Size İlham Verecek Anne Alıntıları

Anne olmak dünyanın en önemli ve en zor işlerinden biridir.

Aynı zamanda dünyanın en az takdir edilen işlerinden biridir. İşte tam da bu nedenle, evde kalmanın en iyi anne alıntılarının bu listesini küçük bir takdir göstergesi olarak derledik.

Her ne kadar çok zor bir iş olsa da evde oturan anne olmanın da bazı faydaları var, örneğin çocuğunuzun size ihtiyacı olduğunda her zaman orada olabilirsiniz ve onunla daha fazla zaman geçirebilirsiniz.

Gönderim  205 Görüntüleme Güncelleme 9 ay önce
Size İlham Verecek Anne Alıntıları

İlham Verici Evde Kal Anne Alıntıları

İşte evde kalan anneler için bazı ilham verici alıntılar.


1. "Diğer tüm yeteneklerin önüne geçen bir hediye vardır: mükemmel bir ebeveyn olmak. Bu yaşta bir çocuğu başarılı bir şekilde bütünlük içinde yetiştirebilirseniz, o zaman gelecek nesillerin yararlanacağı bir miras bırakmış olursunuz." -  Shannon L. Kızılağaç.


2. "Bence kadınların seçenekleri olmalı ve istediklerini yapabilmeli ve bence evde kalıp çocuk yetiştirmek harika bir seçim, tıpkı kariyer sahibi olmak gibi harika bir seçimdir." -  Will Schwalbe


3. "Çalışan anneler, evde oturan anneler, ikisi de son derece zor işler." -  Hilary Rosen.


4. "Evde kalmak ve çocuk yetiştirmek için kariyerini bırakan bir kişi, potansiyelini gerçekleştirmiyor sayılır, sanki bir iş unvanı ve maaş, insan değerinin tek ölçüsüymüş gibi." - Bill Watterson.


5. "Bir anne uyku için çaresiz hissedebilir, ancak geceleri ona ihtiyaç duyduğunda bebeğini teselli etmek için aynı derecede çaresiz hissedebilir. Kendi uykularından fedakarlık eden, her gece bebekleri onlar için ağladığı için defalarca uyanan birçok anneyle konuştum. " -  Naomi Stadlen


6. "İster evde oturan bir anne olun, ister kırmızı halıda ya da Afganistan'da olun, kendinizi ne kadar iyi hissederseniz, işinizi o kadar iyi yaparsınız." -  Bobbi kahverengi.


7. "Çocukları uyandırmak ve karnını doyurmak, birini okula göndermek, diğerini kestirmek, markete gitmek, birini okuldan almak, diğerini tekrar kestirmek, akşam yemeği pişirmekle ilgilidir." - Jennifer Garner.


8. "Bu benim hayatım: oturup can sıkıntısından, sızlanmalardan, öfke nöbetlerinden, bebek ağırlığından, bunların sonsuzluğundan ölmektir." -  Hayley DeRoche, 'Merhaba Aşklar'.


9. "Anneler için bir şöhret salonu olmalı / Yaradılışın en eşsiz ve en değerli incisi / Ve Tanrı her zaman hatırlamamıza yardım etsin / Beşiği sallayan elin dünyaya hükmettiğinidir." - Glen Campbell.


10. "Evde oturan bir anne olmayı bir noktaya getirdiğim için çok mutlu ve müteşekkirim." -  Candace Cameron.


11. "Belki de çocuk yetiştirmek cesaret ister.." -  John Steinbeck, "Cennetin Doğusu".


12. "Annelik, ister çalışan bir anne olun, ister evde oturan bir anne olun, bazen gerçekten zordur. Gerçekten her gün bizi doğru yapıp yapmadığımızı merak etme duygusuyla baş başa bırakabilir." -  Lysa TerKeurst.


13. "Evde oturan bir anneyseniz, çalışan bir anneyseniz, eşiniz varsa, yoksa bence bu zor bir yoldur. Dünyanın en iyi işi ve dünyanın en zor işidir." - Angela Kinsey.


14. "Aileye harcanan zaman bir fedakarlık değildir. Seçimlerle dolu bir hayat yaşıyorsunuz, doğruları yaptığınızda güzel bir hayatınız oluyor." -  Laura Schlessinger.


15. "Dikkatli olmasaydı, eski hayatının usulca akan akıntısına hiç dalgalanmadan süzülür, itiraz sızlanmadan akıntının altına çekilirdi. Başka bir ev hanımı akıntıya kapılırdı." -  Kristin Hannah, 'Mistik Gölde'.


16. "Bütün kadınlar kendileri ve aileleri için en iyi seçimleri yapabilmeli ve yaptıklarından dolayı hiç kimse küçümsenmemeli, aşağılanmamalı veya göz ardı edilmemelidir." -  Kirsten Gillibrand, 'Aradan Uzak'.


Komik Evde Kal Anne Alıntıları


İşte evde biraz stres atmanıza yardımcı olacak bazı komik anne alıntıları ve sözleri. Bu evde kalmak anne sözleri, zor günlerde yüzünüze bir gülümseme getirecek.


17. "Eğer evrim gerçekten işe yarıyorsa, nasıl oluyor da annelerin sadece iki eli var?" -  Milton Berle.


18. "Her zaman derim ki, eğer çocuklarınıza bağırmıyorsanız, onlarla yeterince vakit geçirmiyorsunuz demektir." -  Reese Witherspoon.


19. "Dünyada sadece bir tane güzel çocuk vardır ve her annede vardır" -  Çin atasözü.


20. "Annen 'Nasihat ister misin?' diye sorduğunda bu sadece bir formalitedir. Evet ya da hayır cevabı vermeniz önemli değil. Nasıl olsa alacaksınız." -  Erma Bombeck.


21. "Çocuklarımın karşılayamayacağım her şeye sahip olmasını istiyorum. Sonra onların yanına taşınmak istiyorum." -  Phyllis Diller.


Annelik Hakkında Alıntılar


Annelikle ilgili bu alıntılar, bir annenin bir insanın hayatında oynadığı rolü en iyi şekilde tanımlar.


22. "Ama doğru yaparsanız çocuklar sizinle kalmaz. Bu, ne kadar iyi olursanız, uzun vadede size o kadar ihtiyaç duyulmayacağından emin olan tek iştir." -  Barbara Kingsolver


23. "Anneler ve çocukları başlı başına bir kategoridir. Tüm dünyada bu kadar güçlü bir bağ yoktur. Hiçbir aşk bu kadar anlık ve bağışlayıcı değildir." -  Gail Tsukiyama.


24. "Önce kendimi bir anne olarak görüyorum. Hayatta bu role sahip olduğum için çok şanslıyım. Dünya benden hoşlanabilir, benden nefret edebilir veya etrafımda dağılabilir ve en azından çocuklarımla uyanırım ve ben mutluyum." - Angelina Jolie.


25. "Annemi tarif etmek, mükemmel gücüyle bir kasırga hakkında yazmak olurdu. Ya da bir gökkuşağının tırmanan, düşen renkleridir." - Maya Angelou.


26. "Mükemmel bir anne olmanın hiçbir yolu ve iyi bir anne olmanın milyonlarca yolu yoktur." - Jill Churchill.


27. "Kendimi kötü bir anne gibi hissedip hissetmediğimi bilmiyorum ama günün sonunda her zaman başım belada, yeterince yaptım mı? Farklı bir yöne mi gitmeliyim? Ama aynı zamanda biliyorum ki tüm hayatım hayat oğlumun etrafında dönüyor." -  Sandra Bullock.


28. "Annem bana gülümsedi. Gülüşü beni bir nevi kucakladı" -  RJ Palacio, "Harika".


29. "Anne, küçük çocukların dudaklarında ve kalplerinde Tanrı'nın adıdır." -  William Makepeace Thackeray.


30. "Dindar bir annesi olan hiç kimse fakir değildir." -  Abraham Lincoln.


31. "Anneler tutkal gibidir. Onları göremeseniz bile aileyi bir arada tutarlar." -  Susan Gale.


32. "Annem benim köküm, temelimdir. Hayatımın temelini oluşturan tohumu ekti ve başarma yeteneğinin sizin zihninizde başladığına olan inanç budur." -  Michael Jordan.


33. "Anne olmanın beni pek çok durumda duygusal olarak çiğ yaptığını buldum. Bebeğiniz olduğunda kalbiniz vücudunuzun dışında atıyor." -  Kate Beckinsale.


34. "Annene baktığında, görebileceğin en saf aşka baktığını fark ettim." -  Mitch Albom, "Bir Gün Daha".


35. "Ağlamak için en iyi yer bir annenin kollarıdır." -  Jodi Picoult, "Ev Kuralları".


Tepkiniz?

0
ÇOK KOMİK
0
SEVDİM
0
SADE
0
VAY CANINA
0
KOMİK
0
KÖTÜ!
0
BERBAT
0
MÜKEMMEL!
0
KIZDIM