Marslı Film Alıntıları

'Marslı', Andy Weir tarafından yazılan ve daha sonra beyaz perdeye ödüllü yönetmen Ridley Scott tarafından uyarlanan bir roman.

Roman kısmen Mars'ta mahsur kalan Astronot Mark Watney tarafından bir dizi günlük girişi olarak yazılmıştır. Mahsul yetiştirdiği ve gezegeni kolonileştirdiği için kendisine "Mars Kralı" olarak hitap ediyor.

Roman eleştirmenlerce beğenildi. Büyük beğeni toplayan roman, 2015 yılında Ridley Scott tarafından beyaz perdeye taşındı ve baş karakter Mark Watney'i ünlü aktör Matt Damon canlandırıyor. Mark şiddetli bir fırtınanın ardından öldüğü sanılır ve mürettebatı tarafından Mars'ta bırakılır. Ama hayatta kalır ve hikaye onu, Dünya'ya yaşadığına dair sinyal vermenin bir yolunu bulmaya çalışırken takip eder. Gezegende tek başına hayatta kalmanın bir yolunu bulduğunda ancak zekasına, zekasına ve ruhuna dönebilir.

Gönderim  1,467 Görüntüleme Güncelleme 2 yıl önce
Marslı Film Alıntıları

'Marslı' Kitap Alıntıları

Andy Weir tarafından yazılan kitaptan 'Marslı' alıntıları ikoniktir.


1. “Gerçekte ne olduğunu öğrenip öğrenemeyeceklerini merak ediyorum. Hayatta kalmakla o kadar meşguldüm ki, bunun ailem için nasıl bir şey olduğunu hiç düşünmedim." -  Mark Watney, 'Marslı'.


2. “Evet, elbette, koli bandı neredeyse vakumda çalışır. Koli bandı her yerde çalışır. Koli bandı sihirdir ve tapılmalıdır." -  Mark Watney, 'Marslı'.


3. “Güne çaysız başladım. Hiçbir şey çayı yapmak kolay değildir. Önce biraz sıcak su alın, sonra hiçbir şey eklemeyin." -  Mark Watney, 'Marslı'.


4. “Tahminim bazı bakterilerin çevresinde oluşan buz cepleridir. Hayat inanılmaz derecede inatçıdır. Onlar da benim kadar ölmek istemiyorlar." -  Mark Watney, 'Marslı'.


5. “Mars çorak bir arazi ve ben burada tamamen yalnızım. Bunu zaten biliyordum tabii. Ama bunu bilmekle gerçekten deneyimlemek arasında fark var." -  Mark Watney, 'Marslı'.


6. “Mars'ın ne kadar sessiz olduğunu hiç fark etmemiştim. Sesi iletmek için neredeyse hiç atmosferi olmayan bir çöl dünyasıdır. Kendi kalp atışımı duyabiliyordum." -  Mark Watney, 'Marslı'.


7. “Botanik okuyanların yarısı hippiydi. Onlardan hoşlanmadım. Ben her zaman bilim için işin içinde oldum." -  Mark Watney, 'Marslı'.


8. “Düşünürseniz biraz aptalca. Mars'ta uzay giysimdeyim ve on altıncı yüzyıldan kalma aletlerle yol alıyorum." -  Mark Watney, 'Marslı'.


9. “Astronot olmak güzel hissettiriyor. Hepsi bu kadar. İsteksiz bir çiftçi değil, elektrik mühendisi değil, uzun yol kamyon şoförü değil. Astronotların yaptığını yapıyorum" -  Mark Watney, 'Marslı'.


10. “İlk başta bunun benim görevim olduğunu düşündüm. Ama sonra eğlenceli olmaya başladı. Şimdi, araba sürerken, bu basit kayaları torbalama eylemini sabırsızlıkla bekliyorum." -  Mark Watney, 'Marslı'.


11. “Hayatta kalmak için verdiğim korkunç mücadele bir şekilde rutin hale geldi." -  Mark Watney, 'Marslı'.


'Marslı' Film Alıntıları


'Marslı' hayranları, filmin Andy Weir'in aynı adlı romanına dayandığını bilmek isteyeceklerdir. Matt Damon ve onun Dünya'ya geri dönme görevinin başrolde olduğu filmden en iyi alıntılardan bazıları.


12. “Ölümcül derecede tehlikeli olduğunu kabul ediyorum, ancak Iron Man gibi uçabilirim." -  Mark Watney, 'Marslı'.


13. “Bir yerde ekin yetiştirdiğiniz zaman, onu resmen sömürgeleştirdiğinizi söylüyorlar. Yani teknik olarak Mars'ı kolonize ettim." -  Mark Watney, 'Marslı'.


14. “Burada kibirli görünmek istemiyorum ama bu gezegendeki en büyük botanikçi benim." -  Mark Watney, 'Marslı'.


15. “Tanım gereği... beni korsan yapan, izinsiz olarak uluslararası sularda bir gemiye bineceğim. Mark Watney: Uzay Korsanı." -  Mark Watney, 'Marslı'.


16. “NASA ile bağlantı kurmanın bir yolunu bulamazsam bunların hiçbirinin önemi yok." -  Mark Watney, 'Marslı'.


17. “Daha yeni başla. Hesabı sen yap. Bir problemi çözersin... ve bir sonrakini çözersin... ve sonra bir sonrakini. Yeterince problem çözersen eve gelirsin. Pekala, sorular?" -  Mark Watney, 'Marslı'.


18. “Daha fazla korkunç disko müziği dinlemek zorunda kalırsam kesinlikle burada öleceğim." -  Mark Watney, 'Marslı'.


19. “Astronot Aday Programına Hoş Geldiniz. Şimdi dikkat edin, çünkü bu hayatınızı kurtarabilir. İnan bana, neden bahsettiğimi biliyorum." -  Mark Watney, 'Marslı'.


20. “Bunu kimin okuyacağını bile bilmiyorum. Sanırım birileri sonunda onu bulacak. Belki bundan yüz yıl sonra." -  Mark Watney, 'Marslı'.


21. "Neyse ki, insanlık tarihinde hidrojeni ateşe vermekten kötü bir şey olmadı." -  Mark Watney, 'Marslı'.


22. “En sık aldığım diğer soru şu. Orada tek başıma mahsur kaldığımda öleceğimi mi sandım? Evet kesinlikle. Ve bilmen gereken şey bu, içeri girerken çünkü bu senin başına gelecek. Bu uzay işbirliği yapmıyor." -  Mark Watney, 'Marslı'.


23. “Gittiğim her yerde ilk benim. Gezicinin dışına çıkmak mı? Orada olan ilk adam! Bir tepeye tırmanmak mı? O tepeye tırmanan ilk adamım." -  Mark Watney, 'Marslı'.


24. “Yani, burada üç yıllık yiyecek yetiştirmenin bir yolunu bulmalıyım. Hiçbir şeyin büyümediği bir gezegende. Şans eseri, ben bir Botanistim. Mars, botanik güçlerimden korkmaya gelecek!" -  Mark Watney, 'Marslı'.


Diğer Karakterlerden Alıntılar


Yardımcı karakterlerden bazıları tarafından kitaptan harika alıntılar.


25. "Ne zaman bir şeyler ters gitse, dünya neden uçtuğumuzu unutuyor." -  Teddy Sanders, 'Marslı'.


26. “Mark Watney'nin uzun süreli görevi ve hayatta kalma mücadelesi, bize Mars hakkında diğer Ares programının toplamından daha fazla bilgi veriyor.” - Annie Montrose, 'Marslı'.


27. “Bunu Ares 3 ekibinden daha ne kadar saklayacağız? Hepsi Watney'nin öldüğünü düşünüyor. Bu büyük bir moral kaybıdır.” - Mitch Henderson, 'Marslı'.


28. “NASA'nın tüm odak noktası Mark Watney'i eve getirmek olacak. Ya Dünya'ya dönene ya da Mars'ta öldüğü doğrulanana kadar bu bizim en büyük ve tek saplantımız olacak." -  Teddy Sanders, 'Marslı'.


29. “En büyük tehdit umudunu yitirmektir.” - Dr. Irene Shields, 'Marslı'.


30. “Bilim sevgisi tüm kültürlerde evrenseldir.” - Teddy Sanders, 'Marslı'.


Tepkiniz?

0
ÇOK KOMİK
0
SEVDİM
0
SADE
0
VAY CANINA
0
KOMİK
0
KÖTÜ!
0
BERBAT
0
MÜKEMMEL!
0
KIZDIM