Sosyal Kaygı Sözü: Aile ve Arkadaşlar İçin İlham Verici Sözler

Sosyal kaygı, sosyal ortamlarda irrasyonel korku ve kaygıya neden olan bir ruh sağlığı hastalığıdır.

Sosyal anksiyete bozukluğu olan kişiler, günlük sosyal etkileşimleri ele almayı son derece stresli bulurlar. Gerginleşirler, rahatsız olurlar, aşırı bilinçli olurlar ve göz teması ve küçük konuşma gibi önemsiz şeyler bile onlar için çok bunaltıcı olabilir.

Deneyim kişiden kişiye farklılık gösterse de, yaygın fiziksel semptomlar arasında hızlı kalp atışı, baş dönmesi, mide rahatsızlığı ve nefes darlığı sayılabilir. Çoğu zaman, çoğu insan için en zor kısım yardım istemektir , ancak terapi ve doktor tarafından reçete edilen ilaçlar, güveni artırmada çok yardımcı olabilir.

Sosyal kaygısı olan birini tanıyorsanız, bu kişinin kaygılarını kabul etmek ve bunun yalnızca kendi kaygıları olduğundan ve bunun gerçek bir şey olmadığından emin olmak yardımcı olabilir. Burada, sosyal kaygısı olan birini yatıştırmaya yardımcı olabilecek 30'dan fazla alıntı bulacaksınız. Birisi endişe ile mücadele ediyorsa, onu sakince nefes almaya devam etmeye teşvik etmeye yardımcı olabilir. İyi bir destek olmaya çalışmak, başkalarının çevrelerinde kendilerini rahat hissetmelerine yardımcı olmak ve her zaman endişe belirtilerine dikkat etmek, acı çekenlere gerçekten yardımcı olabilir.

Gönderim  519 Görüntüleme Güncelleme 12 ay önce
Sosyal Kaygı Sözü: Aile ve Arkadaşlar İçin İlham Verici Sözler

Sosyal Kaygı Hakkında Alıntılar

Sosyal kaygı, en iyimizi ve en güçlülerimizi etkileyebilir. İşte sosyal kaygısı olan insanların neler yaşadığını anlamanıza yardımcı olacak bazı sosyal kaygı bozukluğu alıntıları.


1. “Şimdi bile, sokakta tesadüfen az da olsa tanıdığım birine benzeyen bir yüz fark edersem ve bir anda başımı döndürecek kadar şiddetli bir titremeye kapılırsam şok oluyor.” - Osamu Dazai .


2. "'Kesinlikle bazı insanların sahip olduğu yeteneğe sahip değilim,' dedi o, 'daha önce hiç görmediğim kişilerle kolayca sohbet etme yeteneği.' - Jane Austen, "Gurur ve Önyargı".


3. "Artık sosyal anksiyete bozukluğunu yendiğime göre, hayranların bana yaklaşmasından zevk alıyorum.” -  Ricky Williams.


4. "İnsanlarla konuşmak beni uyuyormuş gibi hissettiriyor. Sadece hayaletimsi ve hayali arkadaşlarım, sadece rüyalarımda yaptığım konuşmalar gerçekten gerçek ve somuttur.” - Fernando Pessoa .


5. "Her zaman temel varoluşsal kaygımızı örtbas etmek için bir şeyler yapıyoruz. Bazı insanlar ölünceye kadar bu şekilde yaşarlar.” -  Joko Beck.


6. "Hayatımın çoğunu ve arkadaşlıklarımın çoğunu nefesimi tutarak ve insanlar yeterince yakınlaştıklarında gitmeyeceklerini umarak ve beni anlayıp gitmelerinin an meselesi olmasından korkarak geçirdim.” -  Shauna Niequist.


7. "Utangaçım ama klinik olarak utangaç değilim. Sosyal anksiyete bozukluğum falan yok. Daha çok hafif bir utangaçlığım var.” -  Samantha Arı.


8. "Tek başımayken aklıma türlü türlü zekice sözler, kimsenin söylemediği şeylere hızlı dönüşler ve kimseyle nükteli sosyallik çakmaları geliyor. Ama bunların hepsi, bedenen biriyle yüzleştiğimde yok oluyor...” - Fernando Pessoa.


9. "Bazı insanların sadece normal olmak için muazzam enerji harcadıklarını kimse fark etmez.” -  Albert Camus.


10. "Diğer insanlarla sohbet etmem neredeyse imkansız. Ne konuşayım, nasıl söyleyeyim? - Bilmiyorum.” -  Osamu Dazai.


11. "Tek hissettiğim, diğerlerinden tamamen farklı olan tek kişi olduğum düşüncesiyle ilgili korku saldırılarıdır.” -  Osamu Dazai.


12. “Kendi utangaçlık ve çekingenlik ağlarından kurtulamadıkları ve körlükleri ve akılsızlıkları içinde önlerine büyük bir çarpık duvar ördükleri için dünyada acı çeken ve acı çekmeye devam eden kaç insan olduğunu merak ettim. - Daphne du Maurier.


13. "Öz-bilinç, tüm sanatların düşmanıdır, ister oyunculuk olsun, ister yazı, ister resim olsun, isterse de en büyük sanat olan bizzat yaşamak olsun.” -  Ray Bradbury.


Korku, Kaygı ve Stres Hakkında Alıntılar


Bazen elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışmamıza rağmen stres bizi alt eder ve kaygıya neden olur. Yani, endişeli hissediyorsanız ve yardıma ihtiyacınız varsa, bu duyguları yaşayan tek kişinin siz olmadığınızı hatırlatmak için her zaman kendinize söyleyebileceğiniz bazı alıntılar var ve bu da geçecek.


14. "Diğer insanların bunu nasıl yaptığını anlamadı, nasıl öylece yabancılara doğru yürüdüklerini ve konuşmaya başladıklarını... Utangaç değildi, tam olarak değil. Korkuyordu.” -  Katie Cotugno.


15. "Korkunuza odaklandığınızda zihniniz sizin hapishanenizdir.” - Tim Fargo.


16. "Stres temelde topraktan kopmaktır, nefesi unutmaktır. Stres cahil bir durumdur.” -  Natalie Goldberg.


17. "İnsanların ne kadar nadiren düşündüklerini bilseydin, muhtemelen senin hakkında ne düşündüklerini umursamazdın.” -  Olin Miller.


18. "Çoğumuz korkularımızı yaşadığımız için hayallerimizi yaşamıyoruz.” - Les Brown.


19. "Bence mutsuzluğa neden olan şeylerden biri uzun süreli kaygı ve endişedir .” - Derek Bok.


20. “Hayatınızın bazı evrelerinde bazı şeylerle uğraşacaksınız, bazılarında ise sefalet ve endişeyle boğulacaksınız.”


21. “Strese karşı en büyük silah, bir düşünceyi diğerine tercih etme yeteneğimizdir.” - William James.


22. "Hayat korkudan ibarettir. Bazı insanlar günde üç kez korku çorbası içerler. Bazı insanlar oradaki tüm öğünlerde korku çorbası içerler.” - Martin Amis.


Sosyal Kaygıyı Fethetmek Hakkında Alıntılar


İşte size ve çevrenizdekilere ilham vermede çok yardımcı olacak bazı sosyal kaygı motivasyon sözleri. Bu duygusal alıntılar, sizi biraz stres ve endişeden kurtarmaya başlamak için işe yarayabilir.


23. “Sınırlamalar sadece zihnimizde yaşar. Ama hayal gücümüzü kullanırsak olasılıklarımız sınırsız hale gelir.” -  Jamie Paolinetti.


24. “İstediğin her şey korkunun diğer tarafında oturuyor.” -  George Addair.


25. "Kendinize ve olduğunuz her şeye inanın. İçinizde herhangi bir engelden daha büyük bir şey olduğunu bilin.” -  Christian D. Larson.


26. "Hissetmek istediğin gibi davran.” -  Gretchen Rubin.


27. "Tanıdığınız insanların hayatları için ne kadar önemli olduğunuzu, hayal bile edemeyeceğiniz insanlar için ne kadar önemli olabileceğinizi bir hissedebilseydiniz. Başka biriyle her görüşmenizde kendinizden bir şeyler bırakırsınız. ” -  Fred Rogers.


28. “Sürekli tetikte olmam ve her şeyi berbat edeceğime dair artan endişem zaten beni çok yordu ama sebat ettim.” -  Tracey Garvis Graves.


29. "Eski korkularım, çekingenliğim, utangaçlığım, umutsuz aşağılık duygum şimdi yenilmeli ve bir kenara atılmalı. Şimdi başarısız olursam sonsuza kadar başarısız olurum.” -  Daphne du Maurier.


30. "Yüksek benlik bilinci, ayrılık, katılamama, fiziksel utanç ve kendinden nefret etme - hepsi kötü değil. O şeytanlar benim meleklerimdi. Onlar olmasaydı, asla dile, edebiyata, dünyaya kaybolmazdım. akıl, kahkaha ve beni yaratan ve beni yok eden tüm çılgın yoğunluklar.” -  Stephen Fry .


31. "Dua ederek kaygılarımızın yükünü Rab'be attığımız için zihnimiz kaygıdan uzak tutulabilir.” -  Charles Swindoll.


32. "Biraz kaygı, biraz depresyon, biraz hayal kırıklığı, hatta biraz başarısızlık yaşamak normaldir.” -  Boyd K. Packer.


33. "Hayatın kaygısını yenmek istiyorsanız, anı yaşayın, nefeste yaşayın.” -  Amit Ray.


34. "Size kendinizden başka hiçbir şey huzur getiremez.” -  Ralph Waldo Emerson.


35. "Hiçbir şey kaygıyı eylemden daha hızlı azaltamaz.” - Walter Anderson.


36. "Yavaş nefes almak, duygusal bir fırtınanın ortasındaki bir çapa gibidir: çapa fırtınayı dindirmez ama geçene kadar sizi sabit tutar.” -  Russ Harris.


37. “Düşüncelerinizi kontrol etmek zorunda değilsiniz; sadece sizi kontrol etmelerine izin vermeyi bırakmalısınız.” -  Dan Millman.


38. "Bırakmayı öğrenmelisin. Stresi bırak. Zaten asla kontrol sende değildi.” -  Steve Maraboli.


39. "Arkadaşlar, tanıdıklar, düşmanlar, yabancılar. Fark etmez hepsi kalabalık. Odanın ta karşı tarafından olsalar bile kalabalıklar. Bir an susup düşünüyorum: Ben buradayım ve iyiyim.” -  Francesca Zappia.


 40. "Sonra fark ettim ki, sadece 'Merhaba' diyorsunuz. Seni görmezden gelebilirler. Ya da onlarla evlenebilirsin. Ve bu ihtimal, bu tek kelimeye değerdir.” -  Augusten Burroughs.


Tepkiniz?

0
ÇOK KOMİK
0
SEVDİM
0
SADE
0
VAY CANINA
0
KOMİK
0
KÖTÜ!
0
BERBAT
0
MÜKEMMEL!
0
KIZDIM