Yazarlar için En İyi Yazarlık Sözleri

azmakla ilgili komik alıntılar, özellikle yaşam yolculuğunuzla ilgili olanlar, sizi neşelendirmenin mükemmel bir yoludur.

Defterinizle ortalıkta dolaşırken, diğer yazarlardan gelen hızlı bilgelik, yaratıcı meyve sularının akışını sağlayabilir. Tanınmış yazarlar ve editörler her zaman denemeleri ve sıkıntıları hakkında komik anekdotlara ve ayrıntılara sahiptir.

Yazar olmak sadece kağıda karalamak değildir. Kâğıt üzerinde veya insanların seveceği kitaplarda harika fikirler yaratma süreci üzerine çokça düşünülür. Bu gerçek bir yetenek! Diğer insanlarla paylaşmak için komik yazar alıntıları konusunda asla bir eksiklik yoktur ve komik alıntıları arkadaşlarınızla paylaşmaktan daha iyi bir şey yoktur, bu yüzden şimdi okuma zamanı!

Gönderim  828 Görüntüleme Güncelleme 2 yıl önce
Yazarlar için En İyi Yazarlık Sözleri

Yazma ile ilgili Sözler

Yazarlardan gelen bilgece sözler, her zaman tomurcuklanan yazarların yeteneklerini keşfetmesi için bir cazibe gibi çalışır. Gerçek bir yazar, kitaplardan bir bloga kadar her şeyi yazabilir ve her zaman iyi bir yazara cesaret verici sözler söylemeliyiz. İşte size ilham verecek bazı havalı, komik, ilham verici alıntılar ve komik yazı alıntıları.


1. "Şiir kitabı yazmak, Büyük Kanyon'a bir gül yaprağı bırakıp yankısını beklemek gibidir." ‒ Don Marquis, 'Ey Nadir Don Marquis'.


2. “Bankada yeterli paranız varsa çek yazmak kolaydır, söyleyecek bir şeyiniz varsa yazmak daha kolay gelir.” -  Sholem Asch


3. “Bir zamanlar daha iyi kelimeler bilen iyi yazarlar da, şimdi sadece dört harfli kelimeler kullanır"   Cole Porter.


4. “Kitap yazma mesleği, at yarışını sağlam ve istikrarlı bir iş gibi gösteriyor.” - John Steinbeck .


5. “Yazmak evlenmek gibidir. Kişi, şansına hayret edene kadar asla kendini adamamalıdır.” - Iris Murdoch.


6. "Yazmak çoğu zaman israftır. Yırttığım sayfaları sayarsam, kaç cildin yazarı olurum?" ‒ Colette, 'Akşam Yıldızı'.


7. “Doktorum bana sadece altı dakikam kaldığını söyleseydi, kara kara düşünmezdim. Biraz daha hızlı yazardım.” - Isaac asimov.


8. “Kitap planlamak için en iyi zaman bulaşıkları yıkadığınız zamandır.” - Agatha   Christie .


9. “Son teslim tarihlerini seviyorum. Yanlarından geçerken çıkardıkları uğultu sesine bayılıyorum.” -  Douglas Adams, 'Şüphenin Somonu'.


10. “Roman yazmanın üç kuralı vardır. Ne yazık ki kimse bunların ne olduğunu bilmiyor.” -  W. Somerset Maugham.


Yazı Üzerine Komik Alıntılar


Yazar olmakla ilgili komik alıntılar mı arıyorsunuz? Bu kategoride, bildiğiniz tüm iyi yazarlarla paylaşmak için mükemmel, deneme yazmakla ilgili komik alıntılar bulacaksınız.


11. “Sezar'ın karısı gibi bir adamın dilbilgisi yalnızca saf değil, aynı zamanda kirlilik şüphesinin de üzerinde olmalıdır.” -  Edgar Allen Poe.


12. “Gerçekten komik bir kitap yazmak için bir adamın çok fazla ceza alması gerekir.” - Ernest Hemingway.


13. "Birini rahatsız edemiyorsanız, yazmanın pek bir anlamı yoktur.” -  Kingsley Amis.


14. “İyi şeyler yazmaya başlamıyorsun... İşte bu yüzden en değerli özelliklerden birinin sebat olduğunu söylüyorum.” -  Octavia E. Butler.


15. “Kitap yayınlayan bir kişi, isteyerek halkın gözü önünde pantolonunu indirmiş olarak görünür. Eğer iyi bir kitapsa, ona hiçbir şey zarar veremez. Eğer kötü bir kitapsa, ona hiçbir şey yardım edemez.” -  Edna St Vincent Millay.


16. “Yazmak kolaydır. Alnınızda kan damlaları oluşana kadar tek yaptığınız boş bir kağıda bakmaktır.” -  Gene Fowler.


17. “Eş anlamlı, diğerini heceleyemediğiniz zaman kullandığınız bir kelimedir.” -  Baltasar Gracián.


18. “Uzun ve sağlam bir kitap yazmak, her zaman rahatlık ve eğlence için başvurabileceğiniz, yeni ve genişleyen bir ilgi alanı zihninde aydınlandıkça toplumu daha çekici hale gelen bir dost ve yoldaşın yanınızda olması gibidir. ” - Winston Churchill.


19. "Kır çiçeklerinin meleklerin alfabesi olabileceğini düşündüm - bu sayede tepelere ve tarlalara gizemli gerçekleri yazarlar ve bu bizim düşmüş doğamızın anlaması mümkün değildir." - Benjamin Franklin.


20. "Keşke ilk söylediğim kelime 'alıntı' olsaydı, bu yüzden ölmeden hemen önce 'alıntıyı kaldır' diyebilirdim.” - Steven Wright.


Tanınmış Yazarlardan Yazma Hakkında Harika Alıntılar


Kitap yazmakla ilgili komik alıntılar ve komik motivasyon sözleri arayışınız burada sona erecek. Ne yazacağınızı veya yazınızı nasıl geliştireceğinizi merak ediyorsanız, bu alıntılar yardımcı olabilir. Yazma hakkında kitap yazmanıza bile yardımcı olabilecek harika alıntıları okumak için okumaya devam edin!


21. "Cehenneme giden yolun zarflarla döşeli olduğuna inanıyorum..." ‒ Stephen King


22. "Hikayeler yalan olabilir, ancak doğru şeyler söyleyen ve bazen kirayı ödeyebilen iyi yalanlardır." ‒ Neil Gaiman.


23. “Yazma sanatı, pantolonun koltuğunu koltuğun koltuğuna uygulama sanatıdır.” -  Mary Heaton Vorse.


24. “Kötü bir sayfayı her zaman düzenleyebilirsiniz. Boş bir sayfayı düzenleyemezsiniz.” -  Jodi Picoult.


25. “Söyleyecek yeterince zekice şeyler bulun ve bir Başbakansınız; onları yaz ve sen bir Shakespeare'sin." - George Bernard Shaw.


26. “İlginç olacak her şeyi okurum. Ama okumadan ne olduğunu bilemezsiniz. Takma dişlerin tarihiyle ilgili bir kitapta bir yerlerde bir roman yazılacak.” -  Terry Pratchett.


27. "Yazarlar ve aşıklar her zaman, yalnızca yokluğun onları özgür kılabileceği bir tutkudan mustariptir." ‒ Samuel Johnson


28. “Serbest yazar, parça başına, kelime başına veya belki de para alan bir adamdır.” -  Robert Benchley.


29. “Çok çaba harcamadan yazdım; çünkü ben zengindim ve zenginler her zaman saygıdeğerdir, yazma tarzları ne olursa olsun." - Jane Austen.


30. “Herhangi bir yazı stilini mükemmelleştirdiğiniz zaman, onu her zaman aştınız.” - George Orwell.


31. “Sorunlu dünyanın çok sayıdaki hayal kırıklıkları ve talihsizlikleri, edebiyatın ve ilgili sanatların doğrudan sonucudur. Yaşamını ve enerjisini fanteziler üretmeye adayan hiçbir insanın temelde yetersiz olmaktan başka bir şey olmayacağına inanıyoruz.” -  Christopher Hampton.


32. “Her şey, farklı şeyler isteyen karakterler ve çarpışan bu farklı şeyler tarafından yönlendiriliyor. Bir karakterin bir şey istediği ve diğer bir karakterin birbirini dışlayan bir şey istediği her an ve ikisi çarpışır, bu her olduğunda, bir hikayeniz olur.” -  Neil Gaiman.


33. “Otobiyografi, yalnız olma duygusuyla başlar. Yetim bir formdur.” - John Berger.


34. “Öyleyse 'çok' kelimesini kullanmaktan kaçının çünkü tembeldir... Dil bir nedenden dolayı icat edilmiştir, erkekler, kadınları etkilemek için ve bu çabada tembellik işe yaramaz. Ayrıca senin denemelerinde de işe yaramaz.” -  NH Kleinbaum, 'Ölü Ozanlar Derneği'.


Tepkiniz?

0
ÇOK KOMİK
0
SEVDİM
0
SADE
0
VAY CANINA
0
KOMİK
0
KÖTÜ!
0
BERBAT
0
MÜKEMMEL!
0
KIZDIM