Para Hakkında 10 Altın Kural & Para Hakkında İlham Verici 20 Alıntı

Nasıl daha fazla para kazanılır? Nasıl daha zengin olunur? Başarı için avlu çubuğu olduğuna inanılıyor, çünkü dünyadaki hemen hemen herkes para peşinde. Eski Mısırlılar ölüm hakkında güzel bir inanca sahiptiler. Ruhları cennetin girişine geldiğinde tanrılar onlara iki soru sordu. Cevapları kabul edilip edilmediğini belirledi. İlk soru, hayatınızda neşe buldunuz mu? Cevabınız evet ise, aşağıdaki soru hayatınız başkalarına neşe getirecek mi? Zenginliği başkalarının hayatına neşe getirmeden biriktirmek hiçbir şey ifade etmez, bu dünyaya boş ellerle geliyoruz ve boş ellerle de bırakacağız. Daha fazla uzatmadan, para kazanmayla ilgili 10 altın kural.

Gönderim  335 Görüntüleme Güncelleme 1 yıl önce
Para Hakkında 10 Altın Kural & Para Hakkında İlham Verici 20 Alıntı

Para Hakkında Sözleri

Tüm ilaçların en büyüğünü nasıl kullanacağınızı bilmelisiniz - para. Evet, bir ilaçtır, eksikliği veya aşırı dozu ciddi finansal ve duygusal hasara neden olabilir. Güçlü para ilacını doğru bir şekilde ele almanın ve bağımlı olmamanın tek yolu sağlam finansal bilgi edinmektir, paranın nasıl işlediğinin anlaşılmasıdır.


Para haksızdır, bu yüzden bunları kendi yararınıza kullanmak için kurallarını öğrenin. Paraya saygı duyar ve kuralları bilerek para oyunu oynarsanız, bol paralı bir dünya göreceksiniz ve paranın sizin için çalışmasını sağlayacaksınız.


Paradan korkma. Bunun yerine cesaretle yüzleş. Sonunda, finansal özgürlüğe ulaşmanıza yardımcı olacak hisse senetleri, tahviller, emtialar veya gayrimenkul değil. Sizi zengin edecek ve her zaman zengin ve finansal olarak özgür kalmanıza yardımcı olacak para hakkındaki bilginizdir.


Paranın önemli kurallarından biri, zengin olmak için para harcamaktır. Gerçekten zengin insanlar ne zaman ve ne zaman keseceklerini cömertçe harcayacaklarını bilirler. Doğru olanı doğru zamanda harcamayarak, evinizin kapılarını kalıcı olarak paraya kapatıyor olabilirsiniz.


Para için çalışma; bunun yerine paranın sizin için çalışmasına izin verin. Hiç kimse para için çalışarak gerçekten zengin olamaz ve zengin kalamaz. Para için çalışmaya devam ederseniz, bunu hayatınız boyunca yapardınız.


Paranızı kontrol altında tutun. Kazanmak, tasarruf etmek, korumak, bütçelemek, yatırım yapmak, sigortalamak vb.İle uğraşırken paranız üzerinde tam kontrol sahibi değilseniz, o zaman sizi kontrol eder ve asla finansal bağımsızlığa ulaşamazsınız.


Para yatırmadan önce zaman ayırın. Sadece para hakkında herhangi bir bilgi ya da deneyim olmadan zengin olmayı hedeflemeyin. Kendi paranızı taahhüt etmeden önce bu dünyada paranın nasıl kazanıldığını ve kaybedildiğini öğrenin.


Para peşinde koşma; bunun yerine, para çeken ve her zaman yanında kalmasını sağlayan bir finansal mıknatıs olun.


Asla paraya köle olmayın; paranızın efendisi olun. Paranızın efendisi olduktan sonra, otomatik olarak finansal bağımsızlık yolunda yürümeye başlayacaksınız.


Para sizin probleminizse, para çözüm olamaz; çünkü sorunun kendisi onun çözümü olamaz. Dahası, para sorunu sadece onun kıtlığı değil, fazlalığı bile bir sorun olabilir.


Para dünyadaki en önemli şey değildir. Aşk. Neyse ki parayı seviyorum. - Jackie Mason


Para ve başarı insanları değiştirmez; sadece orada olanı güçlendirirler. - Will Smith


Deli olmak için zengin olmalısın. Aklını kaybetmek orta sınıf için bir lüks değildir. - Cecelia Ahern


Para arkadaş satın alamaz, ancak size daha iyi bir düşman sınıfı kazandırabilir. - Başak Milligan


Paranın seni mutlu edeceğini düşünenlerin, parası yoktur. - David Geffen


Para, diğer beşin tadını çıkarmayı mümkün kılan altıncı histir. - W. Somerset Maugham


Yatakta para kazanmadığınız sürece yatakta kalmayın. - George Burns


Gençken paranın hayattaki en önemli şey olduğunu düşündüm; şimdi yaşlı olduğumu biliyorum. - Oscar Wilde


Başarılı olmazsanız, bu yeterli hata yapmadığınız anlamına gelir. - Robert Kiyosaki


Bir bankayı soymanın en iyi yolu bir bankanın sahibi olmaktır. - William Black


Adam. Çünkü para kazanmak için sağlığını feda ediyor. Sonra sağlığını iyileştirmek için parayı feda eder. Ve sonra gelecek hakkında o kadar endişeli ki, şimdiki zamanın tadını çıkarmaz; sonuç şu anda veya gelecekte yaşamıyor olması; hiç ölmeyecekmiş gibi yaşar ve daha sonra hiç yaşamamış olarak ölür. - Dalai Lama


Para mutluluk satın alamaz ama mutluluk getirebilecek başka bir şey satın alabilir! - Bilinmeyen


Büyük bir gelir duyduğum mutluluk için en iyi reçetedir. - Jane Austen


Bu bir para meselesi olduğunda, herkes aynı dine mensuptur. - Voltaire


Fakir olmamaya karar verin: ne varsa, daha az harcayın. - Samuel Johnson


Paranızı sayabiliyorsanız, bir milyar dolarınız yoktur. - J. Paul Getty


Kural No.1: Asla para kaybetmeyin. Kural No.2: Kural 1'i asla unutma. - Warren Buffett


Kadınlar olmasaydı, dünyadaki tüm paranın bir anlamı olmazdı. - Aristoteles Onassis


Paranın mutluluk getirmediğini düşünen, lütfen hesabıma aktarın. - Bilinmeyen


Tepkiniz?

0
ÇOK KOMİK
0
SEVDİM
0
SADE
0
VAY CANINA
0
KOMİK
0
KÖTÜ!
0
BERBAT
0
MÜKEMMEL!
0
KIZDIM
0 Yorumlar