Mac Davis'in Etkileyici Sözleri: Elvis'ten Country Müziğe Bir Yolculuk

Mac Davis: Elvis Presley'e hit şarkılar yazan ve kendi başına da büyük başarılar elde eden Amerikalı şarkıcı ve söz yazarı Mac Davis, müzik dünyasında unutulmaz bir iz bıraktı. Bu yazıda, Davis'in ilham verici ve samimi sözlerini inceleyeceğiz. Elvis ile olan dostluğu, şarkı yazarlığı tutkusu ve country müzik sevgisiyle dolu sözler, hayranlarına keyifli bir okuma deneyimi sunacak.

Gönderim  47 Görüntüleme Güncelleme 2 ay önce
Mac Davis'in Etkileyici Sözleri: Elvis'ten Country Müziğe Bir Yolculuk

Mac Davis Alıntılar

"İlk hit rekorduma Elvis Presley plağı olması benim için oldukça şaşırtıcı."


"Eğer Elvis ile sadece ikimiz olsaydık, ki onu gördüğüm zamanlarda sadece bir veya iki kez oldu, çok rahattı. Harika bir adamdı. Kolay gülen, nazik birisiydi."


"Elvis'in siyah deri kıyafetiyle oturup eski hitlerini söylediği bölüm için bir şarkı yazma şansım oldu. Ertesi sabah saat sekizde 'Memories'i yazmıştım."


"Elvis'i ilk Lubbock, Texas'taki Lubbock County fuar alanında gördüm. Bir kamyonetin arkasındaydı. Yaklaşık 1500 çığlık atan çocuk vardı."


"Gerçek hedeflerimden biri, yazdığım bir şarkıyı ıslıklayan birini duymaktı."


"In the Ghetto'yu yazmak için yıllardır uğraşıyordum."


"Elvis'in benim için mutlu olduğuna eminim. Başarısından zevk alan, özellikle de bunda bir rolü varsa, diğer insanların başarısından keyif alan biri olduğunu düşünüyorum."


"Hollywood'da bir yayımcılık şirketinde çalıştım."


"Golf sahasındaydım, bir adam golf arabasıyla gelip, 'Elvis'in öldüğünü biliyor muydun?' dedi. Ben de sadece, 'Hah, tamam işte' dedim. Sanki bunu bekliyordum gibiydi."


"Hala Albay'ın bana verdiği eski bir tablo var. Elvis öldükten sonra Albay'ın Hilton'a ilk dönüşüydü."


"Elvis, filmlerinden biri için yazdığım bir şarkıyı kaydederken Albay ile tanıştım. Elvis sadece grupla ve tüm Memphis çocuklarıyla eğleniyordu ve Albay Parker ise sanki bir tiyatro koltuğunda oturuyordu."


"Elvis'in numarası rehberimde vardı ama hiç aramadım."


"Her zaman The Vicious Circle adında bir şarkı yazmak istedim. Çocuklar orada doğuyor, orada büyüyor, orada ölüyor gibiydi."


"Rock and roll'da veya ona yakın bir yerde performans sergileyen her sanatçı, Elvis Presley'den bir şekilde etkilenmediğini söylerse yalan söyler. Dünyayı tersine çevirdi."


"Elvis tıpkı koca bir çocuk gibiydi. Sanırım birçok yönden hiç 19 yaşını aşamamış gibiydi."


"Don't Cry Daddy oldukça hüzünlü bir şarkı. Şarkının sonuna gelindiğinde ortam çok sessizdi ve Elvis, 'Bunu bir gün babam için kaydedeceğim' dedi. Ve Tanrı şahit, ettiğini de yaptı. Sözünü tuttu."


Tepkiniz?

0
ÇOK KOMİK
0
SEVDİM
0
SADE
0
VAY CANINA
0
KOMİK
0
KÖTÜ!
0
BERBAT
0
MÜKEMMEL!
0
KIZDIM