Moda İkonu Iris Apfel'den İlham Verici Sözler: Tarz, Yaşam ve Kendine Güven Üzerine

Stil ikonu ve tasarımcı Iris Apfel, cesur ve özgün tarzıyla tanınır. 100 yaşını aşmasına rağmen, Apfel'in modaya bakış açısı ve yaşam dolu tavrı, her yaştan insana ilham vermeye devam ediyor. Bu yazıda, Apfel'in en ikonik 30 sözünü derledik. Bu sözler, size kendi tarzınızı geliştirmeniz, yaşama dolu bir hayat yaşamanız ve kendinize güvenmeniz için ilham verecek.

Gönderim  226 Görüntüleme Güncelleme 3 ay önce
Moda İkonu Iris Apfel'den İlham Verici Sözler: Tarz, Yaşam ve Kendine Güven Üzerine

Iris Apfel Alıntılar

Herkes gibi giyinmediğinizde, herkes gibi düşünmek zorunda değilsiniz.


Kişisel tarzın harika olması, kendin hakkında aşırı bir merak duymaktır.


Paris'te alışveriş yapmak İstanbul'daki bir çarşıda alışveriş yapmaktan farklıdır, ama hepsi harika.


Zarafetle yaşlanmak, ağır makyaj ve çok fazla pudra kullanmamak, kırışıklıklara kaçmaması ve bildiğiniz gibi kaplumbağa göz kapakları olmaması ve genç görünmeye çalışmamak demektir.


Umutsuz bir romantik biriyim. Aşık olduğum için şeyler alıyorum. Değerli olduğu için asla bir şey satın almam.


Basitçe ifade etmek gerekirse, mücevherat bana göre değil. Çok küçük. Kocam şanslı, gerçek mücevherlere karşı asla bir özlem duymadım.


Zekiyseniz veya üç çeyrek akıllıysanız büyüdükçe öğrenirsiniz ki bedava öğle yemeği yoktur. Birçok şeye farklı şekillerde ödeme yaparsınız. Yaşam, sevgi, diğer her şey aynı prensiplerin meselesidir: Elinizde olanla çalışmayı öğrenirsiniz.


Moda ve iç tasarım aynı şeydir.


Renk ölüleri bile diriltebilir.


İyi giyinmekten mutlu olmak daha iyidir.


Eşyalarımla çok ilgilenirim ve standart değillerdir.


Takılarınızı değiştirerek bir kıyafetin görünümünü kolayca değiştirebilirsiniz. Üzerinizde basic bir kıyafet varsa - siyah bir kazak ve etek veya sade bir siyah elbise - sadece takınızı değiştirerek gece bir ofis etkinliğinden bir kokteyl partisine gidebilirsiniz. Ayakkabılarınızı değiştirmeniz de yardımcı olur.


Giysiler önemsiz şeyler değildir. Düzgün yapılırsa bir sanat formu olabilirler.


Ben güzel bir insan değilim. Güzelliği sevmiyorum, bu yüzden kendimi kötü hissetmiyorum. Dünyanın çoğu benimle aynı fikirde değil, ama umurumda değil.


Asla güven ararken olmadım çünkü ne giymek istiyorsam onu giydim. Kocamı veya annemi gücendirecek bir şey asla giymezdim, bunun dışında her zaman, bir isyancı olmadığımı umuyorum ve herkesin beğendiğini umuyorum derdim. Ve beğenmedilerse, bu gerçekten beni rahatsız etmeyecekti çünkü bu benim sorunum değil, onların sorunu.


Moda gerçekten de kadınların birçok yönden özgürleşmesidir. Bu ülkede kaç kadın görünüşleri ve nasıl görünmek zorunda oldukları konusunda depresyonda! Gerçekten üzücü. Ve bu para meselesi değil.


"Moda" veya "sahip olunması gereken" şeyleri asla satın almam. Beni mutlu eden şeyleri satın alırım.


Teknoloji harika bir şey ama bence çok kötüye kullanılıyor.


Güzellik için pek bir şey yapmıyorum. Cildime çok basit şeyler kullanıyorum. Zamanım yok. Her zaman yüz bakımı yaptırır ve sonra eve ürünlerle dolu dönerdim, çok para öderdim ve asla kullanmazdım. Neyse bir gün bir dermatolog yüzümü temizlemek ve nemlendirici olarak Cetaphil kullanmamı söyledi, ben de bunu yapıyorum.


İnsanların gözlerini keskinleştirmeleri ve bakmaları gerektiğini düşünüyorum. Her zaman büyük bir sünger gibi hissederim: Osmoz yoluyla birçok şey öğrendiğimi hissederim ve her zaman her şeyi emdiğimi hissederim. Yani insanlar, "İlham kaynağın nedir?" dediğinde kusabilirim. Yani, sabah kalktığım için ilham alıyorum. Ve hala buradayım.


Tepkiniz?

1
ÇOK KOMİK
0
SEVDİM
0
SADE
0
VAY CANINA
0
KOMİK
0
KÖTÜ!
0
BERBAT
0
MÜKEMMEL!
0
KIZDIM