Muharrem İnce - Sözleri

Muharrem İnce, Türk öğretmen ve siyasetçi. 2018 Türkiye cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhuriyet Halk Partisi'nden cumhurbaşkanı adayıydı.

Gönderim  632 Görüntüleme Güncelleme 1 yıl önce
Muharrem İnce - Sözleri

En Güzel Muharrem İnce Sözleri

Şunu unutmayınız; zaferler de geçicidir yenilgiler de


Ne diyor 13. yüzyılda Mevlâna; `Çiçeklerle iyi geçin balı incitme, bir küçücük meyve için dalı incitme, Mevla´m verince azma, geri alınca kızma´ diyor. Onun için bugünler gelip geçicidir. Makamlar gelip geçicidir. Önemli olan makamların sonunda o makamı nasıl kullandığındır. Öyle hatırlanacağız hepimiz. Bu ülkeyi yönetenler de öyle hatırlanacak


Seçim öncesinde mağdur edebiyatı yapmanıza izin vermeyeceğiz


Kazanamazsam zaten milletvekili de olamam. Benden kurtulmuş olursun. Eve gidip oturacağım


Bütün dünyanın şunu bilmesini isterim. Siz bütün dünyanın insanları Mısır’a gidiyorsunuz piramitleri görmeye. Piramitlerin yapıldığı dönemde Çorum’da Hititler vardı. Mısır’da o dönemde kısasa kısas vardı. Hititlerde daha modern olan tazminat vardı. Acaba Çorum 3500 yıl sonra hak ettiğini alıyor mu? Allah’ın izniyle cumhurbaşkanı olduğum zaman Çorum’daki o kaplanı yeniden kükreteceğiz.


Sen hiç şeker fabrikası yaptın mı, sen hiç TEKEL yaptın mı? Köprü yapmak kolay iş. 50 sene önce Demirel yaptı birinci köprüyü, ikinci köprüyü Özal yaptı. Üçüncü Köprüyü Erdoğan yaptı ben de dördüncü köprüyü ben yaparım ne olacak.


Başörtülü bacım’ diyorsunuz, başörtüsüzler de sizin bacını değil mi? Başörtülüler de başörtüsüzler de bizim bacımız. Benim bir tane kız kardeşim var, kapalı, açık değil.


Türkiye Muz Cumhuriyeti mi? Bunlara kim inanıyor. Ben seçimi kazanayım o da gitmesin de göreyim. Hadi gitme. Olur mu öyle şey, nasıl geldiyse öyle gidecek. Demirel 6 kere gitti bir şey olamadı da o bir kere gidince mi oluyor yani. Gidecek, herkes gidecek. Ben de ileride seçim kaybettiğimde gideceğim. Bu kadar basit. Bu toplumun belli kesimlerine korku salma duygusudur. Böyle bir korku yersiz korkudur. Gereksiz bir korkudur. Demokrasilerde seçimle gelen seçimle gider


Suriye politikamız net. Bir, Suriye’nin toprak bütünlüğü esastır. İki, Suriye’ye yeni bir anayasa lazımdır. Üç, BM gözetiminde Suriye içindeki ve dışındaki hepsinin dahil olduğu bir seçim yapılmalıdır. 6 yıldır büyükelçimiz yok. Cumhurbaşkanı olur olmaz büyükelçiyi göndereceğim. Büyükelçi olmadan olmaz. 4 milyon Suriyeli Türkiye’de 40 milyar dolar para harcamışız, ben sana küstüm sana büyükelçi göndermiyorum. Böyle devlet yönetimi olmaz.


Kavga istiyorsanız daniskasını yaparım daniskasını. Ben otomobilin beynini yapmaya talibim beynini benim gönlüm zengin gönlüm


Dinin emrinden bahsediyorsunuz, şans oyununu, İddiayı kim buldu? Kumardan parayı kazanan kim? Bunlar siz değil misiniz?


Dolmabahçe’de gençler Başbakana çok ağır galiz küfürler ediyordu. Önce gençlere kızdım sonra şöyle düşündüm, bu insanlar Mesut Yılmaz’a, Tansu Çiller’e, Bülent Ecevit’e, Erbakan’a küfretmedi. Ben hiçbir başbakana sokakta açık açık kimsenin küfrettiğini görmedi. Sen bunları niye küfrettiriyorsun. Yüzde 51 senden nefret ediyor ya!


Çıkmışsın yenmiş, çıkmışsın yenmiş, yenmiş de yenmiş. CHP bu kafayla iktidar olamaz.


Seçmeli din dersi, zorunlu din dersinden daha tehlikeli.


Hiç kimseden korkumuz yok eyvallahın izniyle. Bakın bu günler gelip geçidir. Moraliniz mi bozuldu, çocuğunuzun ve ülkenizin geleceğinden kaygı mı duyuyorsunuz? Bir şey yapacaksınız, bir şey. 1919´ları  düşüneceksiniz. O zaman Atatürk´e diyorlar ki `para yok´, `bulunur´ diyor. `ordu yok´ diyorlar, `kurulur´ diyor. `silah yok´ diyorlar `alınır´ diyor. Hiç merak etmeyin bugünler gelip geçicidir. Biz bu seçim meydanlarında kimleri yenmedik ki onları bir daha yenmeyelim. Bundan en ufak bir kuşkunuz olmasın. Bizim sorunumuz onları yenememek değildir. Biz yenemezsek, kendimize bakalım”


 


Muharrem İnce Özle Sözleri:


16 yıl ülkeyi yönettin. Artık bırak. 5 sene de ben yöneteyim


Benim öyle, özel bir hedefim yok. Tüm Türkiye’nin ilgisini, desteğini, oyunu hedefliyorum. CHP’nin adayının kim olacağının tartışıldığı günlerde yorum yapan arkadaşlar oldu. Madara oldular. Tekrar madara olmamak için yorumlarını millete sorarak yapsınlar. Yoksa yine madara olurlar. Size sadece şunu söyleyeyim, bir oran telaffuz etmeyeyim ama inanın sandıklar patlayacak. Bunu hissediyorum. Türkiye’nin cumhurbaşkanı olacağım.


Biz örgütlerimize CHP bayrağı ile gelmeyin dedik. Bahçeliyi de kınıyorum bu konuda bizim teşkilatımız yok diyor ama ben olduklarını biliyorum. Sayın bahçeli teşkilatını tanımıyor sanırım. Orda ülkücüsü de var. Herkes var orda.


Başörtülüler sadece sizin değil bizim de bacımız. Belma hanım size bir şey söyleyeceğim, benim bir tane bacım var, bir tane kız kardeşim var o da kapalı, sizin gibi açık değil. 4 arkadaşınız resetlenmiş ya, benim kız kardeşim 12 yaşından beri resetlenmiş. Başörtülü bacım dediğim zaman benim ağzıma yakışır bu, ama ben bunu siyaset için kullanmam, size de kullandırmayacağız.


“Başbakan günlerdir tutturmuş, ‘Canım seramikler gitti’ diyor. Protesto etmek, ortaya eylem koymak, yürümek, slogan atmak demokratik bir haktır. Buna kimse karışamaz. Bir hukuk devletinde böyledir. Tabi çevreye zarar vermek, cam kırmak, küfür etmek, otomobil yakmak bunlar siyasette bir hak arama yöntemi değildir. Bunları tasvip etmiyoruz. Peki, bunları yapmışlar iyi mi yapmışlar? Hayır, iyi yapmamışlar. Fakat günlerdir ‘Canım seramikler gitti’ diyeceğine bir kez olsun ‘Canım delikanlılar gitti’ diyemedi. 19-20 yaşında çocuklar ölmüş, 19-20 yaşında çocukların gözü kör olmuş bir kez olsun bunlara ağlamıyor, ama seramiklere ağlıyor. Ne kadar o seramikler? Parası neyse verelim.


Hep söylediniz parti başkanından cumhurbaşkanı olmaz. Parti üyesinden cumhurbaşkanı olmaz. Ben de bu görüşünüze katıldım. 24 Haziran’da Allah’ın izini milletin isteğiyle cumhurbaşkanı olacağım. Sadece CHP’lilerin değil, sadece bu salonda bulunanların değil. 80 milyonun herkesin AK Partililerin, MHP’lilerin, Kürtlerin, Türklerin, Alevilerin, Sünnilerin herkesin cumhurbaşkanı olmak için. Onun için 15 yaşında 79 ara seçimlerinde sokaklara afiş asmaya çıkmış ve 39 yıl CHP’nin rozetini taşımış biri olarak ben tarafsız bir cumhurbaşkanı olacağım ve rozetimi size emanet ediyorum.


“İçişleri Bakanı ‘konuyu incelemesi için arkadaşlara talimat verdim’ diyor. Bakan neyi inceletecek? Valinin kavas mı, yoksa gavat mı dediğini inceletecek? Yoksa valinin muhatabı olan vatandaşın kavas olup olmadığını mı inceletecek?”


Türkiye’nin bütün dağlarında çiçekler açacak. Bunu inanarak söylüyorum. Çünkü bu topraklar demokrasi mücadelesinin verildiği topraklardır. Demokrasimizi güçlendirmek için her türlü mücadeleyi yapacağız.


Bunları ne kadar eğitirsen eğit, bunları okut, öğretmen yap, doktor yap, mühendis yap, bakan yap, bunların cibilliyetinde cumhuriyet düşmanlığı vardır.


İlerleyen zamanlarda belli olacak. Meydanlarda ekonomi, dış politika, tarım, eğitim konuşacağız diye bekliyorum. ‘Bunları konuşmayacağız, kavga edeceğiz, iftira atacağız’ kampanyasına girişeceklerse daniskasını yaparım. Ben meydanlarda entelektüel bir tartışma yapmak istiyorum, ha bunu yapmayacağım diyorsanız…


Sevaplarıyla, günahlarıyla 54 yılı geri bıraktım. Şu andan itibaren kendisini vatanına, milletine, bayrağına adayan, aziz milletimizin refahı için çalışacağım.


Tepkiniz?

1
ÇOK KOMİK
0
SEVDİM
0
SADE
0
VAY CANINA
0
KOMİK
0
KÖTÜ!
0
BERBAT
0
MÜKEMMEL!
0
KIZDIM
0 Yorumlar