Sizi Alçakgönüllü Tutacak En İyi Gurur Sözleri

Gurur, bir değerlilik duygusu olarak tanımlanır ve ilginç bir şekilde, bireyin kişiliği için hem zararlı hem de faydalı olabilir.

Genel olarak, kendinle gurur duymak iyidir, çünkü kendinle gurur duymak özsaygını ve özdeğerini artıracak ve hatta belki de hedeflerine ulaşman için seni motive edecektir. Ancak, çok fazla gurur olumsuz olabilir, ünlü deyişi hatırlayın: "Gurur her zaman düşüşten önce gelir"?

Çoğu gurur olumludur, örneğin çocukları üniversiteden mezun olduğunda ebeveynlerin hissettiği gurur gibi! Öyleyse, kendimizi kutlayalım ve bu kaliteyi mümkün olan en iyi şekilde tanımlayan en iyi gurur alıntılarının bu listesiyle gurur duymayı kucaklayalım.

Gönderim  1,300 Görüntüleme Güncelleme 11 ay önce
Sizi Alçakgönüllü Tutacak En İyi Gurur Sözleri

Gurur İle İlgili Sözler ve Alıntılar

Gururlu olmakla ilgili bu sözler ve alıntılar listesi, kontrol edilmeyen gururun ne kadar zararlı olabileceği ve yaptığınız şeyden gurur duymanın ne kadar önemli olduğu konusunda size bir fikir verecektir.


1. "Bazı insanlar alçakgönüllülükleri içinde yaşamaktansa gururlarıyla ölmeyi tercih ederler .” - Anthony Liccione.


2. "Gurur sende ölmeli, yoksa cennetten hiçbir şey senin içinde yaşayamaz.” - Andrew Murray.


3. "Gurur bize açlıktan, susuzluktan ve soğuktan daha pahalıya mal olur.” - Thomas Jefferson.


4. "Gururlu insan her zaman doğru olanı, büyük olanı yapmak ister. Ama bunu kendi gücüyle yapmak istediği için insanla değil, Tanrı ile savaşır.” - Soren Kierkegaard.


5. "Gurur insanlar arasına duvarlar örer, alçakgönüllülük köprüler kurar.” - Rick Warren.


6. "Britanya'nın kendi ulusal gururu konusunda büyük bir duygusu var. Monarşi bu gururun somutlaşmış hali gibi.” - John Lithgow.


7. "Oğlumun beni çocuklarına hatırlamasını istediğim gibi kendimi tam olarak temsil etmekten gurur duyuyorum.” - Robert Downey jr.


8. "Gurur sayesinde kendimizi hep aldatırız.” - Carl Jung.


9. "Gurur ve aşırılık insan için felaket getirir.” - Xun Kuang.


10. "Bir aktör olmaktan çok bir subayın kızı olduğumu söylemekten gurur duyuyorum.” - Anushka Sharma.


11. "Gurur düşüşten önce gelir.” - Atasözleri 16:18.


12. "Bazen gururun para kazanmaktan daha önemli olduğunu düşünüyorum.” - Kapıl Dev.


13. " Benim ailemde alçakgönüllülük büyük bir erdem olarak kabul edilirdi . Hiçbir şekilde kendini beğenmişlik ya da kendini tatmin etme hali hoş görülmezdi. Sırtını sıvazlamak kesinlikle teşvik edilmezdi ve zevk ya da gurur ölümle cezalandırılırdı.” - Hugh Laurie.


Ünlü Gurur Kitabı Alıntıları


İşte bazı ünlü 'Gurur ve Önyargı' alıntıları da dahil olmak üzere ünlü kitap ve romanlardan gururla ilgili en iyi alıntıların bir listesi. Bu kitaplar genellikle gururun hâlâ önemli olduğu bir zamandan bahseder.


16. "Kibir ve gurur farklı şeylerdir, ancak kelimeler genellikle eş anlamlı olarak kullanılır. Bir kişi kibirli olmasa da gurur duyabilir. Gurur daha çok kendimiz hakkındaki görüşümüzle, kibir başkalarının bizim hakkımızda ne düşünmesini istediğimizle ilgilidir.” - Jane Austen, 'Gurur ve Önyargı'.


17. "Ve sadece zekanın gururu değil, aynı zamanda zekanın aptallığıdır.” - Leo Tolstoy, 'Anna Karenina'.


18. "İnsanlarla uğraşırken, mantık yaratıklarıyla değil, önyargılarla dolu, gurur ve kibirle motive olmuş yaratıklarla uğraştığınızı unutmayın.” - Dale Carnegie, 'Arkadaş Kazanma ve İnsanları Etkileme'.


19. "Zorba, tiksindirici kadehinden pervasızlıktan ve kendini beğenmişlikten içen, tepeden tırnağa tepeden ümidin tozuna düşene kadar Gururlu bir çocuktur.” -  Sofokles , 'Oidipus Rex'.


20. "Cehalet korkusu ve farkındalığı, aptal gurura karşı güçlü ilaçlardır.” - Garth Nix, 'Sabriel'.


21. "Nefret edilen adam, nefret edenin vicdanından çok, nefret edenin gururunun sonucudur.” - Criss Jami, 'Diotima, Pil, Elektrik Kişilik'.


22. "Gurur bize yardımcı olur ve gurur, bizi yalnızca kendi acılarımızı saklamaya, başkalarını incitmeye teşvik ettiğinde kötü bir şey değildir.” - George Eliot, 'Middlemarch'.


23. "Tanrı'nın onlarla aynı fikirde olması gururlu bir dilektir. Tanrı'nınkiyle aynı fikirde olacak şekilde fikirlerini değiştirmekle ilgilenmiyorlar.” - Ezra Taft Benson.


24. "Otuz dakika boyunca arkama yaslandım ve tarihsel olarak en feci düşüşlerden önce gelen gurur parıltısını hissettim.” - Antony John, 'Aptalın Beş Tadı'.


25. "Aşkın gururu yoktur.” - Karen Marie Moning, 'Yaylalı Öpücüğü'.


26. "Birçok dindar insan gururdan muzdariptir: iyi veya dindar olmaktan zevk almak ve hatta haz almaktır.” - İdris Şah, 'Tasavvufi Düşünce ve Eylem'.


27. "Gururlu değilim ama mutluyum ve mutluluk bence gururdan daha çok kör ediyor.” - Alexandre Dumas, ' Monte Cristo Kontu '.


28. "Rowan bir an düşündü ve sonra, 'Hayatımda birçok kral tanıdım, Dorian Havilliard. Ve ihtiyacı olduğunda yardım isteyen, gururunu bir kenara koyan gerçekten ender bir adamdı' dedi.” - Sarah J. Maas, 'Fırtınalar İmparatorluğu'.


29. "Onu küçük düşürmeye çalışılmış. Başarılı olamamıştı. Ödemişti ama zevk gibi acının da süresi yoktu. Gurur daha kalıcı bir varlıktı.” - Jack Vance, 'Aşk Sarayı'.


30. "Bir insanın gururu alın, onun kalbine bir bıçak saplasanız iyi olur.” - Julie Garwood, 'Merhamet'.


14. "Aile babası olmaktan gurur duyuyorum. Saygılı ve çalışkan olmaktan gurur duyuyorum.” - Alexander Volkanovski.


15. "Dışarı çıkıp bir şey yapmamı sağlamanın en hızlı yolu, bana hiçbir şekilde yapamayacağımı söylemektir.” - Evelyn Ashford.


Ünlü Kişilerden Gururla İlgili Alıntılar


Şöhretin ardından genellikle bir gurur duygusu gelir. İşte bu kalite hakkında söyleyecek çok şeyi olan ünlü kişilerin gururla söylediği sözlerin bir listesi.


31. "Her zaman gerçek olduğuna inanan ve kusurlarımı örtbas etmek yerine gururla kucaklayan biri oldum.” - Zareen Khan.


32. "Gurur, gururun yüzüne tükürecek.” - Thomas Fuller.


33. "Kimsenin benimle uğraşamayacağı gerçeğiyle her zaman gurur duyarım ve hayatım boyunca kimsenin benimle uğraşmasına asla izin vermem.” - Dean Ambrose.


34. "En büyük gurur ya da en büyük umutsuzluk, kişinin kendi hakkında en büyük cehaletidir.” - Baruch Spinoza.


35. "Gururun üstüne çıkmak güzel bir şey ama bunu yapabilmek için gurura sahip olmalısınız.” - Georges Bernanos.


36. "Melekleri şeytana çeviren gururdu; insanları melek yapan alçakgönüllülüktür.” -  Su aygırı Augustine.


37. "İyi bir arkadaş olmaktan gurur duyuyorum ve tüm arkadaşlarım bunu doğrulayabilir.” - Kyle Richards.


38. "Gurur. Sahip olabileceğiniz yerde ona sahipsiniz.” -  Marilyn Fransız.


39. "Gurur, bir insanın kendisini çok fazla düşünmesinden kaynaklanan zevktir.” - Baruch Spinoza.


40. "Yoksul milletler aç, zengin milletler kibirli; gurur ve açlık her zaman çelişecektir.” - Jonathan Swift.


41. "Güldü ve gururu asaletle karıştırma dedi.” - Brom, 'Krampus: Yule Lordu'.


42. "Sanırım ne tür bir araba kullanırsak kullanalım, onunla her zaman rekabetçi olduğumuz için çok gurur duyuyorum. Bu, hayatım boyunca çok gurur duyduğum bir şey.” - Tony Stewart.


43. "Hiçbir şey alçakgönüllülükle gurur duyan bir adamdan daha skandal olamaz.” - Marcus Aurelius.


44. "Gururlu adamın Tanrısı yoktur, çünkü Tanrı'yı ​​yere indirmiş ve kendini kurmuştur.” - Benjamin Whocote.


45. "Gençlerin kendi sesleriyle yazmayı öğrenmeleri gerektiğine inanıyorum. Tıpkı bir müzisyen gibi, kendine özgü bir sese sahip olmaktan gurur duyuyorsun.” - Terry McMillan.


Alçakgönüllülüğü Teşvik Eden Gurur Alıntıları


İşte topraklanmış kalmanıza yardımcı olacak bazı güzel gurur alıntılarının bir listesi.


46. ​​"Her tartışmanın arkasında birilerinin cehaleti yatar.” - Louis D. Brandeis.


47. "Genel olarak, tüm büyük hataların temelinde gurur vardır.” - John Ruskin.


48. "Gururlu insanlar kendileri için hüzünlü kederler beslerler. Ama çekingenliğinizden korkuyorsanız, o geldiğinde af dilemelisiniz.” - Emily Bronte.


49. "Gururlu bir adam her zaman şeylere ve insanlara tepeden bakar ve elbette aşağı baktığınız sürece, üstünüzde olan bir şeyi göremezsiniz.” - C.S. Lewis.


50. "Kendime karşı kazandığım zaferden çok daha gururlu buluyorum, tam da tartışmanın harareti içinde, düşmanımın akıl gücüne boyun eğdiğimde, onun aracılığıyla elde ettiğim zaferden memnun olduğumdan çok daha gururluyum.” - Michel de Montaigne.


51. "Alçakgönüllülük hakikatten başka bir şey değildir ve gurur yalandan başka bir şey değildir.” - St. Vincent de Paul.


52. "Dünyadaki sorunların çoğu, önemli olmak isteyen insanlardan kaynaklanır.” - TS Eliot.


53. "Gururunuzu, egonuzu ve narsisizmi başka bir yerde bırakın. Bu taraflarınızdan gelen tepkiler, çocuklarınızın en ilkel korkularını pekiştirecektir.” - Dr. Henry Bulut ve Dr. John Townsend.


54. "Gururumuz bizi mahveder ama nezaketimiz bizi ayakta tutar.” - Sipho P. Nkosi.


55. " Kibir ruhu kesinlikle sizi parlatır. Kendi alnınıza parlak kırmızı bir hedef çizer.” - Criss Jami.


56. "Gurur utancın zıddı değil, kaynağıdır. Gerçek alçakgönüllülük utancın tek panzehiridir.” - General Iroh.


57. "... Müjde-alçakgönüllülüğün özü, kendimi daha çok düşünmek ya da daha az düşünmek değil, kendimi daha az düşünmektir.” - Timothy Keller.


58. "Zenginler gururdan, fakirler açlıktan şişer.” - Sholom Aleichem.


59. "Bazen gururunu birazcık yutman gerektiğini ve ne zaman bittiğini bilmen gerektiğini düşünüyorum.” - Jason White.


60. "Gurur, zayıflığın itirafıdır; tüm rekabetten gizlice korkar ve tüm rakiplerinden korkar.” - Fulton J. Sheen.


61. "Gurur bağımsız, ben odaklı bir ruhtur. İnsanları kibirli, kaba ve geçinilmesi zor bir ruhtur. Gönlümüz gururluyken Tanrıya itibar etmeyiz, insanlara kötü davranır, onları küçük görür, onlara kötü davranırız. sahip olduklarımızı hak ettiğimizi düşünürüz.” - Joyce Meyer.


62. "Gurur, bir şeye sahip olmaktan zevk almaz, sadece bir sonraki adamdan daha fazlasına sahip olmaktan zevk alır... Sizi gururlandıran karşılaştırmadır: diğerlerinin üstünde olmanın hazzıdır.” -  C.S. Lewis.


63. "Bütün insanlar hata yapar, ama iyi bir adam, yolunun yanlış olduğunu bildiğinde boyun eğer ve kötülüğü onarır. Tek suç gururdur.” -  Sofokles.

"Gurur ve aşırılık insan için felaket getirir.” - Xun Kuang.

Image

Tepkiniz?

0
ÇOK KOMİK
0
SEVDİM
0
SADE
0
VAY CANINA
0
KOMİK
0
KÖTÜ!
0
BERBAT
0
MÜKEMMEL!
0
KIZDIM