News
20.09.2021 11:35:33
News
06.09.2020 02:20:35
News
07.01.2023 11:29:51

Tom Brokaw Sözleri: İlham Veren Alıntılar ve Derin Düşünceler

Tom Brokaw'un unutulmaz sözleriyle ilham alın! Bu makalede, efsanevi habercinin derin düşüncelerini ve ilham veren alıntılarını keşfedin. Brokaw'un çeşitli konulardaki görüşleri ve yaşam deneyimlerinden ilham alarak, hayata dair yeni bakış açıları kazanın. Onun etkileyici sözlerini okuyarak, günlük yaşamınızı daha anlamlı kılacak ve sizi motive edecek derinlikli düşüncelere dalın.

Gönderim  33 Görüntüleme Güncelleme 22 gün önce
Tom Brokaw Sözleri: İlham Veren Alıntılar ve Derin Düşünceler

Tom Brokaw Alıntılar

Haber okuyucusunun kibrinden hoşlanmam, fakat çalışma sınıfı bir aileden ve bir işçi kültüründen geldim.


80'lerin büyük hikayelerinin hepsine gitmiştim, Amerikan gazeteciliğinin en verimli zamanlarından biriydi, dünyada ve burada da öyle.


MSNBC'deydim; Bridgegate sırasında sürekli onlara, 'Köprüdeki trafiği durdurma kararına hiçbir somut delil olmadan Vali Christie'yi suçladınız. Neden federal hükümetin veya eyalet hükümetinin... soruşturmasını tamamlamasını beklemiyoruz.' diye söyledim.


Sanırım tüm bu haber kuruluşlarının politik bir amaçları olduğu için sorunum var, eğer isterseniz. Bazı sonuçlar hakkında önceden yargıda bulunurlar. Kendilerinden önce giderler.


Herhangi birinin politik bir genel bakışa veya ideolojik bir bakışa sahip olmasında hiçbir sorunum yok, bu çıkışlar etrafında şeffaf olduğu sürece. Breitbart nerede duruyor, Fox nerede duruyor, MSNBC nerede duruyor biliyoruz. Yani, insanlar bununla ilgili bir anlayışla gidiyorlar.


Ben çalışan bir gazeteciyim. Tüm bakış açılarına ilgileniyorum ve sonuçları sadece görüşlere değil, gerçeklere dayanarak çıkarıyorum.


Bir haber okuyucusunun kibrinden hoşlanmam, sanırım.


Los Angeles'ta, Johnny Carson'un sahneye çıkmasından hemen önce haber sunma şansım oldu, bu yüzden onu görmek için, Hollywood yıldızları önce beni izledi.


Beni bilinmeyen yapan, Batı'dan Washington'a geldim. Su Gate olayını kapsamaya başladım. Alçakgönüllü olmayarak, suçluluğu başarılı bir şekilde üstlendim, kısmen de olsa yanlış gidilemezdi.


TV kısa ömürlü bir iş. Sadece sözleşmemin süresince iyiyim.


Ben bir haberciyim ve sadece belirtmek istediğimiz gibi, insanlar buna halkın güvenmesi ya da güvenmemesiyle ilgili bir şey ve bu haberle ilgili içeriğe ve haberle nasıl başa çıktığınıza bağlıdır, ama sadece kişiliğinizle de ilgilidir.


Fox News'u aşırı değerlendirmeyin. Hala en küçük ağ nişlerinden çok daha küçük.


Yaşamın mevsimlerinde, kendi payıma düşenden daha fazlasını yaşadım.


1972'de, Kaliforniya plajında Noel'de, küçük kızlarımız için dantelli elbiselerle bebekleri azalttık ve oyuncak kamyonlar ve toprak kazıcılarını Noel Baba'nın çantasına doldurduk.


Kızlarımız, eşitlik konusunda yükselen bir farkındalıkla ergenlik çağına geldi. Okul yılları boyunca - anaokulundan mezuniyetle, 1972'den 1992'ye kadar - kadınlar, çoğunlukla erkekler için ayrılan alanlara yer almaya başladılar.


Haber okuyucusunun kibrinden hoşlanmam, sanırım.


En büyük neslin 'En Büyük Nesil' ve ardından gelen kitapların yanıtı, yaşamımın en tatmin edici deneyimlerinden biri oldu.


Judy Miller, bu davada en masum kişidir. Onun hapse atılmasını gerçekten skandal olarak düşündüm ve gazeteciler olarak, güçlü ama düşünceli bir şekilde bir çizgi çekmek için gereksindiğimizi düşündüm.


Ben çalışan bir gazeteciyim. Tüm bakış açılarına ilgileniyorum ve sonuçları sadece görüşlere değil, gerçeklere dayanarak çıkarıyorum.


Kanser hastası olmanın birçok boyutu vardır. Ezici olan, hayatınızı ele geçirmesidir.


On dört sıkışma kırığına sahiptim. Onarıldılar, ama iki inç boyum maliyetine mal oldu.


Lise basketbolunu altı fit olarak oynadım, sonra 50'lerimde 5-11'e gittim, ve sonra, pat! 5-9'a düştüm.


Kendi şansınızı yaratırsınız diye düşünüyorum. Motto'um 'Gitmemek her zaman bir hatadır.'


Peter, üçümüzün prensimizdi. O öyle zamansız görünüyordu. O kadar elan ve tarza sahipti.


Bir haber sunucusunun gerçek bir testi, çok büyük bir olay olduğunda ortaya çıkar. 11 Eylül, buna en iyi örnektir ve o gün, bir haber sunucusu, bir vatandaş, bir baba, bir eş olarak, bunun üstesinden gelmek için bildiklerimin her şeyine ihtiyaç vardı.


Tepkiniz?

0
ÇOK KOMİK
0
SEVDİM
0
SADE
0
VAY CANINA
0
KOMİK
0
KÖTÜ!
0
BERBAT
0
MÜKEMMEL!
0
KIZDIM