Yaşanmış Sözler

Aşağıda, çeşitli kaynaklardan yıllar boyunca toplanan ilham verici ve bilge Yaşanmış Sözler koleksiyonumuzu bulacaksınız.

Gönderim  832 Görüntüleme Güncelleme 2 yıl önce
Yaşanmış Sözler

Yaşanmış Sözler

Korkuyla geçen hayat, yarım yaşanmış hayattır.


Çektirilen acı havada asılı kalmaz, çektirenin başına düşer.


Benim en kötü hikâyemi en güvendiğim insanlar yazdı.


Pahalı parfümleri bir kenara bırakın insan güven kokmalı.


Güven ayna gibidir. Bir kere kırıldı mı, hep çizik gösterir.


Bazı insanlar alçak gönüllüdür bazıları da alçak olmaya gönüllüdür.


Yükün dürüstlükse gücün düşer belki ama başın düşmez.


Ne kadar yaşanmış acı hikayem varsa altında sevdiklerimin imzası var.


Her dert insanlara söylenmez. Gün gelir seni o derdinler vururlar.


Mevsimine küsmüş çiçek gibidir insan, bir kere soldu mu açası gelmez.


Yorma kendini bırak hayatına eşlik etmek isteyenler seninle gelsin.


Olduğun şeyden nefret etmek, olmadığın şey için sevilmekten daha iyidir.


Hayatta en kıymetli hediye zamandır kime verdiğinize dikkat edin.


Yaşanmış onca şeyden sonra cevabını bulamadığın bir soru kalır avuçlarında.


Şımaracak kimsen olmayınca hayat seni kocaman bir adama çevirir.


Hesapsız yaşanmış bir hayatın sessiz, yumuşak fnalinde, üzerini örtecek o yıldızlı boşluğu unutma.


Benim de ağır gelecek cümlelerim var da, söyleyecek acımasız bir kalbim yok.


Belki hiçbir evrakta isimlerimiz yan yana gelmedi. Ama gayri resmi birçok hayalde ben seninle aynı yastıkta yaşlandım.


Rüyalarımdasın adeta şiir gibi aklımdasın sanki yaşanmış bir hayat gibi, sen sadece benimsin ilk günkü gibi sevgilim.


Beni ya sev ya da sevme. Kendimi sevmeyi öğrenmem yirmi küsur yıl sürdü bir başkasını da ikna edecek kadar zamanım yok.


Bir insana tamamen güvendiğinizde iki sonuçtan birini elde edeceğiniz kesindir. Ya yaşam boyu dost ya hayat boyu bir ders.


Özlü sözler bir yaşanmışlık sonucu doğuyorsa göte giren şemsiye açılmaz sözünü bulanın yaşanmışlığından şüphe ederim ben.


Ne kadar farklı olursa olsun sana ait olmayana tenezzül etme. Ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme.


Umberto Eco’nun Ortaçağı Düşlemek adlı kitabında dediği gibi: Ne yani böylesi korkunç bir dünyanın bir de cehennemi mi var?


İnsanı ateş değil kendi gafleti yakar. Herkeste kusur görür kendisine kör bakar. Neye nasıl bakarsan o da sana öyle bakar.


Doğru zamanda gelen yanlış insana tanıdığın şansı yanış zamanda gelen doğru insana tanımadığın sürece üzülen hep sen olursun.


Bazıları seni öyle bir şaşırtır ki değişerek mi o hale geldiklerini yoksa aslında hep mi öyle olduklarını asla anlayamazsın.


İçin ağlasa da kim duyar seni? Kim anlar dışarıdan olup biteni? Leyla’nın yüzünü görenler bilir: Mecnun’un kalbine batan dikeni.


Sular hep aktı geçti kurudu vakti geçti. Nice han nice sultan tahtı bıraktı geçti. Dünya bir penceredir her gelen baktı geçti.


Birini sevmek delilik biri tarafından sevilmek hediyedir. Ancak sevdiğin seni içten seviyorsa şte o zaman hayat yaşanmaya değerdir.


Şu an ve şimdi gerçektir canlıdır. Geçmiş canlılığını yitirenken gelecek henüz can bulmayandır. Yani bugün var yarın olmayabilir.


Ağzımın tadı yoksa hasta gibiysem boğazıma düğümleniyorsa lokmalar buluttan nem kapıyorsam inan hep güzel gözlerinin hasretindendir.


Sizi hayallerinden vazgeçecek kadar seven bir kalp bulduysanız Allah’tan yeni bir ömür isteyin. Çünkü bir ömür yetmez onu sevmeye.


Görmek istemediklerinizi gözlerinizi kapatarak engelleyebilirsiniz ama hissetmek istemediklerinizi kalbinizi kapatarak engelleyemezsiniz.


Ne sahip olduğunuzdur hayat ne de umduklarınız bunca zaman yüreğiniz kadardır hayat seviliyorsanız renkli sevilmiyorsanız siyah beyaz.


Yorgunum hiçbir şey bilmiyorum tek istediğim yüzümü kucağına koymak başımın üzerinde dolaşan elini hissetmek ve sonsuza dek öyle kalmak.


Kadınları anlamak istiyorsanız bir saat açık havada durun. Ne alaka diyorsanız zaten anlamayacaksınız en azından beyninize oksijen gitsin!


Biz ne zaman yenildik? diye soruyor. İçim burkuluyor saklamak için gülümsüyorum kötüye kötü demekten vazgeçtiğimiz zaman. Haşmet Babaoğlu


Kimse elindekinin değerini bilmez, sahip olduğu sürece. Ama bir gün elinden uçup gittiğinde, tek bir söz kalır geriye, “keşke”. Paul Auster


Ne giyersen giy merhameti yüreğine giydirmediğin sürece giydiğin her şey üzerinde eğreti durur. Zira insana yakışan en güzel şey merhamettir.


Öyle insanlar vardır ki binlerce kelime konuşsanız bile sizi anlamazlar. Ve öyle dostlar vardır ki tek kelime konuşmasanız bile sizi anlarlar.


Bir insan değer vermek özen göstermek onun kıymetini bilmek de bir kültürdür. Bunun eğitimi yoktur kitaplarda yazmaz. Yolu insan olmaktan geçer.


Ben asla ağlamam deyip her gece yatağa yattığında aklına o gelip gözünden iki damla yaş süzülüyorsa eğer utançla işte o zaman aşıksın demektir.


Bizi de bu acımak mahvediyor albayım başkalarına acımakla başlayan bu tehlikeli duygu her zaman kendimize acımakla son buluyor.


Epey zaman sonra “nasılsın” diye sorunca, insanın boğazına bir özür takılıyor. Çünkü ben eskiden, senin nasıl olduğunu hep bilirdim. Arif Varazad


Geçmiş yaşanmış ve bitmiş, değiştirilemez. Yaşayabildiğimiz tek an bu an. Bu andan geçmişe ait bir anının öfkesini sürdürüyorsak, bu anın gerçek deneyimini yaşayamıyoruz demektir. Louise Hay


Yaşanmış günlerin hatırına iyi anacığım seni aklıma geldiğin anlarda, ne olursa olsun yaşandı ve bitti saygısızca, canın sağ olsun belki bensiz mutlu olursun yalanların kucağında.


Tepkiniz?

0
ÇOK KOMİK
0
SEVDİM
0
SADE
0
VAY CANINA
0
KOMİK
0
KÖTÜ!
0
BERBAT
0
MÜKEMMEL!
0
KIZDIM