Sizi Daha İyi Bir Sporcu Yapacak 29 Nick Saban Alıntısı

Futbolda hayattan daha büyük karakterler söz konusu olduğunda, Nick Saban ile rekabet edebilecek çok az kişi var.

Nick Saban, tarihin en başarılı koçlarından biri ama aynı zamanda en açık sözlü ve inatçılardan biridir. Şaban, insanlara tam olarak ne düşündüğünü söylemekten hiçbir zaman çekinmedi ve bu yüzden hepimiz onu seviyoruz.

Nick Saban bize duymak istediklerimizi söylemeyebilir ama duymamız gerekenleri kesinlikle bize söyleyecektir. Onun alıntıları sadece sonsuz bir eğlence kaynağı değil, aynı zamanda bir motivasyon kaynağı olmuştur. Sizi daha iyi bir atlet yapmanıza yardımcı olacak 29 Nick Saban Alıntısına bir göz atalım.

Gönderim  412 Görüntüleme Güncelleme 2 yıl önce
Sizi Daha İyi Bir Sporcu Yapacak 29 Nick Saban Alıntısı

Nick Saban sizi futbol sahasında motive edecek sözler

1. “Bu yüzden herkesin burada bir saniye düşünmesini istiyorum. Bu oyun sizin için ne kadar anlam ifade ediyor? Çünkü bu sizin için bir şey ifade ediyorsa, yerinde duramazsınız. Anladınız mı? Hızlı oynuyorsunuz. Güçlü oynuyorsunuz. Oraya çıkıp karşı oynadığınız adama hükmediyorsunuz ve onun kıçını bırakmıyorsunuz. Bu bizim markamız. Ekip olarak takımız. İnsanlar bizi böyle tanıyor.”


2. Play-off maçları 60-10 maçtır. Oyunu oynamak için 60 dakika ve hayatınızın geri kalanında onunla yaşamak için 10 dakikadır."


3. “Bire bir olmanın önemini asla küçümsemeyin.”


4. “Performansla gurur duymak, başarılı olmak için gerçekten önemlidir.”


5. “Aferin” deme fırsatını asla kaçırmayın.


6. “Sıradan insanlar yüksek başarılılardan nefret eder ve yüksek başarılılar da vasat insanlardan nefret eder.”


7. “Kıçını bırak.”


8. “Kişi kazanmayı ne kadar çok vurgularsa, aslında başarıya neden olan şeye o kadar az konsantre olabilir.”


9. “Büyük olmak insan doğası değildir. Hayatta kalmak, ortalama olmak ve geçinmek için yapman gerekeni yapmak insan doğasıdır. Bu normal. İyi bir şey olduğunda, odaklanabilen ve ayrıntılara dikkat etmeye devam eden, daha iyi olmak için çalışan ve başardıklarından memnun olmayan özel insanlardır.”


10. “Hayatta iki acı vardır. Disiplinin acısı ve hayal kırıklığının acısı vardır. Disiplinin acısıyla başa çıkabilirseniz, asla hayal kırıklığının acısıyla uğraşmak zorunda kalmazsınız.”


11. “Dün yaşananlar tarih oldu. Yarın ne olacağı ise muamma. Bugün yaptığımız şey bir fark yaratıyor.”


12. “Kazanmak istediğini düşündüğün kadar kötü. Size söz veriyorum, oraya giden ve her gün çalışan adamlar… bunu bundan daha çok kazanmak istiyorlar. Ve eğer yapmazlarsa, onlar için senden çok daha kötü hissedeceğim."


13. “Hiç kimse arıza zamanlarından bahsetmiyor.”


14. “İlerlemeleriniz var. Bazen olumsuzluklar yaşarsın."


15. “Kazanmak için gereken bir numaralı şey zihniyettir.”


16. “Benim için 'Kazanmak' Şimdi Önemli Olan Demektir.”


17. “İnsanlar düzenli olarak çalışmaya ve yürütmeye istekli olmalıdır.”


18. “Neyi başaracağımız hakkında konuşmayacağız. Nasıl yapacağımızı konuşacağız” dedi.


Nick Saban sizi saha dışında motive edecek sözler


19. “Buradaki herkesin bilmesini istiyorum, bu son değil. Bu başlangıç."


20. “Size kalmış olsaydı, zaten altı fit altındayız. Öldük, gömüldük ve gittik. Öyleyse, eğer durum buysa, insanlara yeniden hayat vermek için bazı solunum cihazları ya da oraya bir şeyler getirmemiz gerekecek.”


21. “Yapmayı seçtiğiniz her şeyde olabildiğiniz her şey olun. Gökyüzü sınırdır, bu yüzden bunun için gidin. Ve kendi kendinize empoze ettiğiniz sınırlamalar yaratmayın.”


22. “Disiplin ceza değildir. Disiplin, birinin davranışını değiştirmektir.”


23. “Karakteriniz, düşüncelerinizin, alışkanlıklarınızın ve önceliklerinizin günlük bazda birikimidir.”


24. “Herkesin başarısız olma hakkı vardır. Ama sahaya çıkıp işinizi yapmazsanız bütün takım zarar görür. Başkalarını başarısız yapmaya hakkınız yok.”


25. “Bazen varlığınız gerçekten önemlidir. Herkesin bunu yapmak için zamanı var.”


26. “Her 'Teşekkür' ile birlikte bir borç senedi gelir. 'Sana elimden gelenin en iyisini borçluyum.'


Nick Saban Daha iyi bir lider olmanıza yardımcı olacak Alıntılar


27. “Liderliğin iki bölümü vardır. İyi bir lider olmalısınız, insanların taklit etmek istediği ve diğer insanları önemsediği biri olmalısınız. Ama diğer adamların liderliğini kabul etmek zorundasınız. Buna cevap vermek zorundalar. Bunun nasıl olacağını asla bilemeyeceğiniz kimya bu.”


28. “Dışarıda olan her şeyi ve dağınıklığı ortadan kaldırın ve nasıl davrandığınızla kontrol edebileceğiniz şeylere odaklanın ve işinize bakın. Bu devam eden bir şey ve asla değişemez.”


29. "Her zaman iyi oyuncuları toplamaya ve bu oyuncuları geliştirmeye çalışmaya odaklanabildim."


Sonuç Olarak;


Futbol dünyasında çok az adam Nick Saban olarak başarılı olmak için ne gerektiğini anlıyor. Yaptığı türden bir başarıyı bulmak ve olabileceğiniz en iyi sporcu olmak istiyorsanız, alıntılarından bazı tavsiyeler aldığınızdan ve doğru yola girdiğinizden emin olun.


NFL'de oynama ve bir gün büyük bir yıldız olma özleminiz varsa, o zaman kesinlikle tüm zamanların en iyilerinden birine dikkat etmekten çok daha kötüsünü yapabilirsiniz.


Nick Saban'ın saçma sapan zihniyeti, takımlarından birinin oynadığını görme lüksüne sahip olan herkese ilham kaynağı oldu ve şimdi gelecek nesillere ilham vermeye devam edecek.


Tepkiniz?

0
ÇOK KOMİK
0
SEVDİM
0
SADE
0
VAY CANINA
0
KOMİK
0
KÖTÜ!
0
BERBAT
0
MÜKEMMEL!
0
KIZDIM