzam bir depolama kapasitesine sahipsiniz.


Bilirsiniz, tüm bu konuşmanın tedavisi gerçekten yetersiz bir hükümet dozudur.  Bu alternatifi alıyorsunuz ve bir daha asla Singapur'u bir araya getirmeyeceksiniz: YumurtaKafalar tekrar bir araya getirilemez...


Siyasi reformun ekonomik liberalleşmeyle el ele gitmesine gerek yoktur. Eğer liberteryen, farklı fikirlerle dolu, pazarda rakip fikirlerle dolu, sağlam ve öfke dolu iseniz, bu yüzden başarılı olacağınıza inanmıyorum.


İnsanlarınızı tehditlerle veya tehditlerle sizi takip etmeye zorlayamazsanız veya zorlamak istemiyorsanız, lider değilsiniz.


Yoklamayı bir hükümet yöntemi olarak görmezden geliyorum. Bence bu belirli bir zihin zayıflığı gösteriyor, rüzgarı estiğinde hangi yolu çizemediğinizi, medyanın insanları gitmeye ne şekilde teşvik ettiğini takip edersiniz.


Singapur dadı devletiyse, o zaman devleti teşvik etmekten gurur duyuyorum.


Birkaç istisna dışında, demokrasi yeni gelişmekte olan ülkelere iyi bir hükümet getirmedi... Asyalıların ya da Avrupalıların değer verdiği şey olmayabilir.  Batılılar bireyin özgürlüklerine ve özgürlüklerine değer verir.


Hasta yatağımdan bile, beni mezara indirecek olsan bile ve bir şeylerin yanlış gittiğini hissediyorum, kalkacağım.


Sık sık vatandaşların özel hayatlarına müdahale etmekle suçlanırım.  Evet, olmasaydım bunu yapmasaydım bugün burada olmazdık.


Pekin'nin Hükümet ve Hükümet'in Pekin olduğu konusunda özür dilemiyorum.


Basın özgürlüğü, haber medyasının özgürlüğü, Singapur'un bütünlüğünün baskın ihtiyaçlarına ve seçilmiş bir hükümetin amaç önceliğine bağlı olmalıdır.


Tüm insanların eşit olduğuna inanmaya başladım. Şimdi bu şimdiye kadar yapılmış en olası şey olduğunu biliyorum...


Çok akut hale geldiğinde, baskı araçlarının, yani ordunun ve polisin, silahlarını efendilerine çevirdiği tarihte defalarca kanıtlanmıştır.


Tepkiniz?

0
ÇOK KOMİK
0
SEVDİM
0
SADE
0
VAY CANINA
1
KOMİK
0
KÖTÜ!
0
BERBAT
0
MÜKEMMEL!
0
KIZDIM