Lewis Grizzard'ın Keskin Kalemiyle Yazılmış, Hayatın Komik ve Acımasız Gerçeklerini Anlatan Sözleri

Lewis Grizzard, güneyli mizahın ustası olarak bilinen, keskin kalemiyle Amerikan kültürüne ayna tutan bir yazardır. Köşe yazıları, kitapları ve monologlarıyla milyonları güldüren Grizzard, aynı zamanda zekice gözlemleri ve hiciv dolu yorumlarıyla okurlarını düşünmeye de sevk eder.

Bu yazıda, Grizzard'ın en bilinen ve en çok alıntı yapılan sözlerinden bazılarını bulacaksınız. Hayatın komik ve acımasız gerçeklerine dair keskin bakış açısını yansıtan bu sözler, sizi hem güldürecek hem de düşündürecek.

Gönderim  25 Görüntüleme Güncelleme 23 gün önce
Lewis Grizzard'ın Keskin Kalemiyle Yazılmış, Hayatın Komik ve Acımasız Gerçeklerini Anlatan Sözleri

Lewis Grizzard Alıntılar

Hayat bir kızak köpek takımı gibidir. Eğer önde değilseniz manzara asla değişmez.


Tekrar evlenmek yerine, sevmediğim bir kadın bulup ona bir ev vereceğim.


Hayat oyunu futbola çok benzer. Problemlerinize mücadele etmeli, korkularınızı engellemeli ve fırsat bulduğunuzda sayı yapmalısınız.


Ev yapımı bir domates yerken hoş olmayan düşüncelere sahip olmak zordur.


Yankees, güneyli konuşma şeklinin bir nüans dili olduğunu anlamıyor. Güney'de yapabileceğimiz şey, bir kelimeyi biraz değiştirmek ve tamamen farklı bir anlam kazandırmaktır.


"Redneck" terimi çok kötüye kullanıldı. Benim geldiğim yerde, redneck tüm gün tarlada çalışan ve boynunu güneş yanığı olan bir çiftçiydi. İnsanlar onlarla dalga geçtiler.


Dünyanın en iyi köşesini pazartesi günü yazabilirsiniz ve bu salı günü size kesinlikle fayda sağlamaz. Kazanmanın bir yolu yok. Sadece yoruluncaya kadar yazıyorsunuz, sizi kovuyorlar veya siz ölüyorsunuz.


Yazarların yaptığı şeyi hayatımda bir kez keşke yapabilseydim... İspanya'da bir villa kiralayın ve oraya gidip bir kitap yazın.


Yılda 200 köşe yazısı yazıyorum. Bu, yılda 200 fikrim olması gerektiği anlamına geliyor. Bazen bir şekilde umursuyorum ama bu benim işim, bu yüzden bir taraf tutmalıyım.


İşler bugün daha karmaşık ve bence mizah büyük ölçüde değişti. İnsanlar bugün daha hassas.


Ben kendimi bağnaz veya ırkçı biri olarak düşünmüyorum. Ama bir kamyonum, bir Blazer'ım var. Bira içiyorum. Biraz nefret ettiğim kadınlar var.


Kadınların çocuk sahibi olduğunu, evde kaldığını ve erkeklerin çalıştığını düşünerek büyütüldüm. Bunu yapmaya hazır olduğumda tüm cevapları aldığımı sanıyordum. Sadece biri soruları değiştirmişti.


Çok küçük bir evde çok kalabalık bir ailede büyüdüm. Evlenene kadar hiç yalnız yatmadım.


Nasıl yaptığımı bilmiyorum ama her şey hakkında yazdım. Ayakkabılarım hakkında yazdım.


İnsanların eskiden olduğundan çok daha hassas olduklarını düşünüyorum, haklı olarak da öyle. Irkçı şakalar ve benzeri şeyler kullanmamamız gerektiğini düşünmüyorum.


738 Rotary Kulübü konuşması yaptım ve beni deli ediyordu, sonra biri, 'Neden para almıyorsun?' dedi.


Bir köpeği çağırırsın ve sana ulaşmak için boynunu kırmaya çalışır. Köpekler sadece memnun etmek ister. Bir kediyi çağırın ve tavrı, 'Benim için ne var?'


Fazla güneyli olmak diye bir şey yoktur.


Geçen hafta hipnotize edilmeye gittim. Sigarayı bırakmak için. Ve hipnozcu, 'Sigara içme sebebiniz acı ve depresif olmanız.' Hayır, sigara içmemin sebebi, küçük aptalın çok güzel tadı olması.


Show business benim hayatım.


Bir kitap yazmak için gerçekten zamanım olsaydı, aynı anda köşe yazısı veya gösteri yapmak zorunda kalmadan ne yapabileceğimi merak ediyorum.


Kadınlar zevk almaya başladığından beri seks aynı değil.


Köşe yazarı olmak için biraz saygısızlık her zaman önemlidir. Bunu yapmaya çalışıyorum.


Güney, yer duygusu olan son yer.


Halk, hataları çoğu zaman affeder, ancak bir hatadan sıyrılmaya çalışmayı affetmez.


girişimcilik inanıyorum ve çalışmaktan dolayı ödüllendirildiğim bir ülkede yaşadığım için mutluyum. Bazı insanların bunu anlamadığını düşünüyorum, ama çok çalışırsam bunun karşılığını alırım.


Tepkiniz?

0
ÇOK KOMİK
0
SEVDİM
0
SADE
0
VAY CANINA
0
KOMİK
0
KÖTÜ!
0
BERBAT
0
MÜKEMMEL!
0
KIZDIM
  • Lewis Grizzard'ın Keskin Kalemiyle Yazılmış, Hayatın Komik ve Acımasız Gerçeklerini Anlatan Sözleri
  • Admin