Marc Jacobs'tan İlham Verici Sözler: Moda, Tasarım ve Hayat Üzerine Düşünceler

Marc Jacobs, moda dünyasının en saygın ve ikonik isimlerinden biridir. Yaratıcı tasarımları, cesur vizyonu ve keskin zekasıyla tanınan Jacobs, sadece moda hakkında değil, aynı zamanda hayat, sanat ve kültür hakkında da ilham verici fikirleri ile bilinir.

Bu yazıda, Marc Jacobs'ın en çarpıcı ve unutulmaz sözlerinden bazılarını sizlerle paylaşıyoruz. Bu sözler, size moda ve tasarım hakkında yeni bakış açıları kazandıracak, ilham verecek ve belki de kendi hayatınızda bazı değişiklikler yapmanıza teşvik edecek.

Gönderim  33 Görüntüleme Güncelleme 1 ay önce
Marc Jacobs'tan İlham Verici Sözler: Moda, Tasarım ve Hayat Üzerine Düşünceler

Marc Jacobs Alıntılar

Yıllardır kendimi güvensiz, aşağıda görüyordum. Hala öyle hissettiğim anlar oluyor ama forma girip beslenme şeklimi değiştirdikten sonra yeni bir özgüven kazandım.


Tuhaf ve kusurlu şeylerde her zaman güzellik bulurum - çok daha ilgi çekicidir.


Kendini süsleme fırsatı insan olmak içindir ve aksesuarlar bunu yapmanın kolay bir yoludur.


Tasarım bir dizi yaratıcı seçimdir - bu işbirlikçi bir çaba, evrimsel bir süreçtir. Ne söylemek istediğinize bağlı olarak kumaşlarınızı seçersiniz, sonra o kumaşları elde etmek için fabrikalarla çalışırsınız. Süreç boyunca, ne olmasını istediğinizi anlarsınız.


Değişim harika ve korkunç bir şeydir ve insanlar aynı anda onu sever veya ondan nefret eder. Ancak değişim olmadan hareket edemezsiniz.


Ben hala bireyselliği takdir ediyorum. Stil gerçekten modadan çok daha ilginç.


Tamam dedim, 2000 yılı geliyor, bir bilgisayar ve bir Palm Pilot alıyorum. E-postamı nasıl kontrol edeceğimi biliyorum ve üzerine bazı telefon numaraları listeledim. Çoğu zaman pili bitiyor ve kullanamıyorum.


Photoshop'u sevmiyorum; Kusursuzluğu severim. Bu çirkin demek değil. Dişleri arasında boşluk olan bir kızı, mükemmel beyaz kaplama yerine tercih ederim. Mükemmellik sadece... sıkıcıdır. Mükemmel olan doğal veya gerçek olan; bu güzelliktir.


Bu bir saksağan estetiği: Çirkin bir şey varsa, ilginçtir. Andy Warhol'un sahip olduğu duyguya benziyor. Her şeyle ilgileniyordu ve gördüklerini bir sünger gibi emdi.


Gariplik bana büyük rahatlık verir. Hiç havalı olmadım ama kendimi havalı hissettim. Havalı yerde bulundum ama gerçekten havalı değildim - havalı veya havalı gibi görünmeye çalışıyordum. Güzel olan gariplik.


Ama harika insanlarla çalışmaktan mutluyum. Hem burada hem de Paris'te parlak stilistlerle işbirliği yapıyorum. Harika bir tasarım ekibiyle çalışıyorum. Gerçekten herkesin fikirlerini getirmesine izin veriyorum. Neredeyse onlara bana ilham vermeleri için güveniyorum.


Bence lüks - insanların ihtiyacı olmayan bir şey, ama istedikleri şey. Gerçekten kalplerini çekiyor.


Bazen sadece kafanı boşaltıp başka şeyler görmek için dışarı çıkmalısın. Beslenmek çok önemli. Müzelere ve galerilere gitmeyi seviyorum, tiyatro, film, dans - yaratıcı olan her şeyi seviyorum. Size ilham vaat etmez, ancak yaratıcı ruhunuzu besler ve bu iyidir.


Bana göre güzellik, makyaj ve renk her şeyin son dokunuşu gibi.


Sanatın dünyanın manzarasını değiştirdiğine gerçekten inanıyorum.


Hayatıma bağlıysa bilgisayarda eBay'i nasıl bulacağımı bilemezdim.


Tasarımımızı hesap makinesiyle veya demografiyle veya buna benzer bir şeyle yapmıyoruz. Biz gerçekten bir grup yaratıcı, hassas insanız. Büyülü küçük dünyamız var, burada şeyler yapabiliyoruz. Gerçekten şanslıyız.


Göğsümde "Shameless" (Utanmaz) dövmesi var.


Giysiler, birileri içinde yaşayana kadar hiçbir şey ifade etmez.


İçlerinden biri camı aşağı indirdi ve Fransız aksanıyla 'Marc Jacobs!' diye bağırdı.


Benim için işe yarayan şey, bırakmamak, yaptığım işe tutkulu olmak, vazgeçmemek - ve kendime inanmadığım zaman, bana inanan insanlara yönelmek.


Marc Jacobs yaratıcı insanlarla dolu ve Louis Vuitton yine kapının üzerinde bir isim, yıllardır var olan bir isim, ama ben orada bir işbirlikçiyim ve diğer insanları, diğer sanatçıları getiriyorum ve harika bir yaratıcı tasarım ekibiyle çalışıyorum.


Sosyal medya olayından çok dehşete düşüyorum. Anlamıyorum; bana çekici gelmiyor. Bilgisayar veya dizüstü bilgisayarda çalışma da öyle.


Beyaz bir kağıda bakmakta işe yaramaz biriyim. Ama önüme siyah çizgili beyaz bir kağıt koyarsanız, hayır o siyah çizgi kırmızı olmalı ve şu yöne veya bu yöne gitmeli derim.


Bana her şeyi sorabilirsiniz. Açık bir kitabım.


Ben gençken Paris'e gelen ve ziyaretçi olarak Paris'e geri dönmeyi hayal eden biriyim. Paris'teki en büyük lüks markada bir işe sahip olacağımı hiç hayal etmemiştim ve bilirsiniz, 15 yıl sonra bile hala buradayım.


New York'taki Sanat ve Tasarım Lisesi'nde sanat anketinden başka gerçek bir eğitimim yok, 15 yaşındayken falan. Sanat tarihini bilmiyorum, ama sanat dünyasını istediğimi hissetme ve istediğimi beğenme hakkımın olduğunun farkına vardığımda sanat dünyasından çekinmeyi aştım.


İster 11 dolarlık bir parmak arası terlik, ister 2 dolarlık bir anahtarlık, ister 2.000 dolarlık bir elbise olsun, hepsi dürüstlükle yapılıyor. Hepsi bir tasarım anlayışıyla yapılıyor. Yaratıcılık devam ettiği sürece, bunun bir satış olmadığını düşünüyorum. Satış, adınıza herhangi bir çöp parçasına koymak ve sonra insanların üzerinde sizin adınız olduğu için satın almasını beklemektir.


Giyinme ritüelinin tamamını seviyorum. Bir defile yaptığımızda bir mesaj göndermeye çalışıyoruz; bunu saç ve makyaj olmadan yapamazdık. Bütün, parçalarının toplamına eşittir.


Aksesuar yapmayı ve ayakkabı ve çanta yapmayı çok öğrendim. Sanırım bakış açım gerçekten değişmedi. İplikleri anlamanın inceliği, bir kumaşı olduğundan ne yapan şey - teknik beceriler ve zanaat hakkında daha fazla şey öğrendim.


Giydikleri giysileri başkaları için giyinen kadınlar olmadıklarına, sevdiklerini ve kendilerine yakışanı giydiklerine inanmak isterdim. Bu bir statü meselesi değil.


Bilmiyorum, ama bir kızın erkek arkadaşına veya buna benzer bir şeye oje sürdüğü görüntüsünü her zaman sevmişimdir. Ya da sabahları uyanan bir erkeğin uzanıp kız arkadaşının gömleğini giymesi gibi. Keith Richards'ın Anita Pallenberg'in bluzlarından birini giymesi veya Courtney Love'ın Kurt Cobain'e oje sürmesi gibi.


Bazen asi olduğum ve insanları zorlamak için şeyler yaptığım söylenir, ama ben sadece meydan okumayı severim.


Pantolon takım elbiseli veya iki parçalı, hatta biraz gösterişli kadınlar görmek istiyorum. Bu sadece başka bir güzel elbise giymekten çok daha heyecan verici.


Louis Vuitton kadını daha çok bir kaliteyle ilgili - bazı kadınların içinde ortaya çıkması, fark edilmesi ve tanınması gereken bir kalite.


Tepkiniz?

0
ÇOK KOMİK
0
SEVDİM
0
SADE
0
VAY CANINA
0
KOMİK
0
KÖTÜ!
0
BERBAT
0
MÜKEMMEL!
0
KIZDIM