News
28.08.2023 17:13:41
News
23.02.2020 16:00:16

Tarzan Alıntıları

Tarzan, anne ve babasıyla birlikte Afrika kıyılarında ölümlerinin ardından mahsur kaldıktan sonra maymunlar tarafından büyütülen vahşi bir çocuk ve arketipsel kurgusal bir karakterdir.

Edgar Rice Burroughs tarafından tasvir edildiği gibi, Tarzan'ın hikayesi, maceralı hayatını anlatan bir dizi roman ve kısa öyküde anlatılıyor. Burroughs'un orijinal serisinde 40'tan fazla kitap ve filmler de dahil olmak üzere Tarzan'a dayanan diğer birçok uyarlama yapıldı.

Orijinal adı Vikont John Greystroke, bir Lord ve bir Leydi olarak dünyaya geldi ve hayatta ilerledikçe, aşık olduğu Jane adında 18 yaşında bir Amerikalı ile tanışıyor. Burroughs, karakteri için, benzer şekilde bir Afrika sahilinde mahsur kaldıktan ve maymunlar tarafından büyütüldükten sonra Streatham'ın On Dördüncü Kontu'nun hayatından ilham aldı.

Disney, 99'da Tarzan'ın kurgusal hikayesine dayanan 'Tarzan' adlı bir animasyon filmi yayınlamıştı. Bu, gevşek bir şekilde Edgar Rice Burroughs'un kitabına dayanmaktadır. Pek çok kitap ve sinema uyarlamasıyla Tarzan'ın aralarından seçim yapabileceğiniz sayısız alıntı var. İşte dikkate değer ve popüler olanlardan birkaçı.

Gönderim  907 Görüntüleme Güncelleme 2 yıl önce
Tarzan Alıntıları

Tarzan Kitap Alıntıları

İşte Edgar Rice Burroughs'un kitaplarından en popüler Tarzan alıntılarından bazıları. Bu en iyi alıntıları aileniz veya üniversitedeki profesörünüzle paylaşabilir ve ikiniz de Edgar Rice Burroughs'un kitabını okuyup filmi izlediyseniz gülebilirsiniz. Bu Tarzan alıntıları aracılığıyla film hakkındaki duygularınızı da ifade edebilir ve filmin Edgar Rice Burroughs'tan ne kadar farklı olduğunu karşılaştırabilirsiniz.


1. "Aslanlar gibi, korku farklı insanlarda farklı bir şeydir, ama benim için avın tek zevki, avlanan şeyin bana zarar verme gücü olduğunu bilmek, benim ona zarar vermem gerektiği kadardır." - 'Maymunların Tarzan'ı.


2. "Ben Maymunların Tarzan'ı. Seni istiyorum...Seninim...Sen benimsin...Biz burada her zaman evimde birlikte yaşıyoruz. Sana meyvelerin en iyisini, en tatlı geyiği getireceğim. ormanda dolaşan en iyi etler...senin için avlanacağım...orman dövüşçülerinin en büyüğü benim...senin için dövüşeceğim...orman dövüşçülerinin en güçlüsü benim.sen jane'sin Porter, mektubunda gördüm...bunu gördüğünde bunun senin için olduğunu ve Maymun Tarzan'ın seni sevdiğini anlayacaksın." - 'Maymunların Tarzan'ı.


3. "Kendim için her zaman bir aslanın vahşi olduğunu varsayıyorum ve bu yüzden asla hazırlıksız yakalanmam." - 'Maymunların Tarzan'ı.


4. "Bu hikayeyi anlatmakla işi olmayan birinden aldım." -'Maymunların Tarzan'ı.


5. "Sabrın bir suç haline geldiği ve kargaşanın bir erdem kılığına büründüğü zaman geldi." -'Maymunların Tarzan'ı.


6. "Kerchak ölmüştü. Kendisini sık sık kendisininkinden çok daha güçlü kasların efendisi yapan bıçağı geri çeken Maymun Tarzan, ayağını mağlup ettiği düşmanının boynuna dayadı ve bir kez daha, ormanın içinden yüksek sesle çaldı.  Ve böylece genç Lord Greystoke Maymunlar krallığına geldi." -'Maymunların Tarzan'ı.


7. "Maymunlardan Tarzan, kurbanının cesedini bulduklarını biliyordu, ama bu onu, altında yatan okları almasını engelleyecek kimsenin kalmaması gerçeğinden çok daha az ilgilendiriyordu." -'Maymunların Tarzan'ı.


8. "Maymunların Tarzan'ı birkaç yıl boyunca çok az değişiklikle vahşi, orman yaşamında yaşadı, sadece güçlenip daha akıllı hale geldi ve kitaplarından ilkel ormanının dışında bir yerlerde uzanan garip dünyaları giderek daha fazla öğrendi. " -'Maymunların Tarzan'ı.


9. "Tarzan kabilede tuhaf bir konuma sahipti. Onu onlardan biri olarak görüyorlardı ve yine de bir şekilde farklı görünüyorlardı. Yaşlı insanlar ya onu tamamen görmezden geldiler ya da ondan o kadar kibirli bir şekilde nefret ettiler ki, ancak onun harika çevikliği, hızı ve erken yaşta gönderilecek olan devasa Kala'nın şiddetli korumasıydı." -'Maymunların Tarzan'ı.


10. "Ben Maymunların Kralı Tarzan'ım, güçlü avcı, güçlü savaşçı. Tüm ormanda bu kadar harikası yoktur." -'Maymunların Tarzan'ı.


11. "İki keskin göz, grubun her hareketini yakındaki bir ağacın yapraklarından izlemişti. Tarzan, dikkatinin neden olduğu şaşkınlığı görmüştü ve bu garip insanların konuşma dillerinden hiçbir şey anlamadığı halde, jestlerini ve yüz ifadelerini ona çok şey anlattı." - 'Maymunların Tarzan'ı.


12. "Kala, üvey oğlunun ondan uzaklaştığını görünce üzüldü." -'Maymunların Tarzan'ı.


13. "Tarzan onu bıraktı ve birkaç dakika içinde sanki ilkel orman uğrak yerlerinin sükunetini bozacak hiçbir şey olmamış gibi hepsi mesleklerine geri döndüler. güçlü bir savaşçı ve garip bir yaratık. Garip çünkü düşmanını öldürme gücüne sahipti, ama yaşamasına izin vermişti - zarar görmeden." -'Maymunların Tarzan'ı.


Disney Tarzan'dan Alıntılar


Tarzan'ın Disney uyarlaması en ünlülerinden biriydi. Disney'in 'Tarzan'ından 'Tarzan ve Jane' alıntıları da dahil olmak üzere Tarzan film alıntılarının bir listesi. Filmde Profesör Porter, Jane, Kerchak, Clayton ve Kala gibi birçok karakter yer alıyor. Kala, insan olmamasına rağmen Tarzan'ı seviyor. Jane sonunda Tarzan'a aşık olur. Kerchak da kitapta yer alan bir karaktedirr. Clayton, filmin antagonistidir. Önce Jane'i koruma rolünü üstlenmeye çalışır, ancak sonunda Clayton gorilleri avlamak istediğini ortaya çıkarır.


14. "Eğer bir papağana "Tanrı Kraliçeyi Korusun, bu vahşiye kesinlikle bir iki şey öğretebilirim" şarkısını öğretebilirsem. -Clayton, 'Tarzan.'


15. "Bugünden itibaren ve sonsuza kadar kalbimde olacaksın." -Tarzan, 'Tarzan ve Jane.'


16. "Senden ailemizi korumanı istedim. Ve sen...hepimize ihanet ettin." -Kerçak, 'Tarzan.'


17. "İndir beni! İndir beni! Kaldır beni! Kaldır beni!" -Jane, 'Tarzan.'


18. "Hayır. Hayır. Hayır. Ben Jane." -Tarzan, 'Tarzan.'


19. "Neden senden farklı biri tarafından tehdit ediliyorsun?" -Tarzan, 'Tarzan.'


20. "Hey, K Teyze. Bugün oldukça bakımlı görünüyorsun." -Terk, 'Tarzan.'


21. "İnsanlar her gün ormanda kayboluyor." -Profesör Porter, 'Tarzan.'


22. "Seninle ve duygusal kabızlığınla yaşadım! Tarzan'ın bize ihtiyacı var ve ona yardım edeceğiz!" -Tantor, 'Tarzan.'


23. "Gördün mü? Tamamen aynılar... Kerchak bunu göremiyor." -Kala, 'Tarzan.'


24. "Nereye gidersem gideyim, sen her zaman benim annem olacaksın." -Tarzan, 'Tarzan.'


25. "Her zaman bizden biriydin..." -Kerçak, 'Tarzan.'


26. "Jane: Ah, Tarzan, seni neyin beklediği hakkında hiçbir fikrin yok. Dünyayı göreceksin ve her türden insan seninle tanışmak isteyecek. Liderler, bilim adamları, yazarlar.


Profesör Porter: Evet, Darwin ve Kipling. Kraliçe Victoria !


Jane: Onunla tanışmadım ama çok iyi biri olduğunu duydum." -'Tarzan.'


27. "Terk: Sen nasıl bir hayvansın?


Tantor: Biliyor musun, son zamanlarda Tarzan'ın filin bazı alt türleri olabileceğini düşünüyorum.


Terk: Şaka mı yapıyorsun... Neden bahsediyorsun?


Tantor: Yani, bir düşün. O fıstıktan hoşlanır, ben fıstıktan...


Terk: Sana hiç benzemiyor!" -'Tarzan.'


28. "Saklanıyor muyuz? Güzel! Bir meydan okuma yapabilirim, çünkü senden kurtulduktan sonra küçük maymun aileni toplamak çok kolay olacak!" -Clayton, Clayton Tazan'la alay ederken,'Tarzan.'


Tepkiniz?

0
ÇOK KOMİK
0
SEVDİM
0
SADE
0
VAY CANINA
0
KOMİK
0
KÖTÜ!
0
BERBAT
0
MÜKEMMEL!
0
KIZDIM