Perakende Terapisine İhtiyacınız Olduğunda 50'den Fazla En İyi Alışveriş Alıntısı

Alışveriş, nadiren vazgeçmek isteyeceğimiz mutlu bir deneyim haline geldi.

İster popüler kültür tasviri, ister bitmeyen satışlar olsun, kimse bir dükkândan sadece bir somun ekmekle çıkmaz. Para mutluluğu satın alamayabilir, ancak kesinlikle modaya başlamanızı sağlayabilir.

Alışveriş neredeyse bir sanat haline geldi ve herkes doğru şeyleri satın alma yeteneğine sahip değildir. Alışveriş arkadaşlarınız büyüdükçe, alışverişle ilgili bazı alıntıları elinizin altında bulundurmak her zaman daha iyidir.

Gönderim  234 Görüntüleme Güncelleme 1 yıl önce
Perakende Terapisine İhtiyacınız Olduğunda 50'den Fazla En İyi Alışveriş Alıntısı

En İyi Alışveriş Alıntıları

Ünlü alışveriş alıntılarını stoklamaya hazır mısınız? Bu bölümde, alışveriş dilinin bir parçası haline gelen en iyi alıntıları bulacaksınız.  


1. “Bir somun ekmek için markete gidip sadece bir somun ekmekle çıkma ihtimali üç milyarda birdir." -  Erma Bombeck.


2. “Her zaman alışverişin bir psikiyatristten daha ucuz olduğunu söylerim." -  Tammy Faye Bakker.


3. “Rekreasyonel alışveriş, iki nokta arasındaki en kısa mesafedir: Siz ve parasız." -  Victoria Moran.


4. “İnsanlar ayakkabı gibidir. Bazıları diğerlerinden daha iyi uyuyor. Bazen alışverişe çıkıyorsun ve sevdiğin hiçbir şey olmuyor." -  Janet Evanovich.


5. “Mutluluk parada değil, alışveriştedir." -  Marilyn Monroe.


6. “Alışveriş kadın işidir. Futbol gibi bir temas sporudur. Kadınlar hücumun, gürültülü kalabalıkların, ayaklar altında ezilme tehlikesinin ve satın almanın coşkusunun tadını çıkarıyor." -  Erma Bombeck.


7. “Alışveriş yapmak aslında bir tarlayı yetiştirmeye çok benzer. Aynı şeyi almaya devam edemezsiniz, biraz çeşitliliğe sahip olmanız gerekir." -  Sophie Kinsella, 'Bir Alışverişkoliğin İtirafları'.


8. “Bazıları için alışveriş bir sanattır; diğerleri için bu bir spordur." -  Pamela Klaffke, 'Çılgınlık'.


9. “Bir kadını tanımanın en hızlı yolu onunla alışverişe gitmektir." -  Marcelene Cox.


10. "Alışveriş benim için biraz rahatlatıcı bir hobi, bu da bazen banka bakiyesi için sıkıntı yaratıyor." -  Rebecca Salonu.


11. “Bugün vitrin alışverişine çıktım! Dört pencere aldım." - Tommy Cooper.


12. “Alışverişi seviyorum. Yeni bir şey satın alırken biraz sihir bulunur. Anında memnuniyet, hızlı bir düzeltmedir." -  Rebecca Bloom, 'Kız Anatomisi: Bir Roman'.


13. “Alışveriş varsa, öyleyse bende varım." -  Barbara Kruger.


14. “Güveninizi gösterin. Korkmadığınızı gösterin. Restoranlara gidin. Alışverişe gidin." -  Rudy Giuliani.


15. “Erkekler alışverişi sevseydi buna araştırma derlerdi." -  Cynthia Nelms.


16. “Kadınlar genellikle satın aldıklarını sever, ancak dolaplarındakilerin üçte ikisinden nefret ederler." -  Mignon McLaughlin.


17. “Hiç mağazalarda saat olmadığını fark ettiniz mi? Kumarhaneler gibi; kamaranı bırakmak için ne kadar zaman harcadığını bilmeni istemiyorlar." -  Gina Barreca.


18. “Eğer bir kraliçeyseniz, güçsüzsünüz, bu yüzden muhtemelen rütbemi düşürür ve alışverişe giderdim.” - Helena Bonham Carter.


19. “İnsanlar, en küçük kancayla ne kadar büyük bir balığın yakalanabileceğini görmek için balık tutmaya veya ava çıkmaya gittikleri gibi alışverişe giderler." -  Henry Ward Beecher.


20. "İkinci el alışveriş, ikinci el dükkânına girip ne bulacağınıza dair hiçbir beklentinizin olmamasıyla ilgilidir." -  Macklemore.


21. "Paranın mutluluğu satın alamayacağını kim söylediyse, sadece nereye alışveriş yapacağını bilmiyordu." - Gertrude Stein.


Kitaplardan ve Filmlerden Alışveriş Alıntıları


Alışveriş gezilerinde insanları komik alışveriş terapisi alıntılarıyla etkilemek ister misiniz? İşte bilmeniz gereken kitap ve film karakterlerinden en iyi alışveriş sözleri.


22. “Alışveriş benim kardiyomdur." -  Carrie Bradshaw, 'Seks ve Şehir'.


23. “Bence alışverişi bir kardiyovasküler aktivite olarak sıralamalılardır. Kalbim asla 'Yüzde 50 oranında azaldı' işareti gördüğümde olduğu kadar hızlı atmıyor. ‒ Sophie Kinsella.


24. “Paramı tam görebildiğim yerde seviyorum: dolabımda asılıdır." -  Carrie Bradshaw, 'Seks ve Şehir'.


25. “Tokyo'da onun için çok alışveriş yaptım çünkü buradaki renkler çok muhafazakar. Bir alışverişkoliğin her renkte bir paltosu ve bir sürü aksesuarı olurdu." -  Sophie Kinsella, 'Bir Alışverişkoliğin İtirafları'.


26. “Dionne: Ahbap, neyin var, alıcının vicdan azabı falan mı çekiyorsun? Cher: Tanrım hayır, öyle bir şey yok..." ‒ 'Bilgisiz'.


27. “Eğer bir insan uymuyorsa, onu yedi gün sonra muhteşem bir kaşmir kazak ile değiştiremezsiniz." -  Rebecca Bloomwood.


28. “Sahip olduğum tek teselli bir şeyler satın almaktı. Güzel bir şey satın alırsam bir süreliğine beni neşelendirirdi." -  Iris Murdoch, 'Kara Prens'.


29. “Gerçekten istediğiniz bir şeyden asla vazgeçmeyin. Her ne kadar imkansız şeyler görünse de, her zaman bir yol vardır." -  Sophie Kinsella, 'Mini Alışverişkoliğin'.


30. “Kendinizi alışveriş merkezine atın. -  Tom ve Donna, 'Parklar ve Rekreasyon'.


31. “Bu kaşmir eldivenlere ihtiyacım var çünkü kış gelece ve ellerim buzlanacak." -  Rebecca Bloomwood, 'Bir Alışverişkoliğin İtirafları'.


32. “Funky, bir havaalanındaki hediyelik eşya dükkanından mücevherli bir iPhone kılıfının yanında satın aldığınız neon bir tişörttür. Bu lükstür." -  David, 'Schitt's Creek'.


33. “Hafta sonu alışverişinde büyükanneye yardım ettim. Bakkalda çok öfkeliydi; tarla faresini izleyen bir şahin gibi pulları izledi. Sonra üzerine atladı ve tezgâhtarını ona düşük kilolu domuz pastırması vermekle suçladı. Tezgahtar ondan çok korktu ve üzerine bir dilim daha koydu." -  Sue Townsend, '13-¾ Yaşındaki Adrian Mole'un Gizli Günlüğü'.


34. “Kadınlar iki L için New York'a gelir: etiketler ve aşk için." -  Carrie Bradshaw, 'Seks ve Şehir'.


35. “Ben harika bir alışverişçiyim. Gömlek ve plak satın alıyorum. Zaten çoğu siyah olan çok fazla gömleğim var." -  Johnny Cash, 'Yuvarlanan Taşlar'.


36. “Ayakkabılara 40.000 dolar harcadım ve yaşayacak bir yerim mi yok?! Kelimenin tam anlamıyla onun yerinde yaşayan yaşlı kadın olacağım." -  Carrie Bradshaw.


37. “Araba, mobilya, eş, çocuklar, her şey tek kullanımlık olmalıdır. Çünkü bugün asıl meselenin alışveriş olduğunu görüyorsunuz." -  Arthur Miller, 'Fiyat'.


38. "Oliver, hoşnutsuz genç rolünü oynamayı severdi ama SoHo'da alışveriş yapmayı daha çok severdi." ‒ Melissa de la Cruz, 'Mavi Kanlar'.


39. “Bu dükkanda onun kadar güzel bir şeyin var mı?" -  Edward, ' Güzel Kadın '.


40. “Ve orada, kız olarak tanıştıkları aynı şehirde, dört New York kadını hayatlarının bir sonraki aşamasına baştan aşağı aşık giyinmiş olarak girdiler. Ve bu asla modası geçmeyen tek etiketti." -  Sarah Jessica Parker, 'Seks ve Şehir'.


41. “İlk Jimmy Choo'yu giydiğinde ruhunu şeytana sattığını gördüm." -  Emily, ' Şeytan Prada Giyer'.


Tepkiniz?

0
ÇOK KOMİK
0
SEVDİM
0
SADE
0
VAY CANINA
0
KOMİK
0
KÖTÜ!
0
BERBAT
0
MÜKEMMEL!
0
KIZDIM
  • Perakende Terapisine İhtiyacınız Olduğunda 50'den Fazla En İyi Alışveriş Alıntısı
  • Admin